Korzár logo Korzár
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend 11. a 12. novembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ.Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ. (Zdroj: archív)
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SOBOTA

Jazz for Sale II

KOŠICE. Druhé pokračovanie jazzového večera je pripravené na sobotu. V historickej radnici sa od 19.00 hod. predstavia Stanislaw Slowinski Band, Chloe, Finucci Brothers.

Potulky mestom Košice

KOŠICE. THE BEST OF KOŠICE alebo AKO SPREVÁDZAŤ. Len to základné a iba to zaujímavé majú čas ukázať sprievodcovia svojim turistom, ktorí do mesta prichádzajú často len na pár hodín. Ako to robia? Ukážu vám to sami. Milan Kolcun Zoltan Balassa - každý z nich sprevádza viac než desaťročie, a tak poznajú triky, ktoré platia na návštevníkov mesta. Spoznajte ich aj Vy. Dozviete sa to najzaujímavejšie o meste i spôsob, ako to podať. Za hodinu získate know-how skúsených sprievodcov. Zásady, ktoré pri sprevádzaní fungujú a finty, ktoré zaberajú. Optimálna trasa. Základné info o top pamätihodnostiach Košíc. Zákulisie sprevádzania. Potulka mestom sa začne pri Štátnej vedeckej knižnici v sobotu o 10:30, 12:00, 14:00 a 15:30 po slovensky (Milan Kolcun) a o 11:00 po slovensky a 16:00 po maďarsky (Zoltán Balassa).

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 10., sobota 11. a nedeľa 12. novembra Čítajte 

Výroba textilných zvieratiek

TATRANSKÁ LOMNICA. V Galérie a predajni ÚĽUV v Tatranskej Lomnici sa v sobotu 11. novembra od 12.00 do 14.00 hod. uskutoční predvádzanie remesla - výroba textilných zvieratiek. Podujatie je sprievodnou aktivitou aktuálne inštalovanej výstavy Overené časom II.

Nikola Šuhaj

PREŠOV. Druhá premiéra svetového muzikálu Nikola Šuhaj je pripravená v sobotu o 18.30 hod. na veľkej scéne DJZ.

Festival duchovných piesní byzantského obradu

PREŠOV. Počas soboty v rámci festivalu, ktorý začne o 14.00 hod. v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa, vystúpia: Gréckokatolícky zbor Byzantion – Lipany, Kňazský zbor sv. Jakuba, Miešaný spevácky zbor Chrysostomos – Vranov nad Topľou, Zbor sv. Jozefa pri Bazilike sv. Ducha – Michalovce, Gréckokatolícky katedrálny zbor Kyrillomethodeon – Bratislava, Gréckokatolícky chrámový zbor P. P. Gojdiča – Vranov nad Topľou-Čemerné, Zbor sv. Cyrila a Metoda pri Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky – Košice, Zbor sv. Romana Sladkopevca – Prešov, Gréckokatolícky zbor Stauros – Prešov-Sekčov, Gréckokatolícky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa – Prešov.

Skryť Vypnúť reklamu

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Témou novembrového objavovania bude Zapísané v koži pred 770 rokmi. V sobotu o 10.00 hod. pred Mestským informačným centrom.

Husle či klavír?

PREŠOV. Hudobná rozprávka pre deti začne v sobotu o 16.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola.

Caps lock

PREŠOV. Dve známe mená a rezidenti košického kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik, dvaja priatelia, ale aj dvaja krutí nepriatelia zlej hudobnej selekcie, skúsení DJs Spanq & Danny B zahrajú vo Wave klube v sobotu o 22.00 hod.

Rocková beermovka 7

SABINOV. Mestské kultúrne stredisko pozýva na rockový koncert piatich skupín, ktorý sa uskutoční v sobotu od 18.00 hod. v Kultúrnom dome v Orkucanoch. Účinkujú: ANTHOLOGY – SYMPHONIC POWER METAL (Nižná), NEW VILLAGE GANG – PSYCHOBILLY (Nová Dedinka), THEATRUM MUSICA – NEOCLASSICAL METAL (Prešov), SLIGHT LIE – POWER METAL (Prešov), ETTERNA – MELODIC METAL (Prešov).

Skryť Vypnúť reklamu

Otesánek

SABINOV. Popoludnie s bábkovou rozprávkou, so súťažami a tvorivou dielňou pre deti a ich rodičov, ktoré sa uskutoční v sobotu o 16.00 h v koncertnej sále KC Na korze.

Stolnotenisový turnaj

VEĽKÝ ŠARIŠ. Stolnotenisový turnaj je pripravený v sobotu od 15.00 hod. v Čajovni – stará škola vo Veľkom Šariši. Hrať budú kategórie žiaci, mládež, dospelí. Vstup je voľný.

Posledný víkend na Spišskom hrade

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Záujemcovia majú poslednú možnosť navštíviť Spišský hrad v tomto roku, a to počas soboty a nedele od 10:00 do 16:00. Hrad bude od pondelka 13. novembra zatvorený, opätovne ho pre verejnosť otvoria až v apríli budúceho roka.

Putovanie za históriou Starého Smokovca

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu sa uskutoční kultúrno-turistická prechádza po okruhu pamiatok a zaujímavostiach Starého Smokovca s profesionálnym turistickým sprievodcom. Zraz je o 10.00 h. na parkovisku nad autobusovou stanicou.

Živá rieka

STARÝ SMOKOVEC. V Kaviarni a čajovni U Vlka o 19.00 h. si môžete pozrieť film Živá rieka.

C. Gordoni: Škriepky na korze

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h. si môžete pozrieť komédiu korenenú talianskym temperamentom. Komediálny príbeh z prostredia rybárskeho mestečka Chioggia, kde nie je núdza o šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť, ale aj o hromadu lásky.

Monodráma Obvoďák

HNIEZDNE. V Galérii o 17.00 h. a o 19.00 h. si môžete pozrieť monodrámu s názvom Obvoďák.

NEDEĽA

Stretnutie zborov

KOŠICE. V Dome umenia sa v nedeľu 12. novembra uskutoční otvárací program Festivalu národností - Stretnutie zborov viažuce sa k výročiam Zoltána Kodálya o 16.00 hod.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v nedeľu 12. novembra na turistiku po trase: Lingov - vodojem - lesopark - Zelený dvor (6 km). Zraz na nám. Osloboditeľov, smer Lingov, odchod autobusu č. 71 o 8.17 hod.

Živá knižnica

KOŠICE. V košickej Tabačke Kulturfabrik sa 12. novembra od 12.00 do 17.00 hod. uskutoční podujatie Živá knižnica. Živá knižnica je priestor, kde máte možnosť prostredníctvom súkromného rozhovoru spoznávať najrôznejších ľudí. Predovšetkým však takých, ktorí sa často stretávajú s neporozumením, odporom, či intoleranciou. Ľudí, ktorí kvôli svojmu pôvodu, hendikepu, náboženstvu či sexuálnej orientácii čelia predsudkom väčšiny. Ľudí, ktorí majú svoj príbeh, pocity a skúsenosť, s ktorou sa s vami chcú podeliť.

Medovníkový domček

KOŠICE. V Átrium klube na sídlisku Terasa uvedie košické Divadlo hudby v nedeľu 12. novembra o 15.30 svoju prvú premiéru tejto sezóny. Tentoraz sa diváci môžu tešiť na rozprávku napísanú podľa známeho Medovníkového domčeka.

Pocta Petrovi

KOŠICE. V nedeľu o 17.00 hod. v Ges clube sa uskutoční už deiaty spomienkový koncert venovaný Petrovi Dulovi, ktorý so skupinou Veslári preslávil country doma aj v zahraničí. Vystúpia Nezmaři, Mloci, Wabi a Miki Ryvola.

Festival sakrálneho umenia

KOŠICE. V nedeľu o 17.30 začína v Historickej radnici Festival sakrálneho umenia. Na prvom koncerte vystúpi zoskupenia z Českej republiky Hradišťan & Jiří Pavlica.

Potulky mestom Košice

KOŠICE. THE BEST OF KOŠICE alebo AKO SPREVÁDZAŤ. Len to základné a iba to zaujímavé majú čas ukázať sprievodcovia svojim turistom, ktorí do mesta prichádzajú často len na pár hodín. Ako to robia? Ukážu vám to sami. Milan Kolcun Zoltan Balassa - každý z nich sprevádza viac než desaťročie, a tak poznajú triky, ktoré platia na návštevníkov mesta. Spoznajte ich aj Vy. Dozviete sa to najzaujímavejšie o meste i spôsob, ako to podať. Za hodinu získate know-how skúsených sprievodcov. Zásady, ktoré pri sprevádzaní fungujú a finty, ktoré zaberajú. Optimálna trasa. Základné info o top pamätihodnostiach Košíc. Zákulisie sprevádzania. Potulka mestom sa začne pri Štátnej vedeckej knižnici. V nedeľu sprevádza M. Kolcun o 12:00, 14:00 a 15:30 po slovensky. Zoltán Balassa začína svoje turnusy v nedeľu o 14:30 po SLOVENSKY.

Festival duchovných piesní byzantského obradu

PREŠOV. Počas tretieho dňa festivalu bude v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa sv. liturgia o 8.00 hod. so sprievodom Gréckokatolíckeho chrámového zboru P. P. Gojdiča z Vranova nad Topľou-Čemerné. Ďalšia sv. liturgia o 10.00 hod. bude spolu s Gréckokatolíckym katedrálnym zborom Kyrillomethodeon z Bratislavy.

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Pozývame všetkých milovníkov histórie, obzvlášť histórie mesta Prešov na cyklus stretnutí s názvom Objavovanie Prešova. Témou tohto objavovania bude Zapísané v koži pred 770 rokmi. V nedeľu o 14.00 hod. pred Mestským informačným centrom.

Dobrodružstvá mydlinky a bublíka v Bublilande

PREŠOV. Prvýkrát na Slovensku je pripravené v nedeľu o 16.00 hod. Divadlo mydlových bublín v Kine Scala.

Danka a Janka

PREŠOV. Divadlo Babadlo v nedeľu o 16.00 hod. uvedie v KD Solivar rozprávku Danka a Janka. Sú to dve sestry. Sú úplne rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Ich dobrodružstvá s človiečikom z budíka, s Gevenduchou, s medveďom Demeterom Vám porozprávajú dve úplne rovnaké dievčatá – Danka a Janka.

Pesničkál

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 10.00 h. je pripravená zábavná spoločenská hra určená pre deti od 3 a pre dospelých do 99 rokov, pri ktorej hráči hádžu kockou. Tá strana kocky, ktorá padne, určí nôtu nasledujúcich chvíľ. Čiže ľudová pieseň, ktorá sa objaví navrchu, sa bude hrať, spievať a tancovať. Princíp spoločenskej hry podnieti u detí hráčsku vášeň a chuť objaviť tradičnú ľudovú pieseň v dosiaľ nevídanom prevedení.

Sima Martausová a dievčenský spevácky zbor

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 18.00 h. zahrá Sima s novým programom. Spolu so svojou kapelou a hosťom, Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša, pripravia fanúšikom nezabudnuteľné momenty.

O Kukulíkovi

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V podkroví Domu Matice slovenskej o 16.00 h. zahrá bábkové divadlo spod Spišského hradu príbeh o Kulíkovi a jeho dobrodružnej ceste do Dúhových hôr.

Korčuľovanie pre verejnosť

TREBIŠOV. V čase od 17. 30 hod. bude k dispozícii pre verejnosť ľadová plocha na korčuľovanie. Brány zimného štadióna sa zavrú o 19. 30 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 2. Získaj náskok pred štartom
 3. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 4. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 8. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 1. Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe
 2. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 3. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 4. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 5. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 6. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 7. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 8. Darujte predplatné SME.sk a vyhrajte
 9. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 10. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 245
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 11 967
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 317
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 4 958
 5. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 115
 6. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 4 063
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 850
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 171
 9. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 3 078
 10. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 828

Blogy SME

 1. Adriana Boysová: Som out
 2. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 3. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 4. Martin Pilnik: Povinné očkovanie? Fakt? Ak jedným prikážete, iným musíte očkovanie zakázať
 5. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 6. Samuel Ivančák: Jedno leto s hudbou
 7. Vlasta Žampová: Marián Robovi „Ak budem mať pokoj, ty budeš premiérom“
 8. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 334
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 950
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 448
 4. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 140
 5. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 946
 6. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 3 814
 7. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 780
 8. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 545
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Spoločnosť Milk-Agro má svoj mliekarenský závod v Sabinove.

Spoločnosť Milk-Agro je v mnohých smeroch záhadou.


17 h

Aj EÚ rieši, ako si poradiť s dezinformáciami a nejasným vlastníctvom médií. Naša vláda na to ide inak.


Ján Füle 1 h
Ilustračné foto

Mutácia z južnej Afriky prináša mnoho otázok.


20 h

Blogy SME

 1. Adriana Boysová: Som out
 2. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 3. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 4. Martin Pilnik: Povinné očkovanie? Fakt? Ak jedným prikážete, iným musíte očkovanie zakázať
 5. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 6. Samuel Ivančák: Jedno leto s hudbou
 7. Vlasta Žampová: Marián Robovi „Ak budem mať pokoj, ty budeš premiérom“
 8. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 334
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 950
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 448
 4. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 140
 5. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 946
 6. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 3 814
 7. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 780
 8. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 545
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu