Populizmus slovenských politikov nemá konca ani kraja. Tentoraz Danko zakurizoval odborárom, teda že „sa stotožňuje s požiadavkou stanovenia vrchnej vekovej hranice na odchod do dôchodku“.
Bezuzdný populizmus je to preto, lebo súčasná zákonná úprava zvyšovania dôchodkového veku je nastavená tak, že niekedy za osem-deväť rokov pôjdu do penzie ľudia, ktorí v tom čase dovŕšia 65 rokov.
Čiže aj tí, ktorí navrhujú dnes strop 64 rokov, sa nemajú kam plašiť, keďže po Fico III nastúpi minimálne ešte jedna garnitúra, ktorá môže s dôchodkami čosi urobiť.
Richter, Danko a spol., hľadiac na stĺpčeky Focusu (už sú januárové), však potrebujú vytĺkať bloky hneď a zaraz.
Pričom ohrozujú dôchodky presne tej generácie, ktorej sa takto vlichocujú do priazne.
Zvyšovanie veku odchodu do dôchodku bolo totiž schválené po veľkom tlaku Bruselu ako kompenzácia za rozmlátenie druhého piliera, z ktorého si Fico II „vybral“ päť percent odvodov (bolo deväť percent, teraz sú štyri) len a len preto, aby mohol rozdávať sociálne balíky dínom-dánom.
„Vtip“ je v tom, že ak odkloníte viac než polovicu z individuálneho sporenia späť do priebežného, „vďaka“ demografickej krivke na dôchodky po roku 2030 nebude dosť odvodov aktívnej populácie.
Zvyšovanie veku odchodu je teda nevyhnutné, aby sa znížil počet poberateľov, ktorých mladí okolo 2040 uživia mimo zvýšenia odchodového veku iba prostredníctvom zvýšených odvodov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.