Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Šofrankovej víťazné repete

V Leemšanoch boli dve kolá pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

LEMEŠANY. Členovia klubu orientačného behu Kysak zorganizovali počas víkendu dve kolá pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

V sobotu sa organizátori museli vyrovnať aj s dažďom, ale nedeľné preteky usporiadali za slnečného, hoci veterného počasia.

V 2. kole pretekov štartovalo 106 pretekárov. Trate boli situované v lese západne od obce Lemešany, pričom sa zápolilo podľa mapy s názvom Bažiny v teréne s množstvom bažín, ale i hustníkov a lúk.

Na najnáročnejšej trati mužov dlhej 7,4 km s prevýšením 300 m a 30 kontrolami si prvenstvo z 24 štartujúcich vybojoval Dániel Fehérvári za 46:20 min. pred Tomášom Mušinským za 47:36 min. a tretí skončil Dušan Sláma (všetci ATU Košice) za 50:04 min. V kategórii žien si Antónia Šofranková (ATU Košice) po sobotňajšom prvenstve pri Izre zopakovala víťazstvo aj v nedeľu pri Lemešanoch na 5,66 km trati (prev. 200 m, 20 KS) časom 57:57 min. Ďalšie priečky na stupňoch víťazov obsadili jej oddielové kolegyne, keď druhá v cieli Natália Tyszová zaostala 50 sekúnd a tretia skončila Kristína Krajčíková za 61:53 min.

Vo veteránskych kategóriách sa do 3. miesta umiestnili: M35-: 1. J. Mihalič (ATU), 2. J. Wallner (Kobra BA), 3. P. Sláma (ATU), W45-: 1. E. Mušinská (ATU), 2. A. Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 3. E. Belicová (ATU), M45-: 1. P. Barcík (BK Sliač), 2. P. Šoltés (Čingov Sp. N.Ves), 3. P. Sláma(ATU), W55-: H. Athanazová, M55-: 1. J. Kollár (KOB Kysak), 2. A. Onder (Metropol Košice), 3. F. Šoltés (Čingov Sp. N.Ves). V kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Ondrej Kvaka (KOB Kysak).
V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: W-10: J. Pavelová, M-10: Ľ. Pavela (obaja KOB Kysak), M-12: Jakub Janšo, W-14: S. Mihaličová, M-14: R. Sláma, W-18: Ľ. Weissová (všetci ATU Košice), M-18: M. Cidorík (AŠK Pezinok).

V kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Ondrej Kvaka (KOB Kysak).

Košickí poslanci prekvapili: Odmietli predať záhradu Paškovej

Členom zastupiteľstva sa nepozdávala cena.