Košický kraj
KINÁ
KOŠICE:
CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, 18.00, 20.10, 20.40, 3D o 16.40, 19.20, Baby šéf o 16.10, 3D o 15.40, Kráľ Artuš o 18.20, 20.30, Votrelec: Covenant o 17.50, 19.50, 21.00, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 15.30, 3D o 15.00, Strážcovia Galaxie o 17.00, 20.20, Chatrč o 17.30, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu o 15.45, Cuky Luky film o 17.40 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Baby šéf o 13.10, 14.00, 3D o 13.30, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 13.00, 13.50, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 13.00, Rýchlo a zbesilo 8 o 12.50 hod.,
STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.30, 20.00, 3D o 17.30, DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou o 13.40, 15.10, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu o 13.30, Votrelec: Covenant o 15.20, 18.00, 20.20, Kráľ Artuš: Legenda o meči o 20.10, Strážcovia galaxie 2 o 17.40, 19.50, Bay šéf o 13.10, 13.50, 15.40, Chatrč o 17.10 hod.,
ÚSMEV - (piatok) Lady Macbeth o 17.45, Hviezdne vojny IV. - Nová nádej o 20.00, (sobota) Až na severný pól o 14.00, Lady Macbeth o 16.00, Exhibition on Screen: Leonardo o 19.00, Votrelec: Covenant o 21.00, (nedeľa) Chlapec vo svete príšer o 14.00, Votrelec: Covenant o 16.30, Úplní cudzinci o 19.00, Uteč o 21.00 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Piráti Karibiku: Salazarova pomsta 3D o 17.30, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.30, 20.00, Votrelec: Covenant o 15.20, 18.00, 20.20, Kráľ Artuš: Legenda o meči o 20.10, Strážcovia Galaxie 2 o 17.40, Baby šéf o 15.40 - v sobotu a nedeľu aj o 13.50, (sobota, nedeľa) Putovanie tučniakov: Volanie oceánu o 13.30, DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou o 13.40 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE:
ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - (piatok) Víly o 19.00, MALÁ SCÉNA - (piatok) Všetko o mužoch o 19.00, (sobota) Denník Anny Frankovej o 19.00, (nedeľa) Na skle maľované o 19.00 hod.,
BÁBKOVÉ DIVADLO (Alžbetina 38) - (piatok) Braček Jelenček o 9.00, 10.30 hod., (nedeľa) Ako šlo vajce na vandrovku o 16.30 hod.,
SP. N. VES: SPIŠSKÉ DIVADLO - (piatok) Rysavá jalovica o 9.00 a 19.00 hod., (sobota) Charleyho teta o 19.00 hod., (nedeľa) Tri zlaté vlasy deda Vševeda o 16.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE:
BOTANICKÁ ZÁHRADA UPJŠ (Mánesova 23, po - ne 9 - 17) - Motýle exotických trópov (do 30. 6.),
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990), Tvorivé nedele, Výstavy: Ars cassoviensis. Osobnosti košického výtvarného umenia (do 25. 6.), V mene krásy - zberateľstvo Vojtecha Löfflera (do 28. 5.),
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad, Výstava: Až na kov - záchrana zbierok z hradu Krásna Hôrka (do 2. 7.), Sedím na vedení a je mi dobre (do 30. 6.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
DOM REMESIEL (Hrnčiarska 9/A): Poďme na jedno...! (do 8. 10.),
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí; Štyri generácie Schusterovcov cez vnútrozemie Brazílie (do 16. 6.), Keď sa povie Poledniak (do 30. 9.),
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
AKADÉMIA ROVÁS (Kmeťova 34, po - pia 10 - 18) Od symbolizmu ku konštruktivizmu (do 26. 6.),
ŠOPA GALLERY (Hlavná 40, po - pia 16 - 18) - Hana Hutníková - Stopa po živote (do 26. 6.),
KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, po - ne 11 - 18) - LitPark - Animačný expres BAB (do 30. 6.),
ŠTÁTNA VEDECKÁ KNIŽNICA (Pribinova 1, po - pia 8 - 16, st 8 - 17.30) - Plagáty Echoes - 100 rokov fínskeho dizajnu a architektúry (do 31. 5.),
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia;
SP. N. VES: MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia,
BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši
ZÁBAVA
KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - (piatok) Preber sa! Čhi Kung - Tai Chi - Jóga - Strečing od 8.00 hod., Tabačka mini (animátori od 9.00 do 14.00 hod.) (dielničky od 16.00 do 18.00 hod.), (piatok) - koncert - Orange Music Live: Apparat Dj Set o 20.00 hod., (sobota) Diškurka: AAAAAAAAAAAA! Zúrivosť a hnev dieťaťa o 10.00 hod., TRH v Tabačke od 11.00 do 17.00 hod., (nedeľa) Susedské hody od 14.00 do 17.00 hod., film - Weird Europe: Rodinný priateľ o 19.00 hod.
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, 18.00, 20.40, 3D o 16.40, 19.20, Baby šéf o 15.40, 16.10, Chatrč o 18.20, Votrelec: Covenant o 17.50, 21.00, Kráľ Artuš o 17.10, 20.30, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 15.00, Strážcovia Galaxie o 19.50 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Baby šéf o 13.10, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta 3D o 13.50, Cuky Luky film o 13.40, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu o 13.30, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 13.00 hod.,
POPRAD: CINEMAX (piatok, sobota, nedeľa) Baby šéf o 16.10, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 15.00, Kráľ Artuš: Legenda o meči o 20.20, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 15.20, 20.50, 3D o 18.10, Strážcovia Galaxie 2 o 17.10, Votrelec: Covenant o 18.20, 21.00 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Baby šéf o 13.00, Piráti Karibiku: Salazarova pomsta o 13.20, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu o 13.00 hod.,
HUMENNÉ: FAJN - (piatok) Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta o 16.30, 3D o 19.30, (sobota) Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 15.00, Polina o 17.00, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta o 19.30, (nedeľa) Deep: Dobrodružstvo pod hladinou o 15.00, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta 3D o 17.00, Ochrancovia o 19.30 hod.
DIVADLÁ
PREŠOV: DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO - (piatok) HB: Všetko najlepšie! o 18.30 hod., (nedeľa) HB: Všetko najlepšie! o 16.00 hod., MS: Bláznove zápisky o 18.30 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV:
KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstava: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) MEDZIPOSCHODIE - Stála expozícia: Sakrálne umenie 15. - 19. storočia zo zbierok ŠG v Prešove, HLAVNÁ 51 a 53: VEĽKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ - Biedermeier C+S / Traditio illusio aeternitatis est (do 18. 6.), HLAVNÁ 53: SUTERÉN (Hlavná 53): Výstava prác žiakov SUŠ: Zamerané na figúru (do 28. 5.),
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI,
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Výstava: Igor Mosný - Reminiscencie, HsU 2017, vernisáž v piatok o 17.00 hod.,
ART KLUB TG - Longhitano Guido Andrea: Polícia na Slovensku (do 31. 8.),
STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Yaro M. Kupčo - Putovanie Aljaškou a Yukonom, alebo ako som na Klondiku ryžoval zlato, výstava fotografií,
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.