Korzár logo Korzár
Sobota, 8. august, 2020 | Meniny má OskarKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 24. a 25. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultrúrne, spoločenské a športové podujatia.

Robo Opatovský.Robo Opatovský. (Zdroj: FB Robo Opatovský)
Súvisiaci článok Tipy na dnes - piatok 23. augusta Čítajte 

Sobota 24. augusta

Letné kino v amfiku

KOŠICE. Rodinný dobrodružný film Dora a stratené mesto uvidíte v amfiteátri o 20.00 hod.

Bažant kinematograf

KOŠICE. Originálny kočovný typ „open-air kina“ Bažant kinematograf prichádza do Košíc aj toto leto. V areáli Kulturparku pristavia svoj špeciálny autobus a divákom premietnu päť filmových titulov. Film Hastrman si pozriete dnes o 20.30 hod.

Pride Košice

KOŠICE. O 14.00 hod. vyráža z Tabačky sprievod mestom.

Gemerský folklórny festival

ROŽŇAVA. Sobotňajší program je rozdelený na dve časti. O desiatej sa otvárajú rejdovské dvory a do pol druhej poobede prebieha detský program na javisku pri kostole. Novinkou je módna prehliadka Folklórne parádnice, ktorú pripravila zanietená tkáčka Ľubka Žilková. Druhá časť sobotňajšieho programu pokračuje v amfiteátri, kde v hlavnom programe pod názvom Vôňa Gemera sa predstavia folklórne kolektívy z horného Gemera a uvedú v réžii Jána Liptáka zvyky, obyčaje, spevy, tance, pestré kroje a rozmanité nárečia, ktoré sprevádzali našich predkov v dňoch pracovných i sviatočných. Pozdrav Gemeru prinesú známe a úspešné folklórne súbory, skupiny a sólisti - Martina Ťasková Kanošová, spevácka skupina Šafolka, Stoličnoho džyvky, mužská spevácka skupina Hnojňane z Mihaľovec, či tanečná skupina Bardfa. Okamihy Hornádu zažijú diváci s folklórnym súborom Hornád z Košíc a záver programu bude patriť folklórnemu súboru Ponitran s hosťujúcou mužskou speváckou skupinou Šumiačan v programe s názvom Fantázie.

Skryť Vypnúť reklamu

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Tisícky návštevníkov očakávajú organizátori od štvrtka 22. augusta do nedele 25. augusta na tradičnom Bardejovskom jarmoku. V tomto roku sa uskutoční jeho už 668. historický a 48. novodobý ročník. Okrem stoviek
trhovníkov je tradičným ťahákom jarmoku aj bohatý kultúrny program. Sobotný kultúrny program sa začína o 10.00 hod. vystúpením folklórnych skupín z okolia Bardejova. Od 19.00 hod. sa vždy po hodine na pódiu vystriedajú Sima, Majself, Dominika Mirgová, Kali a Peter Pan. Jarmok sa uskutoční na Radničnom námestí.

Koncert v Bašte

BARDEJOV. FLOOR 5 je duo, ktoré žije v Berlíne. Tvorí ho ruská pesničkára a hráčka na klávesové nástroje Eleonóra Zaripova a taliansky producent a bubeník Mattia Bellotti. V tento večer si môžete prísť na chuť v podobe mixu elektroakustických melanchólií, podfarbených veľmi príjemným speváckym doprovodom. V Bašte o 20.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Jarmok v Pečovskej Novej Vsi

PEČOVSKÁ NOVÁ VES. Sobotné ráno sa začne jarmočnou kvapkou krvi, ktorú v telocvični základnej školy organizuje miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Pečovskej Novej Vsi. O 10. h bude v kostole sv. Ondreja sv. omša s poďakovaním za úrodu. Po nej sa jarmočný sprievod presunie na amfiteáter, kde starosta slávnostne otvorí jarmok. Jeho súčasťou bude aj tento rok viac ako 30 remesiel, detské atrakcie, kolotoče, jarmočné špeciality a ochutnávka tradičných jedál v babinej kuchyni. Od 14. h sa začne kultúrny program, v ktorom sa predstavia súbory z Hermanoviec, Gerlachova, Plavča a Pečovskej Novej Vsi. Večer
o 19. h sa uskutoční koncert Adama Ďuricu. Po jeho skončení bude pokračovať jarmočná zábava.

Lečo feszt

VEĽKÉ KAPUŠANY. Súčasťou gastronomicko-hudobného festivalu Lečo feszt bude tohto roku aj jarmok tradičných remeselníkov a prvovýrobcov. Mesto Veľké Kapušany po desiatich rokoch oživuje tradíciu remeselníckych trhov s názvom Copus Expo. Prezentované bude tkáčstvo, drotárstvo, spracovanie kože či medové a včelie produkty. V piatkovom a sobotňajšom hudobnom programe sa na miestnom futbalovom ihrisku prezentujú predovšetkým maďarskí hudobníci. Oficiálne otvorenie podujatia sa uskutoční v sobotu o 15.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Dni mesta Spišská Nová Ves

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Od piatka 23. do soboty 24. augusta je pripravený program pre malých aj veľkých. Dnes sa na Radničnom námestí predstavia:

10.00 hod. Divadelná spoločnosť Prievidza: Luciin príbeh
11.00 a 13.00 hod. Ukážky Sokoliarskej skupiny sv. Bavona z Banskej Štiavnice
12.00 hod. Skupina historického šermu Žoldnieri: Majstri šermu
12.30 hod. Divadelná spoločnosť Prievidza: Dračí príbeh
14.00 hod.Skupina historického šermu Žoldnieri: Historky 19. storočia
15.00 hod. Teáter Komika: Živá voda
16.20 hod. Šermiarske vystúpenie Skupiny historického šermu JAGO
17.00 hod. Nehýbte sa, prosím...
18.00 hod.Dobový sprievod mestom
18.30 hod. KarpaTon
20.30 hod. Robo Opatovský s kapelou

Popradské kultúrne leto

POPRAD. Na Nám. sv. Egídia sa o 10.00 hod. začína predstavenie Ako sova líške bájky čítala.

Svište na Plese

ŠTRBSKÉ PLESO. Sobota bude na Štrbskom Plese patriť podujatiu Svište na Plese. Dobrodružná rodinná súťaž je postavená na športovo-edukatívnom princípe, ktorý má v deťoch prebudiť záujem o prírodu a pohyb na čerstvom vzduchu. Súčasťou jednotlivých aktivít je 25 zaujímavých športovo-vedomostných stanovíšť, veľké tatranské scrabble, rôzne dobrodružstvá či testovanie svištích zmyslov. Stanovištia sú rozdelené do dvoch oblastí, časť z nich bude umiestnená pri údolnej stanici lanovky na Štrbskom Plese a ostatné pri stanici lanovky na Solisku v nadmorskej výške 1840 metrov. Registrácia účastníkov bude od 9.00 do 12.00 hod.

Rekonštrukcia bojov zo SNP

VEĽKÁ LOMNICA. Výročie Slovenského národného povstania si v obci Veľká Lomnica v okrese Kežmarok pripomenú aj ukážkou historických bojov. Organizátormi sú obec Veľká Lomnica a Klub vojenskej histórie Carpathia. Program sa začína o 11. h prezentáciou historickej techniky a zbraní SNP. O 13.00 h sa začne ukážka historických bojov. Malo by to byť takmer na autentických miestach, kde prebiehali historické udalosti pred 75 rokmi.

Ave Maria – Aleluja Sanctus

HUMENNÉ. V pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda v Humennom sa o 19.00 hod. začne koncert Ave Maria – Aleluja Sanctus. V rámci Medzinárodného hudobného festivalu Pontes - Mosty porozumenia. zaznejú skladby od známych skladateľov, ako napríklad Smetana, Schubert, Vivaldi, Mozart či Telemann, v podaní orchestera Virtuosi di Praga pod taktovkou Oldřicha Vlčeka a speváckeho zboru Collegium Cantorum z Bardejova.

Nedeľa 25. augusta

Cassovia Chess Open

KOŠICE. Medzinárodný šachový festival Cassovia Chess Open sa začne 25. augusta v kongresovej hale Nobel košického hotela Centrum a potrvá šesť dní. Jeho súčasťou sú turnaje v bleskovom, rapid aj praktickom šachu. Víťaz získa titul majstra Košíc na tento rok. Hlavného turnaja v praktickom šachu s názvom Memoriál Rudolfa Charouska a Ladislava Kotána sa zúčastní aj indický a český veľmajster.

Bažant kinematograf

KOŠICE. Originálny kočovný typ „open-air kina“ Bažant kinematograf prichádza do Košíc aj toto leto. V areáli Kulturparku pristavia svoj špeciálny autobus a divákom premietnu päť filmových titulov. Film Dôverný nepriateľ si pozriete dnes o 20.30 hod.

Opereta Gala

KOŠICE. Hudobný altánok v Mestskom parku ožije od 17.00 hod. najznámejšími operami a operetami sveta. Exkluzívny koncert plný najznámejších hitov hudobných umelcov a sólistov (Aladár Ocsko, Floriana Zamatócky, Zuzana Garajová, Edit Vöros, Tamás Farkas, Simona Boglárka a Diana Demecs) z budapeštianskej Interoperety z Maďarska pod dirigentskou taktovkou Pála Farkasa, špeciálne „ušitý“ na mieru Košičanom.

Velvet Run

KOŠICE. Štart ženského behu bude pred Urbanovou vežou o 17.00 hod.

TabQuiz

KOŠICE. Zostavte 3 – 6 členný tím, odpovedzte správne na čo najviac otázok a ukážte, že ste to práve vy, kto je v Tabačke najmúdrejší. Záber otázok je široký, od všeobecného prehľadu, cez hudobné a filmové ukážky. Od 20.00 hod.

Popradské kultúrne leto

POPRAD. La Speranza sa predstaví na Námestí sv. Egídia o 15.00 hod.

Operné gala Kežmarok 2019

KEŽMAROK. Už po šiesty raz sa v drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku rozozvučia tóny operného koncertu. Protagonistom večera bude Peter Mikuláš (bas), renomovaný sólista Opery Slovenského národného divadla, ktorý sa predstaví nielen ako spevácka osobnosť, ale aj ako pedagóg. Spolu s ním vystúpia aj štyria mladí umelci Alena Kropáčková, hosťujúca speváčka viacerých operných scén, Peter Malý, sólista opery Juhočeského Divadla v Českých Budějoviciach a poslucháči VŠMU Renáta Bicánková a Dávid Harant. Umelci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Štátneho divadla Košice. Na koncerte zaznejú diela Verdiho, Bizeta, Mozarta, Gounoda, Haydna, Dvořáka a Smetanu.
Celý výťažok z koncertu sa prostredníctvom organizácie Dobrý anjel prerozdelí konkrétnym rodinám s deťmi z východného Slovenska, ktoré bojujú so zákernou chorobou.

Šarišské hradné hry

VEĽKÝ ŠARIŠ. Už 14 rokov sa konajú Šarišské hradné hry na hrade Šariš. V nedeľu 25. augusta znova ožijú králi, princezné i poddaní. Tento rok si pripomíname 720.výročie udelenia mestských výsad kráľom Ondrejom III. Prvýkrát bude na hrade rytiersky turnaj na koňoch. Od 13.30 hod. na lúke pod hradom uvidíte sokoliarov, rozprávky, vystúpenia šermiarov, rómske tance, rozprávkové súťaže. Deti si zaskáču na nafukovacom hrade alebo sa povozia na koňoch. Na lesnej ceste sa v rovnakom čase budú konať interaktívne scénky v dobových kostýmoch. Od 14.00 hod. na hradnom nádvorí začína divadelné predstavenie o udelení mestských výsad kráľom Ondrejom III. Na návštevníkov čaká aj dobová kuchyňa, čokoládovňa, rytiersky turnaj na koňoch, sokoliari, razenie mincí, pečenie chleba v kamennej peci a ďalšie atrakcie.

Lečo feszt

VEĽKÉ KAPUŠANY. Súčasťou gastronomicko-hudobného festivalu Lečo feszt bude tohto roku aj jarmok tradičných remeselníkov a prvovýrobcov. Mesto Veľké Kapušany po desiatich rokoch oživuje tradíciu remeselníckych trhov s názvom Copus Expo. Prezentované bude tkáčstvo, drotárstvo, spracovanie kože či medové a včelie produkty. Nedeľný večer bude patriť vystúpeniam slovenských No Name a Rytmusa.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Tisícky návštevníkov očakávajú organizátori od štvrtka 22. augusta do nedele 25. augusta na tradičnom Bardejovskom jarmoku. V tomto roku sa uskutoční jeho už 668. historický a 48. novodobý ročník. Okrem stoviek
trhovníkov je tradičným ťahákom jarmoku aj bohatý kultúrny program. Nedeľný program otvorí o 12.00 hod. súbor Charašucha z Bieloruska. Program pokračuje až do večerných hodín. Jarmok vyvrcholí koncertom Buranowskeho o 19.00 hod. a Lucie Bílej o 20.30 hod. Jarmok sa uskutoční na Radničnom námestí.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 3. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 4. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 6. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 7. Už 20 rokov ponúka Kaufland široký sortiment za výhodné ceny
 8. Moderná športová hala vďaka PEM Buildings
 9. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete
 10. Chystáte sa na Baby shower? Tri tipy, ako potešiť budúcu mamičku
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Iniciatíva Middlecap Help pomáha v boji proti koronavírusu
 3. Zjazdoví lyžiari a kanoista súťažili v netradičnom trojboji
 4. Spojení navždy
 5. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
 6. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
 7. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 8. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 9. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 10. Pochod smrti
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 19 272
 2. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 17 685
 3. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 15 483
 4. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 13 359
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 10 893
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 10 284
 7. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 10 255
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 10 114
 9. Gaderská dolina poteší celú rodinu 10 025
 10. Hľadáte bezstarostný relax? Dovolenkujte v hoteli pre dospelých 9 764
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop