Korzár logo Korzár
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Po protestoch farmárov sa na východe začali zhromaždenia (minúta po minúte)

Konali sa vo viacerých mestách.

(Zdroj: Peter Ivan)

20.02 Minútu po minúte sme ukončili.

20.00 Rožňava - Tiché zhromaždenie, ktoré bolo posledným zo série dnešných protestov na východnom Slovensku, sa skončilo.

19.12 Rožňava - Organizátori sa rozhodli, že dnešný protest bude bez príhovorov, len ako tiché pripomenutie si dvoch mladých ľudí, ktorí by mali dnes večer pre svadbou.

19.11 Trebišov - Na zhromaždení Trebišov za slušné Slovensko vystúpil aj Michal Kravčík, aktivista z Košíc. Vyčítal vláde predovšetkým problémy, ktoré už niekoľko rokov spôsobuje poľnohospodárom na Zemplíne.

SkryťVypnúť reklamu

Celým zhromaždením rezonoval odkaz zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Michaela Mikulová uviedla, že chceme Slovensko, kde sa politika vníma ako služba ľuďom bez klamstiev a zavádzaní, kde politici riešia reálne problémy spoločnosti na základe pravdy a faktov: „Chceme Slovensko s kvalitným školstvom a vzdelaním dostupným pre všetkých, aby mladí ľudia nemuseli odchádzať do zahraničia a zároveň mali šancu obstáť aj v celosvetovej konkurencii.“

19.10 Trebišov - Trebišov za slušné Slovensko je iniciatíva, ktorú založili Štefan Valcer a Michaela Mikulová.

Podporiť ich prišli na protestné zhromaždenie aj aktivisti Za slušné Slovensko z Košíc, či michalovskí farmári.

Jedna z učiteliek, dnes už na dôchodku, povedala, že ju mrzí, že vtedy v 89. nedokončili to, čo sa začalo, a že dnes sa ona osobne pred mladými za to hanbí a ospravedlňuje sa.

SkryťVypnúť reklamu

Na zhromaždení vystúpili Patrik Magdoško, Štefan Čontoš za Iniciatívu slovenských učiteľov z Košíc, Štefan Lazorišák, spoluzakladateľ VPN, ale aj domáci aktivisti.

Všetci vyzývali prítomných, aby neváhali zúčastniť sa aktivít Za slušné Slovensko a burcovali ľudí postaviť sa otvorene proti krivdám a nekalým praktikám, ktoré rezonujú Slovenskom.

19.02 Rožňava - Čoskoro sa má začať protestné zhromaždenie aj v Rožňave. Krátko pred siedmou hodinou sa začali pri soche Františky schádzať ľudia.

Organizátori ich počas dňa cez sociálne siete vyzvali, aby so sebou doniesli koláčiky, ktoré ku svadbe patria.

Zajtra totiž mal mať svadbu zavraždený pár Ján Kuciak a Martina Kušnírová.

19.00 Prešov - Na námestí sa spieva slovenská hymna. Ľudia sa v pokoji rozchádzajú.

SkryťVypnúť reklamu

18.57 Trebišov - Protest Trebišov za slušné Slovensko na námestí Š. B. Romana stále pokračuje.

18.55 Prešov - Občianska platforma Za slušné Slovensko oznámila, že vytvára celoslovenskú štruktúru.

Spoločne chcú vybudovať slušnú krajinu a ozývať sa pri všetkých krivdách. Politikom odkazujú, aby si nemýlili ich slušnosť s malým odhodlaním.

"Toto nie je koniec, toto je začiatok," zaznieva z pódia.

18.52 Prešov - Na pódium prichádza posledný rečník René Pavlík, ktorý spoluorganizuje protesty Za slušné Slovensko, ale aj sobotňajší spomienkový koncert v Gregorovciach: "Myslime na to, že keď sa spojíme, dokážeme veľa."

Pozýva všetkých zhromaždených na zajtrajší koncert a ďakuje za účasť.

18.51 Prešov - Do metropoly Šariša poslala list aj herečka a rodáčka z Prešova Anna Rakovská.

18.45 Prešov - Na proteste v Prešove majú zastúpenie aj farmári, ktorí dnes vyjadrili svoju nespokojnosť protestnými jazdami.

Prečítajte si tiež: Minúta po minúte: V Bratislave sa pochoduje za slušné Slovensko, protestujú aj farmári Čítajte 

František Oravec hovorí: "Chceme žiť a pracovať v slušnej krajine. Práve kvôli túžbe žiť v slušnej krajine museli zomrieť dvaja mladí ľudia."

Hovorí aj o tom, že nechce žiť v štáte, kde ministerka začala riešiť problémy až po tom, čo museli prísť o život Ján Kuciak a Martina Kušnírová.

Aj napriek stretnutiam s ministerkou štát im stále nevie pomôcť: "Na stretnutí povedala ministerka desiatkam farmárom, že za svoje problémy si môžu sami. Farmárom bolo povedané, že si majú najímať právnikov, že štát im pomôcť nevie... Nechceme chodiť protestovať, chceme chodiť siať," hovorí Oravec.

S protestami chcú farmári pokračovať, kým vláda nesplní ich podmienky. Medzi nimi je aj vyšetrenie podvodov s agrodotáciami či zmeny zákonov.

Na záver ďakuje novinárom, ktorí suplujú políciu.

18.07 Prešov - Ľudia v Prešove požadujú predčasné voľby.

Do Prešova prišla aj iniciatíva Hnevám sa, ktorá zbiera podpisy za petíciu.

Na pódiu hrá kapela Inside group.

18.03 Prešov - Prichádza Ján Mičovský, ktorý upozornil na neefektívne nakladanie s majetkom svojho zamestnávateľa, Lesov SR.

"Uplynulo deväť rokov a ešte stále sa len vyšetrujú kauzy, v ktorých ide o krádež miliónov eur," povedal.

Požaduje zmeny vo vedení štátu a v riadení krajiny.

17.48 Prešov - Eugen Korda pripomína, kde býva Fico a čo má kto za ušami. Hovorí o čistkách v RTVS, ale aj o ďalších kauzách novej vlády. Ficovi odkazuje, že vydržíme na námestiach, dokým neodídu.

17.45 Prešov - Na pódiu je speváčka Katka Koščová. "Každý jeden politik je náš zamestnanec, platený z našich daní," pripomína.

17.42 Poprad - Minútou ticha si Popradčania uctili Jána a Martinu.

Nad Tatrou sa blýska a to doslovne, nielen v hymne, ktorá znie námestím.

Veverka ukončuje protest. Teší sa, že ľudí nakoniec prišlo viac.

Protestujúci sa presúvajú zapáliť sviečky k morovému stĺpu.

Načítavam video...

Video: Jana Pisarčíková

17.40 Prešov - "Sme naivné ovce, s tým sa často stretávame v posledných dňoch. Vždy je to však o exotoch, ktorí veria, že sa veci môžu pohnúť k lepšiemu. Dnes sme to my. Nestratiť vieru, nezatrpknúť a neustať, to sú naše tri ciele," hovorí Igor Kupec, jeden z organizátorov z Košíc.

Vymenoval aj niekoľko osobností z histórie, ktoré niečo zmenili.

Vyzval ľudí k občianskej iniciatíve.

17.37 Prešov - "Všetci máme rovnaké práva. My Za slušné Slovensko si to uvedomujeme. Bojujeme za lepšie Slovensko," znie z reproduktorov.

17.36 Poprad - Vystupuje posledný hosť Zbyňo Džadoň. Zaspieva hymnu.

17.35 Poprad - Na pódiu vystupuje učiteľka Lucia. Hovorí o tom, ako si váži prácu novinárov: “Bez ich práce nie je možné kontrolovať mocných na Slovensku.”

Hovorí, ako by mal štát vyzerať: “Vybuduje sa len za podmienky, že sa do toho zapoja aj slušní ľudia.”

17.33 Prešov - Na pódium prichádza Dominik Rovnoš, žiak konzervatória.

"Každý z nás chce zmenu, ale musíme na nej zapracovať tak, že spojíme sily," povedal.

17.27 Prešov - Protest sa oficiálne začal. Na pódium prichádza spoluzakladateľ košickej VPN Daniel Liška.

17.24 Poprad - Farmári tvrdia v liste, že po stretnutí s ministerkou Matečnou ostali zaskočení. Dozvedeli sa, že je to ich chyba. Majú si vraj najímať právnikov a vyznať sa v zákonoch.

Na stretnutie sa vraj dostali až po tom, ako stiahli traktory z polí.

Popradčania kričia: "Hanba!"

17.22 Prešov - Námestie sa pomaly zapĺňa, postupne prichádzajú ďalší ľudia.

Pred radnicou sa zbierajú podpisy pod petíciu za vyhlásenie referenda za predčasné voľby.

17.18 Poprad - V Poprade sa rozpršalo. Peťo Kravarík prestal hrať kvôli gitare. Slovo prenechal Romanovi Veverkovi. Ten hovorí o svadbe Jana a Martiny. Aj o vláde.

Na pódium prichádza Erik Tomasch. Číta otvorený list farmárov.

17.12 Trebišov - Do Trebišova pred chvíľou dorazila protestná kolóna farmárov, ktorá vyštartovala pôvodne z Michaloviec.

17.11 Prešov - Prešovské námestie sa plní len veľmi pomaly. Organizátori stále riešia ozvučenie.

17.10 Poprad - Protest otvoril Peťo Kravarík. Hudobník z Kežmarku hrá na pódiu.

“Nasledujúce skladby berte ako minúty ticha za vyhasnuté životy,” povedal.

Na námestí zatiaľ vidieť iba jeden transparent.

Prišlo doposiaľ najmenej ľudí.

17.00 Prešov - V Prešove sa už tiež schádzajú prví ľudia na námestí. Vyzerá to predbežne na slabšiu účasť ako v predchádzajúcich týždňoch. Zatiaľ je tu len pár desiatok ľudí. Viacerí si doniesli aj transparenty. Medzi nimi aj "Nechceme voly, chceme voľby."

16.58 Poprad - V Poprade sa už začínajú ľudia schádzať na protestné zhromaždenie, pódium je pripravené.

Tentokrát sa ponesie v inom duchu.

Roman Veverka za organizátorov potvrdil, že zhromaždenie je hlavne pietnou spomienkou.

„Chceme spoločne prejsť k morovému stĺpu a zapáliť tam sviečky na pamiatku Martiny a Jána,“ uviedol.

16.43 Košice - „Jednoznačne sa hlásime k iniciatíve Za slušné Slovensko a ich protestom. Komunikujeme s nimi a vieme o sebe. V Košiciach tento týždeň protest nie je, ale ak budú ďalšie protesty v budúcnosti, určite budeme spolupracovať. Musí sa niečo stať a zmeniť. Ministerka Matečná nám už nevie poskytnúť vôbec nič, takže neviem, s kým budeme rokovať. Hádam s premiérom, ale zatiaľ som skeptický,“ povedal Jaroslav Jánoš, spoluorganizátor protestnej jazdy farmárov v Košiciach.

16.35 Košice - „Trasu našej protestnej jazdy sme riešili s políciou v Košiciach a Prešove, rovnako aj s magistrátmi oboch miest. Na polícii v Prešove som sa nedohodol, boli zásadne proti tomu, aby traktory vôbec šli na diaľnicu. Pritom vo vyspelých európskych krajinách, kde sa robia podobné protesty, s tým problém nemajú. Preto je to podľa mňa viac umelý, ako skutočný problém. Nakoniec sme ustúpili a ostali v Košiciach, kde ukážeme našu nespokojnosť,“ uviedol Jaroslav Jánoš.

Nakoniec kopírovali trasu minulého protestu, kde sa z čerpacej stanice v Barci presunuli cez križovatku VSS ku Rybe a ďalej po Jantárovej do stredu mesta. Pri Auparku však traktoristi pokračovali ďalej k Jumbo centru.

Odtiaľ sa presunuli na Námestie osloboditeľov a ďalej na Štúrovej sa otočili a išli naspäť k Jumbo centru.

16.30 Košice - Jaroslav Jánoš zo Združenia vlastníkov pôdy a farmárov Slovenska a zároveň spoluorganizátor protestnej jazdy farmárov v Košiciach uviedol: „Predpokladáme, že účasť farmárov na protestných jazdách v ostatných mestách bude veľká. Prihlásili sa aj takí, s ktorými sme vôbec nerátali. Nie je to len problém východného Slovenska, tu je to len najvypuklejšie. Všade sa problémy farmárov len akoby držia pod pokrievkou. Zo stretnutia s ministerkou Matečnou sme sklamaní. Povedala, že nám pomôcť nevie a máme si najať právnikov a súdiť sa, aby sme obhájili svoje práva. Myslím si, že z jej strany je to až príliš cynické."

"Farmári sa majú starať predovšetkým o polia a nie o to, aby dotácie, ak nejaké dostanú, venovali advokátskym kanceláriám na vysúdenie si niečoho, na čo majú ústavné právo - právo na užívanie vlastného pozemku, alebo prenajatej pôdy. Chcem sa ospravedlniť všetkým, ktorých sa tento protest dotkne, ale nie je iná šanca, ako sa postaviť zoči-voči problému. Nemáme mandát na to, aby sme šli hlasovať do parlamentu. Ale na to, čo robíme, mandát máme,“ dodal.

Prečítajte si tiež: Na koncert pre Martinu a Jána sa dostanete kyvadlovkou zdarma Čítajte 

15.28 Michalovce - Farmári ochromili dopravu na Hollého ulici, tvoria sa dlhé kolóny osobných áut. Pomaly sa presúvajú na Masarykovu ulicu a na veľkom kruhovom objazde sa vydajú smerom na Košice.

Majú viac ako polhodinový sklz, cestou sa čakajú aj s ostatnými farmármi na traktoroch.

Podla organizátora by zhruba po štvrtej popoludní mali byť v Trebišove a o šiestej večer sa pridajú k pochodu Za slušné Slovensko.

15.15 Bardejov - Protestujúci farmári prešli okolo námestia a pokračovali výpadovkou z Bardejova do obce Zborov, kde sa otočili a vrátili späť cez mesto opačným smerom na Prešov do obce Kobyly.

15.10 Bardejov - „Samozrejme, neprávosti a poberanie neoprávnených dotácií sa deje aj v Bardejovskom okrese. Aj tu existujú veľké privilegované subjekty, ktoré ničia nás, malých farmárov. Ja hospodárim v obciach Nižný a Vyšný Tvarožec. Týmto protestom sme prišli poukázať na to, ako zle to u nás v poľnohospodárstve funguje,“ povedal organizátor protestu Ivo Belejčák (39).

„Najväčší problém poľnohospodárstva na Slovensku je, že ľudia sa nemôžu dostať k vlastnej pôde. Aj keď to znie hrozne a paradoxne, je to tak. Je veľa súdnych sporov, v ktorých ekonomicky silnejší a vyvolenejší vyhrávajú a ak aj prehrajú, súdne rozhodnutie jednoducho nerešpektujú,“ dodal.

15.00 Bardejov - Niekoľko desiatok samostatne hospodáriacich roľníkov na traktoroch a poľnohospodárskych strojoch prišlo tesne pred treťou na bardejovské Radničné námestie. Za zvuku klaksónov a sirén zastavili pred mestským úradom, kde sa niekoľko minút zdržali a poskytli vyjadrenia novinárom.

Na traktoroch viseli transparenty s heslami: „Vláda mafie pokračuje“, Podpora mladých farmárov“, „Združenie vlastníkov pôdy a farmárov – Spájame sa“, „Dotácie iba poctivým farmárom“, Agrošľachta ovláda Slovensko“, "Stop dotáciám na cudziu pôdu“ alebo „Stop štátnej podpory megasubjektom".

14.55 Michalovce - Farmári vyrazili, smerujú do centra. Kolóna zhruba 20 traktorov má zapnuté výstražné svetlá a upozorňuje na seba hlasným trúbením.

V smere na Lastomírsku ulicu sa tvoria kolóny.

Prečítajte si tiež: Aj farmári zo Spiša traktormi na cestách vyjadrili svoju nespokojnosť Čítajte 

14.54 Košice - Farmári v Košiciach už štartujú z pumpy, kde sa stretli.

14.42 Michalovce - Farmári pôjdu aj cez celé centrum Michaloviec od Lastomírskej ulice cez Hollého, Masarykovu až k železničnej stanici.

14.40 Michalovce - Farmári sa zhruba za 20 minút začnú presúvať do Trebišova. Cestou sa k nim pridajú traktoristi z obcí Trhovište, Rakovec nad Ondavou a Horovce. Aktuálne je na parkovisku 15 traktorov.

14.33 Michalovce - Zemplínski poľnohospodári sa zhodujú, že ak ide o život, ide o veľa a ti slabší ťahajú vždy za kratší koniec. Ak dôvody, pre ktoré prišli, stále budú pretrvávať, budú hľadať možnosti, ako urobiť nápravu.

“Je jarná sezóna, niektorí ani nespíme a robíme na tri zmeny. Napriek tomu sme prišli. Naozaj ide o veľa,” povedal Hospodár.

“Nemôžeme sa domôcť svojich práv a svojej pôdy. Tých najmenších farmárov sa to vždy dotýka najviac a sú najviac bití. Tí veľkí, oni určujú podmienky,” povedal Slavomír z Michaloviec,ktorý sa farmárčeniu venuje zhruba tri roky.

14.30 Košice - Farmári vyrazia traktormi na protest o 15.00.

14.22 Košice, Prešov - Nakoniec dochádza k zmene trasy. Ako povedal organizátor protestu Jaroslav Jánoš, nedohodli sa s políciou v Prešove, a preto budú jazdiť v Košiciach.

Trasa bude rovnaká ako minule, akurát rozšíria okruh až k Jumbo centru.

14.19 Michalovce - Problémy sa podľa farmárov ešte len otvorili.

“Doterajšími aktivitami sme na seba iba upozornili. Teraz tlačíme, aby sa to pohlo k riešeniu. Chýba základná spravodlivosť, štát chráni nečestných podnikateľov. To je najväčšia výčitka, akú adresujeme našim politikom týmto pochodom,” povedal Juraj Hospodár, samostatný roľník z obce Zalužice (okres Michalovce).

K protestu sa pridávajú ďalší ľudia aj na osobných a nákladných autách.

14.15 „Zástupcovia štátu neberú problémy, ktoré trápia farmárov, vážne a nemajú záujem ich riešiť. Chceme dosiahnuť to, aby dotácie dostávali poctiví farmári a nie len vyvolené subjekty, ktoré majú napojenie na vládne strany,“ píše sa vo vyhlásení farmárov.

14.13 Bardejov - V bardejovskom regióne sa začal protest farmárov v obci Tarnov o 14.00. Odtiaľ sa stroje, niektoré aj s prídavnými zariadeniami, pohli smerom do Bardejova.

Podľa organizátora protestu Iva Belejčáka pre obmedzený vjazd poľnohospodárskych strojov úzkymi uličkami na bardejovské Radničné námestie ešte stále rokujú s radnicou a mestskou políciou o tom, či pred alebo po okružnej jazde mestom a priľahlými obcami zastavia práve na námestí, alebo iba na odstavnom parkovisku na ulici Krátky rad.

Trasa by mala viesť z obce Tarnov cez Štefánikovu ulicu a Dlhý rad na námestie a potom by sa farmári mali vydať po mestskom okruhu smerom na obec Kľušov, kde sa otočia a zamieria späť do mesta.

14.09 Košice - Farmárov postupne na mieste stretnutia pribúda. Ešte stále nie je jasné, či pôjdu do Prešova po diaľnici, alebo po starej ceste.

14.03 Michalovce - V Michalovciach sa už zišli prví desiati farmári pri obchodnom centre na Sobraneckej ceste. Na svojich traktoroch prišli poľnohospodári z okresov Michalovce a Sobrance.

Heslami protestu sú: Vráťte nám našu zem a Chceme slušný Zemplín.

Schádzajú sa aj ľudia, ktorí ich prišli podporiť.

Na bezpečnosť dohliadajú organizátori - Občianska iniciatíva Zemplína a dopravní policajti.

14.02 Košice - Prví farmári sú už na mieste stretnutia, na benzínke v Košiciach.

13.17 Spišská Belá, Poprad - Traktory v kolóne pomaly ďalej pokračujú v jazde do Popradu. Mnohí okoloidúci vodiči im fandia.

12.05 Spišská Belá - Farmári po krátkej dohode vyrazili na cestu. Dokopy približne 13 traktorov v rade za sebou smeruje do Popradu.

Video: Jana Pisarčíková

11.48 Spišská Belá - Momentálne sa čaká na farmárov z okolitých obcí a po dvanástej vyrazia smerom na Poprad.

Podľa Vdovjaka to, že farmárov vytiahli od práce, je zázrak a jasné svedectvo neprávosti a krivdy.

11.45 Spišská Belá - Vdovjak hovorí o tom, že ani jeden z týchto ľudí tu dnes nechcel byť. Radšej by boli na poliach a robili si svoju prácu. Cítia však, že ticho už byť nemôžu.

Na traktoroch sú transparenty Sme za domáce potraviny, Dotácie poctivým a trest zlodejom.

“Tridsať rokov sme nedostali nič,” dodal Vdovjak.

11.37 Spišská Belá - V Spišskej Belej oproti bývalej tabačke sa začali zhromažďovať farmári z Kežmarského okresu.

Hovorca Anton Vdovjak z Rakús hovorí o podmienkach, ktoré sú na Slovensku pre farmárov zlé. Problémy vidia nielen v zákonoch, ale tiež v malom počte mladých farmárov. Slovensko im podľa jeho slov nevytvára možnosti pre farmárčenie.

11.30 Piatkové protestné zhromaždenia aj protestné jazdy farmárov na východom Slovensku sledujeme minútu po minúte.

Séria protestov pokračuje

Prečítajte si tiež: Farmári vyjdú na cesty, ľudia na námestia. Kde všade sa v piatok uskutočnia protesty? Čítajte 

Protesty Za slušné Slovensko sa v piatok opäť uskutočnia aj vo viacerých mestách na východe Slovenska.

Tentoraz medzi nimi nie je metropola východu, pretože tam sa konajú akcie v rámci Dňa mesta Košice, čo sa organizátori rozhodli rešpektovať.

Ešte predtým, ako sa na námestiach zhromaždia protestujúci, svoje protestné jazdy na traktoroch absolvujú farmári.

Pridať sa ku nim môžu aj vodiči osobných áut.

Na východe majú farmári v pláne tieto trasy:

Spišská Belá - Kežmarok - Veľká Lomnica - Poprad - Kežmarok (stretnutie o 11:30 v Spišskej Belej na parkovisku pred bývalou tabačkou)

Košice - Prešov (14:00, Barca)

Michalovce - Trebišov (14:00, Tesco Michalovce)

Tarnov - Bardejov - Dlhá Lúka - Kľušov (čas a miesto ešte nie je upresnené)

Plánované protestné zhromaždenia na východe:

Kežmarok - 16:30, Hlavné námestie

Poprad - 17:00, Námestie svätého Egídia, Poprad, Slovakia

Prešov -17:00, Hlavná ulica

Rožňava - 19:00, Námestie baníkov

Prečítajte si tiež: V Gregorovciach sa pripravujú na spomienkový koncert pre Jána a Martinu Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 2. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 3. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 4. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 6. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 7. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 1. Aktivácia zasielania elektronickej faktúry
 2. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 3. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 4. Developer projektu Metropolis sa stal Lídrom roka 2022
 5. Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi
 6. Tisíc líp aj pre včely od slovenskej prezidentky
 7. Changes to the System of Remedies
 8. How to succeed when acquiring a business in Slovakia
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 546
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 585
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 281
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 736
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 206
 6. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 3 766
 7. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 077
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 531

Blogy SME

 1. Marek Mačuha: Štát a pomoc ľuďom
 2. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja
 3. Víťazoslav Würschner: „Svätá prostota“
 4. Štefan Vidlár: Skaza vojny
 5. Štefan Vidlár: Zhulíku, Zhulíku
 6. Rudolfa Vallová: Neriešený konflikt záujmov je podraz slušným obchodníkom
 7. Eva Forrai: DNES NA TÉMU: Viete ako správne pripraviť steak?
 8. Jozef Sitko: Prezidentka zamierila na "Hrad" opäť
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 123 798
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 9 522
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 004
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 3 235
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 142
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 848
 7. Mária Križanová: Matematika a matikári. 2 795
 8. Jana Melišová: V závoji hmly 2 489
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Marek Mačuha: Štát a pomoc ľuďom
 2. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja
 3. Víťazoslav Würschner: „Svätá prostota“
 4. Štefan Vidlár: Skaza vojny
 5. Štefan Vidlár: Zhulíku, Zhulíku
 6. Rudolfa Vallová: Neriešený konflikt záujmov je podraz slušným obchodníkom
 7. Eva Forrai: DNES NA TÉMU: Viete ako správne pripraviť steak?
 8. Jozef Sitko: Prezidentka zamierila na "Hrad" opäť
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 123 798
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 9 522
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 004
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 3 235
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 142
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 848
 7. Mária Križanová: Matematika a matikári. 2 795
 8. Jana Melišová: V závoji hmly 2 489
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu