Korzár logo Korzár
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Slušné Slovensko žiadali v mestách východu tisíce ľudí (minúta po minúte)

Protestujúci vyzývali na odchod vlády.

(Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

20.30. Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili. V rámci mítingov Postavme sa za slušné Slovensko sa zišli v uliciach východoslovenských miest dokopy desaťtisíce ľudí. Zrejme najmasovejšie protesty od roku 1989 sa niesli v pokojnom tóne a zaobišli sa bez násilností a incidentov.

20.19 - Košice - Približne 15 000 ľudí sa podľa agentúry SITA zišlo v Košiciach na zhromaždení a pochode Za slušné Slovensko. Ako uviedol moderátor, ľudia sem budú chodiť, kým vláda neodstúpi.

20.06 - Sabinov - Už popoludní sa v centre Sabinova zišlo asi 200 ľudí na pietnej spomienke Pravda musí zvíťaziť. Účastníci si pripomenuli pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, prešli mestom až na cintorín. Akcia prebehla v absolútne pokojnom duchu.

Skryť Vypnúť reklamu

20.01 - Bardejov - Zhromaždenie sa skončilo sviečkovým sprievodom okolo námestia. Počet zhromaždených sa odhaduje na 1 300 ľudí.

19.49 - Bardejov - Po Ferovi Maxinovi z kulturno-komunitného centra Bašta vystúpil Pavol Hudák z občianske združenia Víta in suburbium. Prichádzajú ďalší ľudia. Vystúpil aj zástupca mladých Bardejovčanov Samuel Sabol. Potom sa už v podaní mladej speváčky Timey Jazudekovej niesla námestím pieseň Sľúbili sme si lásku. Po nej vystúpil kňaz Cirkvi bratskej Martin Uhriňák, ktorý prečítal list svojmu synovi.

19.44 - Spišská Nová Ves - Približne dvetisíc ľudí prišlo podvečer protestovať aj na námestie aj v Spišskej Novej Vsi. Na pódiu sa vystriedali napríklad redaktori Marek Baláž z TV Markíza a Matúš Gavlák z TV Joj, herci Spišského divadla Albín Medúz a Pavol Pivko, či Ján Meľuch z Hospodárskych novín, ktorý v tomto periodiku vystriedal práve zavraždeného Jána Kuciaka po jeho odchode do redakcie Aktuality.sk. Hudobným vystúpením prispeli Jozef Kramár z novoveskej skupiny Smola a Hrušky a Martin Pižem.

Skryť Vypnúť reklamu

19.41 - Prešov - V Prešove je v nedeľu 11. marca od 17. hodiny na Hlavnej ulici plánovaný aj Koncert pre Jána a Martinu. Zahrajú na ňom spevácky zbor Gregos z Gregoroviec, Michael Kocáb a Karpatské Chrbáty, Chiki liki tu-a, Bez Ladu a Skladu, Katka Koščová, Komajota, Fúzy Múzy a David Kollar, N3O Akustika, Edo Klena & Klenoty, huslisti Ján Bogdan, Martin Jeriga a klavirista Erik Jámbor. Organizátormi akcie sú Pohoda festival, klub Stromoradie a Chiki liki tu-a.

19.39 - Prešov - "Verím, že veci sa posunú a že sa všetko zmení k lepšiemu. Aby už nikto doma nemusel plakať nad rozliatou krvou svojich detí. Sú na mňa mnohé negatívne názory, ale to nepochopí nikto, len ten, kto to prežije. Neprajem to nikomu, nech všetky deti budú v poriadku," uviedla Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny po prešovskom mítingu. Pamiatku Jána a Martiny si prítomní uctili minútou ticha.

Skryť Vypnúť reklamu

19.30 - Bardejov - V Bardejove sa začalo zhromaždenie Postavme sa za slušné Slovensko o 19. hodine. Organizátor Martin Ceľuch upozornil na dodržiavanie pokoja a tolerancie, novinár Mario Hudák potom prečítal príhovor v mene novinárov, list brata zavraždeného Jána Kuciak a ľudia si uctili pamiatku Jána a Martiny minútou ticha. Na Bardejovskom námestí je momentálne niekoľko stoviek ľudí a v prejavoch pokračujú ďalší rečníci.

19.20 - Košice - Ľudia vytiahli kľúče a za ich štrngotu skandovali: Dosť bolo Fica! Protestnú akciu ukončila v Košiciach štátna hymna, ktorú zaspievala Zuzana Orlovská, členka Štátneho divadla v Košiciach.

19.18 - Košice - Kazateľ Cirkvi bratskej Daniel Pastirčák: "Dvihla sa vlna dobra, je to už v poradí tretia: prvá zmietla komunistov, druhá Mečiara. Toto však nie je žiaden prevrat, ale návrat k normalite."

Násilnosti sa nekonali

19.15 - Napriek obavám polície, že sa môžu udiať počas zhromaždení aj násilnosti, sú priebehy akcií v jednotlivých mestách východu zatiaľ maximálne pokojné a slušné. Neboli zaznamenané žiadne vážnejšie incidenty. Na poriadok dohliadala v uliciach polícia v maximálnom početnom nasadení.

Načítavam video...

Video: Katarína Gécziová

19.08 - Rožňava - "Myslíme si, že vyjadrenie občianskeho postoja v demokratickej krajine v Európskej únii je niečo také samozrejmé v situácii, ktorá je dnes na Slovensku, že sme nezaváhali ani na sekundu a prišlo nám to prirodzené," uviedol pre TASR spoluorganizátor zhromaždenia Radoslav Kovács.

Ako povedali organizátori vo svojom prejave, zhromaždenie zorganizovali preto, lebo chcú žiť v krajine, v ktorej sa dodržiavajú zákony postavené na rešpektovaní ľudských práv a slobôd, z ktorej mladí ľudia neodchádzajú, kde platia férové pravidlá a v krajine, v ktorej je prirodzené dôverovať vláde, polícii, súdom a prokuratúre.

"Sme a zostaneme pokojní, rozvážni, odmietame násilné riešenie nahromadených problémov, želáme si, aby boli všetky minulé, terajšie, ako aj budúce kauzy poctivo a profesionálne vyšetrené a vinníci odsúdení podľa platných demokratických zákonov tohto štátu," uviedli v prejave organizátori.

18.44 - Košice - Na stretnutí bol prečítaný list mladšieho brata Jána Kuciaka Jozefa, ktorý si myslí, že jeho brata stála život ľahostajnosť. Ľahostajnosťou myslí stratu viery, že sa dá táto krajina zmeniť k lepšiemu. Vyzval ľudí, aby sa vydali cestou pokojnej zmeny, lebo dobro sa dá dosiahnuť iba pokojom.

18.43 - Bardejov - Zhromaždenie v Bardejove sa začne z východoslovenských miest ako posledné, až o 19. hodine.

18.40 - Košice- Hovorí teológ a moderátor Michal Havran: "Niekto nechal popraviť dvoch mladých ľudí a urobili to kvôli hodinkám a tendrom, toto nie je politická kauza, z ktorej sa dokáž dostať, toto je poprava dvoch mladých ľudí v ich vlastnom dome. Oni nedokážu pochopiť, že najnižšou cenou za ich vraždu je ich odchod."

18.37 - Michalovce - Pochod v metropole Zemplína sa skončil a ľudia sa už rozišli. Organizátori ho označili za pokojný a slušný. V závere sa poďakovali za účasť a veria, že konečne príde zmena.

„Všetci čo sa zúčastnili, sú v našich očiach hrdinovia. Neverili sme, že toľko odvážnych ľudí, nie len v Michalovciach, ale aj na celom Slovensku, dokáže vyjsť do ulíc a povedať dosť. Dnes sme všetci dali najavo, že chceme a žiadame zmenu,“ povedal jeden z organizátorov michalovského zhromaždenia Marek Boka.

Mladí Michalovčania, ktorí sa zapojili do takmer tisícového davu, v tom majú jasno. „Verím tomu, že je lepšie robiť niečo, ako nerobiť nič. Preto sme sa aj zúčastnili pochodu. Nehodí sa to do dnešnej doby, čo sa tu deje a aby niekto pre svoju prácu skončil mŕtvy. Všetci sme si asi naivne mysleli, že tieto časy sú už preč, ale nie sú,“ povedal študent Samuel Fedor.

Pri soche srdca Zemplína, na námestí, môžu ľudia zažať sviečky a uctiť si tak, zavraždeného novinára Jana Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

18.32 - Prešov - Organizátori pozývajú na ďalšiu akciu, Koncert pre Jána a Martinu, ktorý sa uskutoční na prešovskom námestí v nedeľu. Ďakujú za slušné stretnutie. Spoločne celé námestie na záver spieva slovenskú hymnu. Na záver Prešovčania zaštrngali kľúčmi a v pokoji sa rozchádzajú.

Načítavam video...

Video: Jana Pisarčíková

18.29 - Prešov - "Na námestie nás prišlo bojovať za Janka a Martinku 10- tisíc ľudí, môžu nás ignorovať?", znie z pódia od prešovských organizátorov.

18.21 - Košice - Juliana Sokolová: "Z úcty k Jánovi Kuciakovi verejnosť zaujímajú odpovede na otázky, ktoré on vo svojej práci kládol."

Vyzvala, aby ľudia stáli pri novinároch, ktorí odhaľuju kauzy, aby stáli pri každom, kto upozorní na korupciu.

18.19 - Košice - Spisovateľka Juliana Sokolová ubezpečila rodičov zavraždeného páru, že ľudia nedovolia, aby sa na túto vraždu zabudlo.

18.16 - Poprad - Dav v Poprade kladie sviečky k pamätníku Jozefa Bonka. Kým sa všetci prestriedajú, zrejme to potrvá. V pokojnej atmosfére sa rozchádzajú do svojich príbytkov.

Načítavam video...

Video: Jana Pisarčíková

18.14 - Prešov - Ľuďom sa prihovára aj IT špecialista Martin Rázus. "Témy, o ktorých písal, sa dotkli ľudí na najvyšších miestach. Chcem obviniť politikov, ktorí umožnili atmosféru, v ktorej sa dejú také veci. Neverím ani slovo týmto pánom a nechcem, aby ste riadili našu krajinu. Nenechajme si zobrať našu krajinu. Nie je nič horšie ako mlčiaca väčšina. To, že tu stojíme znamená, že už nemlčíme a mám pocit, že už je nás väčšina slušných ľudí."

18.07 - Košice - Obrovským aplauzom privítal dav kňaza Gombitu. Hovoril o korupcii, ktorá sa rozrástla na Slovensku. "Kuciak obetoval život, lebo túžil po pravde." Poukázal na mladú generáciu, ktorá musí byť pripravená prevziať zodpovednosť za krajinu. "Pravda sa zabiť nedá!". Gombita vyzval, aby sa sa veci riešili pokojne.

18.06 - Prešov- Divadelník a režisér Vlado Šmihula: "Bez kultúry nemôž byť úspešná žiadna transformácia spoločnosti. Ukázalo sa, že Ján Kuciak odhalil stranícko-oligarchický systém. Odhalil spojenia medzi politikmi a mafiou."

18.01 - Prešov - Apolónia Sejková z OZ MyMamy vystupuje na pódiu. "Ako sme to mohli dopustiť. Začali sme strácať záujem o veci verejné. Uchlácholili sme sami seba, že žijeme v demokratickom štáte, ktorý ako tak funguje. Jediným liekom na zločinecké skupiny je pravidelná výmena politikov a ich kontrola. Demokracia je o aktívnom občianstve. Skúsme sa na pamiatky Ján a Martinky nebáť a nekradnúť..." Dav skanduje "Odstúpiť!".

17.57 - Košice - Ako prvý z rečníkov v Košiciach vystúpi katolícky kňaz Peter Gombita. Stále sa čaká, kým prídu aj ostatní protestujúci. Poslední z nich boli pred 18. hodinou ešte pred malým Tescom.

17.50 - Prešov - Na pódium vystupuje muzikant Martin Husovsky. "Veľmi ťažko sa mi hrá a ešte ťažšie spieva." Hra pieseň Utópia? od Komajoty.

17.47 - Poprad - Tisícový dav v Poprade štrngal kľúčmi a kričal sťaby hlasom jedného muža: "Dosť bolo Fica!"

Po záverečnej skladbe sa dav presunul k pamätnej tabuli Jozefa Bonka (obete agresie v roku 1968), aby zapálili sviečky na pamiatku novinára a jeho priateľky.

17.45 - Prešov - Organizátori odhadujú na stretnutí asi 7-tisícovú účasť.

17.44 - Košice - Pochod sa vrátil k pódiu na Dolnej bráne s pokrikom: Vrahovia do basy! Naopak, začiatok pochodu košickou Hlavnou sa niesol v atmosfére ticha.

17.41 - Prešov - Na pódium vychádza Katka Koščová: "Dnes kričíme po spravodlivosti a premiér odvádza našu pozornosť a konšpiruje. Máme už dosť toho, čo robíte s našou krajinou... Slušnosťou a malými zmenami krok po kroku dokážeme meniť veci. Spolu žiadame slušné Slovensko, kde má miesto pravda, láskavosť a poctivosť. "

17.40 - Poprad - Prehovoril ochranár a filmár Erik Baláž. Hovorí o chorom štáte. Po ňom organizátor číta list od brata Jana Kuciaka Jozefa. Píše v ňom ako ho Ján vo všetkom držal nad vodou a tiež o tom, ako každé ráno rodičov vidí v slzách. Prosí ľudí, aby sme boli lepší a aby sme sa vybrali cestou pokojnej zmeny. Zbyňo Džadoň spieva štátnu hymnu.

17.38 - Rožňava - V Rožňave sa na Námestí baníkov pri soche Františky ‎zišlo okolo štyristo ľudí.

17.35 - Michalovce - Michalovčania spievajú hymnu pri symbole štátnej moci v meste - Okresnom úrade. Odhadom organizátorov sa zhromaždenia zúčastnilo zhruba 1000 ľudí. Dav sa pomaly v pokoji rozchádza.

17.34 - Prešov - Na námestí je podľa našich odhadov približne 6-tisíc ľudí. Ľudia počas piesne Karla Kryla začínajú symbolicky štrngať kľúčmi.

17.33 - Košice - Košičania dávajú prostredníctvom svojich transparentov kompetentným najavo svoju nespokojnosť. Sú tu odkazy ako Ficorruption; Ich krvou; Ficisti alebo tu ostanete vy alebo naše deti!

17.32 - Prešov - Na pódium prišla speváčka Viki Olejárová, ktorá vyjadruje úprimnú sústrasť. Dúfa, že piesne Karla Kryla, ktoré dnes zahrá, už nikdy nebudú aktuálne.

17.30 - Poprad - “Keď vydržal Kuciak , vydržíme aj my. Ja sa hnevám, že moja mama musí stať dnes na námestí. V tom zlom, agresii, sú oni lepší. Pár dni po smrti Jana Kuciaka som volala kamarátovi, čo bude robiť , tiež je investigatívny novinár, povedal mi, že nemá strach. Ak by ho mal, nič by nedokázal,” vraví Ľudmila Kolesarova v Poprade a dodáva: "Zabili syna. Zabili dcéru, ale nezabijú našu vieru.”

Dav zaburácal. Pochod v Poprade prebieha v absolútnom pokoji. Ľudia počúvajú rečníkov a ticho stoja s transparentmi.

17.28 - Prešov - Jozef, mladší brat Jána Kuciaka, napísal protestujúcim list. "V prvom rade sa vám chcem poďakovať za to, že ste si našli čas. Chcem vás vyzvať, nebuďte ľahostajní k tomu, čo sa okolo nás deje.

17.27 - Michalovce - Príhovory vyburcovali účastníkov. Ozýva sa piskot a štrnganie kľúčmi. Patrik Magdoško, spoluorganizátor zhromaždenia: "Základná myšlienka je tá, že ľudia už toho majú dosť. Nie je to protest, ale vyjadrenie názoru, vyjadrenie nespokojnosti ľudu, že už takto sa ďalej nedá fungovať. Bojíme sa všetci, čo bude ďalej, ale nie je nám to jedno.”

Dav sa pomaly presúva námestím k okresnému úradu na Námestie Slobody.

17.24 - Poprad - Moderátor v Poprade začal príhovorom o tom, že ide protest slušných ľudí.

“Sme nahnevaní,sklamaní. Ale nie deštrukční. My potrebujeme stavať a nie búrať.”

Zaznel potlesk. Na pódium prišiel riaditeľ festivalu Konvergencie Jozef Lupták. Hra pieseň židovskú modlitbu od Ernesta Blocha pre Kuciaka a priateľku. Rozpráva Ľudmila Kolesarová príbeh o investigatívnych novinároch. A o tom, aká je sloboda tlače dôležitá.

17.22 - Prešov - Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny, ďakuje všetkým, ktorí sa na prešovskom námestí zišli. "Veci sa pohnú až vtedy, keď sa do toho oprú médiá. Nikto mi to nediktuje," hovorí.

Pri vyšetrovaní má viaceré pochybnosti, ktoré už boli spomínané v médiách. "Ja im nedám pokoj a všetkých vás prosím, aby ste ma podporili..."

Zaznel obrovsky potlesk. S Martininou mamou prišli aj jej bratia.

17.19 - Košice - Niekoľkotisícový dav sa pohol od vedeckej knižnice a smeruje k malému Tescu, kde sa otočí, a vráti naspäť k pódiu pri Dolnej bráne.

17.18 - Prešov - Prešovčania si uctili minútou ticha tragickú smrť zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Príhovor má Martinina mama.

17.17 - Prešov - Príhovory na pódiu sa začali. Vystupuje spoluorganizátor Matúš Nakata: "Dnes je viac než jasné, že jediným prijateľným riešením je demisia vlády."

Na ruke má symbolickú kvapku krvi. "Je našou povinnosťou vytrvať. Zaväzujem sa pokračovať v práci, ktorú začal Ján Kuciak."

Už pred začiatkom tisícky ľudí

17.11 - Košice - Svoju nespokojnosť prišlo priebežne vyjadriť do košického centra asi 3-tisíc ľudí a ďalší stále prichádzajú.

17.09 - Prešov - Na zaplnenom námestí je už okolo päťtisíc ľudí a stále prichádzajú ďalší. Ľudia držia transparent Slovensko patrí občanom NIE vláde! Mnohí majú pripnuté odznaky #allforjan

17.07 - Michalovce - Aj v Michalovciach sa pomaly začína zhromaždenie za slušné Slovensko. Pri mestskej radnici sa zišli už stovky ľudí. Súčasťou je pochod k Okresnému úradu Michalovce,kde odzneje hymna SR. Na bezpečnosť dohliadajú organizátori z Občianskej iniciatívy Zemplína, dobrovoľníci a mestská polícia. Organizátori vyzvali účastníkov na slušný priebeh a v úvode prečítali list od brata Jana Kuciaka.

17.02 - Košice - Dav hustne, aktuálne sa na košickej Hlavnej zhromaždila asi tisícka protestujúcich.

16.58 - Prešov - Ľudia si priniesli rôzne transparenty. Pod pódiom svieti veľký nápis: A DOSŤ! Priestor pred radnicou sa zapĺňa.

16.55 - Prešov - Tesne pred sedemnástou hodinou je už na prešovskom námestí vyše tisíc ľudí.

16.52 - Poprad - Pred obchodným centrom v Poprade sa už začína schádzať dav ľudí. Nosia transparenty pred pódium. Námestie stráži polícia. Organizátori protestu pred jeho začatím na sociálnej sieti upozornili, že im mimoriadne záleží na bezpečnosti zúčastnených. Prosili všetkých, aby neprejavovali akékoľvek formy násilia alebo agresie a aby sa nedali vyprovokovať nikým, kto by chcel niečo takéto robiť. Žiadali, aby ľudia nepoužívali pyrotechniku, dymovnice. Na vyjadrenie svojho postoja majú štrngať kľúčmi. Ľudia sa najviac zastavujú pred tabuľou s nápisom pretvárka, lož, faloš s tvárami politikov.

16.50 - Prešov - Podľa informácií na sociálnej sieti by mali vystúpiť ako rečníci za organizátorov Matúš Nakata, speváčka Katka Koščová, Apolónia Sejková (OZ MyMamy), IT špecialista Martin Rázus.

16.45 - Košice - Moderátor pripomenul, že pochod Hlavnou ulicou sa začne o 17.15 hod.

16.43 - Prešov - Aj na prešovskom námestí sa už schádzajú desiatky ľudí. Na stretnutí má vystúpiť aj mama zavraždenej Martiny Kušnírovej, ktorá pochádzala z neďalekých Gregoroviec.

16.40 - Prešov, Košice - Na dnešných stretnutiach sa dá očakávať aj veľká účasť vysokoškolákov. Univerzity im vyšli v ústrety a vyhlásili na dnešný deň rektorské voľno.

16.38 - Košice - V Košiciach sa už schádzajú účastníci protestu. Moderátor ich víta.

16.36 - Košice - Piatková derniéra súčasnej českej komédie Príbehy obyčajného šialenstva sa v Štátnom divadle Košice posúva na neskoršiu hodinu. Dôvodom je podľa vyhlásenia divadla konanie piatkového pochodu, ktorý je naplánovaný na 17.00 s ukončením o približne 19.00. Začiatok divadelnej hry je tak z pôvodného času 19.00 zmenený na 19.30.

16.34 - Na východnom Slovensku po daždivej noci a ráne praje účastníkom protestov vcelku aj počasie. Zrážky ustali, teploty sa pohybujú zhruba od troch do ôsmich stupňov.

16.28 - Sabinov - Ako prvá sa už o pol piatej začína tichá spomienka na námestí v Sabinove. Verejný pochod sa začne v parku pred Mestským úradom v Sabinove. Jeho názov je príznačný - Pravda musí zvíťaziť. Organizátori zdôrazňujú, že bude apolitický a neplánujú dať priestor ani žiadnym prejavom.

16.25 - Dianie na východnom Slovensku v súvislosti s protestmi Postavme sa za slušné Slovensko sledujeme minútu po minúte.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. V piatok podvečer čaká Slovensko masívna vlna protestov v rámci občianskej akcie Postavme sa za slušné Slovensko.

Prečítajte si tiež: Minúta po minúte: Deklaráciu nepodpísali, Kiska označil Ficovo konanie za nekorektné Čítajte 

Po takmer dvoch týždňoch, ktoré uplynuli od nájdenia zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenky Martiny Kušnírovej, sa Slovensko ocitlo v hlbokej politickej a hodnotovej kríze.

Už minulý piatok sa uskutočnili pietne zhromaždenia a pochody v uliciach slovenských miest, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Politická situácia sa odvtedy značne vyhrotila, v spoločnosti je čoraz väčšia nespokojnosť so stavom a spôsobom fungovania štátu.

Čo žiadajú organizátori

Aj preto majú organizátori pochodov Postavme sa za slušné Slovensko dve základné požiadavky.

Prvá je dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov.

Druhá základná požiadavka je nová dôveryhodná vláda, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

Väčšina stretnutí, aj v mestách na východnom Slovensku (Košice, Prešov, Poprad, Spišská Nová Ves, Levoča, Michalovce, Rožňava a ďalšie), sa začína o 17. hodine, v Bardejove sa stretnú ľudia o 19. hodine. Pietna spomienka je od 16.30 aj v Sabinove.

Obavy z násilností

Na stretnutia má v maximálnej možnej miere dozerať polícia.

Jej prezident Tibor Gašpar, ako aj premiér Robert Fico v piatok uviedli, že prijali mimoriadne opatrenia, keďže majú zo spravodajských zdrojov informácie o chystaných možných násilnostiach a útokoch na verejné budovy.

Organizátori sa dištancujú od akéhokoľvek podnecovania násilia a vyzývajú, aby boli ľudia na stretnutiach maximálne slušní a tolerantní, nereagovali na provokácie a pri prípadných násilnostiach okamžite kontaktovali políciu a organizátorov.

Na pokojné a slušné správanie sa na mítingoch vyzval popoludní aj prezident Andrej Kiska, neskôr v podobnom duchu vystúpil aj premiér Fico.

Ako vyzerali pietne spomienky pred týždňom

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 29 540
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 910
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 023
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 487
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 477
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 073
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 512
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 461
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 329
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 971
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vražda novinára Jána Kuciaka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Ján Kuciak

Neprehliadnite tiež

V Prešove sú online termíny obsadené, ľudia čakajú v dlhých radoch

Vytvoriť lepšie podmienky na skríning pomôžu ďalšie odberové miesta.

Prešovčania čakajú na antigénové testovanie.

Gelnické samosprávy žiadajú pri skríningu pomoc armády a polície

Zatiaľ zriadili 18 odberných miest, v niektorých obciach nebudú.

Odberné miesto v gelnickej nemocnici.

Pri Michalovciach sa čelne zrazili dve vozidlá, vodiči sú zranení

Podľa polície 45-ročná žena jazdila rýchlo, v šmyku prešla do protismeru.

Jedno z vozidiel skončilo v poli.

Ráno horelo v jednom z košických bytov. Majiteľku zachránil sused

Časť obyvateľov museli evakuovať, neskôr sa mohli vrátiť domov.

Z bytu šľahali poriadne plamene.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minúta po minúte: Spojené štáty majú nového prezidenta, Joe Biden zložil prísahu

Donald Trump ako prvý prezident USA za viac ako sto rokov nebude na inaugurácii svojho nástupcu.

Joe Biden zložil prezidentskú prísahu.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Nový prezident USA Joe Biden.

Koronavírus na Slovensku: Slovensko má zmluvy na vakcíny pre 85 percent dospelej populácie (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 228-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 737 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) počas oznámenia o zmluvách na viac ako štyri milióny nových vakcín pre Slovensko.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop