Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 9. a 10. februára 2019.
NEDEĽA
Hokej
St. Nicolaus 1. liga, 2. kole play-out:
MHC Mikron Nové Zámky B - HC Prešov 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Góly: 3. Henderson, 22. Bajtek, 35. Rogoň, 38. Bajtek, 40. Zaťko, 44. Zbořil, 52. Zbořil - 15. Pulščák, 27. Pucher. Rozhodovali: Hatala - Krajčík, Nosek, vylúčení: 2:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 134 divákov.
Volejbal
Edymax extraliga mužov , nadstavba 5. až 8. miesto, 3. kolo:
VK Spartak UJS Komárno - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (19, 19, 24)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a D. Dovičovič ml.
Florbal
Extraliga žien, 18. kolo:
FBK Tvrdošín - Predator Sabinov 8:7 (3:5, 3:0, 2:2)
FBK Kysucké Nové Mesto - Kométa Spišská Nová Ves 8:0 (3:0,1:0, 4:0)
Eastern Wings Michalovce - FK-ZŠ Nemšová 4:14 (2:4, 1:3,1:7)
Mikuláš Prešov - ŠK 98 Pruské 4:17 (0:5, 2:9, 2:3)
SOBOTA
Jaschting
Najlepším jachtárom sa stal windsurfista Patrik Pollák z Akademik TU Košice
Volejbal
Extraliga mužov, skupina o 1. až 4. miesto, 4. kolo:
VK KDS Šport Košice - VK Mirad PU Prešov 3:0 (10, 20, 20)
skupina o 5. až 10. miesto, 3. kolo:
VK Spartak UJS Komárno - TJ Slávia Svidník 3:1 (20, 22, -24, 21)
Rozhodovali: Královič, Svorenčík.
MVK Zvolen - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (15, 17, 18)
Rozhodovali: Daruľa, Poláčiková
Extraliga žien:
Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-14, -15, -28)
Rozhodovali: Sarka, Viktoríni-Lisá.
Hádzaná
Slovnaft handball extraliga, nadstavba, 1. až 6. miesto, 2. kolo:
Tatran Prešov - HKM Šaľa 33:26 (16:12)
MOL liga žien, 15. kolo:
DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 32:28 (16:12)
Basketbal
Extraliga žien, skupina o 1. - 4. miesto - 4. kolo:
Piešťanské Čajky - Young Angels Košice 60:45 (22:10, 11:6, 9:17, 18:12)
Najviac bodov: Mikulášiková 13 (10 doskokov), Lubinová 11 - Kozáková 11, Majorošová 10, 750 divákov
skupina o 5. až 8. miesto, 4. kolo:
BK Slovan Bratislava - BAM Poprad 56:59 (28:29)
Najviac bodov: Talajková 22, Lttmerdingová 14, Ošťádalová 10 - Filičková 11, Rusiňáková, Havranová a Sojáková po 9, 110 divákov.
SBL, muži, 28. kolo:
Iskra Svit - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:76 (43:37)
Najviac bodov: Davis 26, Vučičevič 18, Washburn 14 - Presutti 16, Juríček 15, Rocca 14.
Vodné pólo
Extraliga mužov, nadstavba, 1. kolo:
ŠKP Modrí Draci Košice - ŠK Hornets Košice 2:12 (0:2, 1:2, 1:1, 0:7)
Florbal
Extraliga mužov, 18. kolo:
TJA-FBO Nižná - Mikuláš Prešov 14:5 (7:2, 2:3, 5:0)
Young Arrows Spišská Nová Ves - ATU Košice 9:11 (1:4, 3:4, 5:3)
Florko Košice - Lido Bratislava 7:8 po sam. nájazdoch (2:2, 2:3, 3:2 - 0:0. 0:1)
Extraliga žien, 17. kolo:
FBK Kysucké Nové Mesto - Predator Sabinov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Mikuláš Prešov - FK-ZŠ Nemšová 7:15 (3:8, 2:2, 2:5)
FBK Tvrdošín - Kométa Spišská Nová Ves 11:5 (7:1, 3:2, 1:2)