Pútavé príbehy, ktoré zaujmú tínedžerov, milovníkov krimi žánru, aj faktov a zaujímavostí o vesmíre môžete nájsť v knižných novinkách, ktoré v týchto dňoch prinieslo na trh vydavateľstvo Slovart.
Švédska Agatha Christie prichádza s Bosorkou
Fanúšikovia severskej krimi, ktorí zbožňujú, keď im pri čítaní behajú po chrbte zimomriavky, si opäť prídu na svoje.
Kráľovná tohto žánru, Camilla Läckbergová prichádza so svojou už desiatou detektívkou s názvom Bosorka, v ktorej opäť ukazuje odvrátenú tvár mestečka Fjällbacka.
Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu.
Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, Helen a Marie, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu.
Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky?
Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.
Neuveriteľná výprava
Séria kníh, ktoré spolu napísali svetoznámy astronóm a jeden z najgeniálnejších teoretických fyzikov od čias Einsteina Stephen Hawking a jeho dcéra Lucy Hawking, kombinuje napínavé a zábavné príbehy s množstvom zaujímavých faktov o vesmíre.
V piatom pokračovaní s názvom Gregor a modrý mesiac sa odvážni kamaráti Gregor a Anka dostanú do špeciálneho programu, v ktorom sa školia mladí astronauti. Splnili sa im najtajnejšie sny, lebo sú pri všetkých najnovších vesmírnych objavoch a obklopení kamarátmi rovnako nadšenými pre nekonečný kozmos.
Počas výcviku vo vesmírnom tábore zistia, že zvláštne veci sa dejú nielen na Zemi, ale aj na obežnej dráhe.
Podivuhodné vesmírne misie sa uskutočňujú pod rúškom tajomna a ich výcvik je každým dňom viac a viac desivý.
Jeden deň obyčajného tínedžera
Nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa je románom o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život. V knihe Najdlhší deň Adama T. zažíva hrdina najhorší a najbúrlivejší deň v živote.
Vo vzťahoch mu to škrípe, v práci sa mu nedarí a všetko zaklincuje konflikt s otcom – otec je farár, on gej a tínedžer – ktorý obom prevráti život naruby.
Adamov najdlhší deň je plný konfliktov, útekov pred ľuďmi a vysvetleniami.
Autor otvorene priznáva inšpiráciu knihou Pani Dalloweyová od Virginie Woolf.
Meno jednej z hlavných postáv bolo vybrané v dražbe pre charitatívnu organizáciu Diversity Role Models (Hrdinovia diverzity), ktorá bojuje proti homofóbii na školách, a ktorú Patrick Ness podporuje.
Tento pôvodom americký spisovateľ je autorom desiatich kníh a zbierky poviedok. Žije v Londýne s mačkou, ktorá nie je nadšená jeho cestovaním za čitateľmi po celom svete.
Za román Sedem minút po polnoci získal Carnegie Medal, čo je najvyššie britské ocenenie knihy pre deti a mládež.
Román My ostatní tu len tak žijeme sa ocitol na shortliste mnohých významných literárnych cien.
Patrick Ness vo svojich knihách búra hranice medzi žánrami a otvára tínedžerskú literatúru všetkým vekovým kategóriám a píše aj scenáre.

Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.