Korzár logo Korzár
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend 30. septembra a 1. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

SOBOTA

Biela noc

KOŠICE. Posledná septembrová sobotná noc v Košiciach bude po roku opäť patriť súčasnému umeniu. Tohtoročná trasa festivalu Biela noc sľubuje 30 multižánrových umeleckých projektov a množstvo zážitkov. Podrobnejšie o programe čítajte tu.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v sobotu 30. septembra na slávnosti vinobrania a turistiku po trase: Veľká Tŕňa - Malá Tŕňa - Čerchov (7 km). Zraz na ŽS, odchod vlaku o 7.04 hod. Akciu vedie Č. Čermák.

Noc plná pary

KOŠICE. Noc plnú pary, hudby, svetiel, akrobacie a tanca ponúka Košická detská historická železnica v sobotu počas Noci svetiel. Netradičné nočné jazdy na trase Čermeľ – Vpred a späť si môžu cestujúci vychutnať od 19.00 hod. až do polnoci. K pohodliu prispejú aj kyvadlové návozy autobusmi Dopravného podniku mesta Košice z Námestia maratónu mieru na stanicu v Čermeli. Viac o programe čítajte tu.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kam za kultúrou - piatok 29., sobota 30. septembra a nedeľa 1. októbra Čítajte 

Tabačka Kulturfabrik

KOŠICE. Věra Ondrašíková & kolektív: GUIDE /audiovizuálne predstavenie v rámci Bielej noci/ o 19.00, Biela Noc Afterparty o 22.00 hod.

Stredovek na tanieri

ČIŽATICE. Pod rozhľadňou Čerešenka na rozhraní katastrov obcí Čižatice, Rozhanovce a Chrastné v okrese Košice-okolie vypukne v sobotu od 14.00 hod. kultúrno-spoločenská akcia pod názvom Stredovek na tanieri. Viac o programe čítajte tu.

Čarovná muzika

PREŠOV. Divadlo Cililing pripravilo divadelné predstavenie pre rodičov s deťmi. Uskutoční sa v sobotu od 16.00 hod. v Literárnej kaviarni Viola.

Gloom & hostia

PREŠOV. Gothic metalová kapela Gloom je späť aj s novým albumom „Catharsis“. Koncert odštartuje v sobotu o 19.00 hod. vo Wave klube. Support: Eufory – heavy power metal & Thunderbell – heavy speed metal.

Skryť Vypnúť reklamu

Tomášova cesta ku hviezdam

PREŠOV. Fiktívny príbeh pod umelou hviezdnou oblohou o poznávaní vesmíru počas jednej noci. Začne sa v sobotu o 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Kali & Peter Pann

PREŠOV. Kali & Peter Pann naživo v prešovskom clube Encore už v sobotu o 22.00 hod.

O neposlušných kozliatkach

PREŠOV. Popoludnie s bábkovou rozprávkou, tvorivou dielňou a hrami pre deti a ich rodičov, ktoré sa uskutoční v sobotu o 16.00 h v koncertnej sále KC Na korze (Námestie slobody č.100).

Hrebeňom Čergova v jeseni

LIPANY. Veľmi náročná trasa hlavným hrebeňom Čergovského pohoria cez najvyšší bod pohoria, vrch Minčol. Cesta vedie zväčša hrebeňovými lúkami po úzkych chodníkoch obklopených nádhernou prírodou. Pridajte sa obdivovať krásy prírody a jesene v 37. ročníku so spomienkou v sedle Uhlisko na Jozefa Hamráčka.

Skryť Vypnúť reklamu

Koncert speváckeho zboru Bílovec

LIPANY. Posilniť a podporiť dobré medzinárodné a priateľské vzťahy nám dáva aj príležitosť 25. výročia speváckeho zboru mesta Bílovec. V rámci koncertného turné po Slovensku očakávame ich vzácnu návštevu aj v Lipanoch. Srdečne vás pozývame na koncerty PSB Bílovec do lipianskych chrámov – Gréckokatolícky chrám sv. Cyrila a Metoda a Kostol sv. Martina, prípadne Mestská galéria Lipany. Začiatok o 18.00 hod.

Rekonštrukcia bojov Karpaty 1914/1915

NIŽNÁ POLIANKA. Podujatie v sobotu pokračuje od 10.00 h pri Nižnej Polianke. Vyvrcholením má byť ukážka bojov z 1. svetovej vojny. Súčasťou je sprievodný program, ako je dobová ľudová vojenská hudba či dychovka. Pripravená je aj výstava či séria prednášok historikov nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska, Českej republiky a Poľska. Návštevníci by mali počas programu vidieť okolo 300 účinkujúcich, v dobových uniformách by ich malo byť približne 150.

Slovania včasného stredoveku

HANUŠOVCE N/T. Posledný septembrový deň vyvrcholí v Archeoparku Živá archeológia v Hanušovciach nad Topľou päťmesačné putovanie za dávno zabudnutými dejinami. Posledný diel z cyklu Stretnutia s dejinami v archeoparku má názov Slovania včasného stredoveku, ktorý si návštevníci môžu prísť pozrieť v sobotu 30. septembra od 14. do 18. h.

Zamykanie Domaša – Valkov

DOMAŠA. Klub priateľov Valkova a Pohostinstvo Rumpeľ pozývajú na rozlúčkové podujatie tohto leta, počas ktorého sa rozlúčia so sezónou 2017 a spoločne zamknú vody Domaše. Program začne o 9.00 hod. súťažou vo varení guľášu a bryndzových halušiek . O 9:30 hod. to bude prezentácia účastníkov nohejbalového a volejbalového turnaja, prezentácia účastníkov súťaže vo varení guľášu a bryndzových halušiek (10.00). Štart nohejbalového a volejbalového turnaja bude o 10.15 hod., súťaže pre deti sú pripravené o 12.30 hod. Zraz účastníkov bude o 14.30 a sprievod na pláž, k zamknutiu Domaše Valkov bude o 15.00 hod. Zábava až do rána s DJ-om Toffym bude o 17.00 hod.

Ľubovniansky jarmok

STARÁ ĽUBOVŇA. Sobotné dopoludnie bude patriť Dňu národov a národností Prešovského samosprávneho kraja. Galaprogram folklórnych kolektívov prezentujúci národnostné menšiny a etnické skupiny sa začne o 16.30 h. Na pódiu sa predstavia Rusíni, Gorali, Karpatskí Nemci, Rómovia, Židia a Slováci. Program vyvrcholí koncertom Simony Martausovej a kapely Chiki Liki Tu-a.

Čisté hory

VYSOKÉ TATRY/ČERVENÝ KLÁŠTOR.V poslednú septembrovú sobotu čaká Vysoké Tatry veľké upratovanie. V rámci 39. ročníka akcie Čisté hory vyčistia dobrovoľníci tatranské doliny a územie Pieninského národného parku od odpadkov, ktoré v nich ostali po letnej turistickej sezóne. Do akcie sa môže zapojiť ktokoľvek, stačí si vyzdvihnúť vrecia na odpad a rukavice na niektorom z 11 nástupných miest od Oravíc až po Červený Kláštor. Viac informácií čítajte tu.

Goral na gory 2017

VYSOKÉ TATRY. Od 9.00 h. do 16.00 h. sa uskutoční výstup goralov na Hrebienok. Pripravená je prezentácia jednotlivých goralských regiónov Slovenska, ale aj goralov z Česka a Poľska. Ukážky zvykov a obyčajov, tradičných remesiel, ochutnávky goralských jedál a sprievodný kultúrny program. Viac informácií čítajte tu.

Vernisáž výstavy Medzinárodná vesmírna stanica

DOLNÝ SMOKOVEC. V sobotu od 14. hodiny bude priamo na peróne stanice TEŽ v Dolnom Smokovci vernisáž a otvorenie výstavy inštalácie Medzinárodná vesmírna stanica, ktorá vznikla počas letného pilotného rezidenčného pobytu umelcov v Tatrách. Inštaláciu vytvorili Taiyo Onorato a Nico Krebs, prístupná bude do 31. októbra kedykoľvek - pohľadom cez okná do bývalej čakárne. Viac o výstave a projekte oživenia staničnej čakárne čítajte tu.

Reel Rock 11

STARÝ SMOKOVEC. V Kaviarni a čajovni U Vlka o 19.00 h. si môžete pozrieť film Nicka Rosena a Petra Mortimera s názvom Reel Rock 11.

Blší trh a zberateľská burza starožitností

POPRAD. Na parkovisku pri Bille od 8.00 h. do 15.00 h. sa uskutoční blší trh a zberateľská burza starožitností.

Cyklokros

POPRAD/SPIŠSKÁ SOBOTA. Od 10.00 h. odštartuje Svetový pohár I. kategórie Ellite + juniori a Slovenský pohár mládeže v cyklokrose. V závere športových podujatí vystúpi hudobno–zábavná skupina Drišľak.

Pro tebe cokoliv

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 19.00 h. si môžete pozrieť slovenskú premiéru hosťujúceho divadla Kalich z Prahy. Keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike, čo urobíte? Samozrejme ju podporíte, pretože pre ňu by ste urobili čokoľvek! Aj keby to malo znamenať, že sa z kožušín prezlečiete do oblečenia z biobavlny, dáte dole parožie zo stien a novo zariadite celý byt, namiesto steaku pripravíte zeleninové hody a na výberovú komisiu zahráte divadlo, že ste „alter-globalizačný nadšenci“, aj keď nemáte potuchy, čo to je. Skvelá situačná komédia plná zvratov s vtipnými dialógmi, ktorá odhalí, čo všetko je rodina schopná urobiť pre svojho potomka, nech to stojí, čo to stojí! Hrajú: Jana Paulová, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Ladislav Hampl, Simona Lewandovská, Pavla Vojáčková, Kristian Kašpar.

Šarkania show

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na Košiarnom briežku pri Kolibe od 13.00 h. odštartuje rodinná súťaž v púšťaní a výrobe šarkanov pod názvom Šarkania show.
Súťažné kategórie: deti MŠ, 1. – 4. roč. ZŠ, 5. – 9. roč. ZŠ, SŠ, študenti, rodičia.

J. Mokoš: Jánošík alebo pravda je len jedna

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadle o 19.00 h. si môžete pozrieť divadlo o Jánošíkovi. Mýtus. Legenda. Symbol cti, odvahy a statočnosti, stelesnenie odporu. Ikona nášho folklóru. Bohatým bral, chudobným dával... Toto všetko o Jánošíkovi vieme. Aký bol ale naozaj? Bol to skutočne hrdina, či len obyčajný zbojník?

Mateusz Nowak: Obeť

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Divadle Kontra o 19.00 h. si môžete pozrieť hru Obeť. Malé formy. Veľké témy. Obrovský zásah. Prenesieme sa do čias stalinovských väzení v Poľsku. Lauerát prestížnych medzinárodných ocenení predstaví svoju najnovšiu hru. Silný príbeh. Silné emócie. Silné divadlo.

Festival Tokajské vinobranie

ČERHOV. V sobotu vyvrcholí program festivalu, na ktorom okrem ochutnávky vín a rôznych zemplínskych dobrôt môžete vidieť aj zaujímavý kultúrno - spoločenský program. Podrobný program nájdete tu.

Korčuľovanie na štadióne

TREBIŠOV. Technické služby mesta organizujú korčuľovanie pre širokú verejnosť. K dispozícii bude ľadová plocha od 17.00 hod. do 19.00 hod., na zimnom štadióne.

NEDEĽA

Bábkové divadlo

KOŠICE. O rytierovi bez koňa o 16.30 hod.

Divadelné predstavenie

KOŠICE. Divadlo Thália bude v nedeľu o 19.00 hod. hostiť Dejvické divadlo, ktoré prináša hru Vzkříšení.

Festival Vegánske hody

KOŠICE. Druhý ročník festivalu Vegánske hody prichádza do Koších už v nedeľu 1. októbra na Kasárenské námestie. Okrem toho najlepšieho z vegánskej kuchyne ponúkne aj kuchárske show či prednášky. Podujatie sa bude konať v čase od 9.00 do 21.00 hod.

Pastierka vlkov

PREŠOV. Tanečná rozprávka na motívy knihy Olega Šuka a Zuzky Šukovej O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi. Príbeh o priateľstve, porozumení a slobode, ktoré porazia strach, o opätovnom prepojení s prírodou a tým prirodzeným v nás, o túžbe duše a tela po nespútanosti. Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica sa predstavia na hosťujúcom predstavení v nedeľu o 17.00 hod. na malej scéne DJZ.

Solivarské poklady

PREŠOV. Povesť o pokladoch Slanských vrchov priblíži detskému i dospelému divákovi zaujímavú históriu ťažby soli. Dozviete sa, ako sa na Solivare našla soľ a ako sa ju podarilo umom vyťažiť. Príbeh variuje tradičný motív hodnoty soli, nanovo rozvíja základnú dejovú líniu lokálnymi faktami, ale zachováva pôvodné etické posolstvo. Začiatok podujatia je v nedeľu o 16.00 hod. v Kultúrnom dome Solivar.

Svetový deň cestovného ruchu v Prešove

PREŠOV. Prvý októbrový deň bude v Prešove patriť podujatiam k Svetovému dňu cestovného ruchu. Pripravený je bezplatný vyhliadkový autobus, ale aj podujatie Objavovanie Prešova, tentoraz prispôsobené hendikepovaným občanom, ktoré sa začne v nedeľu o 10:00 pred Mestským informačným centrom na Hlavnej ulici 67. Bezplatné prehliadky historického centra budú s odchodom spred radnice mesta každú hodinu od 11:00 do 16:00.

Psíčkovo

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry o 10.00 h. si môžete pozrieť činoherné rozprávkové predstavenie s prvkami detského muzikálu v podaní profesionálnych hercov Divadla J. Záborského v Prešove.

Ľubovniansky jarmok

STARÁ ĽUBOVŇA. Nedeľa bude patriť Hubertovským slávnostiam v skanzene pod hradom Ľubovňa.

Šarkaniáda

Z. ŠÍRAVA. V nedeľu, 1. októbra o 13.00 hod. v stredisku Lúč na Zemplínskej šírave (pod Kotvou, pri prístave) sa uskutoční sedemnásta michalovská Šarkaniáda.

Derniéra výstavy v kaštieli

BETLIAR. Slovenské národné múzeum - Múzeum Betliar pripravilo na záver mimoriadne úspešnej letnej sezóny derniéru doteraz najnavštevovanejšej výstavy s názvom „1890 - Seriál vs. história“. Derniéra sa uskutoční v nedeľu od 16.00 v kaštieli Andrássyovcov. Viac informácií čítajte tu.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 210
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 197
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 773
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 955
 5. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 11 943
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 050
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 148
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 596
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 510
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 357
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Podujatia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Začínajú s plošným testovaním (minúta po minúte)

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené na celoplošné testovanie na Covid-19.

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené.
Polyfunkčný objekt, za ktorým je obytný súbor Park Anička.
Ilustračný záber tréningu mládeže v Aréne sršňov.

Mesto Prešov chce predať dom v Soľnej Bani jeho nájomcom

Krajňák nesúhlasí s takýmto zbavovaním sa majetku.

Soľná Baňa. Vľavo dom ešte vo vlastníctve mesta, vpravo pamiatka koniareň.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Od soboty sa ulice vyprázdnia.

Koronavírus: Slovensko má ďalších 19 úmrtí, Oravu a Bardejov plošné testujú (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 33 602. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 117 obetí.

Ilustračné foto
Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálny prokurátor Kováčik defacto skončil

Slovenská justícia sa otriasa v základoch.

Podcast Dobré Ráno.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop