Nový rok Košice privítali veľkolepým ohňostrojom
Ľudia na pešej zóne sa bavili až do skorého rána. Ulicami zneli moderné popové hity, ale aj známe ľudovky.
KOŠICE. Silvestrovské oslavy na Hlavnej sa oficiálne začali už o ôsmej hodine večer diskotékou DJ Pepa, tanečnými vystúpeniami a koncertom Klasik Big Band. Po nich zaspievala jedna z najlepších slovenských speváčok Katka Knechtová.
Tú správnu tanečnú zábavu rozprúdil až Senzus s overenými piesňami pre masové zábavy. Tisíce Košičanov spievali Išiel Macek do Malacek, tancovali na Načo pôjdem domov a robili vláčik pri českej Mašinke.
Pani Emília prišla so sestrou a priateľmi osláviť príchod nového roka do mesta prvýkrát: „Je tu super, nálada je výborná. Najviac sme sa tešili na Senzus. Ani zima nám nie je, lebo pijeme červené vínko. Len to si prajeme, aby budúci rok bol lepší ako tento. A predsavzatia? Žiadne si nedávam, je to zbytočné. Aj tak budem fajčiť aj naďalej, ja sa poznám.“
Senzus vystriedali Chiki liki tu-a so svojimi najväčšími hitmi. Nie každému ale boli úplne po chuti. „Neviem, kto to vyberal, ale mohli vybrať aj lepšie kapely. Chiki liki tu-a sa mi tu nehodí. Chcelo by to skôr niečo rezkejšie, na čo sa dá viac skákať a tancovať,“ vraví študent Marián z KVP.
Nevyšla chata, prišli na Hlavnú
Nálada pod pódiom bola výborná. O pár metrov ďalej sa debatovalo aj o vážnejších veciach.
„Ja viem, že je Silvester a pijeme medovinu na Hlavnej, aj sa celkom dobre bavíme, ale stále sú tu v pozadí nejaké obavy z ekonomickej situácie,“ priznáva Róbert zo Západu. „Tak dúfame, že keď už budúci rok nebude lepší, že nebude ani horší. Prišli sme sa od toho všetkého trocha odreagovať, lebo nám nevyšla chata, na ktorú sme chceli ísť. Zatiaľ sa nám najviac páčila Katka Knechtová. Naživo bola veľmi dobrá.“
Robo z Radvane nad Laborcom doviedol na Hlavnú svojich priateľov z Kanady: „Aby videli, ako tu my oslavujeme Nový rok. Vlastne ani neviem, aké kapely tu majú byť, ale asi je to jedno, veď pozrite – oni tancujú na všetko. Som rád, že sa bavia.“
Ohňostroj nesklamal
Tesne pred polnocou zaželal Košičanom veľa úspechov aj primátor Richard Raši. Zároveň im sľúbil, že rok 2012 bude určite lepší. On sám verí tomu, že ako sa človek správa na Nový rok, tak to bude aj po celý rok:
„Preto sa snažím ísť stále v prvý deň roka s deťmi niekde do prírody, zašportovať si a tak. Potom mám z toho dobrý pocit, že budem takto zdravo žiť celý rok.“
Po odpočítavaní posledných sekúnd starého roka zaspieval Jaroslav Dvorský Košičanom slovenskú hymnu. Vzápätí sa rozozvučal pyromuzikálny ohňostroj na melódiu Firework od Katy Perry.
„Bolo to niečo nádherné. Ešte som taký super ohňostroj naživo nevidela,“ tešila sa študentka Nika z Ťahanoviec.
Pre rozvášnené davy potom DJ Pepo namiešal ten správny disko-mix až do jednej hodiny nadránom.
Milka z Terasy nevítala Nový rok na Hlavnej po prvýkrát. Všetkým prajem zdravie a lásku, aby sme sa navzájom mali radi.
Katka Knechtová. Silvestrovský koncert sa jej vydaril.
Senzus vie, ako to roztočiť. Tancovali mladí aj starí.
Láska moja de si? Spustili Chiki liki tu-a hneď po polnoci.
Odpočítavanie posledných sekúnd. Mládež si to užívala.
Výbuchy šampanského. Neodmysliteľne patria k Silvestru.
Pod pódiom to vrelo. Každý si chcel posledné chvíle roka vychutnať naplno.
Jaroslav Dvorský s primátorom a viceprimátorkou. Pri slávnostnom novoročnom prípitku.
Zvyšky z ohňostrojov. Zaplavili v noci centrum mesta.
Foto k článku: Judita Čermáková
pondelok 2. 1. 2012 | lnk
© 2012 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
Pyromuzikálny ohňostroj. Výbuchy zladené s hudbou divákov očarili.
Foto: Judita Čermáková

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- V autobuse poliali študentku kyselinou 2 410
- Škole šmyku v Prešove vystavili ľudia stopku 1 845
- Rómovia zo Spiša húfne odchádzajú do Kanady 1 489
- Laureáti Ceny mesta Košice sú známi 966
- Inšpekcia rieši stratený záznam o nehode v Čaklove 962
- Uvoľnené skaly na Kostolianskou drvia trhaviny 655
- Rozpočet Košíc nahlodávajú súdne spory a eurofondové kiksy 588
- Tatiča dnes pustia z väzby 532
- Róma neobslúžili v bare. Na súde uspel 474
- V obci vernej SDKÚ majú pochybnosti 464

























ďalšie info
denné menu


