Korzár logo Korzár
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Tipy na dnes - štvrtok 19. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Blood, Sweat & Tears.Blood, Sweat & Tears. (Zdroj: bloodsweatandtears.scom)

Spomienkový večer na plk. Noriho Harela

KOŠICE. Spomienkový večer na plk. Noriho Harela, jedného z legendárnych zakladateľov I.A.F. s názvom "Buď silný!" sa uskutoční 19. októbra o 18.00 hod. v priestoroch Slovenského technického múzea.

CINEMAX

KOŠICE. Alibi na mieru o 18.30, Blade Runner 2049 o 19.50, Čiara o 17.50, Esá z pralesa o 15.40, Geostorm o 16.00, 20.40, 3D o 18.10, Good Time o 21.00, Hora medzi nami o 17.20, Matka! o 18.20, 20.30, Mečiar o 16.40, My Little Pony vo filme o 15.10, 15.50, Snehuliak o 19.40, 20.50, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 15.30, 16.10, 17.30, To o 20.20, Vábenie výšok o 18.40 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

STER CENTURY CINEMAS

KOŠICE. Geostorm o 18.00, Matka! o 20.10, Vábenie výšok o 16.30, Alibi na mieru o 18.30, Mečiar o 18.20, Snehuliak o 18.10, 20.20, Spievankovo a Kráľovná Harmónia o 16.50, Blade Runner 2049 o 20.00, Hora medzi nami o 16.00, Amityville: Prebudenie o 20.30, Ktorý je ten pravý? o 16.10 hod.

ÚSMEV

KOŠICE. Mečiar o 17.00, Vábenie výšok o 18.45, Matka! o 20.50 hod.

BÁBKOVÉ DIVADLO

KOŠICE. Alžbetina 38 - Filipko a ježibaba o 9.30 hod.

TABAČKA KULTURFABRIK

KOŠICE. Roztoč to! o 18.00, Language Café o 18.00 hod.

Festival Jazz Prešov 2017

PREŠOV. Druhý deň festivalu vo štvrtok o 18.00 hod. v PKO Čierny orol prinesie opäť zaujímavý program. Predstavia sa v ňom Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band (SK, CZ, HU) a hviezda festivalu Blood, Sweat and Tears (USA).

Skryť Vypnúť reklamu

ABBA tour 2017

PREŠOV. Vo štvrtok o 18.00 hod. v Kine Scala odznejú najväčšie hity legendárnej skupiny. Najväčšie hity legendárnej skupiny – naživo – na nerozoznanie od originálu. Zaspievajte si s najlepšou slovenskou revivalovou kapelou ABBA SLOVAKIA. Vyše dvojhodinový koncert hitov ako Super Trouper, Chiquita, Money Money Money, The Winner Takes It All, I have A Dream, Our Last Summer, Dancing Queen, Mamma MiaThank You For The Music a ďalšie. Hudobný a svetelný koncert iba pre Vás vo Vašom meste.

Dobrú, mami

PREŠOV. Hru s dvoma hercami Dobrú, mami prinesie DJZ na malej scéne vo štvrtok o 18.30 hod. Americká autorka Marsha Norman stvorila komorný príbeh. Ten má však v sebe až antickú osudovosť. Večerný rozhovor matky s dcérou, ktorý spočiatku vyzerá ako milé stretnutie po náročnom dni, sa zmení na dravý až zúrivý boj, keď Thelma pochopí, že jej dcéra Jessie si chce siahnuť na život. Matke zostáva len malá chvíľa, aby sa pokúsila rozhovorom dcéru donútiť zmeniť svoje rozhodnutie. Tento strhujúci duel, ktorý bol v roku 1983 ocenený aj Pulitzerovou cenou, sa odohráva bez pátosu a sentimentu. Jessie sa smrti nebojí a nedémonizuje ju. Nie je to melodráma, ale hra plná života. No aj boja o právo naložiť so svojím životom slobodne, i keď to bude znamenať, že sa ho navždy vzdá.

Skryť Vypnúť reklamu

Odpískané

PREŠOV. Komédiu Odpískané uvedú v historickej budove DJZ vo štvrtok o 18.30 hod. Niekde pánubohu za chrbtom sa v ošarpanej šatni počas futbalového zápasu stretajú traja rozhodcovia. Každý z nich si myslí, že žije iný život, než by si zaslúžil a že sa teda stala krivda, ktorú treba napraviť. Laco chce miesto v rozhodcovskom tíme FIFA, Mydlo chce pomstu, Básnik chce Marianu...

Hudba pod hviezdnou oblohou

PREŠOV. Hudba pod hviezdnou oblohou zaznie vo štvrtok o 18.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu. Bude to hudba z filmov Hviezdne vojny, Jurský park, Sám doma, Zachráňte vojaka Ryana atď. pod umelou hviezdnou oblohou.

Kráľovná ticha

PREŠOV. Októbrový vietor tentokrát prinesie do Literárnej kaviarne VIOLA ďalší zaujímavý dokument premietaný v rámci projektu KineDok. Vo štvrtok o 18.00 hod. premietnu dokument nazvaný Kráľovná ticha. Ten rozpráva príbeh desaťročného hluchého rómskeho dievčaťa, žijúceho v ilegálnej osade v Poľsku. Kým celej komunite hrozí vysťahovanie, brutálne útoky od susedov a extrémna bieda, Denisa sa snaží nájsť svoju vlastnú cestu, ako sa vyrovnať s utrpením každodenného života. Ako tak jedného dňa hľadá v kontajneroch oblečenie a drevo, narazí na krabicu s bollywoodskymi filmami. Odvtedy je fascinovaná kúzlom sveta, ktorý sleduje na malej televíznej obrazovke. Denisa si vyrába vlastné bollywoodske oblečenie a nacvičuje tanečné choreografie až do dokonalosti. Potom, ako nájde starú plastovú korunu, odsťahuje sa Denisa do magického sveta tanca a imaginácie... a ešte mnoho ďalšieho, ale na to sa príďte pozrieť, nebudeme predsa prezrádzať všetko.

Shilpa Ray – festival Spievajúci básnici 2017

PREŠOV. Vo štvrtok o 20.30 hod. uvedú v Christianii v rámci festivalu Spievajúci básnici ďalšiu hostku Shilpu Ray. Newyorská diva indického pôvodu predstaví Slovensku svoj najnovší album Door Girl.

Divadelný Spiš – vernisáž výstavy

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Otvorenie výstavy venovanej amatérskym súborom regiónu Spiš v 20. storočí sa uskutoční v Múzeu Spiša o 16.00 h. Spišská Nová Ves bola počas celého minulého storočia a je aj dnes metropolou divadelníctva na Spiši. Ochotnícky divadelný súbor Hviezdoslav zapožičal na účely výstavy rekvizity zo svojich divadelných hier. Pomocou bohatého fotografického materiálu a ich popisov sú uvedené do kontextu svojej doby. V meste pôsobili aj iné ochotnícke divadelné súbory ako napr. Divadelný súbor Janka Borodáča, Divadlo na koľajach a iné.

Beng Ahlfors: „Iluzionisti“

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h si môžete pozrieť komédiu o svete divadelných ilúzií.

Živá rieka

STARÝ SMOKOVEC. V Kaviarni a čajovni U Vlka o 19.00 h sa uskutoční filmové premietanie za účasti tvorcov.

Wolkrova Polianka 2017

TATRANSKÁ POLIANKA. 54. ročník celoštátnej súťaže literárnej tvorby mladých poetov do 35 rokov odštartuje o 15.15 h v Tatranskej Polianke – jazierko spomienkou na Jiřího Wolkra – stretnutie pri pamätnej doske Jiřího Wolkra, kultúrny program, príhovory, položenie kytíc. O 16.00 h sa v Sanatóriu Dr. Guhra, salónik je naplánované neformálne prijatie delegácie spisovateľov a mladých autorov. Polianku uzavrie o 17.15 h v Sanatóriu Dr. Guhra – divadelná sála Večer víťazov, kde budú prezentovať ukážky víťazných prác, dekorovanie najúspešnejších mladých autorov. V sprievodnom programe účinkuje Duo Jazz Wings zo Žiliny.

Tvorivé dielne

TREBIŠOV. Októbrové tvorivé dielne sú zamerané na jesennú tematiku a blížiaci sa Halloween. Deti si môžu vyrobiť napríklad veniec z flisu, ale aj iné zaujímavé drobnosti. Začiatok o 13. hod., v priestoroch Zemplínskej knižnice.

Fotovariácie

HUMENNÉ. Vihorlatská knižnica a Fotoklub Reflex pozývajú na výstavu talentovaného autora Vladimíra Vajsa. Výstava Fotovariácie je sprístupnená do 21. októbra v priestoroch knižnice.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Kino Apollo

ROŽŇAVA. Program kina Apollo v priestoroch Domu tradičnej kultúry: dnes o 19.00 hod. Bezva ženská na krku.

Divadlo Actores

ROŽŇAVA. Dnes o 19.00 hod. Temné kecy.

Kino Klub

REVÚCA. Dnes o 19.30 hod. Geostorm (sci-fi, thriler, USA, 2017, 108 min.).

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 6. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 5. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Budúcnosť M&A v Európe
 9. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 10. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 25 046
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 19 881
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 456
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 970
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 723
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 581
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 290
 8. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 090
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 063
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 936
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Podujatia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Polaček stráca podporu poslancov. Do konca roka sa chce stretnúť s každým osobne

Odišiel už aj Saxa. Rusnák: Nie sme hlasovacie stroje. Špak nevylučuje nový klub.

Saxa (vľavo) odchádza z klubu Fungujúce Košice, Rusnák (vpravo) hovorí, že poslanci nie sú hlasovacie stroje na želanie.
Strojný vidí chybu aj v tom, že podpora primátora bola v počiatkoch samozrejmá.

Primátor Vranova Ján Ragan je obžalovaný za kauzu stojiská

Mestu reálne hrozí, že príde o státisíce eur.

Primátor Vranova Ján Ragan (nezávislý).

Tvrdil, že nesie preplatok za plyn. Dôchodcovi ukradol peniaze na pohreb

Spišiak sa v Košiciach vydával za pracovníka bytového podniku.

Podvodník Ivan Nálepka na krajskom súde.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Diego Maradona s trofejou pre majstrov sveta.

Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti, vypovedala o korupcii

Za rozhodnutím Jankovskej vypovedať nie je zlomená psychika ani iné vplyvy, tvrdí jej advokát.

Monika Jankovská.

Koronavírus na Slovensku: Očkovanie bude dobrovoľné, prvé vakcíny by mohli byť už v decembri (minúta po minúte)

PCR testy odhalili 1811 nových prípadov. Z antigénov hlásia 937 pozitívne testovaných ľudí. Pribudlo aj 23 úmrtí.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pustite nás do štábu

Bitka o druhé testovanie bude ostrejšia ako pred mesiacom.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop