Korzár logo Korzár
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 17. a 18. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne, spoločenské a športové podujatia.

Furmanské preteky.Furmanské preteky. (Zdroj: TASR)

sobota 17. augusta

Ľadový expres

KOŠICE. Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres premáva každú sobotu v júli a auguste zo železničnej stanice v Košiciach do stanice Červená Skala a späť. Nástup, resp. výstup je možný po celej trase v zastávkach/staniciach: Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a opačne. Vlak z košíc odchádza o 7.55 hod.

Hevhetia ShowCase 2019

KOŠICE. Obrovskú koncentráciu koncertov, akú mali džezoví priaznivci možnosť okúsiť po prvý raz minulého roku, prináša vydavateľstvo Hevhetia do košických Kasární/Kuturparku to najlepšie, čo sa v poslednom období v katalógu urodilo. A to hneď počas dvojdňového džezového ošiaľu. V sobotu a nedeľu, 17. a 18. augusta 2019, už od ranných hodín je pre milovníkov hudby pripravený bohatý program, a hlavne množstvo koncertov.

Skryť Vypnúť reklamu

GusGus v Tabačke

KOŠICE. Kapela GusGus vznikla v roku 1995 v podstate náhodou ako projekt nadaných hercov, filmárov fotografov, hudobníkov a dizajnérov či spevákov. Ich aktivity viedli najprv ku krátkemu flimu Pleasure, ktorý im priniesol viaceré ocenenia a uznanie kritikov. Zakrátko však začala prevládať hudobná stránka projektu. Už v roku 1996 sa stali jednou z najvyhľadávanejších elektronických kapiel z Islandu. V Tabačke sa predstavia o 20.00 hod.

Dva dni džezu

KOŠICE. Na milovníkov džezu čaká počas soboty a nedele (18. 8.) v košickom Kulturparku osem džezových koncertov. Uskutočnia sa v rámci tohtoročného ročníka Hevhetia ShowCase, podujatia, ktoré od roku 2001 pravidelne organizuje košické vydavateľstvo. Návštevníci festivalu zažijú viac, než len koncerty.

Skryť Vypnúť reklamu

Budú si môcť pozrieť výstavy fotografií s hudobnou tematikou, zúčastniť sa na prednáškach a diskusiách, vypočuť si hudbu na prvotriednej zvukovej aparatúre v pavilóne AudioFeel. Organizátori tiež zabezpečili antikvariát s hudobnými publikáciami a hudobnými nosičmi, niekoľko diskusných panelov, na ktorých nebudú chýbať ani zástupcovia Fondu pre podporu umenia a zahraniční hostia. Dostupný bude tiež predaj hudobných nosičov či media art od DIG gallery.

Podľa organizátorov sa počas festivalu predstavia okrem domácich i zahraniční hudobní profesionáli. Návštevníci budú môcť vidieť a počuť poľské zoskupenie MÓW, francúzske trio Nebula Machina, taliansky Francesco Bruno quartet, poľský Backspace. Určite zaujme Big band Malopolski Ryszarda Krawczuka, ktorý sa predstaví s guinejským raperom a beatboxerom žijúcim v Holandsku Andym Ninvallom, ktorý má na konte spolupráce s takými hviezdami, ako sú RUN DMC, Shabba Ranks, Candy Dulfer a iní. A nesmieme vynechať kvintet poľského klarinetistu Szymona Klimu s jeho projektom Folwark. Domácu scénu bude v programe reprezentovať Pavel Morochovič trio či Miloš Železňák.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešov v akcii

PREŠOV. Siedmy ročník komunitného festivalu Prešov v akcii ponúkne návštevníkom amatérske športové turnaje vo viacerých disciplínach. Uskutoční sa v sobotu (17.8.) a v nedeľu (18.8.) v areáli Základnej školy Mirka Nešpora na Sídlisku III. V sobotu bude možnosť súťažiť vo futbale, volejbale a v tenise
- dvojhre.

Nedeľa bude patriť streetballu a tenisovým štvorhrám. Novinkou je, že zašportovať si bude možné aj mimo oficiálnych turnajov, napríklad počas ukážkového tenisového tréningu pre deti alebo na workshope crossmintonu

Návštevníci si budú popri turnajoch môcť užiť kultúrny program, ktorý zahŕňa rôzne tanečné a gymnastické vystúpenia, mažoretky, live DJ setďs, ukážky bojových umení, prípadne zacvičiť si jogu a zapojiť sa do rôznych workshopov. Na oddych bude pripravená chill-out zóna. Pre deti budú pripravené súťaže, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, metalické tetovania, airsoft stánok, ukážky hasičskej techniky, detská nemocnica, tanečný workshop a množstvo iných atrakcií.
V Lanovom centre Outdoor parku sa uskutočnia koncerty prešovských kapiel TomFrom, Reakcia, ľudová hudba Čardáš a Edo Klena & Klenoty. Po koncertoch je pripravená ohňová šou.

Water Rescue Forum 2019

PREŠOV. Záchranárske podujatie Water Rescue Forum 2019, ktoré sa uskutoční od piatka (16. 8.) do nedele (18. 8.) na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa, ponúkne modelové záchranné situácie, prednášky, workshopy, ako aj ukážky záchranárskej techniky. Hlavnou časťou podujatia sú majstrovstvá Slovenska, na ktorých budú zápoliť plavčíci z celého Slovenska v rôznych záchranárskych disciplínach. V sobotu (17. 8.) budú jednotlivci súťažiť v disciplínach, ako ťahanie bremena, ovládanie surfového plaváka, ovládanie veslice, hod záchranárskou loptou či plávanie s ABC. Družstvá si zas v nedeľu zmerajú svoje sily v záchrane so
záchranným pásom, surfovým plavákom či v záchrane s veslicou.

Motozraz Sveta motocyklov

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA. Zemplínska Šírava sa od štvrtka
na tri dni stane centrom diania 18. ročníka Medzinárodného motozrazu
Sveta motocyklov. Program dnešného dňa:

10.00 hod. - Stretnutie veteránov a výstava historických vozidiel

13.00 hod. - Zábavné súťaže

15.00 hod. - Veľká spanilá jazda po Zemplíne

17.00 hod. - Zábavné súťaže - súťaž o najhlučnejší motocykel

18.00 hod. – BIG AIR BIKE SHOW

Večerný program

19.00 hod. - Adrenalínová MOTO TV SHOW

20.00 hod. – Ustanovenie oficiálneho slovenského rekordu v hlučnosti motocykla

20.20 hod. – Dance MY Girls

20.30 hod. - Koncert KRISTINA

21.45 hod. – Tombola

22.00 hod. - MISS MOKRÉ TRIČKO

23.30 hod. – Koncert HEĽENINE OČI

00.30 hod. - Ohňostroj

01.00 hod. - Rockotéka

Hasičská súťaž

SPIŠSKÁ SOBOTA. Hasičská súťaž o pohár primátora mesta Poprad sa uskutoční na Spišsko-sobotskom námestí. O 14.30 hod. súťaž v požiarom útoku žiakov, o 16.30 hod. súťaž o najrýchlejšiu saciu stranu. O 20.30 hod. nočná hasičská súťaž.

Popradské kultúrne leto

POPRAD. Ujo Ľubo z Košíc odohrá rozprávku o Pampúšikovi o 10.00 hod. na Námestí sv. Egídia.

Stretnutie Goralov

ČERVENÝ KLÁŠTOR. Deviaty ročník podujatia sa uskutoční v sobotu 17. augusta v areáli kúpeľov Smerdžonka v Červenom Kláštore. Od 09.00 hod. otvorenie areálu, prehliadka areálu- voľný program, Od 11.00 hod. slávnostná sv. omša za účastníkov podujatia. Od 14.00 hod. štartuje kultúrny program vystúpením FS Goral zo suchej hory. Ďalej sa predstaví Karol Peterka a Šlágr parta, Franta Uher, Kollárovci, Jožko Jožka. O 18.00 hod. vystúpi Ščamba, o 20.00 hod. Kollárovci a o 22.00 hod. Gladiátor. Celým programom bude sprevádzať moderátor Štefan Skrúcaný.

Premiéra

SNINA. Divadlo Sofia pozýva na premiéru divadelného predstavenia Petra Tomšů s názvom ZAS TUPITELIA. Začiatok o 18.00 hod. v Kaštieli v Snine.

nedeľa 18. augusta

Športová nedeľa v parku

KOŠICE. Od 9.00 hod. si môžete v parku zacvičiť crossfit, jumping, skupinové cvičenia, jóga, pole dance, diagnostické merania, športové aktivity pre deti a
maľovanie na tvár.

Piknik v parku

KOŠICE. Rodinná nedeľa v srdci parku plná romantiky, oddychu a sprievodných aktivít. Ďalší diel úspešného „piknikovania“ prinesie od 15.00 hod. skvelú muziku mladých talentovaných DJ-ov, divadlo Alexandra Pallesitza, predstavenie pre deti i dospelých s historickými dielňami Via Cassa, interaktívnu maľbu s výtvarníkom Petrom Murkom ml. a jeho priateľmi v spolupráci s OZ Radosť, pétanque, letné tipy zdravej medicíny, mini kurz re-dizajnu starých bicyklov, dobrú kávu s koláčikom a možno aj niečo navyše. Piknikuje sa pri veľkej fontáne.

Apocalyptica

KOŠICE. Skupina sa tentokrát zastaví na Slovensku v rámci turné APOCALYPTICA 'PLAYS METALLICA' a pod holým nebom odohrá svoj aktuálny koncertný program doplnený o strhujúcu svetelnú show. Okrem skladieb z prelomového debutového albumu Apocalyptica zahrá aj ďalšie klasiky skupiny Metallica. Koncert bude pozostávať z dvoch častí, skupina ho plánuje rozdeliť prestávkou. V amfiteátri od 19.30 hod.

Prešov v akcii

PREŠOV. Siedmy ročník komunitného festivalu Prešov v akcii ponúkne návštevníkom amatérske športové turnaje vo viacerých disciplínach. Uskutoční sa aj v nedeľu v areáli Základnej školy Mirka Nešpora na Sídlisku III. V sobotu bude možnosť súťažiť vo futbale, volejbale a v tenise - dvojhre. Nedeľa bude patriť streetballu a tenisovým štvorhrám. Novinkou je, že zašportovať si bude možné aj mimo oficiálnych turnajov, napríklad počas ukážkového tenisového tréningu pre deti alebo na workshope crossmintonu. Návštevníci si budú popri turnajoch môcť užiť kultúrny program, ktorý zahŕňa rôzne tanečné a gymnastické vystúpenia, mažoretky, live DJ setďs, ukážky bojových umení, prípadne zacvičiť si jogu a zapojiť sa do rôznych workshopov. Na oddych bude pripravená chill-out zóna. Pre deti budú pripravené súťaže, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, metalické tetovania, airsoft stánok, ukážky hasičskej techniky, detská nemocnica, tanečný workshop a množstvo iných atrakcií.
V Lanovom centre Outdoor parku sa uskutočnia koncerty prešovských kapiel TomFrom, Reakcia, ľudová hudba Čardáš a Edo Klena & Klenoty. Po koncertoch je pripravená ohňová šou.

Návrat stredoveku

SEDLISKÁ. Atmosféru stredoveku budú môcť v nedeľu 18. augusta na hrade Čičva (okres Vranov nad Topľou) zažiť návštevníci Čičvianskych hradných slávností. Počas štvrtého ročníka podujatia sa v historických scénkach predstavia šermiari, chýbať nebudú sokoliari a v programe zaznejú aj vtipné príbehy o historických osobnostiach. Informoval Ľubomír Hutka zo združenia Pro Futuro, ktoré slávnosti organizuje.

"Vo vranovskom regióne je dosť málo podujatí zameraných na históriu nášho regiónu," odôvodňuje rozhodnutie organizovať podujatie Hutka, štatutár združenia, ktoré už piaty rok pracuje na rekonštrukcii hradných zrúcanín.

"Okrem samotných prác na oprave hradu sme chceli návštevníkom hradu poskytnúť aj náhľad do jeho histórie živou formou. Chceme ukázať návštevníkom bežný život na hrade Čičva, ako to v stredoveku kedysi fungovalo. Tým, že hrad Čičva bol strážna pevnosť, jeho obyvatelia boli hlavne vojaci. Práve preto pozývame na Čičvianske hradné slávnosti najmä skupiny historického šermu, ktoré sa zaoberajú práve takýmto spôsobom prezentácie stredoveku," vysvetľuje ďalej úmysly združenia.

V programe preto, ako ďalej uviedol, vystúpi skupina historického šermu Vikomt zo Sniny a predstavia sa aj košickí sokoliari zo združenia Horus. Na odľahčenie histórie vystúpi v programe aj KĽUD, Kladzianske ľudové divadlo, ktoré bude vo svojich scénkach podľa Hutkových slov "zabŕdať do historických osobností", a to nielen slovenských, ale i európskych.

V hradnej priekope budú na návštevníkov čakať stánky remeselníkov, workshopy pre deti, maľovanie na tvár, hod sekierkami na drevený terč s drakom, streľba z luku, medovina, guľáš a občerstvenie.

Výťažok z podujatia bude venovaný na záchranu a obnovu hradu Čičva.

Memoriál Štefana Ďuricu

BREZOVICA. Obec Brezovica (okr. Sabinov) pozýva na súťaž ťažných koní v páre pod názvom – Memoriál Štefana Ďuricu, ktorá sa uskutoční v nedeľu so začiatkom o 10. hodine v areáli futbalového ihriska. Sprievod sa začne o 9.30 hod. V rámci súťaženia pôjde o tri disciplíny: rýchlostná s vozom, práca s drevom, kráľovská silová disciplína. Pripravené sú aj viaceré aktivity pre deti.

Alžbetínsky deň

BARDEJOV. Na počesť návštevy cisárovnej Sisi sa už tradične koná v Bardejovských Kúpeľoch podujatie Alžbetínsky deň. Spomienková slávnosť začne o 14.30 hod. pri pamätníku cisárovnej. Sprievodný program tvorí prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov a možnosť fotografovania sa s nimi a ďalšie sprievodné programy.

Dožinky

TREBIŠOV. Príďte osláviť koniec žatvy do areálu múzea v Trebišove. Dožinky sa začínajú o 14.00 hod. vystúpením folklórnej skupiny Vidumaňec z Kuzmíc. Súčasťou programu je aj súťaž vo varení šúľancov, tombola, festival vizuálneho umenia Park Camp VI., ochutnávka tradičných jedál, ukážka remesiel, jazda historickým traktorom a mnoho ďalšieho. O zábavu sa postará skupina Heľnine oči a gitarista a spevák Kristián Kohut.

Furmanské preteky

SOBRANCE. Už po ôsmy raz si svoje sily a šikovnosť zmerajú furmanskí majstri z celého regiónu. Furmanské preteky v nedeľu pri Sobranciach odštartujú už v ranných hodinách registráciou furmanov a otvorením súťažných disciplín. Tými budú, po vzore predošlých ročníkov, furmanský slalom, práca s drevom a silová súťaž. V programe ani tento rok nechýba obľúbená divácka súťaž o najkrajší pár koní, súťaž o najlepší Furmanský guľáš a bohatý sprievodný program. Okrem desiatich párov súťažiacich koní a ich furmanov sú lákadlami sprievodného programu aj Muzika Milana Rendoša a večerný koncert Kristíny.
Chutným spestrením dňa bude obľúbené Varenie naživo v podaní Košického klubu kuchárov a cukrárov. Program vyplnia Fotopríbehy z Furmanských pretekov a Sobranskí výtvarníci so svojimi Zemplínskymi pokladmi. V areáli Sobraneckých kúpeľov bude počas podujatia prístupný aj náučný chodník, ktorý toho prezradí viac o okolitej faune, flóre, ale aj o samotných kúpeľoch. Detských divákov určite poteší možnosť zoznámenia sa s lesnou pedagogikou.
Aj tento rok bude pre širokú verejnosť zabezpečená kyvadlová doprava, ktorá návštevníkov pohodlne dopraví z mesta Sobrance (spred Hotela Morské Oko) až na podujatie.

Popradské kultúrne leto

POPRAD. Ľudová hudba Popradčan vystúpi o 15.00 hod. na Námestí sv. Egídia.

Bašta v Bardejove

BARDEJOV. Herňa a tancovačka pre deti začína o 16.00 hod. v Bašte.

Cestovateľské kino

SNINA. Cestovanie nie je len jej vášňou, ale aj prácou. Na svojich fotografiách uchováva čaro výnimočných miest. A následne ho odkrýva na svojom blogu o cestovaní. Reč je o známej cestovateľke a blogerke zo Sniny Alexandra Kováčová alias Crazy Sexy Fun Traveler. O 18.00 hod. príde porozprávať o Srí Lanke.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 1. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 4. Behind every successful business lies a set of skilled people
 5. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 6. Ako sa mení dynamika firiem?
 7. Hudbou proti holorubom.
 8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 9. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 10. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 19 569
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 368
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 222
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 659
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 489
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 243
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 287
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 168
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 621
 10. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 4 677
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister financií Igor Matovič.

Odvolávať Mikulca navrhol Smer.


10 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Moniku Jankovskú viackrát hospitalizovali.


a 1 ďalší 7 h
Peter Tkačenko

Mikulec nemá odísť kvôli Ficovi, ale pre neschopnosť.


15 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop