Korzár logo Korzár
Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Tipy na víkend 27. a 28. mája

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Hudobné zoskupenie Fragile na koncerte.Hudobné zoskupenie Fragile na koncerte. (Zdroj: ARCHÍV TN)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SOBOTA 27. 5.

Zrušená premiéra

KOŠICE. Štátne divadlo Košice oznamuje, že II. premiéra opery R. Wagnera Víly sa dnes zo zdravotných dôvodov neuskutoční. Lístky zakúpené na toto predstavenie môžu diváci vrátiť do stredy 31. mája v dennej pokladni ŠD Košice, prípadne si ich vymeniť za vstupenky na iné predstavenie z programu ŠD Košice.

Turistika

KOŠICE. TJ Horec Košice pozýva v sobotu do oblasti Štós-kúpele po trase kaplnka Panny Márie – kúpeľný chodník a park – podhorie – Štós, obec (6 km). Zraz na AS., odchod autobusu o 9.00 hod. Akciu vedie V. Návesňáková.

SkryťVypnúť reklamu

Historickým vláčikom na Šarišský hrad

KOŠICE. Klub historických koľajových vozidiel z Košíc pozýva na nenáročný poldenný výlet určený najmä pre rodiny s deťmi na Šarišský hrad. Historická súprava červených motoráčikov typu M 131, tzv. Hurvínkov sa vydá na svoju ďalšiu púť už v sobotu o 8.30 hod. z Košíc do Veľkého Šariša. Podrobnejšie o akcii čítajte tu.

Farbám neujdeš

KOŠICE. Beh plný farieb štartuje v sobotu o 13.00 hod. na Hlavnej ulici. Bežcov prídu podporiť aj youtuberi Moma a Expl0ited.

Trh v Tabačke

KOŠICE. Trh lokálnych predajcov a výrobcov je otvorený od 11 do 17.00 hod. v Tabačke.

Vedecký brloh

KOŠICE. Vedecký brloh v máji bude o práci archeológov. Zúčastniť sa ho budete môcť v sobotu od 14.00 hod. vo výmenníku Obrody.

Davová psychóza

KOŠICE. Takmer po štyroch rokoch je na turné legenda česko-slovenskej punkovej scény, kapela Davová Psychóza. Tá si zároveň tento rok pripomína aj svoje 30. výročie. V Košiciach zahrajú v sobotu o 19.30 hod. v Collosseu.

SkryťVypnúť reklamu

Ako je Slniečko ďaleko

PREŠOV. Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou začne vo Hvezdárni a planetáriu v sobotu o 11.00 hod.

Festival Komika: Improv for everyone

PREŠOV. Zábavný, energický a pútavý úvod do improvizačného divadla pre všetkých. Začne sa v sobotu o 10.00 hod. v Sklade soli na Solivare.

Literárny majáles

PREŠOV. Pozývame všetkých milovníkov kníh a čítania na festival plný literatúry. Konať sa bude v sobotu od 13.00 hod. v Kaviarni Libresso.

O fúzatej Snehulienke

PREŠOV. Príbeh pochádza z autorskej dielne divadla Na doske na motívy slávneho príbehu O Snehulienke a siedmich trpaslíkoch. Uvedú ho v Kine Scala v sobotu od 15.00 hod.

Žabia princezná

PREŠOV. Divadelné predstavenie rozprávky Žabia princezná je pripravené v podaní Divadla Portál v sobotu od 16.00 hod.

SkryťVypnúť reklamu

Obec roka

PREŠOV. Obec Veľké Malé je obyčajná dedina (s obyčajnými občanmi), no s neobyčajným obecným zastupiteľstvom. To sa snaží zalarmovať všetkých a všetko v dedine, pretože má prísť návšteva z ministerstva. V Kine Scala v sobotu od 17.00 hod.

Čurbes

PREŠOV. V sobotu od 20.00 hod. sa uskutoční koncert skupiny Čurbes v Jam Clube.

Cosmic flow

PREŠOV. Kozmická selekcia odštartuje v sobotu od 21.00 hod. vo Wave klube.

Hýb sa Slovensko

PREŠOV. V sobotu sa v Jazdeckom areáli v Prešove uskutoční 2. ročník celodenného športovo-zábavného podujatia, ktoré je určené pre celú rodinu s názvom Hýb sa Slovensko. Hlavnou myšlienkou projektu je hravým, nenúteným a najmä zábavným spôsobom priniesť do rodín návod, ako vychovať aktívne a zdravé deti. Počas celého dňa preto budú môcť všetky vekové kategórie športovať v štyroch hlavných disciplínach. Podrobnejšie informácie nájdete tu

Fragile

SABINOV. Koncert vokálnej skupiny Fragile zavíta v sobotu od 19.00 hod. do kinosály Mestského kultúrneho strediska v Sabinove.

Máša a medveď

SABINOV. Popoludnie s ruskou klasickou bábkovou rozprávkou a tvorivou dielňou pre deti a ich rodičov je pripravené v Koncertnej sále KC Na korze v sobotu o 15.00 a 16.00 hod.

5. ročník Rusínskeho festivalu

SVIDNÍK. Sobotňajší program sa v amfiteátri začína od 14. hodiny a okrem vystúpenia rôznych folklórnych skupín vrátane Poddukelského umeleckého súboru (PUĽS), bude od 19. hodiny jeho súčasťou aj voľba Miss World Rusín. Program dňa zakončí vystúpenie skupiny IMT Smile. Podrobný program nájdete tu.

44. ročník Rallye Tatry

POPRAD. O 13.00 h pred obchodným centrom na námestí zaspieva Bon Jovi Revival v rámci Rallye Tatry. O 14.40 h dorazia súťažiace autá do cieľa pri obchodnom centre a budú dekorovaní víťazi.

Sedem bez záruky

POPRAD. V divadelnej sále Domu kultúry sa o 19.00 h sa uskutoční talk show známa z televíznych obrazoviek pod názvom Sedem. Obľúbení glosátori a atraktívny hudobný hosť vás budú zabávať priamo vo vašom meste. Hudobný hosť: Sima Martausová

Ja a môj psík

POPRAD. Na školskom dvore Základnej školy Mládeže sa o 15.00 h v rámci osláv dňa detí uskutoční súťaž Ja a môj psík. So svojimi miláčikmi sa môžete zapojiť do pohybovej aktivity v rámci agility prekážok, v ktorej si môžete zasúťažiť a získať sladkú odmenu.

Polícia na Slovensku

POPRAD. V Art klube Tatranskej galérie v Poprade si môžu návštevníci pozrieť výstavu fotografií talianskeho fotografa Guida Andreu Longhitana s názvom Polícia na Slovensku. Autor povedal, že s políciou strávil zhruba tri roky v rôznych kútoch Slovenska a fotografie na výstavu vybral zhruba z 90 000 nafotených záberov.

Spišská burza starožitností a kuriozít

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na trhovisko od 8.00 do 15.00 h môžete prísť predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Charleyho teta

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskom divadlo si o 19.00 h môžete pozrieť najslávnejšiu anglickú bulvárnu komédiu všetkých čias.

Život v oblakoch

STARÝ SMOKOVEC. V Kaviarni a čajovni U Vlka ponúkajú o 19.00 h film Život v oblakoch od Erika Baláža.

Festival Spišský Jeruzalem

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Piaty ročník kultúrno-duchovného festivalu pod názvom Spišský Jeruzalem pokračuje v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule v sobotu bohatým program. Podrobnosti a kompletný rozpis podujatí nájdete tu.

Návrat vláčiku Hanička

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Do Spišského Podhradia v okrese Levoča sa v sobotu po niekoľkých rokoch vrátil motorový vláčik, ktorý tu každý pozná pod názvom Hanička. Klub historických železničných vozidiel Poprad zorganizoval na sobotu mimoriadnu jazdu na trati Poprad - Spišská Nová Ves - Spišské Vlachy - Spišské Podhradie. Odchod z Popradu je o 8.50 h. Slávnostnú otváraciu jazdu na trati Spišské Podhradie - Spišské Vlachy načasovali na pravé poludnie. Popoludní o 15.00 h sa uskutoční slávnostné znovuotvorenie železničnej trate a privítanie Haničky. Kultúrnym programom privítajú vláčik deti z Detského folklórneho súboru Branisko pri Základnej umeleckej škole zo Spišského Podhradia a dychová hudba Ordzovianka. Odchod parnej lokomotívy zo Spišského Podhradia do Popradu je naplánovaný na 16.15 h. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

Poklady z truhlice

MICHALOVCE. V Mestskej športovej hale sa o 17.00 hod. uskutoční predstavenie Poklady z truhlice, v ktorom vystúpi detský folklórny súbor Zemplínik pri príležitosti 45. výročia svojho založenia.

Urban 2017 - Požehnanie mladého vína

MALÁ TŔŇA. Občianske združenie Tokaj Regnum pripravilo už desiaty ročník Urban 2017 - Požehnanie mladého vína, ktoré sa uskutoční v sobotu. Súčasťou podujatia je prehliadka tufových pivníc s ochutnávkou tokajských vín. Pivnice budú otvorené od 9. do 19. hodiny v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky. Podrobnejší program nájdete tu.

Thomas Puskailer

TREBIŠOV. Svoju vlastnú tvorbu aj legendárne hity zaspieva Thomas Puskailer na turné. Koncerty ozvláštni aj príhodami, ktoré zažil odvtedy, čo sa rozhodol usadiť na Slovensku. V sobotu zahrá od 20. hodiny v The c Café.

Šaffova ostroha

DLHÉ KLČOVO. Celoštátna súťaž sólistov v ľudovom tanci Šaffova ostroha v Dlhom Klčove v okrese Vranov nad Topľou sa koná po 25. raz. Súčasťou sobotňajšieho programu je krojovaný sprievod obcou, ktorý bude živou pozvánkou na súťažnú prehliadku. Tá sa začne o 15.00 h, tanečníci v nej odprezentujú pripravené choreografie v štyroch kategóriách. Program venovaný známemu rodákovi Pocta Šaffovi si budú môcť záujemcovia pozrieť o 19.30 h.Chýbať nebude ani večerná veselica pri Ľudovej hudbe Michala Nogu. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

NEDEĽA 28. 5.

Akvatera

KOŠICE. Známa výstava exotických zvierat začína v nedeľu o 9.00 hod. v Spoločenskom pavilóne.

Madagaskar v zoo

KOŠICE. Deň detí s hrdinami z obľúbenej rozprávky oslávite v nedeľu od 10.00 hod. O 15.00 hod. budú rozprávkové postavičky krstiť lemura.

Stretnutie – pgiša

KOŠICE. Spoločný program hudobného zoskupenia Kaschauer Klezmer Band a detského folklórneho súboru Viganček, v ktorom sa stretnú dve kultúry – slovenská a židovská, dve generácie – dospelí a deti a dva žánre – slovenský folklór a klezmerská hudba začína v nedeľu o 18.30 hod. v Kulturparku.

Thomas Puskailer

KOŠICE. Spevák Thomas Puskailar zahrá v rámci Po slovenski (Y) tour koncert v nedeľu od 17. hodiny koncert v Centre zdravia Radosť na Prešovskej ceste.

Všetko najlepšie

PREŠOV. Komédiu Všetko najlepšie uvedú v historickej budove DJZ v nedeľu o 16.00 hod.

Bláznove zápisky

PREŠOV. Groteskná dráma o úprimnom a krehkom človeku, ktorý nikdy nebol „in“. Bábkové divadlo Na rázcestí z Banskej Bystrice sa predvedie na malej scéne DJZ v nedeľu o 18.30 hod.

mikro vlnka~

PREŠOV. Detský kvíz sa mení na rodinný. Ak nemáš vlastné deti, nejaké si požičaj. Vytvorte si tím s max. 5 členmi (max. dvaja nad 16 rokov) a príďte sa zabaviť! V nedeľu o 16.00 hod. do Wave klubu.

Benefičný koncert Zboru Byzantion a hostí

LIPANY. Benefičný koncert na podporu aktivít a potrieb Gréckokatolíckej farnosti svätého Cyrila a Metoda Lipany. V programe účinkujú: zbor Byzantion, ĽH Figľar, Dominik Murcko, akordeónové orchestre a dramatický odbor ZUŠ. V nedeľu o 16.00 hod. v Mestskej galérii v Lipanoch.

5. ročník Rusínskeho festivalu

SVIDNÍK. Nedeľňajšie popoludnie v amfiteátri bude v znamení vystúpení rôznych detských folklórnych súborov, detí z Detského domova vo Svidníku i miestneho domova dôchodcov. Festival ukončia svojím vystúpením Rusín Čendeš Orchestra. Podrobný program nájdete tu.

Deň detí

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Program ku Dňu detí sa v nedeľu začína o 13. hodine. V areáli pred Kúpeľnou kolonádou budú pripravené rôzne atrakcie ako nafukovací hrad, ale aj animačné aktivity ako maľovanie na tvár, či modelovanie balónov. Podujatie sa uskutoční za každého počasia a vstup je voľný.

Mesto Poprad deťom

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia o 10.00 h v rámci osláv MDD štartuje zmes zábavných aktivít, atrakcií a obľúbených rozprávok z Divotvornej scény, ale aj tanca v podaní popradských tanečných kolektívov, bláznivý príbeh Cirkus obrov 2 - o obrom cirkuse plnom zábavy, fantázie a koncert známeho slovenského speváka Mira Jaroša so svojou skupinou. Nebudú chýbať stánky s dobrým občerstvením a stánky plné sladkostí. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v Dome kultúry Poprad.

Nevídané

MICHALOVCE. V malej galérii MsKS prebieha až do 3. júna výstava nevidomej sochárky Marianny Machalovej Jánošikovej.

Pokus o rekord

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V priestoroch pod Redutou o 9.00 h. sa uskutoční pokus o slovenský rekord v počte cyklistov na najdlhšom šošovkovitom námestí

Tri zlaté vlasy deda vševeda

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Štúdiu SD si môžete pozrieť o 16.00 h. rozprávku o dobrom Plavčíkovi, krutom kráľovi a o múdrom dedovi Vševedovi.

Festival Spišský Jeruzalem

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Piaty ročník kultúrno-duchovného festivalu pod názvom Spišský Jeruzalem pokračuje v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule v nedeľu vyvrcholí. Podrobnosti a kompletný rozpis podujatí nájdete tu.

Májový koncert ZUŠ

SNINA. V kinosále Domu kultúry sa o 15.00 hod. uskutoční kultúrno-spoločenské podujatie žiakov Základnej umeleckej školy.

Návraty

SOBRANCE. Vo výstavnej sieni Russayovej vily si môžete až do 31. mája pozrieť výstavu autorky Zity Ďurišinovej pod názvom Návraty.

Šaffova ostroha

DLHÉ KLČOVO. Trojdňová súťažná prehliadka sólových ľudových tanečníkov Šaffova ostroha vyvrcholí v Dlhom Klčove galaprogramom v nedeľu o 14.30 h, v ktorom vystúpia okrem iných laureáti ostatných piatich ročníkov a tohtoroční víťazi. K sprievodným akciám patrí aj remeselná ulička, v ktorej sa budú realizovať ukážky rôznych činností. Podrobne o programe tu.

Podujatia

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 3. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 6. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok
 8. Zavedenie novej dane ohrozuje energetickú bezpečnosť Slovenska
 1. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 7 208
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 3 135
 3. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 411
 4. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 2 015
 5. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 753
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 440
 7. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur 1 339
 8. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur 1 289

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (27.1. - 2.2.1923)
 2. Radko Mačuha: "Za Komunizmu bolo lepšie"
 3. Víťazoslav Würschner: Demokrati vytvorili mafiu.
 4. Jozef Stasík: Sú právnici tiež ludisti?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Koromľa
 6. Peto Jurco: BIG BROTHER v mestách a obciach nás sleduje.
 7. Andrej Šverha: Londýn za 3 dni alebo borovička vs. whisky
 8. Marián Šumšala: Argumenty proti odmeňovaniu a chváleniu v škole
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 800
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 975
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 853
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 858
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 990
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 517
 7. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 270
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 075
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (27.1. - 2.2.1923)
 2. Radko Mačuha: "Za Komunizmu bolo lepšie"
 3. Víťazoslav Würschner: Demokrati vytvorili mafiu.
 4. Jozef Stasík: Sú právnici tiež ludisti?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Koromľa
 6. Peto Jurco: BIG BROTHER v mestách a obciach nás sleduje.
 7. Andrej Šverha: Londýn za 3 dni alebo borovička vs. whisky
 8. Marián Šumšala: Argumenty proti odmeňovaniu a chváleniu v škole
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 800
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 17 975
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 853
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 858
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 990
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 517
 7. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 270
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 075
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu