Korzár logo Korzár
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Tipy na dnes - piatok 27. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Spomienka na výročie vzniku ČSR

KOŠICE. Dnes sa pri pomníku T. G. Masaryka a M. R. Štefánika uskutoční slávnostné stretnutie ako spomienka na vznik Československej republiky. Začína sa o 16. hod.

Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 27., sobota 28. a nedeľa 29. októbra Čítajte 

Lukáš Adamec Tour 2017

KOŠICE. Známy Košičan vyráža na koncertné turné, na ktorom oficiálne uvedie svoj debutový album, ktorému sa už na trhu celkom darí aj vďaka singlu Horúca láska. Na domácej, košickej pôde, sa predstaví dnes v Kasárňach/Kulturparku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slobodná Európa s Parou

KOŠICE. O to, že tento piatkový večer bude v Collosseu poriadne nadupaný, sa postarajú kapely Slobodná Európa a Para. Koncert sa začína o 19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Divadlo Actor pod Vežou

KOŠICE. Divadlo Actor pod Vežou Košice pripravilo pre divákov svoju druhú premiéru. Po slovenskej klasike Mastný hrniec, ktorú uviedlo v marci, siahli košickí divadelníci po ďalšom klasickom diele, tentoraz ruskom a svojim divákom predstavia Svadbu od Antona Pavloviča Čechova. Predstavenie bude dnes o 18.30 hod. v Radničnej sále na Hviezdoslavovej ulici.

Moje baby

PREŠOV. Hosťujúce predstavenie Štátneho divadla Košice Moje baby uvedú na veľkej scéne DJZ v piatok o 18.30 hod. Najlepšia írska hra roku 2008 a 2009, debut Elaine Murphyovej, má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok. Moje baby – to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy.

Skryť Vypnúť reklamu

BE2CAN 4

PREŠOV. Prehliadka filmov z Cannes, Berlinále a Benátok v kine Scala v piatok o 19.00 hod. prinesie film Na mliečnej ceste. Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky. Kosťa rozváža uprostred vojnovej zóny mlieko na svojom oslíkovi. Pri jednej zo zastávok sa zoznámi s očarujúcou ženou, ktorá sa ukrýva uprostred krajiny nikoho pred svojím zlovestným nápadníkom. Stačí okamih a je to láska na prvý pohľad – ako v rozprávke. Kusturica nakrútil emotívnu romancu, ktorá pripomína, prečo v deväťdesiatych rokoch patril k ikonám európskeho filmu. Love story Na mliečnej ceste je nostalgickou spomienkou na predminulú dekádu a okúzľuje príbehom o láske v dobe, ktorá jej nepraje. Emir Kusturica si vôbec prvýkrát (a ako sa vyjadril on sám aj poslednýkrát ) vo svojom filme zahral titulnú úlohu. Hlavnou hviezdou tejto „romantickej rozprávky“ je však jednoznačne Monica Bellucci.

Skryť Vypnúť reklamu

Krajská súťaž moderátorov

PREŠOV. Krajská súťaž moderátorov študentov SŠ a VŠ je pripravená v piatok od 9.00 hod. v priestoroch DJZ – Útvar osvetovej činnosti.

Belujské hrnčiarstvo

PREŠOV. V Krajskom múzeu v Prešove - Rákóciho palác na Hlavnej 86 sa uskutoční v piatok 27. 10. od 13.00 do 16.00 hod. podujatie venované pozoruhodnej hrnčiarskej dielni z hontianskej obce Beluj (okres Banská Štiavnica), ktorá zanikla koncom 19. storočia.

Kráľ Ubu

PREŠOV. V Divadle Alexandra Duchnoviča v piatok o 19.00 hod. uvedú premiéru hry Kráľ Ubu. Tatko Ubu je tučný, nečestný, hlúpy, nevyspelý, nekompetentný, chamtivý, krutý, zbabelý a zlý. Napriek tomu, no pravdepodobne skôr kvôli tomu, sa táto karikatúra vrcholového politika dostane vo fiktívnom poľskom kráľovstve k moci, nakradne, zožerie a zničí, čo sa len dá. Príbeh Tatka Ubu je absurdne komický a vtipný, no zároveň v nás vyvoláva aj otázku: čo dokáže zastaviť nenásytnú ľudskú túžbu po moci a majetku?

1. narodeniny PSK Arény

PREŠOV. Pri príležitosti 1. narodenín PSK Arény je pripravené 24-hodinové korčuľovanie, pokus o prekonanie dvoch rekordov, za účasti komisárov zo Slovenských rekordov. Štart korčuľovanie bude v piatok o 11.00 hod., trvať bude do soboty do 11.00 hod.

Prešovská hudobná jeseň

PREŠOV. Ďalší koncert v rámci Prešovskej hudobnej jesene bude v piatok o 19.00 hod. v PKO Čierny orol. Usmiaty barytón Martina Babjaka a spievajúci klavír Daniela Buranovského. Program:1. Francesco Paolo Tosti: A vucchella, 2. Salvatore Cardillo: Core grato, 3. Augusto Rotoli: Mia sposa sar? la mia bandiera, 4. Giuseppe Verdi: Ária markíza Posu „Io morr?, ma lieto in core“ z opery Don Carlos, 5. Piotr Iľjič Čajkovskij: Ária kniežaťa Jeleckého „Ja vas ľubľu“ z opery Piková dáma, 6. Carl Orff: Carmina burana – výber z kantáty v transkripcii pre sólový klavír (arr.: Eric Chumachenco), 7. Carl Orff: Dies, nox et omnia In taberna II z kantáty Carmina burana. Program bude pokračovať po prestávke: 8. Jerry Bock: Pieseň žida Tovieho „If I Were a Rich Man z muzikálu Fidlikant na streche, 9. Emmerich Kálmán: Pieseň Boniho „Joj , cica„ z operety Čardášová princezná, 10. Frederick Loewe: Pieseň Doolitla „Ja sa dnes dopoludnia žením“ z muzikálu My fair lady, 11. Rudolf Piskáček: Pieseň tuláka z operety Tulák, 12. Gejza Dusík: Pieseň O rodnej zemi z operety Hrnčiarsky bál.

Balkan Bashavel

PREŠOV. Balkan Bashavel party odštartuje v piatok o 21.00 hod. vo Wave klube. Temperamentná party, ktorá si za 6 rokov svojej existencie získala tisíce fanúšikov v Česku aj na Slovensku, prichádza konečne aj do Prešova. Balkan beats, gypsy music, cumbia a reggae v podaní Malalata a ich hostí, to je Balkan Bashavel. Malalata je už 10 rokov synonymom pre jedinečnú fúziu balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Blikajúci Dychový Hudobný Systém je prešovská štvorčlenná kapela zostavená okolo Tomáša Paľa, ktorý niekoľko rokov pôsobil aj v skupine Chiki Liki Tu-a, vám ukáže, či dychovka dokáže zahrať a zachrániť techno. Hrajnoha – rodák z Púchova, ktorý stál pri zrode Malalata.

Diego

PREŠOV. Indies kapela Diego zahrá v Christianii v piatok o 20.00 hod. Skupina aktuálne vydáva album Et In Arcadia Diego.

Thomas Merton – literárno-hudobný večer

PREŠOV. Práve z čítania ukážok diela Thomasa Mertona bude zostavený literárno-hudobný večer v piatok o 18.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola. Číta: Peter Vilhan, japonská flauta šakuhači: Daniel Čisárik, priečna flauta: Nataša Kötelešová, gitara: Jozef Haluza.

Klavírny večer

PREŠOV. Večer pri klavírnych melódiách talentovaných študentov je pripravený v piatok o 18.30 hod. v Čokoládovni Čukoláda.

DJ EKG

PREŠOV. DJ EKG – The story – jedinečný 4-hodinový set a ranný sunrise set už v piatok v Encore the club so štartom o 22.00 hod. Priprav sa na párty jesene na špeciálnom stagei so špeciálnymi efektmi.

Konkurz na hercov

SABINOV. Sabinovská ochotnícka scéna (SOS) pri MsKS v Sabinove vyhlasuje konkurz na pozíciu herec (mužské postavy). Konkurz sa bude konať v piatok o 18.00 hod. v KC Na korze.

S. Mallatratt – S. Hill: Žena v čiernom

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Divadle Kontra o 19.00 h si môžete pozrieť viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá zhustne tak, až sa bude dať krájať. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na úhorných močariskách. Tajomný a znepokojivý dej vás priklincuje k sedadlám. Budete sa báť vlastnej predstavivosti.

Tekvicové strašidlá

TREBIŠOV. Večer tekvicových strašidiel odštartuje o 16.30 hod., v estrádnej sále MsKS. Pre účastníkov je nachystaný aj zábavný program s kúzelníkom Gabim, súťažami a v kine Slávia premietnu aj rozprávku Hurvínek a kúzelné múzeum.

Vo farbách jesene

MICHALOVCE. Mesiac október v galérii mestského kultúreho strediska patrí rodákovi z Michaloviec Myronovi Špenikovi. Autor sa radí medzi výtvarníkov, ktorí nie sú pre verejnosť neznámi. Jeho široký záber vo výtvarnom prejave, rôznosť techník a štýlov ho celkom jasne dáva divákovi do povedomia. Výstava je sprístupnená do 31. októbra.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Koncert Pavla Hammela

ŠTÍTNIK. Dnes sa v kostole evanjelickej cirkvi a.v. v Štítniku uskutoční koncert Pavla Hammela a Nebeskej muziky. Začiatok je o 18.00 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 2. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 3. Nové číslo Historickej revue
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 20 130
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 14 677
 3. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 11 264
 4. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 9 990
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 9 932
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 8 703
 7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 569
 8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 174
 9. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 532
 10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 036
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Podujatia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop