Rybársky revír Ľutinka č. 1 od ústia do rieky Torysa po ústie potoka Horošov v obci Majdan a potoky Jakoviansky, Martinovka, Táborový potok a Trepeš je štrkonosným revírom.
Má značný spád a snahu meniť koryto, preto brehy v horných úsekoch od obce Olejníkov po povodni v septembri 2007 spevňoval a navršoval správca kamenným záhozom počas niekoľkých rokov.
Na toku sa nachádzajú v obci Ľutina dva stupne s vývariskami, ktoré majú pre existenciu rýb veľký význam.
Tesne pod obcou Ľutina má potok ešte charakter horného pstruhového pásma, ale poniže asi 1000 metrov pod obcou bol správcom toku preložený ďalej od cesty na niekoľko desiatok metrov.
Najspodnejší úsek potoka nad rómskou osadou ďalej pretekajúci obcou Pečovská Nová Ves je správou povodia často v rámci údržby spriechodňovaný pre povodie typickým vyhŕňaním štrkového dna do strán a prakticky vo veľmi nízkom stĺpci do šírky rozhrnutého koryta majú šancu prežiť iba drobné druhy rýb.
Na úseku preloženom správcom pod Ľutinou v rámci prieskumu boli zistené prevládajúce druhy mreny, prevažne škvrnité a čerebľa pestrá. Boli ich stovky kusov na prelovenom približne 120–metrovom úseku.
Dopĺňal ich slíž severný rádovo v desiatkach kusov. Dva jalce hlavaté o celkovej hmotnosti 25 gramov boli v tomto prípade zriedkavým doplnkom úseku.
Horná časť obce Olejníkov a pod obcou v podstate až po Ľutinu a smerom nahor na Majdan je typickým pstruhovým potokom. Na prelovenom vyše 100-metrovom úseku sme odlovili 76 kusov pstruha potočného bez výskytu čo len jedného exempláru čereble pestrej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.