Košický kraj
KINÁ
KOŠICE:
CINEMAX - (streda) Tajný život maznáčikov 3D o 13.20, Pete a jeho drak o 17.30, Pete a jeho drak 3D o 15.20, Beh-Hur 3D o 19.50, Tajný život maznáčikov o 14.00, 16.00, 18.30, Beh-Hur o 18.00, Jednotka samovrahov o 20.40, Doba ľadová: Mamutí tresk o 13.40, Strašidlá o 13.30, 15.50, Matky rebelky o 18.10, Star Trek: Do neznáma o 20.20, Vojnoví psi o 16.10, 20.30, Božská Florence o 18.40, Buchty a klobásy o 16.20, 21.00, Učiteľka o 14.10, Star Trek: Do neznáma 3D o 15.10, Jednotka samovrahov 3D o 17.40, Smrtiaci príliv o 20.10, Hľadá sa Dory o 13.50, Hore za láskou o 16.00, Najkrajší deň o 18.35, Nezhasínaj! o 20.50 hod., (štvrtok) Tajný život maznáčikov 3D o 13.50, 16.10, Kamoš obor o 15.50, Kamoš obor 3D o 13.40, 18.20, Ben-Hur o 20.50, Matky rebelky o 13.20, 18.10, Pete a jeho drak o 15.40, Tajný život maznáčikov o 13.00, 17.50, Jednotka samovrahov o 19.50, Strašidlá o 13.30, Buchty a klobásy o 16.00, 19.00, Najkrajší deň o 18.00, Bláznivá päťka o 16.50, 20.30, Doba ľadová: Mamutí tresk o 14.30, Smrtiaci príliv o 15.30, 21.00, Bitka o Sveastopoľ o 20.20, Peter a jeho drak 3D o 14.10, Nezhasínaj! o 16.30, Vojnoví psi o 20.10, Božská Florence o 17.20, Star Trek: Do neznáma o 19.40,
ARTMAX FILMY - Sloboda pod nátlakom o 18.30 hod.,
STER CENTURY CINEMAS - (streda) Ben-Hur o 17.20, 20.00, Božská Florence o 18.00, Peter a jeho drak o 13.50, Smrtiaci príliv o 20.10, Star Trek: Do neznáma o 16.00, Vojnoví psi o 18.20, Buchty a klobásy o 20.30, Matky rebelky o 19.40, Tajný život maznáčikov o 14.20, 15.45, 16.10, 3D o 14.00, Jednotka samovrahov o 17.40, Doba ľadová: Mamutí tresk o 13.30, Hľadá sa Dory o 15.20 hod., (štvrtok) Bláznivá päťka o 16.10, Kamoš obor o 13.40, 18.00, 20.15, Kamoš obor 3D o 15.50, Sloboda pod nákladom o 17.30, Ben-Hur o 17.50, Smrtiaci príliv o 20.20, Buchty a klobásy o 18.45, 20.30, Matky rebelky o 18.10, Tajný život maznáčikov o 13.30, 14.15, 16.00, Jednotka samovrahov o 20.10, Učiteľka o 15.30, Doba ľadová: Mamutí tresk o 14.00 hod.,
ÚSMEV - (streda) Božská Florence o 18.00, Revenant: Zmŕtvychvstanie o 20.30 hod.,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (streda) Ben-Hur o 20.00, Božská Florence o 18.00, Pete a jeho drak o 13.50, Smrtiaci príliv o 20.10, Star Trek: Do neznáma o 16.00, Vojnoví psi o 18.20, Buchty a klobásy o 20.30, Tajný život maznáčikov o 14.20, 15.45, 16.10, 3D o 14.00, Jednotka samovrahov o 17.40 hod., (štvrtok) Kamoš obor o 13.40, 18.00, Kamoš obor 3D o 15.50, Sloboda pod nákladom o 17.30, Ben-Hur o 17.50, Smrtiaci príliv o 20.20, Buchty a klobásy o 18.45, 20.30, Tajný život maznáčikov o 13.30, 14.15, 16.00, Jednotka samovrahov o 20.10, Učiteľka o 15.30 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE: VÝCHODOSLOVENSKÁ GALÉRIA (Hlavná 27) Lesk a sláva - Holandská maľba 16. - 18. storočia zo zbierky Alšovy jihočeské galerie (do 30. 10.), Boris Vaitovič - Still alive alebo 2+2=3 (do 18. 9.), (Alžbetina 22, ut - ne 10 - 18) - ,
MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Komorná výstava - Známy a neznámy Löffler (1906 - 1990), Výstavy: Medzi realistickou dogmou a slobodným výrazom - Od starej krásy po nové umenie II. 1950 - 2000 (do 11. 9.), Košice 3, 2, 1 ... ŠTART - výstava vo výklade a v átriu múzea,
VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad, (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení;
SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí, Mária Mračnová - FAJA (do 2. 10.),
MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, Viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby Mi-24,
KASÁRNE/KULTURPARK (Kukučínova 2, ut - ne 11 - 18) - Galéria Alfa: Lucia Tallová: Before The Beginning After The End (do 4. 9.),
ŠOPA GALLERY (Hlavná 40, po - pia 16 - 18) - Lucia Moravčíková: V priestore internetu prúdi a blúdi mnoho citu (do 5. 9.),
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny,
VEĽKÉ KAPUŠANY: FOTOGALÉRIA ROBERTA A CORNELLA CAPA - Stála expozícia: Rodina, detstvo a mladosť svetoznámych amerických fotografov, ktorých matka pochádzala z V. Kapušian. Reprodukcie fotografických prác autorov. Dejiny a vývoj fotografie,
MESTSKÉ MÚZEUM - Stála expozícia: Obydlia a bývanie - Remeslá (kováčstvo, košikárstvo, tkáčstvo, včelárstvo) - Domáce a poľnohospodárske náradia a nástroje,
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu, Terra Gothica / Gotická cesta v obrazoch zo zbierok galérie, Záhrada umenia; Femme fatale - motív ženy vo východoslovenskom výtvarnom umení od začiatku 20. storočia po súčasnosť (do 4. 9.),
MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia,
BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši
ZÁBAVA
KOŠICE: TABAČKA KULTURFABRIK - (streda, štvrtok) Preber sa! Čhi Kung - Tai Chi - Jóga - Strečing od 8.00 hod., Tabačka mini (animátori od 9.00 do 14.00 hod.) (dielničky od 16.00 do 18.00 hod.), (párty) Stredávka o 21.00 hod., (štvrtok) (koncert) Agent Fresco (IS), Support: The Ills (SK) o 20.00 hod.
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - (streda) Tajný život maznáčikov o 14.00, 16.00, 18.40, Beh-Hur o 18.00, Vojnoví psi o 20.30, Tajný život maznáčikov 3D o 13.30, Star Trek: Do neznáma o 17.40, Pete a jeho drak 3D o 15.30, Beh-Hur 3D o 20.10, Nezhasínaj! o 14.30, Pete a jeho drak o 16.30, Buchty a klobásy o 20.40, Doba ľadová: Mamutí tresk o 14.20, Matky rebelky o 16.20, Božská Florence o 18.30, Smrtiaci príliv o 20.50, Hore za láskou o 13.20, Strašidlá o 15.45, Najkrajší deň o 18.00, Jednotka samovrahov o 20.20 hod., (štvrtok) Bitka o Sevastopoľ o 19.50, Bláznivá päťka o 16.50, 20.30, Buchty a klobásy o 14.50, 19.00, Doba ľadová: Mamutí tresk o 14.00, Jednotka samovrahov o 20.20, Kamoš obor o 15.40, Kamoš obor 3D o 18.00, Matky rebelky o 18.10, Najkrajší deň o 17.30, Pete a jeho drak 3D o 15.10,
ARTMAX FILMY - Sloboda pod nákladom o 19.10, Smrtiaci príliv o 21.00, Star Trek: Do neznáma o 16.30, Strašidlá o 13.50, Tajný život maznáčikov o 13.40, Tajný život maznáčikov 3D o 13.10, 16.00, Vojnoví psi o 20.40 hod.,
POPRAD: CINEMAX - (streda) Ben-Hur o 20.50, Ben-Hur 3D o 18.10, Buchty a klobásy o 17.50, Jednotka samovrahov o 19.50, Pete a jeho Drak 3D o 15.40, Smrtiaci príliv o 21.00, Star Trek: Do neznáma o 16.10, Tajný život maznáčikov o 16.00, Vojnoví psi o 18.40 hod., (štvrtok) Ben-Hur o 13.40, Bitka o Sevastopoľ o 19.40, Buchty a klobásy o 18.40, Jednotka samovrahov o 20.20, Kamoš obor o 15.30, Kamoš obor 3D o 17.50, Pete a jeho drak o 13.20, Smrtiaci príliv o 20.30, Tajný život maznáčikov o 13.30, Tajný život maznáčikov 3D o 15.40, Vojnoví psi o 16.10,
ARTMAX FILMY - Sloboda pod nákladom o 18.00 hod.,
HUMENNÉ: FAJN - (streda) Dior a ja o 17.30, Smrtiaci príliv o 19.30, (štvrtok) Doba ľadová: Mamutí tresk o 17.30, Bitka o Sevastopoľ o 20.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV: KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86 ut - pia 9 - 17, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstavy: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom;
ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) Hlavná 51 - Chodba: Fantazijná grafika zo zbierok Šarišskej galérie (do 18. 9.), Hlavná 53 - Malá výstavná sieň, chodba: NOVUS ORDO/Výtvarné dielo v kontexte (do 18. 9.), Hlavná 53 - Suterén: Miroslav Potoma/Insitná maľba (do 18. 9.);
ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky,
NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare,
SABINOV: KC NA KORZE (po - pia 9 - 17) - Stále expozície: Historický Sabinov, fotografie PaedDr. Jozefa Mika;
STARÁ ĽUBOVŇA: ĽUBOVNIANSKA KNIŽNICA: Stoly spisovateľov,
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Edgar Degas - Holá pravda (do 18. 9.), Patrik Illo - Viac - menej (do 11. 9.),
STARÝ SMOKOVEC: VILA FLÓRA - Stála expozícia: Tatry v umení zo zbierok Tatranskej galérie, Kabinet kuriozít - výstava s témou Tatier zo zbierok súkromných zberateľov; Kamil Kozub - Home is home (do 29. 9.);
ART KLUB TG - Janko Lehotský - Moje mladšie ja (do 4. 9.),
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu,
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.