Košický kraj
KINÁ
KOŠICE:
CINEMAX - Autá 3 o 16.20, 19.50, Autá 3 3D o 15.20, 17.40, Heydrich: Muž so železným srdcom o 18.20, 20.50, Pobrežná hliadka o 15.30, 18.00, 21.00, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta 3D o 15.20, Baby šéf o 15.40, Múmia o 16.00, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 19.40, Wonder Woman o 16.40, 20.20, ARTMAX KONCERT - II Volo: Notte magica o 19.00, FESTIVAL 7x7 - Najkrajší deň o 18.00, A je tu zas o 20.30 hod., STER CENTURY CINEMAS - Heydrich: muž so železným srdcom o 17.50, Autá 3 o 15.30, 16.20, Pobrežná hliadka o 18.15, 20.10, Múmia o 16.00, 20.20, 3D o 18.10, Wonder Woman o 20.00, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, 17.40, Votrelec: Covenant o 20.30 hod.,
ÚSMEV - Art Film Fest: Fantastická žena o 12.30, Lumiére! o 15.00, Moja sestra o 18.00, Vendeta o 21.00, Prestrelka o 23.30 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - Autá 3 o 15.30, Pobrežná hliadka o 20.10, Heydrich: Muž so železným srdcom o 17.50, Múmia o 16.00, 20.00, 3D o 18.10, Wonder Woman o 20.00, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, 17.40 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE:
ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - Alcina o 19.00 hod., MALÁ SCÉNA - Voľnomyšlienkar o 19.00 hod.,
BÁBKOVÉ DIVADLO - (Alžbetina 38) - O rytierovi bez koňa o 9.00, 10.30, 14.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE:
BOTANICKÁ ZÁHRADA UPJŠ (Mánesova 23, po - ne 9 - 17) - Motýle exotických trópov (do 30. 6.),
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990); Výstavy: Ars cassoviensis. Osobnosti košického výtvarného umenia (do 25. 6.), Mária Banášová: Hlinený úsmev (do 25. 6.),
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad; Výstava: Až na kov - záchrana zbierok z hradu Krásna Hôrka (do 2. 7.), Sedím na vedení a je mi dobre (do 30. 6.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
DOM REMESIEL (Hrnčiarska 9/A): Poďme na jedno...! (do 8. 10.),
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí; Keď sa povie Poledniak (do 30. 9.), Marek Sedlák - Z trópov Ázie k ľadovcom Islandu (do 29. 6.), Ivan Marčuk - O šťastí II. (do 23. 7.),
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
ŠOPA GALLERY (Hlavná 40, po - pia 16 - 18) - Hana Hutníková - Stopa po živote (do 26. 6.),
KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, po - ne 11 - 18) - LitPark - Animačný expres BAB (do 30. 6.),
AKADÉMIA ROVÁS (Kmeťova 34, po - pia 10 - 18) Od symbolizmu ku konštruktivizmu (do 26. 6.),
ŠTÁTNA VEDECKÁ KNIŽNICA (Pribinova 1, po - pia 8 - 16, st 8 - 17.30) - 70 rokov Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach - Knižnica včera a dnes (do 31. 8.),
KAŠTIEĽ V KRÁSNEJ (po-pia od 14.00 - 18.00 hod.) - Antarktída 2017,
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
VEĽKÉ KAPUŠANY: FOTOGALÉRIA ROBERTA A CORNELLA CAPA - Stála expozícia: Rodina, detstvo a mladosť svetoznámych amerických fotografov, ktorých matka pochádzala z V. Kapušian. Reprodukcie fotografických prác autorov. Dejiny a vývoj fotografie, MESTSKÉ MÚZEUM - Stála expozícia: Obydlia a bývanie - Remeslá (kováčstvo, košikárstvo, tkáčstvo, včelárstvo) - Domáce a poľnohospodárske náradia a nástroje,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia; Slovo, hudba a obraz v éteri (do 31. 7.), BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši,
TREBIŠOV: GALÉRIA KONIAREŇ (oproti daňovému úradu) - CHOREO_GRAFIKA (do 30. 6.)
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - Autá 3 o 16.20, 18.30, Pobrežná hliadka o 15.30, 18.00, 20.40, Autá 3 3D o 15.20, 17.30, Múmia 3D o 19.40, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 20.30, Múmia o 15.10, 20.10, Baby šéf o 15.40, Chatrč o 17.50, Heydrich: Muž so železným srdcom o 20.40, ARTMAX KONCERT - II Volo: Notte magica o 19.00 hod.,
POPRAD: CINEMAX - Autá 3 o 15.30, 18.30, Autá 3 3D o 16.00, Heydrich: Muž so železným srdcom o 21.00, Pobrežná hliadka o 18.00, 20.50, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, ARTMAX KONCERT - II Volo: Notte magica o 19.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV:
KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86 ut - pia 9 - 17, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstavy: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) HLAVNÁ 51: MEDZIPOSCHODIE - Stála expozícia: Sakrálne umenie 15. - 19. storočia zo zbierok ŠG v Prešove,
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
GALÉRIA ÁTRIUM (Floriánova 4) - Alexander Hricov - Výber z tvorby (do 15. 8.),
RÁKOCIHO PALÁC (Hlavná 86): Výstava 770 - Prešov - mesto v srdci Európy (do 5. 11.),
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI,
SABINOV: KC NA KORZE (po - pia 9 - 17) - Stále expozície: Historický Sabinov, fotografie PaedDr. Jozefa Mika;
STARÁ ĽUBOVŇA: ĽUBOVNIANSKA KNIŽNICA: Stoly spisovateľov,
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Výstava: Igor Mosný - Reminiscencie, HsU 2017 (do 2. 7.), ART KLUB TG - Longhitano Guido Andrea: Polícia na Slovensku (do 31. 8.),
STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Yaro M. Kupčo - Putovanie Aljaškou a Yukonom, alebo ako som na Klondiku ryžoval zlato, výstava fotografií,
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu,
SVIDNÍK: MÚZEUM UKRAJINSKEJ KULTÚRY - Rodný kraj (do 30. 9.)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.