Korzár logo Korzár
Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend 21. a 22. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Článok pokračuje pod video reklamou

Sobota 21. 10.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v sobotu 21. 10. na turistiku do Slovenského raja po trase: Spišský Štiavnik - Betlanovce, park - Mýto - hrdlo Hornádu - Podlesok, ATC. (8 km). Zraz na ŽS, odchod vlaku o 9.27 hod. Vedie V. Šípoš.

Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 20., sobota 21. a nedeľa 22. októbra Čítajte 

Rozlúčka so železničkou

KOŠICE. V sobotu od 11-tej do 16-tej hodiny na vás čakajú pestrofarebné parné jazdy, vyzdobené vagóniky, strašidlá, tvorivé dielne, pre gurmánov chutná hokajdo polievka a Tekvicová sobota. Odchody vlaku zo stanice Čermeľ: 11:20, 13:20 a 15:20. Nezabudnite, rozlúčka so železničkou v Čermeľskom údolí už túto sobotu.

Bricklandia

KOŠICE. V Barkóczyho paláci si až do konca apríla môžete pozrieť výstavu z legových kociek. Nájdete tu pohyblivé exponáty, scenérie, známe postavy, a to všetko postavené z farebných kociek.

Veselá planéta

KOŠICE. V kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej sa počas víkendu uskutoční festival pre rodiny s deťmi Veselá planéta. Okrem vystavovateľov sú pripravení aj odborníci, ktorí rodičom poradia, divadelné predstavenia, cvičenia aj detská diskotéka.

OSS víkend Košice 2017

KOŠICE. Popularizačná akcia s prednáškami a workshopmi pre každého záujemcu o otvorené IT technológie sa uskutoční v sobotu 21. a v nedeľu 22. 10. na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ, Jesenná 5. Vstup je voľný a registrácia nie je potrebná.

Princ Peter

PREŠOV. Pôvodný rozprávkový astronomický program pod umelou hviezdnou oblohou, v štýle klasickej rozprávky, určený mladším školákom a ich rodičom. Konať sa bude v sobotu o 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Žabia princezná

PREŠOV. V sobotu o 16.00 hod. je v Literárnej kaviarni Viola pripravená rozprávka Žabia princezná. Rozprávka o princovej ceste k stratenej korune, na ktorej mu žaba Elvíra pripraví nečakané úlohy. Príbeh, v ktorom ožije rozprávajúca žaba, čertica i babka bylinkárka, prinesie úsmevné situácie a chvíle plné napätia pre malých i veľkých divákov.

Charles Bukowski: Deka

PREŠOV. Po monodráme poviedky Deka od divadelného súboru Katalpa z Hnúšte sa uskutoční prednáška o diele Charlesa Bukowskeho a beatnikoch. V Christianii o 19.00 hod.

MS v boulderingu detí

PREŠOV. Všetci priaznivci boulderingu sú pozvaní do Lanového centra (Tomášikova) v sobotu o 8.00 hod. (5. kolo Slovenského pohára lezenia detí SHS James). Majstrovstvá Slovenska v boulderingu detí sa uskutočnia v sobotu v Lanovom centre Outdoorpark.

Strašidelná noc v zoo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V zoologickej záhrade o 16.00 h vypukne podujatie s názvom Strašidelná noc.

Hudobné vystúpenie pre deti

HUMENNÉ. Smejko a Tanculienka prichádzajú s úplne novým hudobným vystúpením Kuk, ani muk pre deti. Nové kostýmy, scéna, ale hlavne úplne nové rozprávkové pesničky. Začiatok o 16.00 hod., divadelná sála.

Slávnostný galaprogram

MICHALOVCE. Pri príležitosti 60. výročia Folklórneho súboru Zemplín sa v Chemkostav aréne uskutoční slávnostný galaprogram, v ktorom sa predstavia tanečníci súboru. Začiatok o 19.00 hod.

Jablučkové slávnosti

PEČ. N. VES. V sobotu 21. októbra sa bude v našej obci konať už 3. ročník Jablučkových slávnosti. Nové podujatie si kládie za cieľ propagovať tradičnú kuchyňu a poukázať na tradíciu ovocinárstva. V parku pred obecným úradom budú prezentované špeciality z jabĺk v podobe koláčov, džúsov, alebo sušeného ovocia.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Divadlo Actores

ROŽŇAVA. V sobotu o 19.00 hod. The Cousins – Spravme všetko inak pondelok.

Kino Klub

REVÚCA. V sobotu o 17.00 hod. My Little Pony vo filme (rodinný, animovaný, komédia, USA/Kanada, 2017, 99 min.), o 19.30 hod. Matka! (horor, dráma, USA, 2017, 115 min.).

Otvoria návštevnícke centrum

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Už túto sobotu (21.10.2017) slávnostne uvedú do prevádzky návštevnícke centrum pri jednej z najcennejších architektonických pamiatok na Slovensku. Niekdajší strážny dom oproti Mauzóleu Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí sa v uplynulých mesiacoch stal súčasťou návštevníckej infraštruktúry s moderným štandardom.

Nedeľa 22. 10.

Hudba v tme

KOŠICE. V Kasárňach Kulturpark sa v nedeľu o 18.00 hod. uskutoční zážitkový charitatívny koncert Hudba v tme. Podujatie bude v absolútnej tme, aby to simulovalo život nevidiacich. Tentokrát bude publikum potrebovať pomoc nevidiacich asistentov, ktorí im ukážu, že ich život nie je len ťazký, ale aj krásny a zábavný. Diváci si budu môcť vychutnať hudbu bez rušivých vplyvov, ktoré zachytáva zrak (jazzový klavír - Richard Jambrich, spev s doprovodom - skupina DENI a exotické hudobné nástroje - nevidiaci Marco Oros).

Veselá planéta

KOŠICE. V kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej sa počas víkendu uskutoční festival pre rodiny s deťmi Veselá planéta. Okrem vystavovateľov sú pripravení aj odborníci, ktorí rodičom poradia, divadelné predstavenia, cvičenia aj detská diskotéka.

Tatranský pohár 2017

PREŠOV. V histórii slovenského športu a hlavne športového odvetvia kulturistiky patrí k najstaršej súťaži v Európe pohárová súťaž Tatranský pohár v kulturistike. Na uvedenej súťaži nesúťažili len pretekári zo Slovenska, ale aj zahraniční pretekári (ČR, Ukrajina, Chorvátsko, Poľsko, Francúzsko, Kanada a ďalší) nakoľko uvedená súťaž je publikovaná aj vo svetovom kalendári medzinárodnej federácie IFBB. Uvedená súťaž sa 35 rokov konala v meste Poprad a počas tých dlhých rokov sa dostala do povedomia súťažiacich nielen v športovej kulturistike, ale aj ďalších súťažných kategórií zastrešovaných Slovenskou asociáciou fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST), ktorá je zastrešená v svetovej federácii IFBB a to klasickej kulturistiky mužov, fitnes, bodyfitnes a bikiny fitnes žien a mens physique. Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja poverila Power club Prešov spoločne s Galaxy 2 Poprada PKO Prešov k zorganizovaniu podujatia 37. ročník Tatranský pohár 22.10.2017 o 13.00 hod. v Športovej hale Hotelovej akadémie na ul. Baštovej v Prešove.

Open preteky s prednáškou

PREŠOV. V Lanovom centre Outdoorpark sú v nedeľu pripravené open preteky s prednáškou, kde si budete môcť vyskúšať lezenie s istením, zasúťažiť si a zabaviť sa so svojimi deťmi. Preteká sa v troch kategóriách, registrácia bude o 8.00 hod., kvalifikácia 1. skupina začne o 9.00 hod., kvalifikácia 2. skupina o 12.30 hod. Vyhodnotenie výsledkov bude o 16.00 hod.

Revízor

PREŠOV. Gogoľovu komédiu Revízor uvedie DJZ v nedeľu o 18.30 hod. v historickej budove DJZ. Stojaté vody slastného života v provinčnom mestečku rozvíri príchod revízora a azda len spŕška úplatkov dokáže tieto vody opäť upokojiť. Najslávnejšia komédia Nikolaja Vasilieviča Gogoľa. (95 minút)

Rodinný kvíz

PREŠOV. V nedeľu o 16.00 hod. je vo Wave klube pripravený zábavný kví pre celé rodiny, v ktorom sa budú kolektívne hľadať správne odpovede na 60 rôznych otázok v troch kolách. Vieš, v ktorom roku sa dostal prvý človek na mesiac? Ktorý štát sa podobá na čižmu? Kvíz preverí znalosti o historicky dôležitých medzníkoch, či zaujímavostiach o európskych štátoch, túto jeseň je hlavou témou životné prostredie.

Sabinovský slávik 2017

SABINOV. Mesto Sabinov a Mestské kultúrne stredisko pozývajú všetkých na okresnú prehliadku spevákov ľudových piesní. Koncert venovaný seniorom sa uskutoční v nedeľu o 16.00 hod. v Koncertnej sále KC Na korze. Hosťom bude speváčka Vierka Horňáková.

Cirkus Pinka

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 10.00 h. si môžete pozrieť dojímavý príbeh akrobatky Pinky o tom, aké tenučké je lano medzi úspechom a neúspechom. Nazrime pod šapitó očami starej klaunky. Ukáže nám nielen pozlátko zábavy a smiechu, ale aj tvrdej driny akrobatky Pinky v čase, keď tam nie sú diváci.

H. Ch. Andersen/P. Palik: Palculienka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 10.30 h si môžete pozrieť poetickú rozprávku o malej bytosti, ktorá si hľadá svoje miesto na svete. Jedna z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti vo svete dospelých. Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala. Lenže svet nie je len hrejivé slnko, voňavé kvety a veselé tancovanie. Na naivné stvorenia tam číha veľa nástrah... Ako dopadne putovanie Palculienky za šťastím? Dozviete sa, keď nazriete za oponu Spišského divadla. Inscenácia v réžii Petra Palika je výtvarne okúzľujúca, plná pestrých rozprávkových obrazov, ktoré podkresľuje hudba a piesne Martina Geišberga.

Deň úcty k starším

SMIŽANY. V Kultúrnom dome o 16.00 h. pripravili pre starších program ZUŠ D. Štraucha, MŠ Komenského, MŠ Ružová

Mark O'Rowe: Howie a Rookie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Divadle Kontra o 19.00 h si môžete pozrieť hru Howie a Rookie. Temné zákutia Dublinu. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojové exotické ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Hit z Edinburghu, Londýna a New Yorku. Hra získala všetky prestížne divadelné ocenenia. Mark O'Rowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta.

E. Murphy: Moje baby

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h vystúpi Štátne divadlo Košice. Zahrá hru od E. Murphyho Moje baby.

Čarovná muzika

STARÁ ĽUBOVŇA. V Kine Tatra sa o 14.30 h uskutoční rozprávková nedeľa. O tom, že proti zlu treba len dobrotu a fígľom bojovať, deťom rozpovie rozprávka Čarovná muzika.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Kino Klub

REVÚCA. V nedeľu o 14.30 hod. My Little Pony vo filme (rodinný, animovaný, komédia, USA/Kanada, 2017, 99 min.), o 17.00 hod. Po strništi bos o 19.30 hod.Matka! (horor, dráma, USA, 2017, 115 min.).

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
 2. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 3. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 5. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
 6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 7. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
 8. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
 9. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
 10. Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci
 1. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
 2. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
 3. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 5. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 6. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu
 7. Laserovou terapiou proti chorobám z povolania
 8. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 9. Zdarma doživotně radary a zľava 23 % na autokamery Mio MiVue 731
 10. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 1. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 9 433
 2. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 9 366
 3. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 9 160
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku? 8 934
 5. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 7 287
 6. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček 7 103
 7. TOP pätnásť miest v Spojených arabských emirátoch 5 792
 8. 5 najúčinnejších tipov, ako sa zbaviť bolesti hlavy 5 712
 9. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 5 049
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 4 495

Téma: Podujatia


Neprehliadnite tiež

Tragická sobota na Zemplíne: Pri nehodách zomrel vodič a chodec

Prípady sa stali v Trebišove a v Michalovciach.

Zdemolované auto po nehode v Michalovciach.
Strýko sa pred 30 rokmi naplno ponoril do víru Nežnej revolúcie. Z filozofa a básnika sa stal politik.

Amazonky vo svete ohňa. Hasičky z Čižatíc pomáhajú pri zásahoch

Vyhrali desiatky súťaží v hasičskom športe.

Desiatky športových pohárov má svojej zbierke ženská zložka Dobrovoľného hasičského zboru v Čižaticiach v okrese Košice-okolie. DHZ vznikol v Čižaticiach v roku 1920. Po niekoľkých etapách sa jeho činnosť obnovila pred 12 rokmi. Tento rok štvrtýkrát za sebou vyhrali Košickú hasičskú ligu. Ich snom je dostať sa na Majstrovstvá SR v hasičskom športe.
Priebežne aktualizované

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Hlavné správy zo Sme.sk

Peter Pellegrini v Prahe.
Nežná revolúcia

Ján Budaj 30 rokov po Novembri 1989: Slovensko sa vždy zmobilizovalo

Výročie Nežnej revolúcie.

Ján Budaj.
Róbert Mak sa nepoučil a opäť bol vylúčený za hlúposť.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop