Michal Krajčík triumfoval na Boroka Cupe v Maďarsku

Sportnet|12. mar 2014 o 00:00

Počas víkendu sa tucet orientačných bežcov z klubu Akademik Technická univerzita Košice zúčastnil dvojdňových pretekov v orientačnom behu Boroka Cup v Maďarsku.

KISKERES. Preteky sa uskutočnili v rovinatých terénoch západne od Kecskemétu pri Kiskeresi.

Zo zástupcov košického klubu najväčší úspech dosiahol v hlavnej kategórii mužov Michal Krajčík, ktorý v konkurencii 40 pretekárov z Maďarska, Srbska, Rakúska, Česka a Slovenska vyhral obe etapy a celkovo zvíťazil s náskokom 10:08 min. pred Maďarom Zsebeházym.

V prvej desiatke zo Slovákov ešte skončili šiesty Tomáš Mušinský (ATU Košice) a ôsmy Marián Dávidík (Kobra Bratislava). V ženskej kategórii celkovo vyhrala Maďarka Gréti Péntek pred Janou Macinskou (ATU Košice) a tretia skončila Katarína Labašová, ktorá síce vyhrala prvú etapu, ale v druhej skončila až ôsma.

Husársky kúsok sa podaril 53-ročnému veteránovi Jozefovi Pollákovi – suverénne vyhral kategóriu mužov od 40 rokov. Prvenstvom ho napodobnil Lukáš Novota v kategórii žiakov do 12 rokov. Ocenenie si vybojovala aj celkove tretia Elena Belicová v kategórii žien od 50 rokov.

Predseda klubu ATU Košice Jozef Pollák o pretekoch povedal: „Charakter týchto terénov sme poznali už z minulosti. Ide o terény s pieskovými dunami a s hustou vegetáciou borievok. Hlavne tá umožňuje orientačne veľmi náročnú stavbu tratí, kvôli ktorej tam pretekári na začiatku sezóny radi štartujú. My sme pobyt spolu s pretekmi využili na krátke sústredenie, okrem samotných pretekov sme absolvovali štyri veľmi kvalitné tréningy.“