Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend 28. a 29. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SOBOTA

Vlakom za UNESCOm

KOŠICE/JASOV. V sobotu budete mať jednu z posledných možností navštíviť Jasovskú jaskyňu pred ukončením sezóny. V rámci projektu Vlakom za UNESCOm vyrazí o 8.00 hod. vláčik z košickej železničnej stanice a odvezie vás do Jasova, kde okrem prehliadky jaskyne môžete absolvovať túru na Jasovskú skalu, prezrieť si kláštorný komplex a zájsť aj do Medzeva. Návrat do Košíc je o 17.15 hod.

Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 27., sobota 28. a nedeľa 29. októbra Čítajte 

Balkan Bashavel

KOŠICE. Koncert v balkánskom štýle s tradičnou balkánskou hudbou vás určite dobre naladí. Užiť si ho môžete v sobotu od 21. hod v Kasárňach/Kulturparku.

Skryť Vypnúť reklamu

Divadlo Actor pod Vežou

KOŠICE. Divadlo Actor pod Vežou Košice pripravilo pre divákov svoju druhú premiéru. Po slovenskej klasike Mastný hrniec, ktorú uviedlo v marci, siahli košickí divadelníci po ďalšom klasickom diele, tentoraz ruskom a svojim divákom predstavia Svadbu od Antona Pavloviča Čechova. Predstavenie bude v sobotu o 18.30 hod. v Radničnej sále na Hviezdoslavovej ulici.

Tabačka Kulturfabrik

KOŠICE. Tides From Nebula (PL) + Képzelt Város (HU) o 20.00

Pohľady na oblohu

PREŠOV. Program pod umelou oblohou planetária o tom, čím sa líši denná a nočná obloha v lete a v zime. Začne sa vo Hvezdárni a planetáriu v sobotu o 11.00 hod.

1. narodeniny PSK Arény

PREŠOV. Pri príležitosti 1. narodenín PSK Arény je pripravené 24-hodinové korčuľovanie, pokus o prekonanie dvoch rekordov, za účasti komisárov zo Slovenských rekordov. Štart korčuľovanie bude v piatok o 11.00 hod., trvať bude do soboty do 11.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Kysucký prameň z Oščadnice

PREŠOV. Koncert Kysuckého prameňa z Oščadnice je pripravený v sobotu o 17.00 hod. v Kine Scala. Kysucký prameň z Oščadnice – je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Oficiálne sa jej vznik datuje od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Najväčšiu zásluhu na vzniku folklórnej skupiny Oščadnických heligonkárov má kapelník Jozef Smolka. V súčasnosti sa môžu predstaviť na koncertoch v tejto zostave: kapelník - Jozef Smolka, Patrícia Čepcová, Libuša Gužíková, Ing. Ján Bazger, Ján Jendrišák, Klára Chovancová (od 11/2015) a Denisa Šusteková (od 11/2015). Hosťom bude Duo Rytmus.

Wayd, Fishartcollection, Obliterate

Skryť Vypnúť reklamu

PREŠOV. Po 8 rokoch zahráme koncert v prešovskom klube Wave spolu s hosťami Fishartcollection a Obliterate. Koncert začne v sobotu o 19.00 hod.

Dobrý bazár – Brzo Blšák

PREŠOV. Dobrý bazár je pripravený v piatok o 14.00 hod. v Christianii. Pozývame všetkých, ktorí chcú po lete vypratať skrine, šuplíky, police, pôjdy a pivnice a podeliť sa o to, čo už nepotrebujú s ostatnými, aby k nám na Brzo Blšák prišli predávať, vymieňať, darovať. A vy, ktorí sa radi hrabkáte a necháte sa radi prekvapiť, prípadne vám doma niečo chýba, alebo chcete uloviť dobrú vec za málo peňazí – príďte na Brzo Blšák nakupovať.

Zázračné kapsy

PREŠOV. Divadlo Cililing sa inšpirovalo rozprávkou z pera Pavla Dobšinského a stavilo na čarovné kapsy, ktoré nakŕmia rodinu chudobného sedliaka a vybijú chamtivú krčmárku, ktorá ho chcela okradnúť. Pri hľadaní spravodlivosti pomôže sedliakovi múdra cigánočka, priateľské semienko, ale aj vetrík, ktorý mu kapsy vydá.Tak pomôže potrestať zlo chamtivej krčmárky, ktorej nápravy sa dočkáme v závere príbehu. Rozprávku uvedú v sobotu o 16.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola.

Tvorivá dielňa

PREŠOV. Tvorivá dielňa pre verejnosť, na ktorej budeme vyrábať kozmetickú taštičku z plste a plstenú ozdobu na zips. Uskutoční sa v sobotu v KC Na korze.

Klamstvo

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 19.00 h si môžete pozrieť predstavenie Klamstvo. Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelná komédia, a v podstate aj celý náš život. Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica však nie je vo svojej koži, pretože krátko predtým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu, ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde. Preklad: Maya Rothenbuhler Korcová a Ľubica Rusnáková. Réžia: Eduard Kudláč. Scéna a kostýmy: Eva Ráczová Kudláčová. Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková, Peter Šimun.

Mark O'Rowe

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Divadle Kontra o 19.00 h si môžete pozrieť hru Howie a Rookie. Temné zákutia Dublinu. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojové exotické ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Hit z Edinburghu, Londýna a New Yorku. Hra získala všetky prestížne divadelné ocenenia. Mark O'Rowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta.

Kultúrou za kultúrnosť

SMIŽANY. V obecnom kultúrnom centre o 19.00 h si môžete vypočuť komorný koncert. Zahrá: Dominik Bartek – klavír a Filip Halečka – violončelo.

Grafiky detí a mládeže

HUMENNÉ. Vihorlatské múzeum vo svojich výstavných priestoroch ponúka prezentáciu tvorby mladých grafikov z piatich európskych krajín Karpatskej kotliny. Výstava nesie názov Karpatské bienále grafiky detí a mládeže 2017. Medzi 230 vystavujúcimi autormi sa prezentujú aj dvanásti mladí grafici z Humenného. Výstava potrvá do 3. novembra.

NEDEĽA

Festival svetlonosov

KOŠICE. V nedeľu od 14.00 hod. sa v Mestskom parku začína Festival svetlonosov. Pri veľkej fontáne budú vyrezané tekvice, deti sa môžu zúčastniť tvorivých dielní. Cesta pre sprievod masiek k jednotlivým súťažným stanovištiam povedie od veľkej fontány a celý Mestský park bude pritom vysvietený tak, aby dodával čarovnú rozprávkovú atmosféru.

Akvatera – Divočina v meste

KOŠICE. Obľúbená výstava exotických zvierat svoj stan rozloží v Spoločenskom pavilóne v nedeľu od 9.00 do 15.00 hod. Obdivovatelia akváriových a teráriových zvierat si budú môcť pozrieť ponuku viac než 60 vystavovateľov a chovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska. Okrem toho, že uvidíte viac než stovku zvierat, sa môžete zabaviť na sprievodnom programe.

Svetlo porozumenia 2017

KOŠICE. V Kunsthalle na Rumanovej ulici o 19.00 hod. sa spoja poprední slovenskí ako aj zahraniční umelci na jednom pódiu v netradičnom kultúrnom projekte „Svetlo porozumenia 2017“, ktorý má symbolizovať solidaritu a jednotnosť ľudí. Vystúpia súrodenci Marián a Ľubica Čekovský, Cigánski Diabli, Peter Tomko, členovia orchestra Štátneho divadla v Košiciach, skupina Peter Bič Projekt i Chorus Comenianus.

Rodošto

KOŠICE. Pri príležitosti 145. výročia založenia múzea a pri príležitosti znovupochovania Františka II. Rákocziho do Dómu sv. Alžbety v roku 1906 bude v nedeľu, 29. októbra 2017 vstup do expozície Rodošto – Pamätný dom Františka II. Rákocziho VOĽNÝ. Tešíme sa na vás od 14.00 do 18.00.

Obchod na korze

PREŠOV. Tragikomédiu Obchod na korze prinesie DJZ v historickej budove v nedeľu o 18.30 hod. Dramatizácia poviedky Ladislava Grosmana. Stolár Tono Brtko arizuje v roku 1942 v mestečku Sabinov obchod židovky Rozálie Lautmanovej. Tragikomédia o dvoch bezbranných ľuďoch, ktorí sa vplyvom spoločenského diania ocitli v neriešiteľnej situácii, do akej sa môže dostať každý z nás. Príbeh vydáva významné svedectvo o slovenskom klérofašistickom štáte (1939 – 1945).

Statočný cínový vojačik

PREŠOV. V nedeľu o 16.00 hod. v KD Solivar uvedú hru Statočný cínový vojačik. Nesmrteľný príbeh lásky krásnej tanečnice a statočného vojaka s jednou nohou v spracovaní aj pre najmenších divákov.

Caraffove jatky

PREŠOV. Divadelná rekonštrukcia historickej udalosti na autentických miestach je ďalším príspevkom do plejády podujatí k 770. výročiu prvej písomnej zmienky o Prešove a zároveň 330. výročiu Caraffových jatiek. Podujatie sa uskutoční v nedeľu o 19.00 hod. na pešej zóne na Hlavnej ulici.

Dan Bárta a Robert Balzar Trio

PREŠOV. Hudobná lahôdka v podaní Dan Bárta & Robert Balzar Trio zavíta do ENCORE the club v Prešove v nedeľu o 19.30 hod. Spojenie týchto dvoch hudobných mien patrí k veľmi vysoko hodnoteným a obľúbeným formáciám na českej, slovenskej a vôbec, medzinárodnej hudobnej scéne . Štýlovo patrí toto spojenie niekde na hranicu jazzu a popu. V súčasnej dobe tento quartet pracuje na novom CD, ktoré nahráva v New Yorku v Sear Sound Studiu so zvukárom Jamesom Farbereom. Určite odznejú skladby aj z nového albumu.

Tvorivá dielňa pre starkých

POPRAD. V Klub Zóne Domu kultúry o 10.00 h sa uskutoční tvorivá dielňa pod vedením Marianny Holákovej pre starkých. Nutné doniesť nožnice, pastelky, fixky.

M. Barčík: Baltazár Banán

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle si o 16.00 h môžete pozrieť rozprávkovú komédiu s pesničkami pre deti o zelenáčovi Banánovi, ktorý sa s pomocou kamarátov pasuje so svetom. Baltazár Banán, napriek tomu, že je veľký lenivec, zahryzne sa do sveta a spolu s novými a malými kamarátmi, čiže s včielkou Médeou, mravcom Jožom a pavúkom Zdenom pocíti, ako chutí svet plný kradnutia a klamania, ale i veselých pesničiek, lietania a medových týždňov.

Stretnutie rodákov

SNINA. Kultúrno-spoločenské podujatie pre všetkých rodákov Starinskej doliny sa uskutoční o 14.00 hod. v kinosále. Nachystaný je pestrý kultúrny a hudobný program.

Korčuľovanie pre verejnosť

TREBIŠOV. V čase od 17.30 hod. bude k dispozícii pre verejnosť ľadová plocha na korčuľovanie. Brány zimného štadióna sa zavrú o 19.30 hod.

Zmena otváracích hodín Baníckeho múzea

ROŽŇAVA. Od 1. októbra prechádzajú expozície Baníckeho múzea v Rožňave na otváracie hodiny podľa zimného režimu. Otvorené budú nasledovne: pondelok až piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hod. Andrássyho obrazáreň v Krh. Podhradí bude počas zimnej sezóny z prevádzkových dôvodov zatvorená.

Expozície SNM

BETLIAR. Expozície SNM Múzeum Betliar budú do konca októbra otvorené nasledovne: Kaštieľ Betliar od 9.30 do 15.30 hod. (okrem pondelkov), mauzóleum v Krh. Podhradí od 10.00 do 18.00 hod. (okrem pondelkov).

Výstava Spomienka muránskej kameniny

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 20. novembra výstava Spomienka muránskej kameniny. Kurátorkou výstavy je historička Sylvia Holečková.

Výstava

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 30. októbra kolektívna výstava diel z medzinárodného maliarskeho tábora Józsefa Bašku Mlyn 2017.

Výstava Exkluzívne cesty

ROŽŇAVA. V priestoroch Gemerskej knižnice P. Dobšinského v Rožňave trvá do 31. októbra výstava fotografií Exkluzívne cesty raz za život. Autorom fotografií je Ľuboš Fellner.

Výstava Akty

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave trvá do 8. novembra výstava maliarky Nade Koyšovej s názvom Akty.

Výstava Živé múzeum VI.

ROŽŇAVA. V Galérii Baníckeho múzea trvá do 31. októbra projekt Živé múzeum VI. Venovaný je tradičnému remeslu valchárov a súkenníkov na Gemeri. Súčasťou je výstava zbierkových predmetov súvisiacich so spracovaním ovčej vlny z fondov Baníckeho múzea. Pripravené sú aj ukážky plstenia a tvorivé dielne.

Krásna Hôrka

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Múzeum Betliar otvorí v nedeľu od 13.00 do 15.00 hod. hrobku na hrade Krásna Hôrka pre tých, ktorí chcú v dušičkovom období zapáliť kahanec na pamiatku Andrássyovcov.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 2. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 3. Šéf Accenture: Nie je nič nezvyčajné, že mám paralelne dva mítingy naraz
 4. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 5. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 8. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 9. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 539
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 167
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 169
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 845
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 834
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 745
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 356
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 997
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 2 753
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 622

Blogy SME

 1. INESS: 9 odpovedí o kompenzáciách cien elektriny
 2. Peter Slamenik: Nová hviezda modelingu?
 3. Marián Lukáč: Blog č. 43- Ivana Kubincová
 4. Adam Sipos: Taliban sa za 20 rokov nezmenil, je však sofistikovaný a chce legitimitu. Inak neprežije
 5. Symptomedica: Nezhubné nádory hrubého čreva a riziko malígneho zvrhnutia.
 6. Rudolf Pado: Čo Vlčan netuší alebo vedome ignoruje
 7. INEKO: Koronakríza sa v roku 2020 podpísala pod nárast dlhu miest zo 180 na 197 eur na obyvateľa
 8. Juraj Halička: Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 253
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 6 983
 3. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 6 040
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 034
 5. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 6 027
 6. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 966
 7. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 680
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 4 609
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Judita a Tomáš

Na jej verzii nesedeli nože, rany ani stopy krvi.


15 h
Ilustračná fotografia.

Na podozrivú sieť upozornilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka.


3 h
Michaela Žureková

RTVS dáva ženám za ich peniaze lekcie, ako prehliadať obťažovanie.


2 h
Timothée Chalamet vo filme Duna.

Súčasný človek sa v nej spozná.


48m

Blogy SME

 1. INESS: 9 odpovedí o kompenzáciách cien elektriny
 2. Peter Slamenik: Nová hviezda modelingu?
 3. Marián Lukáč: Blog č. 43- Ivana Kubincová
 4. Adam Sipos: Taliban sa za 20 rokov nezmenil, je však sofistikovaný a chce legitimitu. Inak neprežije
 5. Symptomedica: Nezhubné nádory hrubého čreva a riziko malígneho zvrhnutia.
 6. Rudolf Pado: Čo Vlčan netuší alebo vedome ignoruje
 7. INEKO: Koronakríza sa v roku 2020 podpísala pod nárast dlhu miest zo 180 na 197 eur na obyvateľa
 8. Juraj Halička: Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 253
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 6 983
 3. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 6 040
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 034
 5. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 6 027
 6. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 966
 7. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 680
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 4 609
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu