Košický kraj
KINÁ
KOŠICE:
CINEMAX - LEGO® Ninjago® o 16.00, 18.20 - v sobotu a nedeľu aj o 13.40, Kingsman: Zlatý kruh o 15.20, 18.10, 19.50, 20.40, Americký zabijak o 21.00, Malý Yeti o 15.40 - v sobotu a nedeľu aj o 13.30, TO o 17.50, 20.50, LEGO Ninjago 3D o 15.10, 17.30, Veľká oriešková lúpež o 15.50, Čiara o 18.00, 20.10 - v sobotu a nedeľu aj o 13.25, Ktorý je ten pravý? o 20.30 - v sobotu a nedeľu aj o 13.20, Emoji Film o 15.30, Barry Seal: Nebeský gauner o 17.40, Víno nás spája o 16.10, Nina o 18.30, 20.20, (sobota, nedeľa) Emoji Film 3D o 13.00, Cesta času o 14.10, DETSKÉ KINO - Veľká oriešková lúpež o 13.10 hod., STER CENTURY CINEMAS - Kingsman: Zlatý kruh o 17.30, 20.00, LEGO® Ninjago® o 16.10, 17.10, 3D o 14.00, Nina o 20.20, Ktorý je ten pravý? o 18.10, Malý Yeti o 13.50, To o 17.50, 19.10, 20.10, Po strništi bos o 15.00, Veľká oriešková lúpež 2 o 15.30, Čiara o 15.40, Ja, Zloduch 3 o 13.30 hod.,
ÚSMEV - (piatok) Nina o 16.15, Projekt 100: Klient o 18.00, Čiara o 20.30, (sobota) LEGO® Ninjago® film o 14.00, Po strništi bos o 16.00, Druhá strana nádeje o 18.15, Nina o 20.15, To o 22.00, (nedeľa) LEGO® Ninjago® film o 14.00 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Kingsman: Zlatý kruh o 17.30, 20.00, LEGO® Ninjago® o 16.10, Nina o 20.20, Ktorý je ten pravý? o 18.10, To o 17.50, 20.10, Veľká oriešková lúpež 2 o 15.30, Čiara o 15.40 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Kingsman: Zlatý kruh o 17.30, 20.00, LEGO® Ninjago® o 16.10, 3D o 14.00, Nina o 20.20, Ktorý je ten pravý? o 18.10, Malý Yeti o 13.50, To o 17.50, 20.10, Veľká oriešková lúpež 2 o 15.30, Čiara o 15.40, Ja, Zloduch 3 o 13.30 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE:
ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - (piatok) Maškaráda o 10.00, Nabucco o 19.00, (sobota) Charlie Chaplin o 19.00, (nedeľa) Ronja, dcéra lúpežníka o 16.00 hod.,
BÁBKOVÉ DIVADLO (Alžbetina 38) - (piatok) Čert a Kača o 9.00 hod., (nedeľa) Čert a Kača o 16.30 hod.,
THÁLIA - (nedeľa) Akí sú maďari? o 15.00 hod.,
SP. N. VES:
SPIŠSKÉ DIVADLO - (piatok) Rysavá jalovica o 19.00, (nedeľa) Tri zlaté vlasy deda vševeda o 16.00 hod., DIVADLO KONTRA (Zimná 68) - (piatok, sobota) Richard III a one woman show o 19.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE:
GALÉRIA Ľ. FELDA (synagóga, Puškinova ul.) - (nedeľa) Židovské Košice tri v jednom o 14.00 hod.,
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990), Maďarská grafika na začiatku XXI. storočia (do 1. 10.), MIROSLAV RÓNAI: Výstava realizovaná pri príležitosti životného jubilea (8. 10.),
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad, Dedičstvo Karola Veľkého (do 8. 10.); Polákovo múzeum - Motor košickej moderny (do 28. 1.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
DOM REMESIEL (Hrnčiarska 9/A): Poďme na jedno...! (do 8. 10.),
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí; Keď sa povie Poledniak (do 30. 9.), HALMISPACE (Hlavná 21) - Výstava Denisy Spodniakovej (do 22. 10.),
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, po - ne 11 - 18) - (sobota) Katarzia & Band – koncert o 20.00 hod.,
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
VEĽKÉ KAPUŠANY: FOTOGALÉRIA ROBERTA A CORNELLA CAPA - Stála expozícia: Rodina, detstvo a mladosť svetoznámych amerických fotografov, ktorých matka pochádzala z V. Kapušian. Reprodukcie fotografických prác autorov. Dejiny a vývoj fotografie, MESTSKÉ MÚZEUM - Stála expozícia: Obydlia a bývanie - Remeslá (kováčstvo, košikárstvo, tkáčstvo, včelárstvo) - Domáce a poľnohospodárske náradia a nástroje,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; Výstavy: Krivé zrkadlo, Kontajner spomienok, Peter Smik: Krabice, MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, PROVINČNÝ DOM: Provinčný dom v SNV - história; Dobrú chuť, ctihodní mešťania; Slovenský ornament očami Spišiakov; Voda, duša zeme; More - vedecká hračka; Žijem na strome a je mi dobre; Petang v múzeu? Prečo nie?!; Spišské osvetové stredisko (Zimná 47) - Výstavy: Umenie v parku (pred Evanjelickým kostolom a na Radničnom námestí) Výstava neprofesionálnych fotografov; (Zimná 47) Spišská paleta; Ekovýkres, Ekokomix, BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši,
MARKUŠOVCE: LETOHRÁDOK DARDANELY - Keď drevo spieva,
SMIŽANY: NÁRODOPISNÉ MÚZEUM - Od maľučkeho mala,
TREBIŠOV: GALÉRIA KONIAREŇ (oproti daňovému úradu) - Not so blank - vernnisáž v sobotu o 18.00 hod. (do 15. 10.)
ZÁBAVA
KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - (piatok) Prehliadka nezávislých filmov+KinoKabaret o 17.30, Na peróne: Slovenský raj o 19.00, Východisco o 19.00, (sobota) Prehliadka nezávislých filmov+KinoKabaret o 17.30, (nedeľa) CHAT Diškurka: Problémy správania, ktoré by sme nemali ignorovať o 15.00 hod., Prehliadka nezávislých filmov+KinoKabaret o 17.30, Kizomba o 19.00 hod., HALMISPACE (Hlavná 21) - sobota - (koncert) Neta Polturak De/Isl & Ć Sk - Spline festival 2017 o 21.00 hod.
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - LEGO Ninjago o 16.00, 18.20 - v sobotu a nedeľu aj o 13.40, Kingsman: Zlatý kruh o 15.20, 18.10, 20.40, LEGO Ninjago 3D o 15.10, Čiara o 18.00, 19.40, Americký zabijak o 21.00, Malý Yeti o 15.40 - v sobotu a nedeľu aj o 13.30, TO o 17.50, 20.50, Víno nás spája o 15.30, Ktorý je ten pravý? o 20.30 - v sobotu a nedeľu aj o 13.20, ARTMAX FILMY - Nina o 17.40, (sobota, nedeľa) Emoji Film o 13.00, DETSKÉ KINO - Veľká oriešková lúpež o 13.10 hod.,
POPRAD: CINEMAX - Americký zabijak o 20.30, Čiara o 15.50, Kingsman: Zlatý kruh o 17.40, 20.40, Ktorý je ten pravý? o 18.20, LEGO Ninjago o 16.00, 18.30 - v sobotu a nedeľu aj o 13.00, 3D o 15.20, TO o 20.50, (sobota, nedeľa) Malý Yeti o 13.10, DETSKÉ KINO - Veľká oriešková lúpež 2 o 13.40 hod.,
HUMENNÉ: FAJN - (piatok) Lego Ninjago 3D o 17.30, Kingsman: Zlatý kruh o 19.30, (sobota) Lego Ninjago o 17.30, Kingsman: Zlatý kruh 3D o 19.30 hod.,
LEVOČA: (piatok) Kingsman: Zlatý kruh o 19.00 hod., (sobota) Lego Ninjago o 17.00 hod., Klient o 19.00 hod., (nedeľa) Galakoncert Andera z Košíc o 18.00 hod.
DIVADLÁ
PREŠOV: DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO - HB: (nedeľa) Revízor o 18.30 hod., SOLIVAR: KULTÚRNY DOM - (nedeľa) Statočný cínový vojačik o 16.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV:
KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86 ut - pia 9 - 17, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstavy: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) HLAVNÁ 51 a 53: VEĽKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ - Andrej Gaj 1932-2016 (do 5. 11.),
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
RÁKOCIHO PALÁC (Hlavná 86): Výstava 770 - Prešov - mesto v srdci Európy (do 5. 11.),
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI, SABINOV: KC NA KORZE (po - pia 9 - 17) - Stále expozície: Historický Sabinov, fotografie PaedDr. Jozefa Mika;
STARÁ ĽUBOVŇA: ĽUBOVNIANSKA KNIŽNICA: Stoly spisovateľov,
LEVOČA: HISTORICKÁ RADNICA (Nám. Majstra Pavla 2) - Mucha na obraze (do 30. 9.),
KEŽMAROK: GALÉRIA U ANJELA (Starý trh 53) - MABE - Druhá strana - vernisáž v piatok o 18.00 hod. (do 4. 11.),
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Lukáš Pažitka - Krajiny (do 1. 10.); ELEKTRÁREŇ TG - Lukáš Pažitka - Krajiny (do 1. 10.), ART KLUB TG - Výstava: Robert Vano - Memories (do 26. 11.), STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Výstava: Jirko Čepil - Sny v dreve (do 12. 11.),
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu,
SVIDNÍK: MÚZEUM UKRAJINSKEJ KULTÚRY - Rodný kraj (do 30. 9.), Skvosty východu v známkovej tvorbe Františka Horniaka (do 25. 10.),
STROPKOV: KAŠTIEĽ - Výstava: Mária, matka Ježišova (do 30. 11.), (piatok) prednáška - Kamenní strážcovia – hrady a hrádky v okolí Stropkova o 19.00 hod.
ZÁBAVA
PREŠOV: PEŠIA ZÓNA - (piatok) Burza starožitností a kuriozít od 8.00 hod., RÁKOCIHO PALÁC (Hlavná 86): (nedeľa) Z chiži do palaca, predstaví sa obec Lemešany od 15.00 hod.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.