Korzár logo Korzár
Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend 11. a 12. novembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ.Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ. (Zdroj: archív)
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SOBOTA

Jazz for Sale II

KOŠICE. Druhé pokračovanie jazzového večera je pripravené na sobotu. V historickej radnici sa od 19.00 hod. predstavia Stanislaw Slowinski Band, Chloe, Finucci Brothers.

Potulky mestom Košice

KOŠICE. THE BEST OF KOŠICE alebo AKO SPREVÁDZAŤ. Len to základné a iba to zaujímavé majú čas ukázať sprievodcovia svojim turistom, ktorí do mesta prichádzajú často len na pár hodín. Ako to robia? Ukážu vám to sami. Milan Kolcun Zoltan Balassa - každý z nich sprevádza viac než desaťročie, a tak poznajú triky, ktoré platia na návštevníkov mesta. Spoznajte ich aj Vy. Dozviete sa to najzaujímavejšie o meste i spôsob, ako to podať. Za hodinu získate know-how skúsených sprievodcov. Zásady, ktoré pri sprevádzaní fungujú a finty, ktoré zaberajú. Optimálna trasa. Základné info o top pamätihodnostiach Košíc. Zákulisie sprevádzania. Potulka mestom sa začne pri Štátnej vedeckej knižnici v sobotu o 10:30, 12:00, 14:00 a 15:30 po slovensky (Milan Kolcun) a o 11:00 po slovensky a 16:00 po maďarsky (Zoltán Balassa).

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 10., sobota 11. a nedeľa 12. novembra Čítajte 

Výroba textilných zvieratiek

TATRANSKÁ LOMNICA. V Galérie a predajni ÚĽUV v Tatranskej Lomnici sa v sobotu 11. novembra od 12.00 do 14.00 hod. uskutoční predvádzanie remesla - výroba textilných zvieratiek. Podujatie je sprievodnou aktivitou aktuálne inštalovanej výstavy Overené časom II.

Nikola Šuhaj

PREŠOV. Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ.

Festival duchovných piesní byzantského obradu

PREŠOV. Počas soboty v rámci festivalu, ktorý začne o 14.00 hod. v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa, vystúpia: Gréckokatolícky zbor Byzantion – Lipany, Kňazský zbor sv. Jakuba, Miešaný spevácky zbor Chrysostomos – Vranov nad Topľou, Zbor sv. Jozefa pri Bazilike sv. Ducha – Michalovce, Gréckokatolícky katedrálny zbor Kyrillomethodeon – Bratislava, Gréckokatolícky chrámový zbor P. P. Gojdiča – Vranov nad Topľou-Čemerné, Zbor sv. Cyrila a Metoda pri Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky – Košice, Zbor sv. Romana Sladkopevca – Prešov, Gréckokatolícky zbor Stauros – Prešov-Sekčov, Gréckokatolícky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa – Prešov.

Skryť Vypnúť reklamu

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Témou novembrového objavovania bude Zapísané v koži pred 770 rokmi. V sobotu o 10.00 hod. pred Mestským informačným centrom.

Husle či klavír?

PREŠOV. Hudobná rozprávka pre deti začne v sobotu o 16.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola.

Caps lock

PREŠOV. Dve známe mená a rezidenti košického kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik, dvaja priatelia, ale aj dvaja krutí nepriatelia zlej hudobnej selekcie, skúsení DJs Spanq & Danny B zahrajú vo Wave klube v sobotu o 22.00 hod.

Rocková beermovka 7

SABINOV. Mestské kultúrne stredisko pozýva na rockový koncert piatich skupín, ktorý sa uskutoční v sobotu od 18.00 hod. v Kultúrnom dome v Orkucanoch. Účinkujú: ANTHOLOGY – SYMPHONIC POWER METAL (Nižná), NEW VILLAGE GANG – PSYCHOBILLY (Nová Dedinka), THEATRUM MUSICA – NEOCLASSICAL METAL (Prešov), SLIGHT LIE – POWER METAL (Prešov), ETTERNA – MELODIC METAL (Prešov).

Skryť Vypnúť reklamu

Otesánek

SABINOV. Popoludnie s bábkovou rozprávkou, so súťažami a tvorivou dielňou pre deti a ich rodičov, ktoré sa uskutoční v sobotu o 16.00 h v koncertnej sále KC Na korze.

Stolnotenisový turnaj

VEĽKÝ ŠARIŠ. Stolnotenisový turnaj je pripravený v sobotu od 15.00 hod. v Čajovni – stará škola vo Veľkom Šariši. Hrať budú kategórie žiaci, mládež, dospelí. Vstup je voľný.

Posledný víkend na Spišskom hrade

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Záujemcovia majú poslednú možnosť navštíviť Spišský hrad v tomto roku, a to počas soboty a nedele od 10:00 do 16:00. Hrad bude od pondelka 13. novembra zatvorený, opätovne ho pre verejnosť otvoria až v apríli budúceho roka.

Putovanie za históriou Starého Smokovca

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu sa uskutoční kultúrno-turistická prechádza po okruhu pamiatok a zaujímavostiach Starého Smokovca s profesionálnym turistickým sprievodcom. Zraz je o 10.00 h. na parkovisku nad autobusovou stanicou.

Živá rieka

STARÝ SMOKOVEC. V Kaviarni a čajovni U Vlka o 19.00 h. si môžete pozrieť film Živá rieka.

C. Gordoni: Škriepky na korze

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h. si môžete pozrieť komédiu korenenú talianskym temperamentom. Komediálny príbeh z prostredia rybárskeho mestečka Chioggia, kde nie je núdza o šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť, ale aj o hromadu lásky.

Monodráma Obvoďák

HNIEZDNE. V Galérii o 17.00 h. a o 19.00 h. si môžete pozrieť monodrámu s názvom Obvoďák.

NEDEĽA

Stretnutie zborov

KOŠICE. V Dome umenia sa v nedeľu 12. novembra uskutoční otvárací program Festivalu národností - Stretnutie zborov viažuce sa k výročiam Zoltána Kodálya o 16.00 hod.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v nedeľu 12. novembra na turistiku po trase: Lingov - vodojem - lesopark - Zelený dvor (6 km). Zraz na nám. Osloboditeľov, smer Lingov, odchod autobusu č. 71 o 8.17 hod.

Živá knižnica

KOŠICE. V košickej Tabačke Kulturfabrik sa 12. novembra od 12.00 do 17.00 hod. uskutoční podujatie Živá knižnica. Živá knižnica je priestor, kde máte možnosť prostredníctvom súkromného rozhovoru spoznávať najrôznejších ľudí. Predovšetkým však takých, ktorí sa často stretávajú s neporozumením, odporom, či intoleranciou. Ľudí, ktorí kvôli svojmu pôvodu, hendikepu, náboženstvu či sexuálnej orientácii čelia predsudkom väčšiny. Ľudí, ktorí majú svoj príbeh, pocity a skúsenosť, s ktorou sa s vami chcú podeliť.

Medovníkový domček

KOŠICE. V Átrium klube na sídlisku Terasa uvedie košické Divadlo hudby v nedeľu 12. novembra o 15.30 svoju prvú premiéru tejto sezóny. Tentoraz sa diváci môžu tešiť na rozprávku napísanú podľa známeho Medovníkového domčeka.

Pocta Petrovi

KOŠICE. V nedeľu o 17.00 hod. v Ges clube sa uskutoční už deiaty spomienkový koncert venovaný Petrovi Dulovi, ktorý so skupinou Veslári preslávil country doma aj v zahraničí. Vystúpia Nezmaři, Mloci, Wabi a Miki Ryvola.

Festival sakrálneho umenia

KOŠICE. V nedeľu o 17.30 začína v Historickej radnici Festival sakrálneho umenia. Na prvom koncerte vystúpi zoskupenia z Českej republiky Hradišťan & Jiří Pavlica.

Potulky mestom Košice

KOŠICE. THE BEST OF KOŠICE alebo AKO SPREVÁDZAŤ. Len to základné a iba to zaujímavé majú čas ukázať sprievodcovia svojim turistom, ktorí do mesta prichádzajú často len na pár hodín. Ako to robia? Ukážu vám to sami. Milan Kolcun Zoltan Balassa - každý z nich sprevádza viac než desaťročie, a tak poznajú triky, ktoré platia na návštevníkov mesta. Spoznajte ich aj Vy. Dozviete sa to najzaujímavejšie o meste i spôsob, ako to podať. Za hodinu získate know-how skúsených sprievodcov. Zásady, ktoré pri sprevádzaní fungujú a finty, ktoré zaberajú. Optimálna trasa. Základné info o top pamätihodnostiach Košíc. Zákulisie sprevádzania. Potulka mestom sa začne pri Štátnej vedeckej knižnici. V nedeľu sprevádza M. Kolcun o 12:00, 14:00 a 15:30 po slovensky. Zoltán Balassa začína svoje turnusy v nedeľu o 14:30 po SLOVENSKY.

Festival duchovných piesní byzantského obradu

PREŠOV. Počas tretieho dňa festivalu bude v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa sv. liturgia o 8.00 hod. so sprievodom Gréckokatolíckeho chrámového zboru P. P. Gojdiča z Vranova nad Topľou-Čemerné. Ďalšia sv. liturgia o 10.00 hod. bude spolu s Gréckokatolíckym katedrálnym zborom Kyrillomethodeon z Bratislavy.

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Pozývame všetkých milovníkov histórie, obzvlášť histórie mesta Prešov na cyklus stretnutí s názvom Objavovanie Prešova. Témou tohto objavovania bude Zapísané v koži pred 770 rokmi. V nedeľu o 14.00 hod. pred Mestským informačným centrom.

Dobrodružstvá mydlinky a bublíka v Bublilande

PREŠOV. Prvýkrát na Slovensku je pripravené v nedeľu o 16.00 hod. Divadlo mydlových bublín v Kine Scala.

Danka a Janka

PREŠOV. Divadlo Babadlo v nedeľu o 16.00 hod. uvedie v KD Solivar rozprávku Danka a Janka. Sú to dve sestry. Sú úplne rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Ich dobrodružstvá s človiečikom z budíka, s Gevenduchou, s medveďom Demeterom Vám porozprávajú dve úplne rovnaké dievčatá – Danka a Janka.

Pesničkál

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 10.00 h. je pripravená zábavná spoločenská hra určená pre deti od 3 a pre dospelých do 99 rokov, pri ktorej hráči hádžu kockou. Tá strana kocky, ktorá padne, určí nôtu nasledujúcich chvíľ. Čiže ľudová pieseň, ktorá sa objaví navrchu, sa bude hrať, spievať a tancovať. Princíp spoločenskej hry podnieti u detí hráčsku vášeň a chuť objaviť tradičnú ľudovú pieseň v dosiaľ nevídanom prevedení.

Sima Martausová a dievčenský spevácky zbor

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 18.00 h. zahrá Sima s novým programom. Spolu so svojou kapelou a hosťom, Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša, pripravia fanúšikom nezabudnuteľné momenty.

O Kukulíkovi

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V podkroví Domu Matice slovenskej o 16.00 h. zahrá bábkové divadlo spod Spišského hradu príbeh o Kulíkovi a jeho dobrodružnej ceste do Dúhových hôr.

Korčuľovanie pre verejnosť

TREBIŠOV. V čase od 17. 30 hod. bude k dispozícii pre verejnosť ľadová plocha na korčuľovanie. Brány zimného štadióna sa zavrú o 19. 30 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Porovnanie cien 4-izbových bytov v Bratislave. Poznáme víťaza
 2. Tichá hrozba menom oxidačný stres. Ako sa pred ním chrániť?
 3. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
 4. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 7. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 10. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 1. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
 2. Porovnanie cien 4-izbových bytov v Bratislave. Poznáme víťaza
 3. Tichá hrozba menom oxidačný stres. Ako sa pred ním chrániť?
 4. Metropolis sa stane ikonickou stavbou Bratislavy
 5. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 6. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 7. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 8. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 9. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 10. Nové číslo Historickej revue
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 26 614
 2. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 15 714
 3. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 13 428
 4. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 13 332
 5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 11 590
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele 8 645
 7. Nové číslo Historickej revue 8 627
 8. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní? 8 108
 9. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 926
 10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 7 296
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Podujatia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Predsedníctvo Sme rodina bude v stredu o 12.00 hod.

6 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop