Korzár logo Korzár
Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Tipy počas jarných prázdnin. Aj kultúra, múzeá a výstavy lákajú

Kam sa dá zájsť, keď vonkajším aktivitám počasie nepraje.

Kaštieľ v SnineKaštieľ v Snine (Zdroj: TASR)

Tohtoročné februárové počasie je poriadne vrtošivé.

V jednu chvíľu sneží a v tú druhú to vyzerá na polovicu jari.

Prudký severák však z hlavy neraz vyfúkne nielen myšlienky na otepľovanie, ale aj úsmev na tvári.

A keď útočí chrípková epidémia, neradno svoje zdravie vystavovať premenlivým poveternostným vplyvom.

Jarné prázdniny sú však tu a voľné dni školákov treba využiť prospešným spôsobom.

Ak plánujete vyraziť na rodinný výlet, no pobytu v prírode aktuálne počasie nepraje, treba vyskúšať niečo iné, niečo, vďaka čomu detské mysle počas voľna nezlenivejú.

Skryť Vypnúť reklamu

Využite teda tento čas na dobrodružné exkurzie po blízkych pamiatkach alebo sa vyberte obzrieť si zaujímavé expozície v múzeách. Tu je zopár tipov na výlet.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Diela hodinárskych majstrov

Ak máte vy alebo vaše deti vzťah k ozubeným kolieskam, prípadne sa vám páči spojenie vedy, techniky a umenia, vyberte sa do Sniny.

V miestnom kaštieli nájdete výstavu historických hodín s názvom In arte voluptas – Pôžitok z umenia.

V expozícii sa nachádza približne 60 časomerov, pochádzajúcich najmä z obdobia od 18. až do prvej polovice 20. storočia.

Ich autormi sú hodinárski majstri z celej Európy.

Mnohé z nich dlhý čas zdobili sídla bohatých mešťanov, či dokonca šľachtické rezidencie.

Medzi vystavovanými kúskami nájdete obrovské barokové konzolové hodiny z 18. storočia, zlátené krbové hodiny, ale aj presýpacie z 19. storočia.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozornosť nepochybne upútajú aj nezvyčajné kúsky, napríklad ako obrazové hodiny s olejomaľbou a zvonkohrou, pôvodne patriace rodu Mariássy z Brzotína.

Pri prechádzke medzi kedysi tikajúcimi mechanizmami sa môžete zamyslieť aj nad tým, že hoci dnešné moderné hodiny ukazujú okrem času napríklad aj spálené kalórie či počet prejdených krokov, nevyrovnajú sa umeleckému majstrovstvu histórie.

Ešte zrejme prejde veľa vody, kým sa v obchodoch objavia ručne maľované merače času s vlastnou zvonkohrou.

Túto zaujímavú výstavu si môžete prezrieť do 28. februára.

Múdro sporiť, rozumne míňať

Voľné dni sa dajú využiť prakticky na čokoľvek.

Okrem polihovania a oddychu napríklad aj na návštevu multikina, neraz spojeného so spontánnym nakupovaním v obchodných centrách.

Skryť Vypnúť reklamu

Potom treba ísť niekam na pizzu alebo aspoň na koláč a sladký nápoj.

Ak sa obávate, že vaše deti prehajdákajú vreckové hneď v prvý deň prázdnin, možno miesto kina nastal čas na zvýšenie ich finančnej gramotnosti.

Hoci to na prvý pohľad môže vyzerať hrôzostrašne, opak je pravdou. Interaktívna výstava Múdro sporiť, rozumne míňať, určená pre deti od päť do štrnásť rokov, jednoduchou a hravou formou vysvetľuje, ako vznikli peniaze, aké sú výhody papierových bankoviek pred kovovými mincami, no aj to, čo je to úver či úrok, na čo slúži hypotéka, prečo si sporiť na dôchodok a podobne.

Všetko je prezentované formou zážitkového učenia, kde pomocou interaktívnych hier, modelov, špeciálneho bankomatu a multimediálneho obsahu získajú deti základné finančné vedomosti.

Výstava v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi je prístupná každý pracovný deň od 9.00 do 17.00 hod. a v nedeľu od 13.00 do 17.00 hod.

Okrídlení pútnici

Snívalo sa vám niekedy o lietaní? Výskumy dokazujú, že ide o jeden z najčastejších typov ľudských snov.

A spomínate si na ten pocit, keď ste sa odlepili od zeme, ktorý vo vás zostal aj po prebudení? Bohužiaľ, túto schopnosť prekonať zemskú gravitáciu môžeme vtákom iba tíško závidieť.

Či už teda snívate o lietaní, alebo vás zaujímajú tvory, ktoré to prirodzene dokážu, je to skvelý dôvod prečo zájsť do Múzea Spiša na výstavu s názvom Okrídlení pútnici.

Zvedavcom odpovie na všakovaké otázky, týkajúce sa vtáctva. Venovať sa bude najmä ich, pre nás takého fascinujúceho, zvyku sťahovať sa každú jeseň niekam do teplých krajín.

Výstava tak odhaľuje tajomstvá vtáčieho putovania a vyvracia mýty, ktorým verili ľudia odpradávna.

Budete môcť nazrieť do poznatkov antického gréckeho mysliteľa Aristotela či pomyselne sa pridať k ornitologickému krúžku dánskeho vedca Mortensena.

Dozviete sa viac aj o tom, kam putuje na jeseň bocian, či kde zimuje lastovička.

Podrobnejšie sa zoznámite so svetom vtáčej migrácie, s jej spôsobmi a podobami, no aj s faktormi, ktoré ju ovplyvňujú.

K tomu celému sa pridajú aj informácie o krúžkovaní vtákov ako výskumnej metóde a moderných satelitných možnostiach ich sledovania.

Súčasťou výstavy sú aj tvorivé dielne pre škôlky a základné školy, takže deti sa určite nudiť nebudú.

Umenie fotografie

V dnešnej vizuálnej dobe, kde je jedna dobre vyhotovená snímka často viac, než tisíc slov, mnoho mladých už od útleho detstva inklinuje k umeniu fotografie.

Hoci nie každý z nich sa dá na profesionálne chodníčky, aj ako amatéri sa môžu tešiť zo zvuku uzávierky.

Inšpiráciu k práci môžu načerpať napríklad vo Vihorlatskom múzeu v Humennom, ktoré vo svojich priestoroch vystavuje ocenené práce účastníkov celoslovenskej súťaže amatérskej fotografie AMFO.

Autori vybraných fotografií pochádzajú najmä z okresov Snina, Medzilaborce či Humenné.

Okrem tohto v zákutiach humenského zámku môžete nájsť ešte jednu fotografickú výstavu s názvom Athos, tentoraz však od jedného konkrétneho fotografa a výtvarníka, Humenčana Vladimíra Vajsa.

Je zameraná na reportážne fotografie, ktoré autor zhotovil počas svojho pobytu na svätej hore Athos, nachádzajúcej sa na gréckom polostrove Chalkidiki.

Na čiernobielych snímkach sa snažil zachytiť sakrálnu atmosféru kláštorného spoločenstva, ktoré žije v spojení s prírodou.

Či sa mu to podarilo, sa musíte presvedčiť na vlastné oči.

Obe výstavy potrvajú až do 28. februára a pozrieť si ich môžete prísť v ktorýkoľvek pracovný deň v čase od 9.00 do 15.00 hod.

Hráme spolu! v manželstve

Fotografická výstava čaká na návštevu v Rákociho paláci v Prešove.

Nazýva sa Hráme spolu! v manželstve a vznikla v rámci Národného týždňa manželstva.

Výstavu tvoria víťazné fotografie rovnomennej súťaže.

Nielen deti, ale aj dospelí tak budú môcť nahliadnuť na manželstvo z perspektívy blízkej pre každú vekovú generáciu – z pohľadu hry, ktorá je podľa organizátorov v manželstve veľmi dôležitá.

Nejde však len o to zabávať sa a tráviť spoločne čas, v manželstve musia byť obaja ako spoluhráči na ihrisku života, mali by si vedieť vzájomne pomáhať, podoprieť sa, i dopriať bez závisti tomu druhému víťazstvo.

Keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, nie je nič lepšie, ako ukázať deťom názorné ukážky toho, v akých rozličných podobách sa dá uplatniť hra vo vzťahu.

Pri fotografiách im môžete vysvetliť, že prenechať výhru tomu druhému je aktom lásky a pravidlá hry sú na to, aby sa dodržiavali a nie porušovali.

Do príjemného popoludnia tak môžete vniesť trocha edukácie o vzájomnej tolerancii a porozumení a možno sa aj dospelí priučia niečomu novému.

Ako zo starých svadobných fotografií

Nie každý chce využiť nadchádzajúce voľno na výlety, ale čas by radšej investoval do prerábania izieb.

Ak ste milovníkmi historického nábytku, môžete prísť načerpať nápady do jednej z pobočiek Múzea Spiša, nachádzajúcej sa v markušovskom kaštieli.

V ňom nájdete stálu expozíciu interiérového zariadenia, pochádzajúceho nielen z miestneho objektu, ale aj z kaštieľa v Hodkovciach.

Hlavnými inšpirátormi sa tak pre vás môžu stať najmä dva šľachtické rody, Mariássyovci a Csákyovci.

Nábytok je usporiadaný chronologicky od 17. do začiatku 20. storočia.

Nájdete tu všeličo od klasicizmu cez empír a biedermeier až po secesiu, no i rozličné pseudoštýly.

A ak to počasie dovolí, aj prechádzka po francúzskom parku s troma stupňovitými terasami a letohrádkom Dardanely padne určite vhod.

V kaštieli aktuálne prebieha podujatie s názvom Pod bielym závojom s podtitulom Fotografia včera a dnes, ktorá prezentuje dobové fotografie zo svadieb či zásnub.

Čaká vás výstava súčasných svadobných šiat, doplnená fotografiami nielen súčasnými, ale i tými od starých či prastarých rodičov.

Dozviete sa čosi viac i o fotoateliéroch na Spiši, no aj to, ako to bolo kedysi so šľachtickými, meštiackymi, ale aj ľudovými svadbami a svadobnými vyyobrazeniami snúbencov či mladomanželov.

Akcia prebieha od 1. februára, záujemcovia si ju môžu prezrieť do 15. marca.

V sobotu 16. februára je o 14.00 hod. pripravený aj špeciálny komentovaný valentínsky vstup.

Knižnica pre deti a mládež mesta Košice

„Tá dnešná mládež! Celé dni len vysedáva za počítačom alebo čosi ťuká do mobilu! Knihu do ruky nevezme ako je deň dlhý! Tieto novodobé internety vám raz zničia život!“

Aj vy ste už niekedy počuli niečo podobné?

Možno majú starí rodičia v niečom pravdu.

Jarné prázdniny sú dobrým časom motivovať deti k tomu, aby odložili elektroniku a vrátili sa k čítaniu kníh.

Pomôže vám v tom Knižnica pre deti a mládež mesta Košice, ktorá od pondelka 18. februára do piatka 22. februára organizuje podujatie Potulky s knižnicou.

Na každej z jej piatich mimoškolských pobočiek bude pripravený návštevnícky letáčik, ktorý informuje o ich adresách a otváracích hodinách.

Čo je však dôležitejšie, deti i mládež s platným čitateľským preukazom si doň môžu zaznamenať návštevu každej z nich.

Ak sa im podarí za päť prázdninových dní vyzbierať po jednej pečiatke z každej pobočky, odmena ich neminie.

Vyzdvihnúť si ju môžu na centrále v LitParku na Kukučínovej ulici do konca marca.

Okrem toho je v priestoroch centrálnej pobočky pripravená aj výstava 100 rokov českého komiksu.

Pokiaľ ste teda fanúšikmi viac obrazových príbehov, než tých písaných, nepochybne si tu nájdete aj niečo pre seba.

Dozviete sa, že komiksové postavičky nemusia byť len z americkej alebo japonskej produkcie a aj viac-menej domáca pôda má v tejto oblasti čo ponúknuť.

Pomôž včelám, pomôžeš aj sebe

Hlboký a kladný vzťah k prírode a správnu mieru úcty k všetkému živému okolo nás treba do detí vštepovať už od útleho veku.

Že nie je správne zabíjať len pre zábavu a potešenie, vie snáď každý.

Napriek tomu sa neraz v histórii stalo, že nejaký druh zvieraťa vyhynul práve pre nevhodné správanie človeka.

Mnohí odborníci sa však zhodujú v tom, že ak vyhynú včely, rýchlo by za nimi poputovalo celé ľudstvo.

Preto je o to dôležitejšie tento bzučivý hmyz nielen nezabíjať, ale aj chrániť a pomáhať im a tak v konečnom dôsledku pomôcť aj ľudstvu samému.

Uvedomuje si to aj samostatne hospodáriaci roľník a včelár Igor Štvarták, ktorý bude v Tabačke Kulturfabrik v Košiciach viesť v stredu 20. februára o 18.00 hod. prednášku na tému Ochrancovia prírody: pomôž včelám a pomôžeš aj sám sebe alebo ako môže človek svojím konaním pomôcť včelám.

K včelárovi Igorovi sa pripojí aj záhradná a krajinná architektka Lenka Kolníková.

Dozviete sa od nich praktické rady, ako je prepojené naše správanie s včelím životom, no i to, ako týmto drobným tvorom pomôcť či už priamo alebo nepriamo už len obyčajnou zmenou ich vnímania.

Prezradia vám aj konkrétne tipy a rady, ako obohatiť svoje okolie o rastliny, ktoré sú pre včely atraktívne.

Zo života predkov

Folk je momentálne veľkým hitom, ale to, čo sa dnes pokladá za trend a módny hit bolo kedysi súčasťou každodenného odievania našich prastarých mám a otcov.

V tom čase sa však látky vyrábali odlišným spôsobom, a aj preto mali inú akosť, kvalitu a trvanlivosť.

Ak by ste chceli nahliadnuť hlbšie do tematiky ľudového odievania, ktorá sa v súčasností teší toľkej obľube, navštívte národopisné múzeum v Smižanoch pri Spišskej Novej Vsi.

Je tu inštalovaná Expozícia ľudovej kultúry stredného a dolného Spiša.

Pracovníci v múzeu vám s radosťou porozprávajú o výrobe a spracovaní ľudového textilu a tiež o samotnej výrobe odevov.

Dostupné tu majú aj krosná, na ktorých si každý zo záujemcov môže vyskúšať svoje schopnosti a zručnosti v tkaní.

Poobzerať si môžete aj kolovrátky či trlice s ukážkami tradičných spišských textílií a dozviete sa, že motovidlo nie je len expresívne pomenovanie popleteného či nemotorného človeka.

A hoci sa hovorí, že šaty robia človeka, oblečenie by mu nebolo nič platné, pokiaľ by nepracoval.

Aj preto sa výstava v smižianskom múzeu čiastočne venuje aj tradičnému spôsobu obživy miestneho ľudu, či už to bolo remeselníctvo, poľnohospodárstvo, pastierstvo alebo baníctvo.

Dočasnosť

Keď sa deti nudia (a náhodou v tom čase nejde internet alebo televízia) neraz siahnu po pastelkách či farbičkách.

Niekedy z chvíľky čmárania vznikne abstraktné vyjadrenie hlbokého prežívania krehkej detskej duše, inokedy až šokujúco presne zachytené zátišie či scenérie.

Kresbe či maľbe sa venuje nejeden vizuálne zameraný umelec a od profesionála sa vždy dá niečomu novému priučiť.

Galéria Koniareň v Trebišove preto pozýva záujemcov na svoju najnovšiu výstavu s názvom Dočasnosť. Autorom vystavených obrazov je Roland Neupauer, pôsobiaci v súčasnosti v Krásnohorskom Podhradí.

Vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave a hoci je ťažko chorý, neuberá to na jeho tvorivosti.

Maľba je pre neho forma terapie.

Odráža ňou svoje domáce prostredie a svoje vlastné vnímanie vonkajších aj vnútorných podnetov, ktoré pôsobia na jeho osobnosť.

Ak sa obávate, že z vašich deti sa maliari nikdy nestanú, nezúfajte.

Aj Roland Neupauer maľbu od detstva oblúkom obchádzal.

Považoval ju len za sprievod ku kresbe a až neskôr si uvedomil jej hodnotu a silu.

Jeho svojskou tvorbou sa môžete prísť inšpirovať i potešiť vašu umeleckú dušu od soboty 16. februára.

O 18.00 hod. je pripravená slávnostná vernisáž s kurátorkou výstavy Angelikou Kolár.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 3. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 7. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 8. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 9. Mecom ide na zelenú
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 1. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 2. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 3. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 7. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 8. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 9. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 10. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 6 033
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 495
 3. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 451
 4. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 4 191
 5. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 561
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 049
 7. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 684
 8. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 234
 9. Marrákeš je červená perla Maroka 2 006
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 894

Blogy SME

 1. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 2. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 3. Štefan Vidlár: 300 eury ešče rás
 4. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 5. Stanislav Pánis: Normalizácia volatility pri pokračovaní rely
 6. Peter Biščo: Ten pravý Americký sen sa žije na Slovensku.
 7. Donal Greene: 3 dôvody, prečo sme sa rozhodli založiť náš startup na Slovensku (a nie v Írsku)
 8. Andrej Hossa: Zariadenie spálne jednoducho a štýlovo
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 114
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 8 230
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 968
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 298
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 377
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 084
 7. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 4 012
 8. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 889
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 2. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 3. Štefan Vidlár: 300 eury ešče rás
 4. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 5. Stanislav Pánis: Normalizácia volatility pri pokračovaní rely
 6. Peter Biščo: Ten pravý Americký sen sa žije na Slovensku.
 7. Donal Greene: 3 dôvody, prečo sme sa rozhodli založiť náš startup na Slovensku (a nie v Írsku)
 8. Andrej Hossa: Zariadenie spálne jednoducho a štýlovo
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 13 114
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 8 230
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 968
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 298
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 377
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 084
 7. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 4 012
 8. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 889
 1. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 2. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu