MEDZEV. V osemdesiatych rokoch, keď do Medzeva zavítal istý známy chovateľ rýb za účelom odlovu dospelých jedincov pstruha potočného pre účely ich umelého výteru na rybochovnom stredisku, prizerajúci miestni rybári sa len čudovali, koľkých pstruhov v riečke majú, pričom bolo verejným tajomstvom, že mnohí z nich v tom čase lovili pstruhov na nástrahy živočíšneho pôvodu, čo nebolo a doposiaľ nie je povolené.
Čas ubral na vodnatosti rieky a jej atraktívnosti pri love rýb. V súčasnosti lovný pstruhový rybársky revír dlhodobo obhospodaruje rybárska organizácia v Medzeve.
Revír je dlhý 13 km, dno toku je štrkovité, zatienenie vodnej hladiny je 60 % a nachádza sa tu niekoľko priečnych stavieb, stupňov, ktoré bránia voľnej migrácii rýb.
Tieto priečne prekážky by sa mali spriechodniť formou celokorytového sklzu.
Týmto spriechodnením sa však vytvoria optimálne podmienky pre migráciu väčšieho počtu rýb, z ktorých niektoré nepatria k žiaducim v pstruhovom revíri.
Ide hlavne o jalca hlavatého, ktorý sa tu vyskytuje aj teraz, ale nepatrí zatiaľ k dominantným druhom.
Nedávny prieskum na Bodve overil dominanciu pstruha potočného pred slížom a jalcom hlavatým. Okrem toho bol zistený aj hrúz škvrnitý a dva exempláre lopatky dúhovej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.