Košický kraj
KINÁ
KOŠICE: CINEMAX - (utorok, streda) Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 13.50, 14.40, 15.50, 16.40, Geostorm o 15.40, 18.40 - v stredu o 15.40 a 20.00, Jigsaw o 18.30, 21.00, My Little Pony vo filme o 13.00, 14.10, 15.40, 16.20, Alibi na mieru o 17.50, Snehuliak o 17.40, 20.00 - v stredu iba o 17.40, Bajkeri o 13.10, 15.20, 17.30, 19.50, Esá z pralesa o 13.30, Hora medzi nami o 18.10, matka! o 20.30, Čiara o 18.00, Mečiar o 15.30, LEGO Ninjago o 13.20, (utorok) Geostorm 3D o 20.40, Blade Runner 2049 o 20.20, ARTMAX FILMY - Plechový bubienok - režisérska verzia o 17.40, HALLOWEEN - Annabelle: Stvorenie zla 2 o 21.00, (streda) TO o 20.10, PREDPREMIÉRA - Thro: Ragnarok o 19.30, 3D o 20.30 hod., STER CENTURY CINEMAS - (utorok, streda) Bajkeri o 18.00, Jigsasw o 17.50, 20.30, Matka! o 18.20, My Little Pony vo filme o 14.00, 16.00, Snehuliak o 20.00, Alibi na mieru o 18.10, Mečiar o 16.30, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 13.30, 15.00, 16.40, Blade Runner 2049 o 19.40, Hora medzi nami o 15.50, Malý Yeti o 13.00, Veľká oriešková lúpež 2 o 13.50, Ja, zloduch 3 o 14.45, (v utorok) TO o 20.10, (streda) Thor: Ragnarok 3D o 20.10 hod., ÚSMEV - (utorok) Mečiar o 18.10, The Shining a párty o 20.00 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (utorok, streda) Bajkeri o 18.00, Jigsasw o 20.30, Matka! o 18.20, My Little Pony vo filme o 14.00, 16.00, Snehuliak o 20.00, Alibi na mieru o 18.10, Mečiar o 16.30, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 13.30, 15.00, 16.40, Malý Yeti o 13.00, Ja, zloduch 3 o 14.45, (v utorok) TO o 20.10, (streda) Thor: Ragnarok 3D o 20.10 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE: BÁBKOVÉ DIVADLO - (Alžbetina 38) - (utorok) Lišiak a Lišiačik o 9.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE:
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990); Lea Fekete a Júlia Zelená (do 5. 11.), Praha 8 v dielach umelcov Hamera / Jungmann / Kumermann / Střížek (do 26. 11.), Sofiina volba po česku (do 30. 11.),
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad; Polákovo múzeum - Motor košickej moderny (do 28. 1.), Rozmanitý svet húb (do 21. 1.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí;
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
ŠOPA GALLERY (Hlavná 40, po - pia 16 - 18) - BEATA ROJEK (PL) – STÁLE NEVIDÍM CELOK (do 17. 11.),
KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, po - ne 11 - 18) - LitPark - Bystrík Vančo, Daniela Olejníková: Obrázky kúzelé i hávedné (do 31. 10.),
ŠTÁTNA VEDECKÁ KNIŽNICA (Pribinova 1, po - pia 8 - 16, st 8 - 17.30) - Výstava: Osobnosti vedy a techniky späté s Košicami (do 1. 12.),
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
VEĽKÉ KAPUŠANY: FOTOGALÉRIA ROBERTA A CORNELLA CAPA - Stála expozícia: Rodina, detstvo a mladosť svetoznámych amerických fotografov, ktorých matka pochádzala z V. Kapušian. Reprodukcie fotografických prác autorov. Dejiny a vývoj fotografie, MESTSKÉ MÚZEUM - Stála expozícia: Obydlia a bývanie - Remeslá (kováčstvo, košikárstvo, tkáčstvo, včelárstvo) - Domáce a poľnohospodárske náradia a nástroje,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; Výstavy: Krivé zrkadlo, Kontajner spomienok, Peter Smik: Krabice, MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, PROVINČNÝ DOM: Provinčný dom v SNV - história; Dobrú chuť, ctihodní mešťania; Slovenský ornament očami Spišiakov; Voda, duša zeme; More - vedecká hračka; Žijem na strome a je mi dobre; Petang v múzeu? Prečo nie?!; Výstava: Divadelný Spiš (do 31. 1. 2018), Spišské osvetové stredisko (Zimná 47) - Výstavy: Umenie v parku (pred Evanjelickým kostolom a na Radničnom námestí) Výstava neprofesionálnych fotografov; (Zimná 47) Spišská paleta; Ekovýkres, Ekokomix; Vybájené sedliacke dvory (do 3. 11.), Fajna folklórna fotka (do 10. 11.), BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši,
MARKUŠOVCE: LETOHRÁDOK DARDANELY - Keď drevo spieva,
SMIŽANY: NÁRODOPISNÉ MÚZEUM - Od maľučkeho mala, Od kolísky po hrob v znamení dreva (do 26. 1. 2018),
TREBIŠOV: GALÉRIA KONIAREŇ (oproti daňovému úradu) - Mladé kone 1/3 (do 10. 11.)
ZÁBAVA
KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - (utorok) Etno bubny o 17.00 hod., Roztoč to! o 18.00 hod., Filmový klub: Happy End o 19.00, Med a prach: Krása a hnus (Nezastupiteľnosť nepomenovateľného) o 19.00, Etno bubny o 17.00 hod., Roztoč to! o 18.00 hod., (streda) Preber sa! o 8.00 hod., Lindy Hop o 18.00 hod., Stredávka o 21.00 hod., HALMISPACE (Hlavná 21) - Výstava Denisy Spodniakovej (do 31. 10.)
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - (utorok, streda) Bajkeri o 16.00, 18.10, 20.20, Jigsaw o 18.30, 21.00, Alibi na mieru o 17.40, LEGO Ninjago o 13.00, Mečiar o 15.20, My Little Pony vo filme o 14.10, 16.20, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 14.40, 15.40, 16.40, Esá z pralesa o 13.20, (utorok) Geostorm o 18.40, 3D o 20.30, Snehuliak o 19.50, ARTMAX FILMY - Plechový bubienok - režisérska verzia o 17.40, HALLOWEEN - Annabelle: Stvorenie zla 2 o 21.00, (streda) Blade Runner 2049 o 17.20, Geostorm o 19.50, PREDPREMIÉRA - Thor: Ragnarok o 19.30, 3D o 20.30 hod., SCALA - (utorok) BE2CAN: Cesta Času o 19.00 hod.,
POPRAD: CINEMAX - (utorok, streda) Bajkeri o 16.10, 18.20, Jigsaw o 20.40, matka! o 20.50, Geostorm o 17.50, My Little Pony vo filme o 15.40, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 13.50, 15.50, Esá z pralesa o 13.20, (utorok) ARTMAX FILMY - Záhradníctvo: Dezertér o 18.00, HALLOWEEN - Annabelle: Stvorenie zla 2 o 21.00, (streda) Snehuliak o 18.00, PREDPREMIÉRA - Thor: Ragnarok 3D o 20.30 hod.,
HUMENNÉ: FAJN - (utorok) Lego Ninjago o 17.30, Amityville: Prebudenie o 19.30 hod., (streda) FK - Vábenie výšok o 19.30 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV:
KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86 ut - pia 9 - 17, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstavy: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) HLAVNÁ 51 a 53: VEĽKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ - Andrej Gaj 1932-2016 (do 5. 11.), HLAVNÁ 51: PRÍZEMIE - Murillo/Oko viery (do 5. 11.),
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
RÁKOCIHO PALÁC (Hlavná 86): Výstava 770 - Prešov - mesto v srdci Európy (do 5. 11.),
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI,
SABINOV: KC NA KORZE (po - pia 9 - 17) - Stále expozície: Historický Sabinov, fotografie PaedDr. Jozefa Mika;
STARÁ ĽUBOVŇA: ĽUBOVNIANSKA KNIŽNICA: Stoly spisovateľov, HRAD ĽUBOVŇA - Cracovia 3D (do 30. 1.),
KEŽMAROK: GALÉRIA U ANJELA (Starý trh 53) - MABE - Druhá strana (do 4. 11.),
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; ELEKTRÁREŇ TG - Výstava: Pieseň duše ruská realistická maľba zo zbierky Galérie výtvarného umenia v Ostrave (Peredvižnici Ajvazovskij, Repin, Serov, Šiškin, Vinogradov...) (do 3. 12.), (utorok) Večerné kurzy kreslenia o 17.00 hod., ART KLUB TG - Výstava: Robert Vano - Memories (do 26. 11.),
STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Výstava: Jirko Čepil - Sny v dreve (do 12. 11.),
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu,
STROPKOV: KAŠTIEĽ - Výstava: Mária, matka Ježišova (do 30. 11.),
HANUŠOVCE N/T: KAŠTIEĽ a ARCHEOPARK (Zámocká 160/5) - Rod Dessewffy na portrétoch a fotografiách (do 30. 12.),
BARDEJOV: Kultúrne a turistické centrum - Tomasz Kasprzyk - Svet za múrmi (do 3. 11.),
STROPKOV: KAŠTIEĽ - Výstavy: Erby miest a obcí PSK a Od nížiny po Poloniny
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.