Korzár logo Korzár
Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend 21. a 22. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sobota 21. 10.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v sobotu 21. 10. na turistiku do Slovenského raja po trase: Spišský Štiavnik - Betlanovce, park - Mýto - hrdlo Hornádu - Podlesok, ATC. (8 km). Zraz na ŽS, odchod vlaku o 9.27 hod. Vedie V. Šípoš.

Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 20., sobota 21. a nedeľa 22. októbra Čítajte 

Rozlúčka so železničkou

KOŠICE. V sobotu od 11-tej do 16-tej hodiny na vás čakajú pestrofarebné parné jazdy, vyzdobené vagóniky, strašidlá, tvorivé dielne, pre gurmánov chutná hokajdo polievka a Tekvicová sobota. Odchody vlaku zo stanice Čermeľ: 11:20, 13:20 a 15:20. Nezabudnite, rozlúčka so železničkou v Čermeľskom údolí už túto sobotu.

Skryť Vypnúť reklamu

Bricklandia

KOŠICE. V Barkóczyho paláci si až do konca apríla môžete pozrieť výstavu z legových kociek. Nájdete tu pohyblivé exponáty, scenérie, známe postavy, a to všetko postavené z farebných kociek.

Veselá planéta

KOŠICE. V kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej sa počas víkendu uskutoční festival pre rodiny s deťmi Veselá planéta. Okrem vystavovateľov sú pripravení aj odborníci, ktorí rodičom poradia, divadelné predstavenia, cvičenia aj detská diskotéka.

OSS víkend Košice 2017

KOŠICE. Popularizačná akcia s prednáškami a workshopmi pre každého záujemcu o otvorené IT technológie sa uskutoční v sobotu 21. a v nedeľu 22. 10. na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ, Jesenná 5. Vstup je voľný a registrácia nie je potrebná.

Princ Peter

PREŠOV. Pôvodný rozprávkový astronomický program pod umelou hviezdnou oblohou, v štýle klasickej rozprávky, určený mladším školákom a ich rodičom. Konať sa bude v sobotu o 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Skryť Vypnúť reklamu

Žabia princezná

PREŠOV. V sobotu o 16.00 hod. je v Literárnej kaviarni Viola pripravená rozprávka Žabia princezná. Rozprávka o princovej ceste k stratenej korune, na ktorej mu žaba Elvíra pripraví nečakané úlohy. Príbeh, v ktorom ožije rozprávajúca žaba, čertica i babka bylinkárka, prinesie úsmevné situácie a chvíle plné napätia pre malých i veľkých divákov.

Charles Bukowski: Deka

PREŠOV. Po monodráme poviedky Deka od divadelného súboru Katalpa z Hnúšte sa uskutoční prednáška o diele Charlesa Bukowskeho a beatnikoch. V Christianii o 19.00 hod.

MS v boulderingu detí

PREŠOV. Všetci priaznivci boulderingu sú pozvaní do Lanového centra (Tomášikova) v sobotu o 8.00 hod. (5. kolo Slovenského pohára lezenia detí SHS James). Majstrovstvá Slovenska v boulderingu detí sa uskutočnia v sobotu v Lanovom centre Outdoorpark.

Skryť Vypnúť reklamu

Strašidelná noc v zoo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V zoologickej záhrade o 16.00 h vypukne podujatie s názvom Strašidelná noc.

Hudobné vystúpenie pre deti

HUMENNÉ. Smejko a Tanculienka prichádzajú s úplne novým hudobným vystúpením Kuk, ani muk pre deti. Nové kostýmy, scéna, ale hlavne úplne nové rozprávkové pesničky. Začiatok o 16.00 hod., divadelná sála.

Slávnostný galaprogram

MICHALOVCE. Pri príležitosti 60. výročia Folklórneho súboru Zemplín sa v Chemkostav aréne uskutoční slávnostný galaprogram, v ktorom sa predstavia tanečníci súboru. Začiatok o 19.00 hod.

Jablučkové slávnosti

PEČ. N. VES. V sobotu 21. októbra sa bude v našej obci konať už 3. ročník Jablučkových slávnosti. Nové podujatie si kládie za cieľ propagovať tradičnú kuchyňu a poukázať na tradíciu ovocinárstva. V parku pred obecným úradom budú prezentované špeciality z jabĺk v podobe koláčov, džúsov, alebo sušeného ovocia.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Divadlo Actores

ROŽŇAVA. V sobotu o 19.00 hod. The Cousins – Spravme všetko inak pondelok.

Kino Klub

REVÚCA. V sobotu o 17.00 hod. My Little Pony vo filme (rodinný, animovaný, komédia, USA/Kanada, 2017, 99 min.), o 19.30 hod. Matka! (horor, dráma, USA, 2017, 115 min.).

Otvoria návštevnícke centrum

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Už túto sobotu (21.10.2017) slávnostne uvedú do prevádzky návštevnícke centrum pri jednej z najcennejších architektonických pamiatok na Slovensku. Niekdajší strážny dom oproti Mauzóleu Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí sa v uplynulých mesiacoch stal súčasťou návštevníckej infraštruktúry s moderným štandardom.

Nedeľa 22. 10.

Hudba v tme

KOŠICE. V Kasárňach Kulturpark sa v nedeľu o 18.00 hod. uskutoční zážitkový charitatívny koncert Hudba v tme. Podujatie bude v absolútnej tme, aby to simulovalo život nevidiacich. Tentokrát bude publikum potrebovať pomoc nevidiacich asistentov, ktorí im ukážu, že ich život nie je len ťazký, ale aj krásny a zábavný. Diváci si budu môcť vychutnať hudbu bez rušivých vplyvov, ktoré zachytáva zrak (jazzový klavír - Richard Jambrich, spev s doprovodom - skupina DENI a exotické hudobné nástroje - nevidiaci Marco Oros).

Veselá planéta

KOŠICE. V kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej sa počas víkendu uskutoční festival pre rodiny s deťmi Veselá planéta. Okrem vystavovateľov sú pripravení aj odborníci, ktorí rodičom poradia, divadelné predstavenia, cvičenia aj detská diskotéka.

Tatranský pohár 2017

PREŠOV. V histórii slovenského športu a hlavne športového odvetvia kulturistiky patrí k najstaršej súťaži v Európe pohárová súťaž Tatranský pohár v kulturistike. Na uvedenej súťaži nesúťažili len pretekári zo Slovenska, ale aj zahraniční pretekári (ČR, Ukrajina, Chorvátsko, Poľsko, Francúzsko, Kanada a ďalší) nakoľko uvedená súťaž je publikovaná aj vo svetovom kalendári medzinárodnej federácie IFBB. Uvedená súťaž sa 35 rokov konala v meste Poprad a počas tých dlhých rokov sa dostala do povedomia súťažiacich nielen v športovej kulturistike, ale aj ďalších súťažných kategórií zastrešovaných Slovenskou asociáciou fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST), ktorá je zastrešená v svetovej federácii IFBB a to klasickej kulturistiky mužov, fitnes, bodyfitnes a bikiny fitnes žien a mens physique. Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja poverila Power club Prešov spoločne s Galaxy 2 Poprada PKO Prešov k zorganizovaniu podujatia 37. ročník Tatranský pohár 22.10.2017 o 13.00 hod. v Športovej hale Hotelovej akadémie na ul. Baštovej v Prešove.

Open preteky s prednáškou

PREŠOV. V Lanovom centre Outdoorpark sú v nedeľu pripravené open preteky s prednáškou, kde si budete môcť vyskúšať lezenie s istením, zasúťažiť si a zabaviť sa so svojimi deťmi. Preteká sa v troch kategóriách, registrácia bude o 8.00 hod., kvalifikácia 1. skupina začne o 9.00 hod., kvalifikácia 2. skupina o 12.30 hod. Vyhodnotenie výsledkov bude o 16.00 hod.

Revízor

PREŠOV. Gogoľovu komédiu Revízor uvedie DJZ v nedeľu o 18.30 hod. v historickej budove DJZ. Stojaté vody slastného života v provinčnom mestečku rozvíri príchod revízora a azda len spŕška úplatkov dokáže tieto vody opäť upokojiť. Najslávnejšia komédia Nikolaja Vasilieviča Gogoľa. (95 minút)

Rodinný kvíz

PREŠOV. V nedeľu o 16.00 hod. je vo Wave klube pripravený zábavný kví pre celé rodiny, v ktorom sa budú kolektívne hľadať správne odpovede na 60 rôznych otázok v troch kolách. Vieš, v ktorom roku sa dostal prvý človek na mesiac? Ktorý štát sa podobá na čižmu? Kvíz preverí znalosti o historicky dôležitých medzníkoch, či zaujímavostiach o európskych štátoch, túto jeseň je hlavou témou životné prostredie.

Sabinovský slávik 2017

SABINOV. Mesto Sabinov a Mestské kultúrne stredisko pozývajú všetkých na okresnú prehliadku spevákov ľudových piesní. Koncert venovaný seniorom sa uskutoční v nedeľu o 16.00 hod. v Koncertnej sále KC Na korze. Hosťom bude speváčka Vierka Horňáková.

Cirkus Pinka

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 10.00 h. si môžete pozrieť dojímavý príbeh akrobatky Pinky o tom, aké tenučké je lano medzi úspechom a neúspechom. Nazrime pod šapitó očami starej klaunky. Ukáže nám nielen pozlátko zábavy a smiechu, ale aj tvrdej driny akrobatky Pinky v čase, keď tam nie sú diváci.

H. Ch. Andersen/P. Palik: Palculienka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 10.30 h si môžete pozrieť poetickú rozprávku o malej bytosti, ktorá si hľadá svoje miesto na svete. Jedna z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti vo svete dospelých. Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala. Lenže svet nie je len hrejivé slnko, voňavé kvety a veselé tancovanie. Na naivné stvorenia tam číha veľa nástrah... Ako dopadne putovanie Palculienky za šťastím? Dozviete sa, keď nazriete za oponu Spišského divadla. Inscenácia v réžii Petra Palika je výtvarne okúzľujúca, plná pestrých rozprávkových obrazov, ktoré podkresľuje hudba a piesne Martina Geišberga.

Deň úcty k starším

SMIŽANY. V Kultúrnom dome o 16.00 h. pripravili pre starších program ZUŠ D. Štraucha, MŠ Komenského, MŠ Ružová

Mark O'Rowe: Howie a Rookie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Divadle Kontra o 19.00 h si môžete pozrieť hru Howie a Rookie. Temné zákutia Dublinu. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojové exotické ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Hit z Edinburghu, Londýna a New Yorku. Hra získala všetky prestížne divadelné ocenenia. Mark O'Rowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta.

E. Murphy: Moje baby

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h vystúpi Štátne divadlo Košice. Zahrá hru od E. Murphyho Moje baby.

Čarovná muzika

STARÁ ĽUBOVŇA. V Kine Tatra sa o 14.30 h uskutoční rozprávková nedeľa. O tom, že proti zlu treba len dobrotu a fígľom bojovať, deťom rozpovie rozprávka Čarovná muzika.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Kino Klub

REVÚCA. V nedeľu o 14.30 hod. My Little Pony vo filme (rodinný, animovaný, komédia, USA/Kanada, 2017, 99 min.), o 17.00 hod. Po strništi bos o 19.30 hod.Matka! (horor, dráma, USA, 2017, 115 min.).

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 692
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 734
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 9 143
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 585
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 186
 6. Po Slovensku na motorke 6 277
 7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 287
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 5 003
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 4 907
 10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 4 082
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Irena Matová počas pojednávania.

V kauze ostala jedna obžalovaná obeť.


2 h
Premiér Eduard Heger.

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


17. jún
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


2 h
Znížiť regionálne rozdiely v očkovaní môže aj otvorenie čakárne pre deti nad 12 rokov. Čaká ich v nej už vyše desaťtisíc.

Rozdiely spôsobuje dostupnosť vakcín.


16. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop