Košický kraj
KINÁ
KOŠICE:
CINEMAX - Americký zabijak o 16.40, 20.50, Cesta času o 19.00, Ktorý je ten pravý? o 15.50, 18.10, 20.20, Víno nás spája o 17.40, Annabelle 2: Stvorenie zla o 21.00, Čiara o 18.00, 20.30, Emoji Film o 15.20, Malý Yeti o 15.40, Po strništi bos o 15.30, To o 16.50, 17.50, 19.50, 20.40, Zabijakov osobný strážca o 16.30, Artmax opera - Fidelio zo Salzburgu o 19.30 hod., STER CENTURY CINEMAS - Americký zabijak o 20.30, Ktorý je ten pravý? o 16.00, 18.00, Víno nás spája o 16.10, To o 17.50, 19.00, 20.00, Logan Lucky: Miliónová lúpež o 20.20, Po strništi bos o 15.50, Temná veža o 17.00, Čiara o 18.20 hod.,
ÚSMEV - Projekt 100: Klient o 18.00, Čiara o 20.30 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES:
STER CENTURY CINEMAS - Americký zabijak o 20.30, Ktorý je ten pravý? o 16.00, 18.00, Víno nás spája o 16.10, To o 17.50, 20.00, Logan Lucky: Miliónová lúpež o 20.20, Po strništi bos o 15.50, Čiara o 18.20 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE:
ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - Čardášová princezná o 10.00 hod.,
BÁBKOVÉ DIVADLO - (Alžbetina 38) - Braček Jelenček o 9.00 hod.,
THÁLIA - Akí sú maďari? o 19.00 hod.,
SP. N. VES:
DIVADLO KONTRA (Zimná 68) - Macbeth o 19.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE:
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990); Maďarská grafika na začiatku XXI. storočia (do 1. 10.), MIROSLAV RÓNAI: Výstava realizovaná pri príležitosti životného jubilea (8. 10.),
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad; Dedičstvo Karola Veľkého (do 8. 10.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
DOM REMESIEL (Hrnčiarska 9/A): Poďme na jedno...! (do 8. 10.),
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí; Keď sa povie Poledniak (do 30. 9.),
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
VEĽKÉ KAPUŠANY: FOTOGALÉRIA ROBERTA A CORNELLA CAPA - Stála expozícia: Rodina, detstvo a mladosť svetoznámych amerických fotografov, ktorých matka pochádzala z V. Kapušian. Reprodukcie fotografických prác autorov. Dejiny a vývoj fotografie, MESTSKÉ MÚZEUM - Stála expozícia: Obydlia a bývanie - Remeslá (kováčstvo, košikárstvo, tkáčstvo, včelárstvo) - Domáce a poľnohospodárske náradia a nástroje,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; Výstavy: Krivé zrkadlo, Kontajner spomienok, Peter Smik: Krabice, MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, PROVINČNÝ DOM: Provinčný dom v SNV - história; Dobrú chuť, ctihodní mešťania; Slovenský ornament očami Spišiakov; Voda, duša zeme; More - vedecká hračka; Žijem na strome a je mi dobre; Petang v múzeu? Prečo nie?!; Spišské osvetové stredisko (Zimná 47) - Výstavy: Umenie v parku (pred Evanjelickým kostolom a na Radničnom námestí) Výstava neprofesionálnych fotografov; (Zimná 47) Spišská paleta; Ekovýkres, Ekokomix, BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši,
MARKUŠOVCE: LETOHRÁDOK DARDANELY - Keď drevo spieva,
SMIŽANY: NÁRODOPISNÉ MÚZEUM - Od maľučkeho mala
ZÁBAVA
KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - Etno bubny o 17.00 hod., Roztoč to! o 18.00 hod., Zaostrené na: Aki Kaurismäki Druhá strana nádeje o 19.00 hod., Tanečná spoločnosť Artyci a ME-SA: SATSANG o 19.00 hod., HALMISPACE (Hlavná 21) - (prednáška) Odvrátená stránka zvieracieho turizmu o 18.00 hod.
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - Malý Yeti o 15.40, To o 17.50, 19.50, 20.40, Veľké oriešková lúpež 2 o 15.30, Ktorý je ten pravý? o 16.20, 17.40, 20.30, Cesta času o 18.30, Víno nás spája o 16.00, Čiara o 15.50, Americký zabijak o 18.20, 20.50, Artmax opera: Fidelio zo Salzburgu o 19.30 hod.,
POPRAD: CINEMAX - Americký zabijak o 17.00, Cesta času o 16.10, Ktorý je ten pravý? o 18.10, Logan Lucky: Miliónová lúpež o 20.20, Malý Yeti o 15.40, To o 17.50, 20.40, Veľká oriešková lúpež o 2 o 15.00, Artmax opera - Fidelio zo Salzburgu o 19.30 hod.,
HUMENNÉ: FAJN - Ktorý je ten pravý? o 19.30 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV:
KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86 ut - pia 9 - 17, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstavy: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) HLAVNÁ 51 a 53: VEĽKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ - Andrej Gaj 1932-2016 (do 5. 11.),
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
RÁKOCIHO PALÁC (Hlavná 86): Výstava 770 - Prešov - mesto v srdci Európy (do 5. 11.),
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI,
SABINOV: KC NA KORZE (po - pia 9 - 17) - Stále expozície: Historický Sabinov, fotografie PaedDr. Jozefa Mika;
STARÁ ĽUBOVŇA: ĽUBOVNIANSKA KNIŽNICA: Stoly spisovateľov, LEVOČA: HISTORICKÁ RADNICA (Nám. Majstra Pavla 2) - Mucha na obraze (do 30. 9.),
KEŽMAROK: GALÉRIA U ANJELA (Starý trh 53) - Peter Pollág - Výstup na Zelené pleso (do 20. 9.),
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty;
ELEKTRÁREŇ TG - Lukáš Pažitka - Krajiny (do 1. 10.), ART KLUB TG - Výstava: Robert Vano - Memories (do 26. 11.),
STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Výstava: Jirko Čepil - Sny v dreve, vernisáž o 16.00 hod.,
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu,
SVIDNÍK: MÚZEUM UKRAJINSKEJ KULTÚRY - Rodný kraj (do 30. 9.), Skvosty východu v známkovej tvorbe Františka Horniaka (do 25. 10.),
STROPKOV: KAŠTIEĽ - Výstava: Mária, matka Ježišova (do 30. 11.)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.