Tzv. postfaktuálna doba napríklad v pohode zhltne, že „Trump vo voľbách prehrá.
V prieskumoch sa nikdy nedostal pred Hillary na jediný celý týždeň od chvíle, čo boli obaja svojimi stranami nominovaní".
Áno. Obočia by sa pritom mali dvíhať plošne, veď citovaný bol práve Fareed Zakaria, zrejme najrešpektovanejší a „najhranejší" politický komentátor zemegule.
Aby sme mu nekrivdili, boli aj iní. More. „Voľby vyhrá Hillary jednoducho preto, lebo farebné menšiny majú hlasovacie právo".
Alebo „vyhrá Hillary, lebo je skúsená, pracovitá (...), neobdivuje Putina a nechytá cudzích mužov za prirodzenie" (narážka na video s Trumpom), prípadne „Trump urobil všetko pre to, aby prehral (...), otázkou len je, akým rozdielom prehrá, a aké následky si z jeho prehry odnesú republikáni".
Kapacity - lebo v prehľade sú všetko US „opinion lídri" - nie sú za svoje veštby poťahované či inak spochybňované, čoho logickou konzekvenciou je, že v budúcnosti sa bude predpovedať s ešte ľahším srdcom a ešte „bezdôsledkovejšie".
Znamená to, že napríklad Sulík, ktorý na SR veštil víťazstvo Trumpa, vie o svete, nebodaj US politike viac ako Zakaria (a tutti quanti)?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.