Štrba v derby v Hranovnici nepochodila

Ako hrali podtatranskí futbaloví piatoligisti.

V. LIGA - S-Z

Vrbov - Š. Dravce 2:0 (1:0)

Lepšie začali Dravčania, ktorí už vo 4. minúte mohli otvoriť účet duelu, no z vyloženej šance jeden z ich hráčov netrafil odkrytú bránu Ondrejku. Vrbovčania ostali v úvodnej štvrťhodine ofenzívnym náporom súpera dosť zaskočení a vážnejšiu príležitosť na skórovanie si nevytvorili. Podarilo sa im to až v 20. minúte, keď po individuálnej akcii sa zoči-voči brankárovi hostí ocitol I. Malich, no strela z jeho kopačky skončila len na žrdi. Po tomto okamihu sa domáci osmelili o čosi viac a po rohovom kope po polhodine ohrozil hlavičkou súperovho gólmana M. Dučák. V 35. minúte sa snažil prekvapiť brankára hostí T. Ondrejka, no jeho prudký volej z polovice ihriska si cestu do poloodkrytej brány nenašiel. V 40. minúte však už Vrbovčania svoje útočné snaženie dokázali pretaviť vo vedúci gól, keď I. Malich po individuálnej akcii dokonale zužitkoval zaváhanie v zadných radoch hostí. Po zmene strán v úvode hostia neskladali zbrane a neraz nepríjemne ohrozili gólmana Ondrejku, ktorý však svoj tím podržal. V 69. minúte to boli Vrbovčania, ktorí pridali druhý presný zásah, keď po kolmici L. Dučáka z hranice 16-ky oklamal defenzívu aj brankára hostí M. Dučák. Dravčania po tomto okamihu viditeľne znervózneli, čo vyvrcholilo v 75. minúte, keď jeden z ich hráčov zastavil takmer likvidačným zákrokom T. Ondrejku, za čo bol následne aj vylúčený. Po následnej roztržke po druhej žltej karte opustil ihrisko aj domáci Krátky, čím sa sily na ihrisku vyrovnali. V zostávajúcich fázach sa už hostitelia viac zamerali na kontrolu výsledku a súperovu bránu už do záveru ani neohrozili.
Góly: 40. I. Malich, 69. M. Dučák. Pred 150 divákmi rozhodoval Hrinda, ŽK: Krátky 2, Pirožek - Kušnír, ČK: Krátky - Kmec. VRBOV: M. Ondrejka - Baláž, Pirožek, L. Dučák, P. Kaprál - T. Ondrejka, D. Malich (88. Matalík), M. Dučák, Duda (46. Krátky) - I. Malich, Michalčík (85. Body).
(mdc)

Čirč - Miklušovce 3:1 (1:0)

Čirčania narazili na húževnatého súpera, ktorý napriek prehre dokázal vzdorovať domácim a držať s nimi krok. Po obojstranne opatrnej štvrťhodine, ked sa hra odvíjala väčšinou medzi 16-kami, sa domácim v 25. minúte podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu, keď po rohovom kope Michala Pydu sa po trme-vrme pred brankárom hostí presadil Martin Pyda. V 32. minúte mohli Čirčania poistiť svoj náskok, keď na presný center Čerkalu si nabehol Kačmarčík, no jeho hlavička si cestu do siete nenašla. Hostia sa snažili ťažiť prevažne z rýchlych protiútokov, no v koncovke boli bezzubí. Po zmene strán hostia hru v poli vyrovnali, no boli to domáci, ktorí mohli v 55. minúte svoj náskok zvýšiť, ale Martin Pyda sa po individuálnej akcii v koncovke nepresadil. V 60. minúte mal gól na kopačke Dopirák, ale aj on mal v zakončení vychýlenú mušku. Čirčania však neúnavne bojovali a v 68. minúte sa im predsa len podarilo pridať druhý gól, keď po prihrávke od Michala Pydu sa krásne z voleja presadil Kačmarčík. Zo strany hostiteľov to však ešte nebolo všetko, pretože už o päť minút nato viedli rozdielom triedy, keď aktívny Michal Pyda opäť ponúkol loptu Kačmarčíkovi a na jeho umiestnenú hlavičku nemal hosťujúci gólman žiaden nárok. V záverečnej štvrťhodine bolo na hre hostí sympatické, že neskladali zbrane a v 83. minúte sa im podarilo skorigovať ich prehru, keď hrubú chybu v defenzíve Čirčanov potrestal Pekár.
Góly: 68. a 73. Kačmarčík, 25. Ma. Pyda - 83. Pekár. Pred 350 divákmi rozhodoval Kertes, ŽK: M. Pyda - P. Prokop. ČIRČ: Šima - L. Čerkala, Gomoľák, M. Kolcún (46. T. Pyda), Sovič (70. Feduš) - Mich. Pyda, Jendruš, J. Čerkala, Dopirák - Kačmarčík, Ma. Pyda.
(mdc)

Záhradné - Plavnica 2:3 (0:2)

Líder nastúpil na stretnutie s jednoznačnou úlohou potvrdiť svoje postavenie v tabuľke, čomu od úvodu prispôsobil aj taktiku. Hostiteľov zatlačil na ich polovicu a z kvalitnej kombinačnej hry sa mu v 10. minúte podarilo dostať do vedenia. Domácim zadákom utiekol R. Pavlišin a jeho následnú krížnu prihrávku do pokutového územia Jacko s prehľadom umiestnil za chrbát domáceho gólmana. Po góle pridali Plavničania ešte viac na dôraze vo finálnej fáze a v 20. minúte poistili svoj náskok, keď Janič výborne posunul loptu Vargovi, ktorého následný center dokonale zužitkoval Matej. Hostia boli naďalej pri chuti a hostiteľom neustále nepríjemne zatápali. V 40. minúte ponúkol Jacko loptu Janičovi, no jeho pokus domáci gólman vystihol. Po zmene strán pokračovali Plavničania v ofenzívnom nápore a v 60. minúte opäť pohrozili, no Jackov projektil spoza 16-ky zastavilo brvno domácej svätyne. O päť minút nato sa už však Plavničania dočkali, keď Janič sa na ľavej strane skvelo uvoľnil medzi dvoma domácimi stopérmi a po jeho ideálnej prihrávke Jacko prudkou umiestnenou strelou zvýšil na rozdiel triedy. Zdalo sa, že hostia až do záveru budú mať hru pevne pod kontrolou, čo sa však nepotvrdilo. Domácim sa totiž v 76. minúte podarilo skorigovať výsledok, keď po rohovom kope rozvlnil sieť Carik. Tento moment bol pre Záhradčanov výraznou vzpruhou a v 84. minúte znova po štandardnej situácii Bartek zaskočil inak spoľahlivého Mindžáka. V samom závere vrhli ešte domáci všetky svoje sily do útoku, no Plavničania pozorným a dôrazným presingom si už zisk troch bodov nenechali vziať.
Góly: 76. Carik, 84. Bartek - 10. a 65. Jacko, 20. Matej. Pred 200 divákmi rozhodoval Svoboda, ŽK: Bujnovský - R. Pavlišin. PLAVNICA: Mindžák - Vandžura (55. L. Figura), Jo. Pavlišin, Ján Pavlišin, Varga - R. Pavlišin, Hricko, Grajzinger (65. Solotruk), Janič - Matej, Jacko (78. Mariančík).(mdc)

Šiba - Sp. Bystré 5:3 (4:2)

Podtatranci odohrali na pôde súpera nešťastné stretnutie. V prvom polčase mali herne navrch, no gólovo sa to na výsledku vôbec neprejavilo. Hoci na ihrisku dominovali hostia, góly strieľal ich súper. Ten sa do vedenia dostal už v 8. minúte, keď zo svojej vôbec prvej akcie zásluhou Žarnovského rozvlnil sieť. Ani po tomto momente sa obraz hry nezmenil. Hostia hrali, no v koncovke vysoko efektívni domáci v 15. a 22. minúte zvýšili už na rozdiel triedy. Z nepríjemného úderu sa „Kubašania“ spamätali, keď najprv v 31. minúte znížili Vernarcom, ktorý po rohovom kope strelou od žrde rozvlnil sieť. O sedem minút nato bolo už 3:2, keď po akcii Šustera opäť Vernarec prekonal domáceho gólmana. Aj keď až do záveru prvého polčasu mali hostia optickú prevahu, v 45. minúte inkasovali gól do šatne. Po obrátke sa hralo dlho medzi šestnástkami. V 65. minúte vrátil Spišské Bystré späť do hry Jurčo, ktorý z 25 metrov trafil z priameho kopu excelentne. Až do záveru sa potom hostia snažili aspoň vyrovnať, no v 87. minúte spečatil šťastné víťazstvo Šiby M. Pavel.
Góly: 8. Žarnovský, 15. Hovanec, 22. Herstek, 45. Kaščák, 87. M. Pavel - 31. a 38. Vernarec, 65. Jurčo. Pred 100 divákmi rozhodoval Korečko, ŽK: Herstek, Pacher, M. Pavel - Michna, Korenko, Šuster. SP. BYSTRÉ: Bendik - Ebringer, Olexa, Hoššo (46. Korenko), Michna - Kic, Vernarec, Krišanda, Orolin (75. Jakubčo) - Šuster, Jurčo.(riso)

Hranovnica - Štrba 3:0 (1:0)

Podtatranské derby úrovňou hry príliš nenadchlo, výsledkom však určite potešilo domácich priaznivcov. Od začiatku sa hral prevažne medzišestnástkový futbal, pričom hostia hrali v prvom polčase s vetrom v chrbte a tak lopty prevažne nakopávali do pokutového územia. Najväčšie starosti robil hosťujúcej obrane Džubák, s ktorým si Štrbania nevedeli poradiť. V 26. minúte po jeho akcii z pravej strany nepokryli hostia M. Gajana, ktorý z 5 metrov otvoril skóre. Hranovničania mali naďalej územnú prevahu a loptu viac na svojich kopačkách. Ani po zmene strán sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Oba celky hrali obozretne a šancí bolo minimum. V 72. minúte po kombinácii s Džubákom vnikol do šestnástky domáci Petruľa a zvýšil vedenie hostiteľov. O dve minúty nato mal tutovku na nohe hosťujúci Maník, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára, avšak zakončil vedľa žrde. V 90. minúte ešte prikrášlil zaslúžené víťazstvo domácich striedajúci Husár, ktorý po akcii na jeden dotyk s Džubákom a M. Gajanom uzavrel skóre.
Góly: 26. M. Gajan, 72. Petruľa, 90. Husár. Pred 150 divákmi rozhodoval Maček, ŽK: Giblák (Štrba). HRANOVNICA: Lipták - Šavel (88. Roth), Staššik, Orolín, Maly - M. Gajan, Brož, Džubák, Valluš (82. Oravec) - Petruľa (72. Husár), R. Gajan. ŠTRBA: Konček - Otčenáš (81. Giacko), Gažura, Pamula (70. Garajček), Petruš (84. Kováč) - Jina, Lajčák, Levocký, Giblák - Bednarčík, Maník.