Bardejov sa ujal vedenia vo finálovej sérii

(Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|6. mar 2014 o 19:50

Prvý zápas finálovej série I. ligy hokejistov medzi Bardejovom a Michalovcami rozhodol jediný gól.

BARDEJOV. Na bardejovskom zimnom štadióne sa začala finálová séria I. ligy hokejistov. O právo pobiť sa v baráži o postup do extraligy bojujú HC 46 Bardejov a HK Dukla Michalovce na štyri víťazné duely.

Prvý zápas sa skončil na bardejovskom ľade najtesnejším víťazstvom domáceho celku, ktoré zariadil gólom v 41. minúte Ladislav Ščurko.

Druhé stretnutie, opäť na bardejovskom ľade, sa hrá v piatok od 17.30 hodiny.

Rozhodol Ščurkov gól v úvode tretej tretiny

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a už v úvode spálil dve tutovky Gmitter. Úvodná desaťminútovka ako aj zvyšok prvej tretiny priniesli ešte niekoľko pekných hokejových momentov, no ani jeden gól.

Toho sa diváci nedočkali ani v druhom dejstve, hoci šance domácich útočníkov Gmittera a Salijiho po ňom volali.

Bardejov bol aj po polovici stretnutia aktívnejším tímom, no puk za brankára Fedora nedokázal dostať ani Lažo, ani Hričina.

Domáci sa napokon dočkali 44 sekúnd po začiatku tretej tretiny. Hopkovič vysunul Ščurka a ten v samostatnom nájazde mieril presne.

V záverečnej desaťminútovke to niekoľkokrát horelo pred oboma brankármi, gól však už nepadol.

K víťazstvu domácich výrazne dopomohol aj brankár Robin Blažíček, ktorý zneškodnil všetkých 20 striel súpera.

Bardejov - Michalovce 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

stav série 1:0

Gól: 41. Ščurko (Hopkovič, Kramár)

Rozhodovali: Jura - Orolin, Kalina, vylúčení 4:5, navyše Drotár (Michalovce) 10 min., presilovky a oslabenia 0:0.

Ďalšie termíny série: 7., 10., 11., prípadne 13., 15. a 17. marca.