Mušinský ťahá víťaznú sériu už od Vianoc

Tomáš Mušinský.
Tomáš Mušinský. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Sportnet|16. feb 2019 o 00:00

Premožiteľa nenašiel ani na Valentínskej snežienke.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik TU Košice usporiadal 5. preteky zimnej O-série v orientačnom behu s názvom Valentínska snežienka.

Kontrolné stanovištia boli situované na košickom sídlisku Terasa.

Zápolilo celkove 65 pretekárov bez rozdielu veku i pohlavia na štyroch rôznych tratiach podľa dĺžky i orientačnej náročnosti.

Pretekári ATU na prvých piatich miestach

Na najťažšej 3,14 km trati v konkurencii 21 pretekárov dominoval 26-ročný Tomáš Mušinský (ATU) za 15:54 min. Tento slovenský reprezentant v orientačnom behu sa v zimnom období dostal do výbornej formy, keď od Vianoc postupne zvíťazil v štyroch pretekoch, z toho trikrát vyhral preteky zimnej O-série v orientačnom behu - Vianočný kapor, Trojkráľová buzola, Valentínska snežienka a navyše v cestnom behu - Košický trojkráľový beh.

Za Mušinským finišovali jeho oddieloví kolegovia v poradí: 2. Rastislav Oľhava 17:43 min., 3. Richard Sláma 17:55 min., 4. Adam Tysz, 5. Michal Krajčík.

Dominanciu košických pretekárov ATU prerušil až šiesty Juraj Sokol (KOB Kysak).

Zo šiestich žien štartujúcich na rovnakej trati bola najlepšia jedenásta Petronela Filipová (ATU) za 21:50 min.

Na ďalších tratiach si ocenenia do 3. miesta vybojovali:

B - trať -2,50 km - 20 štart.: 1. Ľudovít Pavela 17:32 min., 2. G. Legáth (obaja KOB Kysak), 3. H. Oľhavová (ATU),

C - trať - 2,11 km – 14 štart: 1. Anton Onder (KOB Metropol Košice) 16:05 min., 2. J. K. Janšo, 3. T. Šefara (obaja ATU),

D- trať – 1,46 km – 10 štart.: 1. Matúš Šefara 11:43 min., 2. G. Halás, 3. E. Adamová (všetci ATU).