Korzár logo Korzár
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Kozmetické zmeny nestačia, kričali tisícky východniarov (minúta po minúte)

V piatok opäť v uliciach protestovali ľudia.

Pochod v centre Košíc.Pochod v centre Košíc. (Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

19.15 - Končíme online spravodajstvo minútu po minúte z piatkových protestov na východnom Slovensku.

19.05 - Košice - Organizátori: Slovensko môže vyzerať inak. Chceme a budeme mať bezpečnú krajinu. Pre politikov máme odkaz, nezabudneme, pokračujeme. Dav spieva hymnu. Protest sa končí.

19.02 - Humenné - Zhromaždení sa vydali na pochod mestom, skandujú: "Chceme slušné Humenné. Dosť bolo Smeru."

19.00 - Košice - Zhromaždenie sa pomaly končí, dav sa trochu, hlavne pre chladné počasie, preriedil. Organizátori prečítali list policajta, ktorý vyjadril nádej, že aj na Slovensku sa raz bude vyšetrovať slobodne. Ubezpečil, že policajti chcú svoju prácu vykonávať bez rôznych tlakov. Zároveň zdôraznil, že sú tu pre ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

18.55 - Michalovce - Na proteste farmárov mal hlavné slovo poľnohospodár Marián Mičko z obce Tibava v Sobranskom okrese. Upozornil na to, čo sa na východe Slovenska deje a pred čím si kompetentní dlhé roky zakrývali oči. Poukázal na ľudí, ktorí majú krytie zhora. Námestím sa ozýva "Do basy".

"Musíme sa vzoprieť. Doteraz sme sa báli, ale dnes už vie celé Slovensko, čo sa deje. Ešte vždy však nemáme vyhraté," povedal Mičko. Prečítal štyri požiadavky všetkých farmárov z východneho Slovenka, ktorými by chceli nastoliť poriadok. Žiadajú napríklad zaviesť webové stránky, kde budú zverejnené všetky žiadosti o prenájom pôdy, ale aj spravodlivú zmenu časových lehôt na vybavovanie žiadosti.

Parkovisko pred mestskou poliklinikou obsadili ťažké stroje, zhruba desiati farmári došli na traktoroch. Protest sa končí. V závere ďakujú za podporu a záujem verejnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

18.50 - Humenné - Zhromaždenie sa chýli ku koncu. Zhromaždení sa pýtajú bratislavských organizátorov, prečo bol dnešný pochod v Bratislave zrušený. Organizátori povedali, že sa vydali do iných miest Slovenska, aby podporili myšlienku úsilia Za slušné Slovensko. Záverečné slová patria jednému z organizátorov Martinovi Ruščanskému, ktorý sa poďakoval organizátorom, hosťom aj všetkým prítomným. Veľký potlesk vyvolalo poďakovanie občianskemu združeniu Róm Podskalky, ktoré požičalo ozvučovaciu techniku. Na záver Katka Koščová spieva hymnu a po nej sa vydajú Humenčania na pochod mestom.

18.44 - Košice - Hovorí učiteľ Juraj Čokina: "My sme tí, na ktorých sme čakali."

18.43 - Na námestia miest na východnom Slovensku prišlo v tento piatok o niečo menej ľudí, než pred týždňom, stále však niekoľko tisíc. Ľuda žiadali zásadnú zmenu politiky a spoločenských pomerov na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

18.34 - Humenné - Po vystúpení herečky Veroniky Husovskej privítalo zhromaždenie potleskom Zlaticu Kušnírovú. Povedala, že v prípade vyšetrovania vraždy Janka a Martiny je veľa nezodpovedaných otázok. Vyzvala Tibora Gašpara, aby jej na nezodpovedané otázky ohľadom vyšetrovania odpovedal. "Nedovoľme, aby Martina a Janko zomreli nadarmo." Posledné slová Zlatice Kušnírovej boli: "Zlodej kričí, chyťte zlodeja." Humenčanom sa prihovárajú bratislavskí organizátori protestov.

18.30 - Michalovce - "Mnohí sa isto pýtate, prečo mama Martiny Kušnírovej, chodí na námestia a prihovára sa ľuďom? Z jednoduchého dôvodu, trápi ju to a nemôže byť ľahostajná k tomu, čo sa stalo a deje v tejto krajine. Ani my, Michalovčania, nie sme ľahostajní. Vyjadrujeme spolupatričnosť, nie len pozostalým, ale všetkým tým, ktorí sa snažia stáť na tej správnej strane," uviedli organizátori michalovského pochodu z Občianskej iniciatívy Zemplína v spoločnom vyhlásení na záver.

Zhromaždenie sa končí, ľudia tlieskajú, pomaly odchádzajú.

18.29 - Humenné - Zhromaždeným sa už prihovára Katka Koščová. "Hybnou silou sú ľudia, ktorí majú moc niečo zmeniť. Vo vláde ste vymenili figúrky, ale to nám nestačí," odkázala politikom.

"Má zmysel žiadať viac, politikov musíme presvedčiť že sú zamestnanci občanov Slovenskej republiky. Všímajme si, upozorňujme na kauzy, aj keď sú drobné. Pýtajte sa poslancov, žiadajte viac od lokálnych politikov. Musíme byť aktívnejší a dávať podnety a kontrolovať našich zamestnancov, Na východe Slovenska žijú dobrí pracovití ľudia, zmena je možná a musíme začať každý od seba."

Načítavam video...

18.28 - Košice - Dosť bolo Smeru, kričí dav. Košičania: Tejto vláde neveríme. Odstúpiť!

18.26 - Košice - Pavol Sibyla z Nadácie Zastavme korupciu: "Odkazujem politikom, že sme stále tu a budeme vás kontrolovať. Výmena štyroch ministrov nestačí. Pri odvahe začína snaha bojovať proti korupcii. Pamiatka na zavraždených nech je pre nás prameňom k odvahe. Máme radi túto krajinu."

18.25 - Prešov - Ľudia sa v pokoji rozchádzajú, protest sa ukončil.

18.23 - Bardejov - Zhromaždenie zakončili organizátori slovenskou hymnou, ktorú zaspievali spoločne so zhromaždením. Po nej nasledovala modlitba. V Bardejove sa zišlo niekoľko stoviek ľudí.

18.18 - Prešov - Námestie spieva slovenskú hymnu.

18.18 - Spišská Nová Ves - Najskôr organizátori prečítali spoločné vyhlásenie, ktoré sa čítalo vo všetkých mestách, kde sa protesty konali. Hovorilo sa v ňom okrem iného o nedôvere novej vláde, keďže v nej ide len o kozmetické úpravy a o tom, že sa síce za posledný mesiac dosiahlo veľa, no napriek tomu netreba poľaviť. Zaznela aj veta: "Sledujeme vás a ak bude treba, prídeme zas." Taktiež sa čítal list od emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka v ktorom vyjadril podporu zhromaždeniam. Následne sa pred zhromaždenie postavili takmer všetci herci Spišského divadla za ktorých prehovoril Pavol Pivko. Vyjadril spolupatričnosť s pozostalými zavraždených a opätovne požadoval objektívne vyšetrenie vraždy. Vyzval ďalšie kultúrno-vzdelávacie inštitúcie, aby tiež vyjadril svoj názor na protestných zhromaždeniach. Napokon sa vyjadril, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej musí ostať mementom boja za spravodlivé Slovensko. Následne ľudia skandovali heslo: "Nie je nám to jedno!"

Napokon sa organizátori poďakovali prítomným, že zhromaždenia podporili svojou účasťou a všetci si už tradične zaspievali slovenskú hymnu.

Tak ako minule, aj na tomto zhromaždení mohli ľudia podpisovať petíciu za predčasné voľby, ktorých požiadavka bola počas protestu opäť viac krát spomenutá. Zhromaždenie sa rozišlo pomerne skoro, už o 17:40.

18.15 - Prešov - Prihovára sa opäť organizátor Matúš Nakata. Číta spoločné vyhlásenie. Žiadajú novú vládu a súčasnú označujú za kozmetickú úpravu. Nemajú záruku, že bude vyšetrená kauza vraždy a ani korupčné kauzy. Budú sledovať politikov. Hovoria o tom, že budú tlačiť na odstúpenie policajného prezidenta Gašpara.

18.12 - Košice - Prihovára sa herec Ján Gordulič. Hovorí, že je najvyšší čas nahradiť túto vládu. Zdôraznil, že Richard Raši už zastával niekoľko postov a kryl tetu Anku. Čudoval sa nominácii Rašiho do vlády na post jej podpresedu. Davu stačilo spomenúť meno Rašiho a vypískal ho. Kričal "Hanba, hanba!"

18.10 - Humenné - Zhromaždeným sa prostredníctvom listov prihovárajú Humenčania pracujúci v zahraničí (Portugalsku, Anglicku i inde). Aj keď Slovensko má veľký potenciál, mnohí budú opúšťať svoje domovy a cestovať do zahraničia. Humenčania žijúci v zahraničí protesty sledujú a podporujú. Katka Koščová so Zlaticou Kušnírovou sú už na ceste. Protest je pokojný. Ľudí pribudlo. Verejné osvetlenie sa rozsvecuje.

18.09 - Prešov - Z pódia hrá pieseň od kapely Pink Floyd - Wish you were here

18.06 - Bardejov - Po Mariane Varjanovej vystúpila študentka Barbora Oršuľáková, po nej zahrala bardejovská kapela From the Inside. Vystúpil aj herec a Bardejovčan Martin Juríček a aktivista Pavol Hudák. Apelovali na to, aby Bardejovčania prišli v novembri voliť a tak prejavili svoj názor na dianie v krajine a v meste.

18.06 - Prešov - Z pódia sa ozýva aj sprostredkovaný odkaz od Zlatice Kušnírovej, mamy zavraždenej Martiny, ktorá ďakuje za podporu.

18.05 - Michalovce - Protestujú aj farmári zo Zemplína proti rozkrádaniu pôdy. Trápia ich politické podvody na dotáciách, vyhrážky, nezáujem polície i médií. Sloganom farmárov je “Vráťte nám našu zem.” Akcia je namierená proti Rodovcom, Vadalovcom a slovenskej mafii. Koná sa nezávisle od zhromaždenia Za slušne Slovensko.

18.04 - Michalovce - Reční Michalovčan z davu, pán Jurčenko: “Nedajme sa uspať a oklamať.” Námestím znejú pokriky Hanba, Chceme zmenu. Organizátori odhadujú účasť zhruba na 300 ľudí.

18.02 - Košice - Ľudí pribudlo, odhadom protestuje na námestí 5 000 účastníkov. Žiadajú novú dôveryhodnú vládu a vyšetrenie vraždy v spolupráci so zahraničím,

18.00 - Poprad - V Poprade dostali slovo hlavne učitelia. "Chcem odkázať, že hľadáme 76 poslancov, ktorí vyslovia nedôveru vláde" hovorí učiteľ občianskej výchovy. Moderátor protest ukončuje. Bodku dáva tím organizátorov. Ďakuje spolubojovníkom, že pri nich stali. Znie hymna.

17.59 - Humenné - Pred mikrofón sa postavil bývalý dlhoročný pracovník kultúry a vydavateľ miestnych novín Štefan Baláž. Po 11 rokoch práce v Anglicku sa vrátil domov, do krajiny, ktorú má rád. "Súčasná situácia v ňom vyvoláva obavy, strach i rozhorčenie. Každý slušný človek, ktorí vidí, že sa dejú neprávosti, má právo a povinnosť o nich hovoriť."

17.58 - Košice - Protestujúci spievajú Kto za pravdu horí...

17.57 - Prešov - Prichádza vedec Pavol Čekan. "Som hrdý Prešovčan a tu dám prvý politický príhovor. Obdivujem vašu vytrvalosť, a že dokážete prísť a poviete takto, že chcete zmenu. Po 22 rokoch som sa vrátil domov, žil so m aj na Islande v čase, keď skrachoval. Ľudia sa vtedy postavili proti bankárom, oligarchom a vláde. Tri roky im to trvalo, ale dosiahli zmenu. Dokázali, že keď sa ľudia spoja, dokážu zmenu."

17.55 - Humenné - Na proteste je viac ako 300 ľudí. Zhromaždení očakávajú hostí: Zlatica Kušnírová (matka Martiny, ktorá vystúpi aj s prejavom), Veronika Husovská (herečka DJZ v Prešove), Michal Rázus (genealóg), Štefan Baláž (bývalý kultúrny pracovník), Katarína Koščová (speváčka - zaspieva hymnu). Aktuálne sa zhromaždením prihovára podpredseda mládežníckeho parlamentu Martin Mihaľov, ktorí zdôraznil, že ešte nie je dobojované a žiadajú výraznú zmenu.

17.52 - Košice - Dav skanduje "Fico do basy!"

17.50 - Prešov- Prichádza občiansky aktivista Jozef Baran. "Stojíme tu v nádeji, že budeme žiť v slobodnom a demokratickom štáte. Žiaľ, množstvo poslancov nevidí vraždu dvoch mladých ľudí a katastrofálny stav zdravotníctva a školstva, lebo sú jeho súčasťou. Bordel v štáte sa skončí vtedy, ak v politike skončí Robert Fico." Ľudia skandujú "Do basy!"

Baran porovnáva vládu Mečiara a Fica. "Za Mečiara zavraždili Remiáša, teraz novinára s jeho snúbenicou. Vo Francúzsku po útoku na redakciu Charlie Hebdo vyhlásili štátny smútok, na Slovensku Fico vyhlásil MDŽ..." Vyzýva ľudí, aby prišli na každý ďalší protest. Majú to urobiť za Jána, za Martinu, za lepšie Slovensko.

17.47 - Bardejov - Tesne pred ďalším hudobným vstupom vystúpil aj riaditeľ Bardejovskej Komunitnej nadácie Jozef Jarina. Po muzike dostala slovo novinárka a aktivistka z kauzy ropných vrtov v Smilne Mariana Varjanová. "Moc nevie bojovať s poctivosťou, atómový kufrík, ktorý všetci máte, je nepodplatiteľnosť," povedala Varjanová.

17.44 - Poprad - Príhovor má učiteľ z gymnázia, učí žiakov, ktorí uplynulý týždeň vystúpili na proteste. Hovori o problémoch, ktoré preto mali. “Učitelia ich konfrontovali, že sa podieľajú na prevrate.” Na protest prišiel aj fanúšik Smeru. Kričal na učiteľa, že si zistí, kde býva. “Vypadnite všetci odtiaľ preč,” hlasno apeloval na protestujúcich.

17.43 - Michalovce - Hlavný príhovor má jedna z organizátorov bratislavských protestov, Táňa Sedláková. “Budeme naďalej pokračovať v tom, aby sa zmena našej krajiny podarila. Dnes už vieme, že Slovensko môže a bude vyzerať ináč. Chceme bezpečnú krajinu, teraz. Odkazujeme politikom: sledujeme vás a nevzdáme sa.”

17.40 - Košice - Pochod sa opäť vracia pred Dolnú bránu, protest je zatiaľ pokojný, no hlučný. Vpredu nesú transparent POKRAČUJEME.

17.39 - Prešov - Na pódium prichádza prešovská skupina Hrdza. Hrá pieseň Zbojnícka. Už tradične ju venujú našim politikom.

17.38 - Bardejov - Zhromaždenie sa začalo desať minút po piatej. Organizátor Martin Ceľuch privítal ľudí a prečítal vyhlásenie bratislavských organizátorov. Ako Bardejovčan sa prihovoril prvý rečník Mario Hudák. Po ňom vystúpila študentka žurnalistiky Sue Šinaľová a pripomenula odkaz Jána Kuciaka, ktorý pôsobil na rovnakej škole ako ona. Po hudobnom vstupe vystúpil ďalší hosť zhromaždenia, blogerka Ľudmila Kolesárová z neziskovej organizácie Dobrý Anjel.

17.37 - Michalovce - Na tribúne hovorí Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny. “Mám veľa otázok a málo odpovedí. Neverím žiadnej inštitúcii. To, čo sa všade deje, je fraška. Zlodeji kričia, chyťte zlodejov.” Námestím sa ozýva pokrik “Sme s Vami” a potlesk.

17.35 - Prešov - Novinárka Zuzana Petková zdraví svoje rodne mesto. Ján Kuciak bol jej dobrý kamarát a spomína na to, ako boli v Košiciach, keď išli po stopách podvodníkov s DPH. Hovorí, že chce krajinu takú, akú by si prial Ján Kuciak. Aby bola krajina bez oligarchov a bez korupcie. Ľudia skandujú "Nové voľby!":

Prihovára sa aj novinár Arpád Soltész: "Budeme pokračovať v Jánovej práci. Na ulici sme si vytrucovali iba kozmetickú zmenu. Neverím, že vraždu dokáže vyriešiť nový minister vnútra, pozrite sa na jeho výsledky v zdravotníctve. Musíme vydrzať. Postavte sa za svoje práva."

17.33 - Spišská Nová Ves - Pred Redutou sa zišlo menej ľudí ako minule, približne 700. Organizátori najskôr prečítali spoločné vyhlásenie, ktoré sa číta v každom meste, kde sa konajú protesty. Oznámili v ňom založenie občianskej platformy Za slušné Slovensko.

17.31 - Michalovce - Ďalšou z rečníčok bola Veronika Husovská, herečka Divadla Jonáša Záborskeho v Prešove. Poukázala na to, že na východe sme my - ľudia. Michalovským námestím znie hymna.

17.29 - Humenné - V Humennom sa protestné zhromaždenie začína až o pol šiestej. No pred Dom kultúry sa pomaličky schádzajú ľudia. Zatiaľ je ich málo, aj pod dojmom, že pochod v Bratislave bol zrušený. Organizátori vyzvali všetkých, aby prišli, že ešte nič nie stratené, vyriešené a účasť každého angažovaného občana je dôležitá. Účastníci dostávajú papier s dátumom humenského protestu a trikolórou.

17.28 - Poprad - "Dnes sa tu stretlo toľko ľudí, koľko na námestiach nebolo od revolúcie," hovorí Erik Tomáš, kouč vzdelávania. Popradčania kričia, že treba silnejšie protesty. "Ak bude treba, prídeme zasa. Nezabudneme a pokračujeme, "dodal kouč.

17.25 - Prešov - Prichádza speváčka Viki Olejárová, ktorá bola na každom zhromaždení. Hovorí, že nechce žiť v mafiánskom štáte. Hrá prvú pieseň od Karla Kryla, ktorá hovorí o politickej pažravosti. Pieseň Žalm 71 venovala Martine a Jánovi.

17.23 - Prešov - Prihovára sa organizátor pochodov Matúš Nakata. "Za posledný mesiac každý jeden z vás ukázal, že sme hodní demokracie. My všetci sme Slovensko. Potrebujeme byť k sebe vsetci slušní." Nasledovala minúta ticha za zavraždených Jána a Martinu.

17.21 - Košice - Organizátori vyzývajú k zachovaniu pokoja a bezpečnosti. Dodávajú, že východ sa nevzdáva. Stojíme jednotne, kričia ľudia. Pochod sa začína za zvukov bubnov. Protestujúci dav sa presúva cez Hlavnú ulicu smerom k Tescu, znejú píšťalky.

17.19 - Michalovce - Pochod sa začal. Na úvod požiadali organizátori o pokojný priebeh, v zmysle hesla Sme slušní ľudia, ktorí chcú slušné Slovensko. Minútou ticha si uctili zavraždeného novinára a jeho snúbenicu. Slovo má Katka Koščová: "Chodíme tu, aby sme slušne a dôrazne dokázali našej vláde, že si z nás nemôže robiť srandu. Všetci ľudia na protestoch slušným spôsobom žiadajú zmenu a výmena figúrok vo vláde nestačí. Má zmysel žiadať viac."

17.17 - Prešov - Protest sa začína štrnganím kľúčmi, znejú prvé príhovory.

17.16 - Košice - Začína sa oficiálny program protestu.

17.14 - Košice - "Koalícia skazy. Vraždia, kradnú, vládnu", aj takéto transparenty držia ľudia. Organizátori priznávajú, že v porovnaní s minulým týždňom prišlo menej ľudí. Sú však odhodlaní vydržať. Ľudia stále prichádzajú, zatiaľ prišli asi tri tisícky.

17.11 - Prešov - Námestie sa pomaly zapĺňa a stále prichádzajú ďalší ľudia. Priniesli si aj rôzne transparenty: "Heslo Smeru: tunelári eurofondov spojme sa!"

17.10 - Košice - Postupne prišli stovky ľudí, z pódia si berú pripravené transparenty, pochod sa ešte nezačal.

17.07 - Michalovce - V centre Zemplína sa pochod začne o pár minút neskôr. Námestie sa pomaly zapĺňa ľuďmi. Na úvod zhromaždenia Za slušné Slovensko zaznie hymna SR v podaní speváčky Katky Koščovej.

17.02 - Poprad - Námestie sa pomaly zapĺňa ľuďmi. Popradčania si pripravujú transparenty, organizátori ľudí prosia, aby sa vzdialili od vstupu do obchodného centra. “Aby ostal voľný únikový východ.”

16.57 - Prešov - Aj na prešovskom námestí sa už postupne schádzajú ľudia. Zatiaľ sa ešte nevie, či v meste budú protesty pokračovať aj počas nasledujúcich týždňov. Organizátori zvažujú ďalší postup.

16.53 - Košice - Na jednom z transparentov stojí: Transparent Blaváci išli za Troškovou? My máme gule.

16.50 - Košice - Na zatiaľ prázdnom pódiu vlaje čierna vlajka.

16:47 - Košice - Podľa jedného z organizátorov protestov Igora Kupca nepôjde o posledný protest v Košiciach. Tvrdí, že sa protesty nechystajú zabaliť, aj keď počas veľkonočných sviatkov ho organizovať nebudú. „Potom pokračujeme, nie sme spokojní,“ tvrdia organizátori, ktorí pred dnešným protestom po meste rozdistribuovali letáky s pozvánkou na zhromaždenie.

16.46 - Košice - Na námestí znie pieseň Marty Kubisovej Modlitba pro Martu, zopár mladých ľudí bubnuje. Na balkóne vedeckej knižnice rozprestierajú transparent Nezabudneme.

16.42 - Košice - Pred Dolnou bránou, kde je naplánovaný protest, je zatiaľ niekoľko desiatok ľudí a takmer taký istý počet príslušníkov štátnej a mestskej polície.

16.37- Na východe je dnes podstatne lepšie počasie ako pred týždňom, keď vytrvalo pršalo. Aj preto organizátori protestov dúfajú, že ľudia nebudú ľahostajní a prídu na mítingy.

16.33 - Košice - V Košiciach sa v nedeľu chystá aj Koncert pre Jána a Martinu . Pôvodne mal byť minulý týždeň, ale pre zlé počasie ho organizátori preložili. Účasť potvrdili okrem iných aj David Koller, Michael Kocáb, či skupina Bez ladu a skladu.

16.30 - Situáciu na východnom Slovensku počas protestov mapujeme minútu po minúte.

V mestách východu pokračujú protesty

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Ani zmeny, ktoré sa udiali na politickej scéne v tomto týždni, nepresvedčili množstvo ľudí, že sa pomery v krajine zlepšia.

Prečítajte si tiež: Organizátori z východu: Protesty v uliciach budú pokračovať Čítajte 

Organizátori protestov Za slušné Slovensko v Bratislave síce piatkový protest odvolali, bude však pokračovať v množstve slovenských miest, východné Slovensko nevynímajúc.

Ľudia vyjdú do ulíc o 17. hodine v Prešove, Košiciach, Bardejove, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Levoči a v Kežmarku.

O 17.30 hodine sa začína protest aj v Humennom.

Organizátori: Bábková vláda nie je riešením

„Sme presvedčení, že bábková vláda Petra Pellegriniho nie je riešením. Vnímame, že prerod Slovenska v slušnú krajinu bol opäť politikmi úmyselne zabrzdený a naše podmienky nie sú naplnené. Preto sme sa rozhodli v uliciach východu vytrvať,“ uviedol Matúš Nakata za organizátorov zhromaždení na východe.

Protestujúci stále požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy mladej dvojice za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré novinár Ján Kuciak poukázal, a v neposlednom rade požadujú novú dôveryhodnú vládu.

Prečítajte si tiež: Protest Za slušné Slovensko v Bratislave nebude. Tieto mestá však chcú pokračovať Čítajte 

Fotogalérie z minulotýždňových protestov

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 9. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 514
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 19 315
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 249
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 8 892
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 293
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 964
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 598
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 361
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 196
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 064
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vražda novinára Jána Kuciaka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Vodič sa v stredu postavil pred sudcu humenského okresného súdu.

Za volant si nesadne štyri roky.

52m
Priebežné výsledky plošného testovania.

K horším sa ešte môže prehupnúť Prešov a Spišská Nová Ves.

5 h
Vodič ukázal policajtom SMS-ku.

Ľudia často tvrdia, že idú k lekárovi.

2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Darine Antalovej (72) z bratislavskej Petržalky vďaka liečbe liekom Keytruda takmer úplne vymizla rakovina krčku maternice. VšZP jej ho však nechce preplácať, lebo nie je hradený z verejného zdravotného poistenia. Trojtýždňová liečba ním stojí 4170 eur.

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.

22 h
Fľaštička s vakcínou proti koronavírusu, ktorú vyvinuli vedci z Oxfordskej univerzity v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 241-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 4 361 obetí. Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie, platia nové opatrenia.

9 h
Dočasný prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.

Bez opozície by neprešiel.

19 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop