Korzár logo Korzár
Streda, 26. apríl, 2017 |Meniny má Jaroslava

Športový víkend na východe – servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska počas víkendu 25. a 26. marca.

Nedeľa 26. marca

Futbal

2. liga Východ - 18. kolo

Lokomotíva Košice – Haniska 6:1 (4:0), 30., 66. a 89. R. Jano, 7. (z 11 m) a 35. Zajac, 33. Karaš – 52. Maník (11 m)

VSS Košice - Spišská Nová Ves 2:0 (1:0), 13. J. Kolbas, 84. Morgan (11 m)

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Kolbas: Náskok je veľký, ale nie rozhodujúci

L. Mikuláš – Rim. Sobota 1:0 (0:0), 82. Matić

Lipany – Zvolen 0:1 (0:0), 63. Sombat

Bardejov – Poprad 0:0

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Druhú ligu musia Popradčania zachrániť cez baráž Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: II. liga: Poprad smúti, VSS zavŕšili spanilú jazdu

3. liga Východ – 18. kolo

Prešov B – Vranov n/T 1:1 (0:1), 87. Grynyšyn vlastný - 26. E. Lukáč.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Prešovská omladina ratovala bod v závere

Svit – Plavnica 1:1 (1:0), 42. Stanislav (11 m) – 62. Perháč

Pušovce – Stropkov 3:1 (1:1), 5. Jurečko, 63. Bondra, 87. Tramita – 27. Pavlík

Snina – Trebišov 0:0

Svidník – Sabinov 3:0 (0:0), 72. Harakaľ, 76. Sova, 77. P. Cicman

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: III. liga: Kanonáda v Giraltovciach, Pušovce majú prvé body

4. liga Sever – 18. kolo

Štrba – Zámutov 1:1 (1:0), 39. Ondruš – 84. vlastný Dunajský

Záhradné – Šar. Michaľany 0:0

Kračúnovce – Raslavice 2:0 (1:0), 13. Mihok, 87. D. Lukáč

Sp. Podhradie – Ľubotice 4:1 (1:0), 84., 90. a 90. Mirossay, 31. Sýkora – 50. Šimko

Pakostov – Medzilaborce 4:2 (1:1), 19. a 71. Dubas, 73. Fedorko, 79. Hubcej – 35. Potoma, 80. Holovačko

Fintice – Dlhé Klčovo 2:0 (0:0), 83. Žemlička, 90. E. Uličný

4. liga Juh – 18. kolo

Hrabušice – Krompachy 2:2 (0:2), 73. a 86. J. Oravec – 18. a 37. Kaľavský

Geča – Čaňa 1:2 (0:1), 61. Varhoľák – 20. Lipnický, 50. Hanzeľ (11 m)

Parchovany – Kalša 2:1 (0:0), 48. (11 m) a 49. Gaži – 60. Krakovský

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. liga: Šlágre sa skončili bez gólov, Záhradné a Rožňava stále vedú

Vodné pólo

6. kolo nadstavbovej časti o 1. - 4. miesto Pharma Group extraligy mužov

KVP Nováky - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 17:6 (4:0, 4:1, 6:3, 3:2)

Góly: Martanovič a Kováčik po 3, Nižný, Čaraj, Oršula a Magrakvelidze˙po 2, Furman, M. Úradník a Imnaišvili po 1 - Šuster a Grutka po 2, P. Gašparík a Grivalský po 1.

Slávia UK Bratislava - ŠK Hornets Košice 11:6 (4:1, 0:1, 3:2, 4:2)

Góly: P. Tkáč 4, Gyurcsi 3,˙Nedbal 2, V. Hruška a Kužda po 1 - Markoč 3, Kruglov, Mitruk a Kiernosz po 1

Konečné poradie po nadstavbe: 1. Nováky 35 bodov, 2. ŠK Hornets 32, 3. Slávia UK 29, 4. ŠKP Modrí Draci 16. Dvojice semifinále (termíny: 1., 5., 8. resp. 16., 19. apríla): Nováky - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto, ŠK Hornets Košice - Slávia UK Bratislava.

Zjazdové lyžovanie

Majstrovstvá SR v obrovskom slalome, Štrbské Pleso

ženy: 1. Tereza Jančová 2:07,35 min, 2. Katarína Miklošová (obe SR) +2,85 s, 3. Veronika Čamková +2,99, 4. Petra Kotrlová +3,11, 5. Martina Šulcová +3,64, 6. Zuzana Zemková (všetky ČR) +3,99.

muži: 1. Adam Kotzmann 2:04,02 min, 2. Filip Forejtek (obaja ČR) +0,98 s, 3. Andreas Žampa (SR) +1,21, 4. Florian Pflug (Rak.) +2,53, 5. Matej Falat (SR) +2,67, 6. Jan Skořepa (ČR) +2,71.

Bežecké lyžovanie

Majstrovstvá SR, Štrbské Pleso - voľná technika s hromadným štartom

Muži (30 km): 1. Peter Mlynár 1:15:39,2 h, 2. Matej Kazár 1:17:22,0, 3. Miroslav Šulek 1:18:53,2

Ženy (15 km): 1. Paulína Fialková 55:46,6 min, 2. Alena Procházková 57:03,9, 3. Aneta Smerčiaková 1:07:50,0 h.

Atletika

Čečehovský polmaratón

Muži: 1. Viktor Starodubcev (Ukr./JM Demolex Bardejov) 1:12:30 h, 2. Sergej Rasčupkin (Ukr./ŠK Banské) 1:13:44, 3. Anatolij Malyj (Ukr./Malyj Team) 1:14:01, ... 5. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 1:17:27

Ženy: 1. Maria Gudaková (Ukr./JM Demolex Bardejov) 1:21:00 h, 2. Mahuliena Krištanová (Code2B Košice) 1:33:43, 3. Alena Farkašová (AC Michalovce) 1:35:54

Handbike
Muži: 1. Daniel Kukľa (Dlhá Lúka Bardejov) 43:58 min
Ženy: 1. Anna Oroszová (Hanbike Team Slovensko) 48:24 min

Šach

Konečné poradie ECo-C Extraligy (po 11. kole)

1. ŠK Dunajská Streda 27 bodov, 2. Reinter Humenné 22, 3. Slovan Commander Bratislava 20, 4. ŠK Prakovce 18, 5. TJ Slávia UPJŠ Košice 18, 6. ŠK Modra 16, 7. Liptovská šachová škola 15, 8. TJ INBEST Dunajov 15, 9. ŠKŠ Dubnica nad Váhom 13, 10. ŠK Osuské 11, 11. Šachový klub Sabinov 7, 12. ŠK Strelec Devínska Nová Ves 5

Sobota 25. marca

Hokej

Extraliga mužov, štvrťfinále, 5. zápas (na štyri výhry)

HC Košice - MHC Martin 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - stav série 2:3

Góly: 6. Jenčík (Huna, Klíma), 16. Šoltés (Hričina, Šedivý), 60. Nagy (Bicek) - 9. Heizer (Bačík, Tabaček).

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Nagy predpovedá v Martine veľký boj Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Košice odvrátili martinský mečbal

Extraliga ženy, finále, 5. zápas (na tri výhry)

ŽHK Poprad – ŽHK Šarišanka Prešov 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) – konečný stav série 3:2, Poprad získal titul

Góly: 3. Gorecká (Čulíková, Mikesková), 35. Žitňanská, 36. Wieczorek (Staroňová), 46. Korenková (Wieczoreková) - 10. Stašová (Maťašová, Jurčová), 16. Paľová (Sušienková). Rozhodovali: Valach, Celarová - Kasašová, Kúdeľová, vylúčené: 4:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 785 divákov.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Popradčanky plakali od šťastia, Prešovčanky od žiaľu

2. liga mužov - 3. zápas finále (na dve výhry)

MHK Humenné - MHK Dubnica nad Váhom 6:7 (0:2, 2:2, 4:3) - konečný výsledok série 1:2.

Góly: Faith a Klouda po 2, Schnelly, Dancsák – Brandis 2, Kanaet, Kotlárik, Hanták, Melichárek, Baron.

Extraliga dorastu - o 3. miesto (na tri výhry)

HK Gladiators Trnava - HK ŠKP Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:1

Futbal

3. liga Východ - 18. kolo

Giraltovce - Veľké Revištia 5:3 (5:0), 5., 25. (11 m) a 33. Digoň, 41. a 45. Kuriplach - 66. Janočko, 81. Podhorin, 90. Šukal.

4. liga Sever - 18. kolo

Humenné - Radvaň nad Laborcom 1:2 (1:2), 18. Porvazník - 19. Beták, 37. Ondica.

4. liga Juh - 18. kolo

Krásnohorské Podhradie - Veľký Folkmar 13:0 (8:0), 26., 42., 44. a 55. Héger, 72., 82. a 87. R. Kuzma, 2. Pollák, 4. Oravec, 37. Vaško, 38. Luko, 41. Almáši, 53. Erdofalvi.

Rudňany - Veľké Kapušany 3:1 (1:1), 19. Červeňák, 50. Jochman, 56. Bdžoch - 22. Hami.

Maria Huta - Strážske 3:0 (3:0), 6. Hudák, 10. Kandráč, 37. Timkovič.

Sobrance - Rožňava 0:0.

Volejbal

Extraliga mužov - semifinále (na tri výhry)

VK Mirad PU Prešov – VK Prievidza 3:2 (-13, 20, 20, - 19, 11) – stav série 1:0

Rozhodovali: Porvazník, Höger, 121 minút.

Prešov: Halaj 5, M. Sopko st. 19, Macko 5, Lux 20, Drobňák 15, Červeň 5, libero T. Lampart (Jurko, M. Hudák, Rajduga). Tréner J. Vlk.

VKP Bystrina SPU Nitra – VK KDS Šport Košice 3:1 (20, -21, 14, 18) – stav série 1:0

Rozhodovali: Sarka, Mokrý, 110 minút.

Košice: Kasperkevič 2, Jakubov 11, Kríž 5, Lamanec 21, M. Sopko ml. 12, Labik 2, liberá Vitko a Haky (Smolej, Šompľak, Bališin). Tréner R. Vlkolinský.

o 5. - 8. miesto (na dva hrané zápasy)

TJ Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 0:3 (-18, -15, - 20) - stav série 0:1

Rozhodovali: Tiňo, Čuňočka, 70 minút.

Svidník: Skasko 10, J. Hriňák 4, Ciupa 1, Majcher 5, Gera 2, Ščerba 11, libero Paňko (Holinga 1, S. Soták, Peleščák 2, Petrík). Tréner P. Tholt.

Extraliga ženy, štvrťfinále, 2. zápas (na dve výhry)

VK Eperia Prešov – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (17, 16, -20, 16) – stav série 1:1

Rozhodovali: Andrejčák, Niklová, 95 minút, 350 divákov.

Prešov: Jakábová 18, Obermanová 5, Povrazníková 15, Bodnárová 9, Schniererová 13, Sokolov 2, libero Olejníková (Kerpčarová, Kopilcová ). Tréner F. Bočkay.

Kežmarok: Zatrochová 9, Jakušová 10, Smák 4, Dragašeková 6, Labudová 8, Kredátusová 8, libero Nikmonová (Sandtnerová). Trénerka B. Špaková.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Prešovčanky zdolali Kežmarok, rozhodne sa pod Tatrami

Basketbal

SBL mužov, 43. kolo

KB Košice - BK Levickí Patrioti 79:66 (17:16, 22:17, 25:12, 15:21)

Najviac bodov: Žiak 19 (3 trojky), Matovič a Baťka po 14 - Josipovič 14, Djokič 13, Vojtek 10. TH: 19/15 - 21/11, fauly: 22 - 24, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Tomašovič, Kovalčík a Životský.

Extraliga ženy, semifinále, 1. zápas

Good Angels Košice - ŠBK Šamorín 81:43 (41:21) - stav série na tri výhry 1:0

Najviac bodov: Jurčenková 16, Kupčíková a Stehlíková po 11, Baburová 10 - Sujová 11, Vyňuchalová 10, Hašková 9.

O 5. - 8. miesto, 1. zápas

BAM Poprad - Slovan Bratislava 63:52 (28:24)

Najviac bodov: Theinerová 19, Hadačová 18, Kudličková 13 - Talajková 25, Paulovičová 7, Zarevúcka 6.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Basketbalistky Popradu museli hľadať novú motiváciu

Hádzaná

Ženy - WHIL, 22. kolo

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 24:27 (12:13)

Najviac gólov: Tulipánová 8/1, Rácková 5, Pócsíková a I. Bahýlová po 3 - Habánková 10/3, Wollingerová a Perederijová po 4. Pok. hody: 5/1 - 5/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Haščík a
R. Sivák (obaja SR), 1 000 divákov.

ŠKP Bratislava - Bemaco Prešov 18:30 (10:15)

Najviac gólov: Trúnková 8/5, Bednárová 4, Štetáková 3 - Demajová 8/2, Gajdošová a Lebedievová po 4. Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obaja SR), 100 divákov.

Vodné pólo

Pharma Group extraliga mužov, 5. kolo nadstavbovej časti o 1. - 4. miesto

KVP Nováky - ŠK Hornets Košice 5:5 (0:1, 1:2, 1:1, 3:1)

Góly: Furman 2, Kováčik, Martanovič a Nižný po 1 - Mitruk, Kostelník, Vidumanský, Baran a Vojtenko po 1.

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 12:5 (2:1, 2:2, 4:1, 4:1)

Najviac gólov: T. Bielik 4, Nezhyba a V. Hruška po 2, Kratochvíl, Brezina, Gyurcsi a P. Tkáč po 1 - Mikloda 2, Palaščák, P. Gašparík a Šuster po 1.

Hokejbal

Extraliga mužov, 22. kolo

HBK Protef Pov. Bystrica - MŠK Vippokerpro Kežmarok 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Góly: Linet, Tománek - Pisarčík, Kantorek, M. Roháčik.

Dvojice štvrťfinále play-off: Martin - Diaková, LG Bratislava - Skalica, Vrútky - Ružinov, Považská Bystrica - Kežmarok.

Zjazdové lyžovanie

Majstrovstvá SR, Štrbské Pleso

Slalom žien: 1. Veronika Velez-Zuzulová 1:54,62 min, 2. Tereza Jančová (obe SR) +3,82 s, 3. Veronika Čamková (ČR) +4,01, 4. Klaudia Nemcová (SR) +4,80, 5. Petra Kotrlová (ČR) +5,33, 6. Katarína Miklošová +6,50, 7. Kristína Saalová (obe SR) +8,03.

Slalom mužov: 1. Matej Falat (SR) 1:59,29 min, 2. Maciej Bydlinski (Poľ.) +2,23, 3. Felix Ortner (Rak.) +2,30, 4. Filip Forejtek (ČR) +2,65, 5. Andreas Žampa (SR) +3,03, 6. Samuel Revúcky (SR) +3,33.

Bežecké lyžovanie

Majstrovstvá Slovenska v šprintoch

Peter Mlynár a Alena Procházková sa stali na Štrbskom Plese majstrami Slovenska v šprinte klasickou technikou.

Muži - šprint klasickou technikou na 1,4 km: 1. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry), 2. Miroslav Šulek, 3. Rudolf Michalovský (obaja Ski team JASE˙Látky), 4. Jozef Šefčík (ŠKP Levoča) - všetci v A-finále, 5. Ondrej Benka-Rybár˙(ŠKP Vysoké Tatry), 6. Ján Mikuš (KBL Jasná Lipt. Mikuláš)

Ženy - šprint klasickou technikou na 1,2 km: 1. Alena Procházková (LK Slávia UMB Banská˙Bystrica), 2. Aneta Smerčiaková˙(KBL Jasná Lipt. Mikuláš), 3. Lucia Repková (KBT Spiš), 4. Michaela Orinčáková˙(ŠKP Levoča)

Lukostreľba

Výsledky majstrovstiev Slovenska v halovej lukostreľbe v Badíne

Olympijský luk

Ženy: 1. Alexandra Longová (VŠC Dukla Banská Bystrica), 2. Denisa Baránková (LK Bratislava), 3. Barbora Kubišová (Lukostrelec Banská Bystrica)

Muži: 1. Boris Baláž˙(LŠLK˙Liptovský˙Mikuláš), 2. Juraj Duchoň (AC Jasov), 3. Marek Dubašák˙(Blue Arrows Viničné)

Súťaž tímov: 1.˙Blue Arrows Viničné A (Alexandra Longová, Marek Dubašák, Justín Albertovič), 2. Blue Arrows Viničné B, 3.˙Lukostrelecký klub Suchá nad Parnou

Kladkový luk

Ženy: 1. Katarína Durná˙(Blue Arrows Viničné), 2.˙Diana Pashchenková˙(MŠK Kežmarok), 3.˙Viera Hanuliaková (LK Reflex Žilina)

Muži: 1. Jozef Bošanský˙(LK Hubert Arrows),˙2. Marián Marečák˙(MŠK Kežmarok), 3. Vladimír Hervartovský (LŠLK˙Liptovský˙Mikuláš)

Súťaž tímov: 1.˙Blue Arrows Viničné (Viktor Zeman, Martin Dubašák, Vladimír Bužek), 2.˙MŠK Kežmarok, 3.˙LŠLK˙Liptovský˙Mikuláš

Neprehliadnite tiež

Minister Érsek hovorí o výraznom pokroku na diaľnici

V závere uplynulého roka sa začala výstavba medzi Bidovcami a Budimírom.

Opátčanov rozdeľuje využitie bývalej školy

Z nevyužívanej nehnuteľnosti môže byť materská škola aj stacionár pre seniorov.

Okresný úrad zrušil povolenie na búranie prešovského Tesca

Terajší obchodný dom Tesco by malo nahradiť nové obchodné centrum Forum.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Všetko, čo potrebujete vedieť o osýpkach (otázky a odpovede)

V štyroch krajoch nefunguje proti ochoreniu kolektívna imunita.

EKONOMIKA

Chorí ľudia sa dostali do pasce. Štát žiada nedostupné papiere

Sociálne zariadenia sa nevedia dostať k príspevkom.

KOMENTÁRE

Danko je stretnutie tretieho druhu

Aj výzva „pustite Danka k maturite“ sa míňa s podstatou situácie.

Najčítanejšie na Korzár


Inzercia - Tlačové správy


  1. 5 krokov k vlastnému bývaniu
  2. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
  3. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
  4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  7. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  8. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  9. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  10. Inteligencia vo všetkom
  1. Budúcnosť EÚ a inteligentných miest
  2. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
  3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  5. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
  6. Zlatá minca 2016 priniesla pre mBank sedem ocenení
  7. BILLA a Jamie Oliver pozývajú deti do zázračnej záhradky!
  8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  9. Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!
  10. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
  1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 24 292
  2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 306
  3. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 932
  4. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 6 040
  5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 5 954
  6. 5 krokov k vlastnému bývaniu 5 476
  7. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 3 496
  8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 3 399
  9. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 3 099
  10. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 702

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop