Korzár logo Korzár
Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 24. a 25. november

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Vianočné trhy pred AuparkomVianočné trhy pred Auparkom(Zdroj: Aupark)

Sobota

Otvorenie vianočných trhov

KOŠICE. Vianočné trhy pred obchodným centrom Aupark oficiálne otvorí herec a operný spevák Filip Tůma spolu s domácim sláčikovým orchestrom Musica Iuvenalis. V ich podaní odznie široká škála známych skladieb - od nezabudnuteľných árii Figara až po hudbu z filmu Piráti Karibiku. Vystrieda ich spevák Peter Cmorík, ktorý zaspieva vlastné skladby, ako napríklad Tulák či Dážď. Nakoniec spolu s Filipom Tůmom potešia Košice vianočnými koledami. Koncert sa začína o 17.00.

Čas vianočný

KOŠICE. Slovensko-Český klub pozýva na koncert duchovnej hudby z diel svetových autorov A. Stradella, F. Mendelsohn Bartholdy, Ch. Gounod, G. Rossini a i. S ukážkou omše hudobného skladateľa Oldřicha Hmereku, ktorý žil a tvoril v Košiciach. Účinkujú: Aneta Hollá, soprán - hosťujúca sólistka Opery ŠD Košice, Myroslava Havryliuk, mezzosoprán - sólistka Opery ŠD Košice, Peter Kellner, bas - sólista Viedenskej štátnej opery, študenti Konzervatória Jozefa Adamoviča: Barbora Diňová – soprán, Ján Zreľák – tenor členovia zboru Nostro Canto pod vedením Tatiany Švajkovej, Júlia Grejtáková – klavír. Koncert sa uskutoční v Evanjelickom kostole na Mlynskej ulici v sobotu o 17.00 hod.

Optima Dance Cup

KOŠICE. Deviaty ročník podujatia plného tanca začína v sobotu o 9.00 hod. Dvanásť hodín súťaží v štandardných a latinskoamerických tancoch, všetkých vekových a výkonnostných kategórií.

Movember

KOŠICE. V poradí už štvrtý ročník podujatia s názvom Movember, ktorým študenti Lekárskej fakulty UPJŠ šíria informácie medzi mužmi o rakovine semenníkov a prostaty, sa uskutoční v košickom Auparku medzi 10.00 a 18.00.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec pozýva v sobotu na turistiku do Volovských vrchov po trase : Štós - Čierna Moldava - Hačavské sedlo - Jelení vrch - Špičák - Medzev (14 km). Prevýšenie 630 m. Zraz na AS, odchod autobusu smer Štós zo stanovišťa č.8 o 7.30 hod. Akciu vedie I. Lipták.

Výstavy na plátne

KOŠICE. Kino Úsmev a Východoslovenská galéria pozývajú na ďalší cyklus zo série Exhibition on Screen (Výstavy na plátne). Film Rembrandt režiséra Phila Grabského mapuje unikátnu výstavu "Rembrandt: The Late Works". ktorá do januára 2015 prebiehala v Národnej galérii v Londýne a následne v Rijksmuseum v Amsterdame, kde sa stala kultúrnou udalosťou sezóny. V sobotu od 19.00 hod. v kine Úsmev.

Jazz For Sale III.

KOŠICE. Talent Transport (SK), Lukasz Pawlik Quartet (PL) a Československý Big Band Matúša Jakabčica (CZ/SK) vystúpia v sobotu od 19.00 hod. v Historickej radnici.

Od Kataríny do Ondreja

KOŠICKÁ POLIANKA. Kultúrne centrum Abova pozýva o 17.00 hod. do kultúrneho domu v Košickej Polianke. So svojimi zvykoslovnými pásmami pripomenú tradície odohrávajúce sa na Katarínu a Ondreja. Predstavia sa folklórne skupiny Poľančanka (Košická Polianka), Folklórna skupina Pantľička(Košická Belá), Dedinská folklórna skupina Krasňanka(Krásna nad Hornádom) a ich hosť Fsk Jadlovec Margecany. Po bohatom programe je pripravená Katarínska zábava, kde do tanca zahrá ĽH FS Jahodná.

Kopitovski kišeňak

ŠINDLIAR. Zaujímavá akcia sa uskutoční v sobotu od 14.30 v chate a kempe Zlaté Kopyto v Kopytovskej doline pri Šindliari. Súťaž v pečení z kysnutého cesta Kopitovski kišeňak napíše už 6. ročník. Súťažiť sa bude v troch kategóriách - sladké, slané a domáci chlebík, pričom súťažiaci donesú hotové výtvory so sebou, aspoň pol pekáča. Hodnotenie bude anonymné, porotou aj divákmi. Okrem rôznych dobrôt bude nepochybne aj dobrá zábava. Viac info.

Funny balls show

PREŠOV. Veselá funny balls show odštartuje v kine Scala v sobotu o 16.00 hod.

Statočný cínový vojačik

PREŠOV. Statočný cínový vojačik je interaktívna hudobno-dramatická rozprávka, ktorá spracúva klasický príbeh statočného cínového vojačika od H. CH. Andersena zhudobnený slovenským skladateľom Jurajom Hatrikom. Hru odohrajú v priestoroch Literárnej kaviarne Viola v sobotu o 16.00 hod.

Zóna bez peňazí

MICHALOVCE. V Zemplínskom osvetovom stredisku v Michalovciach sa uskutoční Zóna bez peňazí, kde môžete darovať veci, ktoré nepotrebujete a zobrať si , čo by sa vám mohlo hodiť. Akcia potrvá od 9.00 do 16.00 a je spojená s tvorivými dielňami od 14.00 do 16.00.

Kálmán Tichy 1888 – 1968

ROŽŇAVA. V priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave prebieha výstava Kálmán Tichy 1888 – 1968 venovaná významnému rožňavskému rodákovi. Kurátorkami výstavy sú E. Lázárová a S. Holečková, odborným garantom je E. Kušnierová. Podujatie sa koná v rámci Roku Kálmána Tichyho a je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Výstava potrvá do 20. novembra.

Spomienka Muránskej kameniny

JELŠAVA. V priestoroch Mestského múzea v Jelšave prebieha výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je Sylvia Holečková z Baníckeho múzea v Rožňave. Potrvá do 15. decembra.

Výstava fotoklubu Pix-XL

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice je prístupná 7. členská výstava Fotoklubu Pix-XL. Svoje diela predstavujú Š. Fabián, A. Gibasová, Š. Grecmajer, P. Henriczy, I. Kerekeš, Š. Kesi, G. Kolesár, P. Maxin, L. Viszoczky. Výstava potrvá do 17. decembra.

Banícke múzeum – otváracie hodiny

ROŽŇAVA. V troch expozíciách Baníckeho múzea v Rožňave sa od 1. októbra zmenili otváracie hodiny. Galéria Baníckeho múzea bude od pondelka do piatka otvorená v čase od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod. Zážitkové centrum Sentinel a Expozícia prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí bude pre návštevníkov k dispozícii utorok až sobotu v čase do 9.00 do 17.00 hod.

Hvezdáreň je otvorená

ROŽŇAVA. Po dlhšej technickej prestávke je rožňavská hvezdáreň znova otvorená. Bežná prevádzková doba je od 9.00 do 15.00 hod. Prevádzkovateľ Gemerské osvetové centrum ponúka exkurzie do hvezdárne, večerné i denné pozorovania oblohy, prenášky, krúžkovú činnosť, netradičnú vyučovaciu hodinu či výjazdové pozorovania.

Nedeľa

Hravenisko

KOŠICE. Deviaty ročník festivalu hier, hračiek a zábavy pre malých aj veľkých sa tohto roku bude konať v Hoteli Centrum na Južnej triede. Pripravených bude viac ako 20 herní, kde sa návštevníci môžu pohrať so stavebnicami, hlavolamami, spoločenskými hrami aj hernými konzolami. Akcia bude prebiehať od 10.00 do 18.00.

Fenomén Bruno Gröning

KOŠICE. V Harmónii sa od 14.00 do 20.00 bude premietať dokumentárny film s názvom Fenomén Bruno Gröning - po stopách zázračného liečiteľa. Je tvorený troma 95-minútovými dielmi, medzi ktorými budú 2 prestávky. Zaznamenáva dramatické povojnové udalosti a život človeka, ktorý uzdravoval chorých a tvrdil, že nevyliečiteľné neexistuje.

So Štefánikom v oblakoch

KOŠICE. Na Námestí Maratónu mieru 2 sa bude konať podujatie s názvom So Štefánikom v oblakoch. Ide o sprievodnú akciu k výstave Košice 1918 - 1938. Zrod metropoly východného Slovenska, ktorú organizuje Východoslovenské múzeum v Košiciach. Podujatie sa začína o 13.00 a potrvá až do 17.00.

Pocta Petrovi

KOŠICE. Tento rok sa uskutoční 10. ročník spomienkového koncertu Pocta Petrovi, ktorý je spojený s odovzdávaním jeho výročných cien v country hudbe. Tohto roku budú ocenené významné slovenské skupiny: Neznámi, Vodopád, Kapucíni. Čestné ceny Petra Dulu získavajú: Michal Jupp Konečný (CZ), Country festival Czyste country, Wolsztyn (PL), Country festival Country pod hviezdami Praznov (SK). Na tomto koncerte privítame najznámejšieho poľského country speváka Michaela Lonstara, ktorý je 40 rokov na hudobnej scéne

A čo ja, láska?

PREŠOV. Prišla som bojovať o vášho muža... alebo A čo ja, láska? Na zemi kufre a v tvári odhodlanie ženy, ktorá nemá v úmysle opustiť domov jedného zabehnutého manželského páru žijúceho v klasickom stereotype. Odkiaľ sa vzala, kto to je a prečo tie kufre v obývačke ostávajú, je záhadou. Hru A čo ja, láska? uvedú v kine Scala v nedeľu o 18.00 hod. Účinkujú: Marta Sládečková, Dominika Kavaschová/alt. Zuzana Porubjaková, Martin Mňahončák.

Mikro vlnka – rodinný kvíz

PREŠOV. V nedeľu o 15.00 hod. začne vo Wave – centrum nezávislej kultúry rodinný kvíz Mikro vlnka. Zábavný kvíz pre celé rodiny, v ktorom budete kolektívne hľadať správne odpovede na 60 rôznych otázok v troch kolách.

Nedeľná škola maľby

PREŠOV. Posledná tohtoročná nedeľná škola maľby pre vaše detičky pod vedením výtvarníčky a pedagogičky Táne Bachurovej sa začne v nedeľu o 16.00 hod. v Christianii.

Za horami, za lesami...

PREŠOV. Za horami, za lesami, za Tatrami je výnimočný projekt Poľského klubu – občianskeho združenia Poliakov žijúcich na Slovensku a ich slovenských priateľov. Vznikol vďaka spolupráci bratislavskej skupiny Jablco a viacerých poľských i slovenských spevákov. Piesne rôznych žánrov – od titulnej pesničky založenej na goralských ľudových motívoch, cez latino, bossa novu, swing, blues a pod. Piesne sú v poľskom a slovenskom jazyku, tiež ako slovensko-poľské duety. V nedeľu o 19.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola.

Tvorivé dielne s hlinou

POPRAD. V Tatranskej galérii si budete môcť od 14.00 do 16.00 vytvoriť úžitkové a voľné keramické objekty podľa vlastnej chuti a fantázie na Jesenných tvorivých dielňach s hlinou. Akcia je spojená aj s prehliadkou galérie.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 5. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 6. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 7. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 8. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
 1. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
 2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 5. Konferencia - EU support for research
 6. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
 7. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
 8. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 9. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
 10. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 22 766
 2. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 15 417
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 13 175
 4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 7 018
 5. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 5 947
 6. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 5 661
 7. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 4 956
 8. Štefánka by Pulitzer 4 797
 9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 3 680
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 908

Téma: Folklór


Neprehliadnite tiež

Najtesnejší súboj na košickej župe sa zvádza o post šéfa kultúry

Trnka: Je to jediný odbor, kde zvažujem a radím sa.

Podľa Trnku je pri výbere šéfa kultúry špecifická situácia.

Fico, Danko, Bugár, choďte už preč. Pozrite si zhromaždenia na východe

V mestách si pripomenuli pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Nezdravotníci v štátnych nemocniciach si prilepšia. Čakali však viac a skôr

Maďar sa bráni: Moja dovolenka to nezdržala. Stále prebiehali rokovania.

Riaditeľ UNLP v Košiciach a prezident Asociácie štátnych nemocníc Milan Maďar

Jednosmerka sa stala pre vodičov pascou. Chceli ju však miestni obyvatelia

Na Tomášikovej ulici v Prešove si musia zvykať na zmeny.

Zmena dopravy na Tomášikovej ulici.

Zemplínska šírava bude mať promenádu, pozrite si návrhy

Hotová by mohla byť do konca roka 2019.

Víťazný návrh bratislavského ateliéru.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Priateľský rozhovor Fica s Vadalom možno preverí Špeciálna prokuratúra

Talianska prokuratúra telefonát zachytila v roku 2012.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Telefonát pánovi Úžasnému

Je síce lákavé oblúkom sa vrátiť k téme Kuciakovho posledného článku. No zatiaľ Vadalov hovor s Ficom nepreceňujme.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico si volal s Vadalom, ukázali podľa Talianov odposluchy

Talianska mafia sa dotkla expremiéra.

Dnes píše Elena Eleková

Kam sa dostaneme cestou menšieho odporu

Deťom chovanie v bavlnke nesvedčí.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop