TASR|22. mar 2018 o 20:25

Štvrťfinálovú sériu s Trenčínom prehrali kamzíci 0:4 na zápasy.

Štvrtý zápas štvrťfinále: Poprad - Trenčín: fotogaléria

22.3.2018

POPRAD. Popradskí hokejisti nedokázali vyhrať ani vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série s Trenčínom.

Po prehre vo štvrtkovom dueli sa pre nich sezóna skončila, Trenčín postúpil do semifinále.

Výborná prvá tretina

Štvrtý zápas série medzi Popradom a Trenčínom začali lepšie domáci. Už v 4. minúte sa presadil v presilovej hre Daniel Brejčák, ktorý za Valenta poslal puk po Mlynarovičovej prihrávke spoza bránky.

Popradčania boli v prvej tretine nebezpečnejší a svoju prevahu korunovali v 13. minúte druhým gólom. Po zlej rozohrávke hostí sa do šance predral Matej Paločko a bekhendom si poradil s Valentom aj napriek faulu brániaceho Starostu.

Do konca prvej časti hry už ďalší gól nepadol, aj keď pred bránkou Trenčína to miestami horelo.

Dukla vyrovnala

V druhej tretine sa obraz diania na ľade zmenil. Hostia hru vyrovnali a odmenou im bolo zníženie z hokejky Sojčíka.

Ten pohotovou dorážkou Frühaufovej strely od modrej po prvý raz prekonal Corbeila. Následne mal vyrovnanie na hokejke Hecl. Jeho pohotovú strelu po prihrávke Sádeckého spoza bránky zastavila konštrukcia.

Rovnovážny stav napokon nastal v 36. minúte počas početnej výhody Dukly. Sojčík švihom prestrelil klbko hráčov pred Corbeilom a v Poprade sa začínalo odznova.

Rozhodol Marcel Hossa, popradská smola

Prvých desať minút tretieho dejstva sa hral obojstranne útočný hokej. Popradčania sa pokúšali o prvú výhru v play-off pod vedením trénera Ozimáka.

Blízko k vedúcemu gólu mal po úniku Hvilu Ježek. Puk skackajúci po bránkovisku však hosťujúca obrana upratala do bezpečia.

Päť minút pred koncom riadnej hracej doby fauloval domáci útočník Mlynarovič a hostia dokonali obrat výsledku. Tretí presný zásah Trenčína pridal po biliardovej kombinácii Marcel Hossa, ktorý vymietol pavučinu v Corbeilovej bránke.

Popradčania ale nezložili zbrane. V samom závere získali výhodu presilovej hry, ktorú umocnili hrou bez brankára. Strely Königa a Svitanu však zastavila žrď a Trenčín tak ukončil štvrťfinálovú sériu už po štyroch zápasoch.

Za povšimnutie stojí bilancia domáceho trénera Ozimáka v play-off, ktorý si zatiaľ vo vyraďovacej časti sezóny so svojím mužstvom nepripísal ani jedinú výhru už v druhom ročníku po sebe.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Aj keď sme prehrali 0:4 na zápasy, v každom z nich sme boli veľmi blízko k víťazstvu. Dokonca dnes najbližšie. My sme prešli reformou a omladením celého mužstva. Napriek prehre som pyšný na chlapcov. Treba sa pozrieť, proti komu sme hrali. Je na čom stavať, perspektíva tu je."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Sme radi, že sme postúpili. Je to taká komplexná práca celého tímu. Chlapci odviedli kus dobrej práce. Postup je úplne zaslúžený. Prvý krok, ktorý sme si dali pred sezónou, sa splnil. Teraz máme čas na nejaký oddych a prípravu. V semifinále budeme vyrovnaným súperom."

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

konečný stav série 0:4

Góly: 4. D. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 13. Matej Paločko (D. Bondra, Matúš Paločko) - 25. Sojčík (Frühauf, Dlouhý), 36. Sojčík (Radivojevič, Starosta), 56. Marcel Hossa (T. Varga, Sádecký).

Rozhodovali:Kalina, Müllner - Gajan, Jobbágy, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2 156 divákov.

Poprad: Corbeil - Fabian, Petran, Česánek, Brejčák, Ježek,König, Bdžoch, McDowell - Abdul, Heizer, Buc - Hvila, Mlynarovič,Svitana - Bondra, Matej Paločko, Matúš Paločko - Vartovník, Nagy, Koky

Trenčín: Valent - Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický,Holenda, Romančík, Deveaux - Radivojevič, Sojčík, Bezúch - Hecl,Sádecký, Hossa - Varga, Ölvecký, Švec - Gašparovič, Dlouhý, Hudec.