Korzár logo Korzár

Báječná bašta v Kráľovskom dvore šmakovala Skrúcanému i Rašimu

Pokrmy varia výhradne zo surovín, ktorých pôvod poznajú.

Krstil primátor so Števom Skrúcaným. Spolumajitelia Peter Sova a Róbert Krajča si splnili sen o kráľovskej bašte.Krstil primátor so Števom Skrúcaným. Spolumajitelia Peter Sova a Róbert Krajča si splnili sen o kráľovskej bašte. (Zdroj: Renáta Némethová)

KOŠICE. Reštauráciu Kráľovský dvor v centre Košíc slávnostne pokrstil moderátor Štefan Skrúcaný spolu s primátorom Richardom Rašim a spolumajiteľmi Petrom Sovom a Róbertom Krajčom, ktorí sa rozhodli urobiť kulinárom obrovskú radosť tým, že pokrmy varia výhradne zo surovín, ktorých pôvod poznajú.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vychýrený kuchár Marcel Ihnačák nešetril chválou nad surovinami, pochádzajúcimi z domácej farmy a od pestovateľov zo Slovenska.

"Varenie je takto zábavou, jedlá sú úžasné, čerstvé a kvalitné. Varia sa samy."

SkryťVypnúť reklamu

Raši a Skrúcaný: Diétu nedržíme, len jeme striedmo

A hoci primátor Richard Raši i Štefan Skrúcaný svojimi štíhlymi postavami doslova vyrábajú komplexy, dokonca aj u dám, obaja svorne tvrdia, že anorexia za tým nie je, iba šport a striedme stravovanie.

"Ochutnal som vynikajúce pečené prasiatko i domáce jaternice, klobásku z mangalice a dokonca aj medvedí guláš z maca, ktorý bol skolený v revíri vo Vysokých Tatrách  pod kontrolou poľovného združenia. Všetko bolo báječné. Už ani nehovorím, že si tu sami pečú domáci chlebík a na raňajky vám urobia praženicu z domácich vajíčok. Je fajn, že sa majitelia reštaurácie rozhodli ísť, síce ťažšou, ale kvalitnejšou cestou, ktorá im určite prinesie mnoho vďačných fajnšmekrov, ktorí ocenia kvalitné suroviny z domácich fariem a úžasný dobový inetriér Kráľovského dvora, ktorý tu stojí takmer 500 rokov," tešil sa štíhly moderátor, ktorý sa nám priznal, že na líniu si vo svojom veku dáva veľký pozor.

SkryťVypnúť reklamu

Moderátorka Smotánky vraj varí dobre

"No jednoducho nevečeriam, ale nie preto, že by Erika (Judínyiová - pozn. red.) nevedela variť. Ona je náhodou veľmi šikovná kuchárka a dokáže uvariť množstvo fajnových domácich jedál, vrátane polievok a prívarkov. Dôvod je jasný, keď chcem ešte tancovať a spievať a popritom moderovať, musím sa držať vo forme. Nehovoriac o tom, že by sme si priali s Erikou spoločného potomka a usilovne na tom pracujeme," usmieval sa Skrúcaný, ktorý potvrdil, že manželstvo s Erikou je stále fajn a láska i tolerancia fungujú perfektne.

Splnili si sen o kvalitnom jedle

"Túžili sme otvoriť v Košiciach farmársku reštauráciu. Na prípravu jedál používame suroviny pochádzajúce priamo z našich fariem, kde zvieratá chováme v prirodzených podmienkach. Zeleninu a ovocie si zaobstarávame z fariem, kde ich pre nás pestujú a tak isto z tržníc, kde nakupujeme aj lesné plody a sezónne ovocie. Chceme poznať pôvod surovín a mať ich ultra čerstvé. Budeme mať aj zubáča a pstruha z našich vôd, ale aj úhora a jesetera, medveďa i divinu. Nakupujeme aj od babiek z trhu, ako dnes ráno fantastické čučoriedky a trnky, z ktorých sme dnes pripravovali dezert," nadšene hovoria spolumajitelia Peter Sova a Róbert Krajčo, ktorí si takto splnili svoj sen o tom, ako má dobré jedlo vyzerať.

SkryťVypnúť reklamu

A doplnili ho aj interiérom, v ktorom sa naozaj budete cítiť ako na kráľovskej bašte, lebo i vína či domáci chlieb sú v Kráľovskom dvore úplnou samozrejmosťou.

 

Slovenskí herci

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  2. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  3. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  4. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  5. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  7. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  8. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  1. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  2. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  3. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  4. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  5. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  6. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  7. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 13 950
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 11 349
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 8 477
  4. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 4 126
  5. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 950
  6. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 2 927
  7. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 2 766
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 2 503
  1. Rado Surovka: Zázračný liek zo Slovenska
  2. Vladimír Krátky: Šaškové počmáraní ... .
  3. Andrea Podešvová: Zdravé regióny, chorá krajina
  4. Ľuboslava Šusteková: Hybaj na huby, nájdi si svoj hríb
  5. Štefan Šturdzík: Právoplatne odsúdený Kováčik chce žiadať odškodné.
  6. Ľudmila Križanovská: Ako rozpoznať toxickú pracovnú kultúru skôr, než vás pohltí
  7. Miro Holec: Šport nie je luxus, ale investícia. Ak chceme, aby Slovensko malo svojich šampiónov, musíme im dnes otvoriť ihriská, nie len obrazovky.
  8. Ján Valchár: O neschopnom ministrovi financii a ešte neschopnejšej opozícii
  1. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 46 223
  2. Ivo Nesrovnal: Matúš, vďaka za pozvanie, ale pod toto sa nepodpíšem. Ad električka v Petržalke. 19 479
  3. Martin Sukupčák: Ako jeden primátor "urbanizuje" mesto L. Mikuláš 16 388
  4. Rado Surovka: Robo, dokázal si to, gratulujeme. 13 236
  5. Ivan Čáni: Súdruh Blaha napísal status o tom, aký je rozdiel medzi nami (slniečkarmi) a jeho fan clubom. 9 271
  6. Matej Galo: Pán Fico, rozhodli ste sa tunelovať takto na hulváta? 7 861
  7. Monika Albertiová: Kritika nie je útok: PS versus Hnutie Slovensko. Zas do seba kopú - a Fico sa smeje 7 006
  8. Martin Ondráš: Hrobár slovenského vidieka 6 913
  1. Věra Tepličková: Premiér v akcii alebo História sa fakt opakuje?
  2. Pavel Macko: Prelomia Rusi obranu alebo ustúpia ultimátu?
  3. INESS: Koľko ušetrí telemedicína?
  4. Marcel Rebro: Pellegriniho sestra: Colombova žena slovenskej politiky
  5. Pavel Macko: Nemecká vs. ruská ekonomika: Fakty proti mýtom, ktoré šíri Fico
  6. Pavel Macko: Prečo rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom nikam nevedú?
  7. Marcel Rebro: Slováci dokážu závidieť polosirote rehabilitačný tábor a beznohému protézu
  8. Marcel Rebro: Kaliňákove tanky, Pearl Harbor a slovenský ministerský časostroj
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu