Bašternák, Široký, Kaliňák, Fico, Danko, Bugár, to je len zlomok z mnohotisícového davu, ktorý pochodoval Bratislavou.
Pochod zvaný podľa začiatku a konca ako pochod od J&T k Pente a späť mal vyjadriť nespokojnosť politikov a ich mecenášov s voličským elektorátom.
„Takých ľudí nechceme!“ Vráťte sa k papučiam!“ Dosť bolo protestov!“ „Chceme rabovať v pokoji!“ Kto seje vietor, bude žať burku!“.
Takéto heslá a množstvo ďalších skandoval niekoľkotisícový dav, valiaci sa širším centrom Bratislavy.
V jeho čele pochodovali politici vládnej koalície. Dopĺňali ich mecenáši Smeru, SNS a Mostu–Hídu, ktorých sprevádzali skalní voliči, väčšinou pozvážaní z domovov dôchodcov, národne cítiacich spolkov či maďarsky hovoriacich obcí na juhu Slovenska.
Lynčovanie pre pár stotisíc eur
„Je nehorázne, čo sa deje na Slovensku v poslednom období. Človek si už nemôže prenajať byt v developerskom projekte, aby ho hneď neobvinili z nečestných praktík. Pár stotisíc eur vám príde na účet a už by vás kvôli tomu lynčovali. Opakujem, nehorázne,“ povedal rozhorčený minister vnútra Robert Kaliňák.
Dav sa zhromaždil neďaleko sídla J and T na Dvořákovom nábreží a odtiaľ putoval cez Most SNP až k sídlu Penty.
„Takí voliči sa nám nepáčia. My sa tu snažíme o štábnu kultúru, o slušnosť, snažíme sa im dávať lásku a zvyšovať dane, a oni sa odvďačia protestnými pochodmi? Na najbližšej schôdzi navrhnem, aby sa pochody zakázali ako nekultúrne prejavy nehodné 21. storočia. Dávajte desiatky, dávajte lásku, ale nenadávajte, som na to háklivý. Viete, že hocijaké výložky ma nerozcitlivejú, ale čo je veľa, to je aj nad Tom Toma a Jerryho,“ zakončil filozoficky Andrej Danko, ktorý pochodoval v slávnostnej uniforme kapitána letectva.
V jadre problému
„Podarilo sa nám Slovensko dostať tesne pred jadro Európy, tvoríme dejiny a im je stále málo? Nám je málo, chceme poslušných a nereptajúcich občanov Slovenska,“ kričal k davu v prejave 66. najsexi premiér sveta, ktorý v rebríčku s prevahou porazil aj Kim Čong Ila či veľkého Kajínkovho fanúšika Miloša Zemana.
Pred sídlom Penty si dav ešte zakričal „My sme tu doma, my sme tu doma!“ v narážkach na migrantov prúdiacich do jadra Európy či „Máme ruku v ruce“ vysmievajúc sa tak z nežnej revolúcie a jej ideálov a potom sa v kľude, v pokoji, slušne a inteligentne rozišiel.
Kto na Bugatti a Bentley a kto v autobusoch bez klimatizácie, nechám na vás.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.