Vranovčania opäť raz udreli v závere. Rozhodli v poslednej minúte

Tréner Peter Košuda sa po roku s vranovským mužstvom opäť umiestni na druhej priečke. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|28. máj 2019 o 00:00

Tréner Peter Košuda hodnotí 27. kolo tretej ligy.

VRANOV NAD TOPĽOU. Po zápasoch uplynulého 27. kola III. futbalovej ligy Východ sa spečatil osud AŠK Maria Huta.

Nováčik súťaže sa po ročnom účinkovaní medzi regionálnou elitou vracia do štvrtej ligy, pretože definitívne stratil šancu umiestniť sa na dvanástej priečke znamenajúcej záchranu.

„Pod čiarou“ sa aktuálne nachádza aj Plavnica, ktorá však na Bardejovskú Novú Ves stráca len bod a na Krompachy tri body, takže o posledné zostupové miesto bude v závere sezóny ešte veľká bitka.

Najväčšie prekvapenie ostatného kola sa zrodilo v Bardejovskej Novej Vsi, kde domáci ŠK Milenium 2000 zdolal tretí tím tabuľky FK Humenné. Zaujímavý priebeh prinieslo zemplínske derby vo Veľkých Revištiach, kde Vranovčania viedli 1:0, potom prehrávali 1:2, aby napokon triumfovali 3:2.

Po víťazstve sme oslovili kormidelníka MFK Petra Košudu, s ktorým sme si rozobrali jednotlivé duely 27. kola.

Veľké Revištia – Vranov nad Topľou 2:3

P. Košuda: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi slušný, mali sme územnú prevahu a boli sme futbalovejší. Domáci hrozili iba z rýchlych protiútokov. Ujali sme sa vedenia a mali sme aj ďalšie šance na skórovanie. Po zmene strán sme zaspali pri jednej rýchlej akcii domácich, čo domáci využili na vyrovnanie. Potom po centri a chybe celej obrany sme inkasovali aj druhý gól. V závere sme do súpera búšili, dostávali sme sa do čistých šancí, ale domácich podržal brankár Slávik. Napokon sa nám však podarilo otočiť skóre, keď víťazný gól sme dali v 90. minúte po rohovom kope. Pre domácich to bola nepríjemná prehra, ale podľa mňa sme si zaslúžili vyhrať.“

Šarišské Michaľany – Svidník 3:1

Domov»Sportnet na východe»Vranovčania opäť raz udreli v závere. Rozhodli v poslednej minúte