Korzár logo Korzár
Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 10. a 11. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne, spoločenské a športové podujatia.

Komajota.Komajota. (Zdroj: archív kapely)

SOBOTA 10. augusta

Gemerské perly

KOŠICE. Na jednodňovom autobusovom výlete spoznáte najskvostnejšie, najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie miesta Gemera. Čaká na vás jediný kaštieľ na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval s pôvodným zariadením a zbierkami. Nakuknete aj do nádhernej jaskyne s aragonitovou výzdobou a obzriete si tiež architektonický unikát – Mauzóluem Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, ktoré ukrýva príbeh veľkej lásky Františky a Dionýza. Autobus odchádza o 8.00 hod. z parkoviska pred Jumbo centrom.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľadový expres

KOŠICE. Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres premáva každú sobotu v júli a auguste zo železničnej stanice v Košiciach do stanice Červená Skala a späť. Nástup, resp. výstup je možný po celej trase v zastávkach/staniciach: Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a opačne. Zo stanice odchádza vlak o 7.55 hod.

Vegánsky piknik

KOŠICE. O 16.30 hod. začína v Mestskom parku vegánsky piknik. Myšlienka vegánskych piknikov spočíva v tom, že každý účastník prinesie vegánske jedlo. Následne každý ochutnáva z prinesených pokrmov čo chce a koľko chce.

Leto v parku

KOŠICE. Podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch prinesú na podujatie Leto v parku vystúpenia klezmer bandov. V Kulturparku zahrajú 10. augusta 2019 tri zoskupenia prezentujúce klezmerskú hudbu. Koncerty sa začínajú o 17.00 hod. Jedinečnú atmosféru navodí autentická kapela, reprezentujúca židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska, Mojše Band. Na domácej pôde vystúpi aj Kaschauer klezmer band a napokon bratislavské hudobné zoskupenie Pressburger klezmer band.

Skryť Vypnúť reklamu

Operný večer

BETLIAR. Pamiatke grófky Eleonóry Andrássyovej-Kaunitzovej bude venovaný operný večer, ktorý sa uskutoční v parku kaštieľa v Betliari v Rožňavskom okrese v sobotu 10. augusta o 18.00 hod.

Slávnosti remesiel a medu

SEDLISKÁ. Tradičné podujatie pod hradom Čičva pokračuje v sobotu od 13.00 hod., kedy je na programe cyklotúra Kolesami po stopách Alžbety Bátoryovej.

Into the night

PREŠOV. Pokračovanie listeningových večerov zameraných najmä na deep a atmospheric dnb, microfunk, dubstep a iné známe aj menej známe žánre elektronickej hudby v prešovskom klube Wave centrum nezávislej kultúry od 21.00 hod.

Rómsky festival

PREŠOV. Sobota v Prešove bude patriť prezentácii rómskej kultúry v podaní umelcov reprezentujúcich túto komunitu. Temperamentné tanečné i
spevácke vystúpenia budú súčasťou 7. ročníka Rómskeho festivalu, ktorý sa uskutoční na prešovskej Hlavnej ulici. Od 12.00 do 15.00 hod. sa predstavia detské umelecké amatérske zoskupenia z komunitných centier z Veľkého Šariša, Hanušoviec nad Topľou, Sabinova, ale aj z Očovej, Roštára a Trnavy. V rámci hlavného programu od 16.00 do 22.00 hod. vystúpia profesionálne zoskupenia ako Romane Čhavore Jilestar z Trnavy, Sameul Bandy z Prešova, Gipsy Saxofón Band z
Hrabušíc, speváčka Anička Oláhová z Lovinobane, Gipsy Janka z Detvy, ale aj zahraniční hostia - skupiny Romane Chave a Imperio z Českej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

Zemplínske slávnosti

MICHALOVCE. V Michalovciach v piatok otvorili 60. ročník Zemplínskych slávností. Pre návštevníkov je až do nedele 11. augusta pripravený bohatý kultúrny program plný spevu a tanca. V sobotu dopoludnia sa predstavia dedinské folklórne skupiny z okolia Michaloviec v programe Zo zemplinskich valalov. Popoludnie bude tradične patriť Karičke. V popoludňajšom programe na tribúne vystúpia folklórne skupiny, ktoré ukážu, ako vyzeral Robotni tizdzeň na valaľe. Rómskymi tancami sa divákom predvedú deti zo Základnej školy v Pavlovciach nad Uhom, Folklórny súbor Zemplín a Folklórny súbor Svojina v programe Amaro kheliben. Zahraniční hostia, Detský a mládežnícky folklórny súbor Holúbek z Českej rebupliky a Folklórny súbor Ardealul z Rumunska, pozdravia Michalovčanov i návštevníkov nášho mesta svojím vystúpením podvečer. Hneď po nich vystúpi víťaz folklórnej show Zem spieva, Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice. Novinkou a príjemným prekvapením jubilejného ročníka bude prehliadka vývoja krojov z regiónu Zemplín. ´Bodku za sobotňajším programom urobí ďalší domáci michalovský folklórny súbor Jurošík.

Rozprávkové soboty

POPRAD. Na Nám. sv. Egídia v Poprade si deti od 10.00 hod. pozrú rozprávku Ďurošík v podaní hercov z divadla Actores z Rožňavy.

Štafetový Beh vďaky na Duklu

PETROVCE. Štafetový Beh vďaky na Duklu bude súčasťou 47. ročníka slávností Partizánske chodníčky, ktoré sa uskutočnia v sobotu a v nedeľu v obci Petrovce v okrese Vranov nad Topľou. Podujatie je venované 75. výročiu Slovenského národného povstania (SNP). Podujatie sa začne už v sobotu večer premietaním filmov s tematikou SNP a druhej svetovej vojny. Nadránom bežci začnú bežať z Petroviec na Duklu, kde pri pamätníku položia veniec. Ide o štafetový beh s tým, že stále je jeden bežec vpredu a zvyšní idú za ním, aby dodržali vzdialenosť..

NEDEĽA 11. augusta

Leto v parku

KOŠICE. S rozprávkou Ako sova líške bájky čítala prídu bábkoherci deťom predstaviť na festival Leto v parku jedného z najznámejších bájkarov Ezopa. V predstavení zo zvieracej ríše sa snúbi niekoľko známych príbehov z Ezopových bájok, v ktorých je častým hrdinom líška. V divadelnej hre sprevádza diváka spolu s múdrou sovou. Najmenších čaká poučenie, ale aj pobavenie, spestrené veselými pesničkami. Kto je zvedavý, ako to všetko dopadne, mal by prísť do areálu Kulturparku o 15.00 hod.

Čaj o piatej

KOŠICE. Koncert skupiny Komajota začína o 17.00 hod. v Mestskom parku.

Lana Kuščer a Dongni Xie

PREŠOV. Na treťom koncert medzinárodného festivalu komornej hudby Artis predvedú svoj talent dve dámy, flautistka Lana Kuščer zo Slovenska a čínska klaviristka Dongni Xie. Krása hudby a ženského pôvabu sa spojí o 19.00 hod. v Ortodoxnej synagóge v Prešove.

Slávnosti remesiel a medu

SEDLISKÁ. Nedeľa bude patriť remeselníkom a medárom. Na podujatí sa každoročne schádzajú včelári z celej Ondavskej doliny, aby verejnosti predstavili svoje výrobky a dôležitosť včiel pre život človeka. Dozvedieť sa o tom môžu aj cestou na hrad, kde vlani pribudol včelársky náučný chodník. Predstavovanie remeselníkov sa uskutoční medzi 15.00 a 16.00 hod. Program potom spestria vystúpením Martina Kanošová-Ťasková s manželom Viktorom Ťaskom v sprievode Ľudovej hudby Verbung, následne vystúpi folklórny súboru
Vranovčan. Medzitým sa uskutoční vyhodnotenie tradičnej súťaže o najlepší med a medovinu. Záver je plánovaný na zhruba 19.00 hod. Podujatie sa uskutoční pod hradom Čičva.

Hradné slávnosti

JASENOV. Súčasťou Hradných slávností na Jasenovskom hrade bude aj ochutnávka dobovej kuchyne. Postarajú sa o ňu šarišskí šermiari zo združenia Sarus. Program začína o 13.00 hod. Rodiny s deťmi budú môcť cestou k hradu na lesnej trase súťažiť a získavať sladké odmeny za splnenie disciplín. Hore na hrade o 14.30 hod. vystúpi folklórna skupina Dupna so svojím programom a o 15.00 hod.
predvedie svoj program občianske združenie Sarus od Prešova, ktoré vystúpi s humorne ladeným programom kaukliarov, šermiarov. Následne o 15.30 hod. ponúknu ochutnávku dobovej stredovekej kuchyne.

Zemplínske slávnosti

MICHALOVCE. V Michalovciach v piatok otvorili 60. ročník Zemplínskych slávností. Pre návštevníkov je aj v nedeľu pripravený bohatý kultúrny program plný spevu a tanca. Začne sa svätou omšou v rímskokatolíckom Kostole narodenia Panny Márie za účasti folkloristov. Popoludní je priestor vyhradený pre detské folklórne súbory Holúbek, Jurošík, Zemplínik, Lipovček. Jubilejný 60. ročník Zemplínskych slávností slávnostne ukončí večerný galaprogram.

Deň medu a chleba

STARÁ ĽUBOVŇA. Počas Dňa medu a chleba si v skanzene pod hradom Ľubovňa pripomeniete dôležitosť včiel pre prírodu a človeka. Včelári z okresu Stará Ľubovňa predstavia návštevníkom svoju produkciu medu a včelích produktov.

Program:

Od 8.00 hod. – Prezentácia a predaj včelárskych potrieb

Od 9.00 hod. – Medový trh – ochutnávka a predaj medu a včelích produktov

10.00 – 14.00 hod. – tvorivé dielne pre deti

11.00 hod. – odborná prednáška pre včelárov

11.00 – 14.00 hod. – Súťaž o najlepší med v okrese Stará Ľubovňa

13.00 hod. – Ďakovný akatist v gréckokatolíckom chráme sv. Michala Archanjela v skanzene.

14.00 hod. – Otvorenie programu v amfiteátri skanzenu
„Od zrnka k chlebu“ – zvykoslovné pásmo v podaní FSk Taľar z Novej Ľubovne.
Pečenie chleba a popularizačná prednáška o živote včiel.

Popradské kultúrne leto

POPRAD. Najznámejšie duety a sólové árie zaznejú o 15.00 hod. na Námestí sv. Egídia. Vystúpi Soňa Godarská, Daniel Kfelíř, Ahmad Hedar.

Štafetový Beh vďaky na Duklu v Petrovciach

PETROVCE. Nedeľný program sa začne tesne popoludní zoskokom parašutistov, nasledovať bude slovenská hymna a krátke privítanie účastníkov Behu vďaky, ako aj ostatných návštevníkov.V kultúrnom programe vystúpi folklórna skupina Magura, Folklórny súbor Oblík, Ženská spevácka skupina Herlica, Detský folklórny súbor Oblíček a Muzikanci Raslavicke.

Gazdovský víkend

BEŽOVCE. Výstavou chovných zvierat sa začne v Bežovciach v okrese Sobrance Gazdovský víkend. Organizátori si pre návštevníkov pripravili i súťaž v lepení pirohov s názvom Bežovski pirohi. Popoludní o 13.30 h program pokračuje otvorením výstavy Plody zeme a poľovníckych trofejí. V poradí deviaty ročník Dožinkových slávností sa začne o 14.00 h a ich súčasťou bude odovzdanie dožinkového venca a požehnanie nového chleba. V kultúrnom programe sa predstaví folklórny súbor Viničiar, Mafia Corner a dychová hudba Sadovanka z Moravy.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 2. Skvelý program pre deti? Pomôže výzva Gesto pre rodičov
 3. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 4. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 5. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku
 7. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 8. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 9. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 10. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 1. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 2. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 3. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
 4. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?
 5. O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku
 6. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 7. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 8. Garmin pridáva technológiu solárneho dobíjania
 9. Discover even more with the Spectacular Slovakia bundle offer
 10. Najviac slovenských dodávateľov vlastnej značky má COOP Jednota
 1. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 40 121
 2. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 16 987
 3. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 15 190
 4. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 15 014
 5. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 14 134
 6. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 13 093
 7. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 12 758
 8. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 719
 9. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 10 172
 10. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 8 050
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tunel smrti pri Ťahanovciach zavrú. Možno tam pustia cyklistov alebo turistov

Železnice urobia nový, dlhší vďaka projektu za 377 miliónov.

Tunel smrti pri Ťahanovciach v rámci modernizácie trate uzatvoria a vyhĺbia nový.
Súčasný prednosta Lazár nechcel komentovať nomináciu hnutia OĽaNO, ktoré si vybralo na túto pozíciu v Košiciach Mikulišina.

Žalujú zástupcu primára a lekárku. Sudcovia ich nechcú súdiť

Prípad smrti pacienta pendluje medzi Michalovcami a Košicami.

Ilustračné.
Analýza

Smer v prešovskej politike vždy ťahal za kratší koniec

Čo bude s aktuálne najsilnejším klubom?

Robert Fico.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

O čom je kauza Dobytkár a čo odhalila?

Najvyšší súd vo štvrtok rozhode, či Bödöra nechá na slobode.

Norbert Bödör odchádza zo Špecializovaneho trestného súdu na slobodu, v Banskej Bystrici v nedeľu 5. júla 2020.
Dobré ráno

Dobré ráno: Na Iránske jadrové zariadenia ktosi zaútočil

Ako napreduje iránsky jadrový program.

Podcast Dobré Ráno.
Stĺpček Zuzany Kepplovej

Expremiér nie je pri Dobytkárovi nezaujatý

Roberta Fica ani nemusíme k celej veci vyvolávať, hlási sa sám.

Zuzana Kepplová
Film Hookejový sen je o Lacovi Nagyovi.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop