Korzár logo Korzár
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Kam za kultúrou - piatok 31. marca, sobota 1. a nedeľa 2. apríla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Ilustračné.Ilustračné. (Zdroj: archív)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Košický kraj

KINÁ

KOŠICE: CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 15.00, 17.00, 19.00, 3D o 16.00, Ghost in the Shell o 21.00, 3D o 17.20, Kráska a zviera o 15.40, 3D o 18.00, Život o 20.40, Únos o 18.20, 19.50, Balerína o 15.50, Aj dvaja sú rodina o 17.50, Kong: Ostrov lebiek o 20.20, Masaryk o 16.20, 20.30, Chips o 18.50, Skryté zlo o 21.00, Rande naslepo o 15.20, Úkryt v ZOO o 17.40, Rocco o 20.30 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 13.00, Kráska a zviera o 13.20, Bodi: Psia Superstar o 13.30, Balerína o 13.50, Všetko alebo nič o 14.00, LEGO Batman vo filme o 13.10, Logan: Wolverine o 14.30 hod., STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 14.20, 16.10, 17.00, 18.45, 3D o 14.00, Ghost in the Shell o 16.00, 3D o 20.00, Úkryt v ZOO o 18.20, Rocco o 20.40, Masaryk o 18.10, Skryté zlo o 20.20, Život o 20.30, Kráska a zviera o 14.30, 15.50, Únos o 18.00, Balerína o 13.50 hod., ÚSMEV - (piatok) Masaryk o 17.30, Únos o 19.45, Rocco o 21.45, (sobota) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 14.00, Masaryk o 16.00, Ghost in the Shell o 18.15, Život o 20.30, (nedeľa) LEGO Batman vo filme o 14.00, Piata loď o 16.15, Úkryt v ZOO o 18.15, Odysea o 20.45 hod., SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 16.10, Ghost in the Shell o 16.00, 3D o 20.00, Úkryt v ZOO o 18.20, Rocco o 20.40, Masaryk o 18.10, Skryté zlo o 20.20, Kráska a zviera o 15.50, Únos o 18.00 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 14.20, 3D o 14.00, Balerína o 13.50 hod.

SkryťVypnúť reklamu

DIVADLÁ

KOŠICE: ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - (piatok) Sedliacka česť/Komedianti o 19.00 hod., (sobota) Móric Beňovský o 19.00 hod., (nedeľa) Čardášová princezná o 16.00 hod., MALÁ SCÉNA - (piatok) Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne o 19.00 hod., (nedeľa) Moje baby o 19.00 hod., BÁBKOVÉ DIVADLO (Alžbetina 38) - (piatok) Ako sa ťahá repka o 9.00 a 10.30 hod., (nedeľa) Ako sa ťahá repka o 14.30 a 16.30 hod., (Tajovského 4) - (nedeľa) Janko a Mrakohrad o 16.30 hod., SP. N. VES: SPIŠSKÉ DIVADLO - (nedeľa) Dlhý, Široký a Bystrozraký o 16.00 hod.

MÚZEÁ, VÝSTAVY

KOŠICE: MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990), Honoré Daumier: Zrkadlo stratených čias (do 2. 4.), Vlasta Žáková: Chyba kópie (do 30. 4.); Tvorivé nedele, VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad, Výstava: Okrídlení pútnici - Tajomstvo vtáčej migrácie (do 30. 4.), Viribus Unitis - Storočnica úmrtia cisára Františka Jozefa I. (do 30. 4.), Kráľovná Alžbeta a móda (do 2. 4.), Až na kov - záchrana zbierok z hradu Krásna Hôrka (do 2. 7.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení; DOM REMESIEL (Hrnčiarska 11, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17) - Pastierske umenie v rohovine (do 16. 4.), SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí; Pekná/Hezká architektúra 2017 (do 9. 4.), KUNSTHALLE (Rumanova ul., ut - ne 11 - 18) - MASS (Media Art Slovak Scene) 2017 / vol. 1 (do 16. 4.), KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, po - ne 11 - 18) - PAVILÓN ALFA - Svet v ukrajinsko-slovenských farbách (do 14. 5.), KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny, SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; SP. N. VES: MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši, TREBIŠOV: MaKCjZ - ZÁ/ZRAKOM SRDCA (do 2. 4.), KAŠTIEĽ - Cesty do praveku Východného Slovenska, vernisáž v piatok o 17.00 hod., DVORANA TREBIŠOVSKÉHO KAŠTIEĽA: Trebišovski pisanki - 28. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc (do 7. 5.)

SkryťVypnúť reklamu

ZÁBAVA

KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - (piatok) Preber sa! Čhi Kung - Tai Chi - Jóga - Strečing od 8.00 hod., Tabačka mini (animátori od 9.00 do 14.00 hod.) (dielničky od 16.00 do 18.00 hod.), Havranov kabaret o 19.00 hod., (sobota) - festival - PUCUNG: protikorupčný festival o 12.00 hod.

Prešovský kraj

KINÁ

PREŠOV: CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 13.50, 15.50, 3D o 17.50, Únos o 14.00, 18.00, Ghost in the Shell o 20.20, 3D o 16.00, Kráska a zviera o 15.10, 3D o 13.00, Aj dvaja sú rodina o 19.50, Masaryk o 18.20, Kong: Ostrov lebiek o 20.50, Úkryt v ZOO o 16.10, Život o 18.50, Skryté zlo o 21.00, Rande naslepo o 15.20, Chips o 18.30, Rocco o 20.40, Balerína o 13.10, Bodi: Psia Superstar o 13.20 hod., POPRAD: CINEMAX (piatok, sobota, nedeľa) Aj dvaja sú rodina o 17.30, Ghost in the Shell o 20.50, Kráska a zviera o 15.10, Masaryk o 20.00, Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 18.00, 3D o 16.10, Únos o 18.20, Život o 15.00, Skryté zlo o 21.00 hod., v sobotu a nedeľu navyše: Bodi: Psia Superstar o 13.00, Chips o 13.20, Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 14.00 hod., HUMENNÉ: FAJN - (piatok) Skryté zlo o 19.30, (sobota) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 15.30, 3D o 17.30, Skryté zlo o 19.30, (nedeľa) Šmolkovia: Zabudnutá dedinka o 15.30, 3D o 17.30, Zlato o 19.30 hod.

SkryťVypnúť reklamu

DIVADLÁ

PREŠOV: DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO - (piatok) VS: Jana z Arku o 18.30 hod., (sobota) Frida - maľovať a milovať o 18.30 hod., (nedeľa) HB: Obchod na korze o 18.30 hod.

MÚZEÁ, VÝSTAVY

PREŠOV: KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstava: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom; ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) HLAVNÁ 51: MEDZIPOSCHODIE - Stála expozícia: Sakrálne umenie 15. - 19. storočia zo zbierok ŠG v Prešove, HLAVNÁ 51 a 53: VEĽKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ, HLAVNÁ 53: SUTERÉN (Hlavná 53): Zimná záhrada/Ondrej Zimka + Ondrej 4 + Milina Zimková (do 23. 4.), HLAVNÁ 53: MALÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ - Humoroterapia - liečba humorom (do 30. 3.); HLAVNÁ 51 a 53: CHODBA - Zlatý súdok 2017, vernisáž v sobotu o 11.00 hod., GALÉRIA V CARAFFOVEJ VÄZNICI (Floriánova 2) - Projected Area (do 31. 3.), ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky, Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity: Humoroterapia - Miroslav BARTÁK (CZ) & Vladimír KAZANEVSKY (UA), Galéria Abylimpiáda - ZOM Prešov: Humoroterapia - Ľubomír KOTRHA (SK) & István KELEMEN (HU), Fakultná nemocnica J. A. Reimana: Humoroterapia - Pawel KUCZYNSKI (PL) & O SEKOER (BE), Wave - centrum nezávislej kultúry: Humoroterapia - Mauricio PARA (CO), NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare, EXPOZÍCIA SKLAD SOLI, POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Vladimír Gažovič - Všetko je len hra (do 23. 4.), Ivan Köhler - Rezidencia smrti (do 23. 4.), TatraBRICK FEST (do 21. 4.), (piatok) - prednášky - Martin Skála – Červená kniha, Vladislav Šolc – Archetypy a Konšpirácie o 17.00 hod., STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Yaro M. Kupčo - Putovanie Aljaškou a Yukonom, alebo ako som na Klondiku ryžoval zlato, výstava fotografií, SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu, SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
  2. Program ENTER vychováva novú digitálnu generáciu Slovenska
  3. V zateplenom dome je o päť stupňov menej. Ušetríte stovky eur
  4. Škrty robia aj ľudia s vyššími príjmami. Kto obmedzuje čo?
  5. V slovenskom Atose sa pracuje skvelo. Potvrdil to aj prieskum
  6. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
  7. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
  8. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov
  1. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
  2. WOOD & Company predstavuje po 30 rokoch novú vizuálnu identitu
  3. ŠKODA rozširuje infraštruktúru nabíjačiek
  4. Program ENTER vychováva novú digitálnu generáciu Slovenska
  5. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
  6. V zateplenom dome je o päť stupňov menej. Ušetríte stovky eur
  7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov
  8. Stredoškoláci z Trnavy vyražajú na Shell Eco-marathon
  1. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 559
  2. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 286
  3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 8 382
  4. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 5 610
  5. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 5 059
  6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 786
  7. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 3 172
  8. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 2 866

Blogy SME

  1. Dávid Kyzek: Aké sú šance Dávida Hrenáka na NHL???
  2. Jano Richter: o dojení televízie: 'Zmysluplná cena' a 'Cena za zmysluplné'
  3. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodného.
  4. Rastislav Puchala: Marx v nás
  5. Peter Slamenik: Aj majster tesár sa utne
  6. Greenpeace Slovensko: 4 dôvody, prečo si plyn nezaslúži zelenú nálepku
  7. Ján Valchár: Začínajú prázdniny, ruská deflácia a tak...
  8. Martin Turčan: Padni komu padni
  1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 9 386
  2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 226
  3. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 6 389
  4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 126
  5. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 740
  6. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 245
  7. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 127
  8. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 103
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
  2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
  3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
  4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
  6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
  7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
  8. Jiří Ščobák: Mentální cvičení: Určení rizikových bodů a možných tras ruského postupu na Ukrajině
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Dávid Kyzek: Aké sú šance Dávida Hrenáka na NHL???
  2. Jano Richter: o dojení televízie: 'Zmysluplná cena' a 'Cena za zmysluplné'
  3. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodného.
  4. Rastislav Puchala: Marx v nás
  5. Peter Slamenik: Aj majster tesár sa utne
  6. Greenpeace Slovensko: 4 dôvody, prečo si plyn nezaslúži zelenú nálepku
  7. Ján Valchár: Začínajú prázdniny, ruská deflácia a tak...
  8. Martin Turčan: Padni komu padni
  1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 9 386
  2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 226
  3. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 6 389
  4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 126
  5. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 740
  6. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 245
  7. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 127
  8. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 103
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
  2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
  3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
  4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
  6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
  7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
  8. Jiří Ščobák: Mentální cvičení: Určení rizikových bodů a možných tras ruského postupu na Ukrajině

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu