Korzár logo Korzár
Sobota, 8. august, 2020 | Meniny má OskarKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 31. augusta a 1. septembra

Naše tipy na zaujímavé spoločenské, kultúrne a športové akcie.

Výstava orieškov a nepapierakov.Výstava orieškov a nepapierakov. (Zdroj: TASR)

Sobota 31. augusta

Letné kino v amfiku

KOŠICE. Akčnú komédiu Spolujazda, v ktorej nevrlému tajnému policajtovi po očnej operácii asistuje pri dolapení drogového dílera milý vodič Uberu, uvidíte v Amfiteátri o 20.00 hod.

Výstava orieškov a nepapierakov

KOŠICE. Na Aničke sa dnes uskutoční výstava psíkov bez rodokmeňa. Podujatie potrvá od 9.30 do 16.00 hod. Psíky budú súťažiť v 12 kategóriách. Súčasťou programu bude aj množstvo sprievodných súťaží pre deti i dospelých, ukážky hersenwerku, psie triky, dog dancing, záchranárske psíky. Deti sa môžu tešiť okrem iného na skákací hrad, trampolínu či maľovanie na tvár.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľadový expres

KOŠICE. Posledný ľadový expres v tejto letnej sezóne bude z košickej stanice vypravený túto sobotu o 7.55 hod. Premáva do stanice Červená Skala a späť. Nástup, resp. výstup je možný po celej trase v zastávkach/staniciach: Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a opačne.

Cassovia Gipsy Fest

KOŠICE. Šiesty ročník rómskeho festivalu Cassovia Gipsy Fest v Košiciach v priestoroch Kulturparku aj tentoraz ponúkne program plný emócií a vášne v žánrovo veľmi pestrej palete. V posledný augustový deň sa na pódiu v areáli parku budú striedať umelci, ktorí budú predvádzať svoje umenie od 15. hodiny. Na festivale sa predstavia Barbora a Eugen Botošovci v spoločnom projekte Roma Jazz Project. Vystúpi aj populárny košický spevák Šani Sassi. Pravú cigánsku muziku ponúkne východniarska cimbalová kapela Eda Tokára, svetové i domáce evergreeny zaznejú v podaní Davy & Cassovia Band. Z Humenného prídu obľúbení bratia Kudráčovci a tanečný súbor Gipsy Angels. V Kulturparku zaspieva aj veľký talent Patrik Miko zo Slanca so skupinou Szaláncz.

Skryť Vypnúť reklamu

Deň Barce

KOŠICE. Príjemné popoludnie plné atrakcií, zábavy, občerstvenia a dobrej hudby. Rozlúčme sa s letnými prázdninami spolu v Barčianskom parku od 14.00 hod.

Filmový piknik

KOŠICE. Na záver leta môžete stráviť príjemný čas na filmovom pikniku a premietaní pod hviezdami na nábreží Hornádu. Filmový piknik sa uskutoční na ľavom brehu rieky Hornád medzi občerstvením Súdky a ťahanovským tunelom.

Od 16.00 hod.
- piknik na nábreží (vlastné deky, grily a občerstvenie)
- opaľovanie a pre odvážnejších plávanie prípadne iné vodné športy a plážové aktivity
- DJs
- street food
- drinky a čapované nápoje

O 20.15 hod. premietanie filmu Bohemian Rhapsody

Hudba na terase

BARDEJOV. Improvizácie, kapely, DJs na terase Bašty v Bardejove. Od 20.00 hod.

Popradské kultúrne leto

Skryť Vypnúť reklamu

POPRAD. Predstavenie O kocúrovi a pyšnej hviezde v podaní Divadla Zo šuflíka zo Žiliny začína o 10.00 hod. na Námestí sv. Egídia.

Hornozemplínske folklórne slávnosti

VRANOV NAD TOPĽOU. Sobotný program Hornozemplínskych folklórnych slávností je rozdelený do troch tematických častí: detské folklórne súbory o 15.00 hod., folklórne skupiny z východného Slovenska a tanečníci-sólisti o 17.00 hod.a na záver najnovšie predstavenie umeleckého telesa PUĽS z Prešova Nesmrteľný tanečník, biografický príbeh choreografickej legendy Juraja Kubánku, o 19.30 hod.

Tatra Flowers

VYSOKÉ TATRY. Program sa začne o 11. hodine na Skalnatom plese, kde prvý koncert odohrá Kiril Stoyanov, hráč na bicie v slovenskej filharmónii. Jeho koncert obohatí v niekoľkých skladbách aj huslistka Lucia Harvanová. Ako ďalší odohrá svoj koncert Kanaďan so slovenskými koreňmi Milan André a program na Skalnatom plese ukončí koncertom skupina Longital.

V Tatranskej Lomnici sa Tatra Flowers stanú súčasťou ukončenia Tatranského kultúrneho leta. Na poludnie tam vystúpi Michal Smetanka so svojou skupinou KarpaTon, pripravený je aj workshop, kde si budú môcť návštevníci rôzne nástroje aj vyskúšať. Predstaví sa tiež skupina Vidiek. Podvečer do priestoru parku zavíta Rasťo Hatiar, ktorý premietne svoje dva krátke filmy a následne film o Petrovi Hámorovi. O 13. hodine sa začne program aj na Hrebienku, a to koncertom skupiny Modré Hory s Michalom Šelepom a Ľubošom "Ežo" Ambrozaiom. Následne špeciálny set prispôsobený lokalite odohrá Vec a po ňom vystúpi Sisa Fehér. Program na Hrebienku uzavrie koncertom skupina Billy Barman. V Starom Smokovci vystúpia dvaja pesničkári - Ado Juráček a Soňa Horňáková. O 20. hodine Kiril Stoyanov a Lucia Harvanová odohrajú v galérii Poliankovo v Tatranskej Polianke svoj druhý koncert.

V spolupráci so Správou Tatranského národného parku pripravili organizátori na Popradskom plese aj edukatívno-zážitkovú zónu, kde budú môcť návštevníci spoznať históriu, faunu i flóru Tatier.

Naučte nás Ňaňku, Mamko

TOPOĽA. Tradičné zručnosti našich predkov si budú môcť vlastnoručne vyskúšať návštevníci podujatia Naučte nás Ňaňku, Mamko. Záujemcov tu čaká spracovanie slamy, výroba a vypaľovanie keramiky v tradičnej peci i ukážka pečenia kváskového chleba. Zaujímavosťou bude spracovanie obilia. Záujemcovia ho budú mlátiť i mlieť zrno. Slamu plánuje združenie následne využiť na pokrytie strechy posledného domu zrubového typu v Topoli z roku 1899.

Nedeľa 1. septembra

Milan Paľa a Ladislav Fančovič

PREŠOV. Na poslednom koncerte medzinárodného festivalu komornej hudby Artis vystúpia dvaja fenomenálni virtuózi, huslista Milan Paľa a klavirisla Ladislav Fančovič. Venovaný bude 100. výročiu narodenia skladateľa Mieczyslawa Weinberga. Svoj talent predvedú o 17.00 hod. v Ortodoxnej synagóge v Prešove.

Deň svätého Egídia

POPRAD. Odpustová slávnosť pri príležitosti patróna mesta svätého Egídia určená občanom a návštevníkom mesta. O 9.30 hod. sa uskutoční svätá omša.

Podtatranský polmaratón

POPRAD. Podtatranský polmaratón spája mesto Poprad s mestom Svit a prechádza Spišskou Teplicou. O 11.00 hod. začína štart bežeckých podujatí na Nám. sv. Egídia.

Hornozemplínske folklórne slávnosti

VRANOV NAD TOPĽOU. V nedeľu sa v rámci Hornozemplínskych folklórnych slávností na tribúne pred domom kultúry ako prvý predstaví Folklórny súbor Rudki z poľského Rzeszowa. Po ňom bude nasledovať ľudová hudba Milana Rendoša. O 16.00 hod. sa začne galaprogram, na ktorom sa predstaví takmer 500 účinkujúcich takmer z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Pasovanie za Goralov

LESNICA. Stretnutie Goralov v Pieninách pri príležitosti ich slávnostného pasovania sa uskutoční v nedeľu 1. septembra so začiatkom o 14.00 hod na Chate Pieniny v Lesnici. V rámci kultúrneho programu v amfiteátri vystúpi spevák Peter Stašák s jeho hosťami a goralská muzika Flisok.

Deň železnice

HUMENNÉ. Nadšenci vlakovej dopravy si nedeľu v Humennom určite užijú. Počas Dňa železníc bude sprístupnené miestne rušňové depo, plné historických aj súčasných mašín, vozňov, vlakových súprav či obľúbených modelových koľajísk. Novinkou je výstava združenia JSS Iron Art so sochami a motorkami vyrobenými z autosúčiastok. Predstaví sa aj špeciálne bojovo upravené auto. Depo otvorí svoje brány o 9.00 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 4. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 6. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 7. Už 20 rokov ponúka Kaufland široký sortiment za výhodné ceny
 8. Moderná športová hala vďaka PEM Buildings
 9. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete
 10. Chystáte sa na Baby shower? Tri tipy, ako potešiť budúcu mamičku
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Iniciatíva Middlecap Help pomáha v boji proti koronavírusu
 3. Zjazdoví lyžiari a kanoista súťažili v netradičnom trojboji
 4. Spojení navždy
 5. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
 6. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
 7. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 8. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 9. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 10. Pochod smrti
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 19 437
 2. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 17 622
 3. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 15 484
 4. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 13 468
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 10 874
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 10 287
 7. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 10 255
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 10 114
 9. Gaderská dolina poteší celú rodinu 10 034
 10. Hľadáte bezstarostný relax? Dovolenkujte v hoteli pre dospelých 9 765
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Ako sa v Európe obchádzajú cestovné obmedzenia

Pustili by Američana na Slovensko?

Turisti v Palma de Mallorca.

Karhan o Poórovi: Čašník nechcel, aby som hral za Trnavu

Bývalý futbalista kritizuje Poóra a Hoftycha.

Tréner KFC Komárno Miroslav Karhan

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop