IV. a V. futbalová liga: Derby rozhodla penalta

Rozhodnutie padlo v 94. minúte z penalty. O víťazný gól domácich sa postaral S. Demeter (s loptou). (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|20. sep 2010 o 00:00

O úvodné dva góly sa postarali veteráni, 47-ročný petrovský Revák a 44-ročný lastomírsky Senjuž.

PETROVCE N/L. O víťazovi okresného derby medzi Petrovcami nad Laborcom a Lastomírom v piatej lige juho-východ rozhodla až penalta vo štvrtej minúte nadstaveného času. Jej úspešným autorom bol Stanislav Demeter, ktorý v hodine dvanástej pečatil zvrat v skóre. Hostia totiž od 40. minúty viedli po krásnom gólom svojho 44-ročného hrajúceho trénera Viktora Senjuža, domáci vyrovnali v 73. minúte po úspešnej dorážke striedajúceho 47-ročného matadora Jozefa Reváka. No o všetkom sa rozhodlo až v 94. minúte, keď lastomírsky mladík Mucha zahral v pokutovom území rukou a rozhodca nariadil pokutový kop.

Museli otáčať skóre

Tréner domácich Jaroslav Komenda ešte pred rokom viedol práve Lastomír, preto mal o motiváciu postarané. Veľmi dobre vedel, že aj keď Lastomír v predošlých šiestich kolách iba dvakrát remizoval a štyrikrát prehral, nebude pre jeho tím ľahkým súperom. "Hostia majú vo svojom strede viacero skúsených hráčov a ich herný prejav tomu aj zodpovedal. Je len otázkou času, kedy sa z dna tabuľky odlepia, ale som rád, že sa tak možno stane až po zápase u nás," konštatoval tréner Petroviec nad Laborcom, ktorý musel počas prestávky mobilizovať sily, pretože jeho tím prehrával 0:1. "Hostia sa v druhom polčase stiahli v snahe brániť víťazstvo. To sme využili, vyrovnali sme a napokon aj dosiahli víťazný gól," doplnil.

Kritická penalta

Po zápase sa veľa debatovalo o penalte. To, že lastomírsky Mucha pri odvracaní rohového kopu zasiahol loptu rukou, bolo jasné. Napriek tomu vzbĺkli vášne. "Viem, že takto prehrať v nadstavenom čase nie je príjemné, ale pravidlá rovnako platia v prvej aj v 94. minúte. Hosťujúci hráč urobil chybu a jeho mužstvo za to pykalo," dodal Jaroslav Komenda.

Jaroslav Čúrny

IV. liga - Juh

Medzev - V. Revištia 4:2 (4:2), G: Kalmár 2, Capko, Knapík - Škirda 2, ŽK: Knapík, Baláž - Revák, Ivanko, D: 150, R: Metyľ.

Turňa - V. Folkmar 0:0, ŽK: Vislay - Sasák, Serbín, P. Andrejco ml., D: 150, R: Čonka.

Haniska - Kr. Chlmec 4:0 (1:0), G: Majerník 2 ( 1 z 11 m), Palenčár, vlastný Karnay, ŽK: Majerník - Szabo, D: 200, R: Kočiš.

Krompachy - Čaňa 3:1 (2:0), G: Karpinský 2, M. Tomašov - Kopcsak, ŽK: I. Košč - Kopcsak, Majoroš, D: 150, R: Hudák.

Hrabušice - Buzica 2:1 (1:0), G: Jurčo, Popadič - Riapoš, ŽK: Jurčo, Popadič - Rebej, Kozák, D: 300, R: Sendek.

Sobrance - Strážske 2:1 (2:1), G: Pavlina, Danko - Kročko, ŽK: Klamo, Šimčík, Komár - Kostovčík, ČK: Hirjak (Strážske), D: 200, R: Korinko.

Rožňava - Rudňany 2:0 (1:0), G: Šalamon (z 11 m), Gere, ŽK: Strelka - Farkašovský, Baluch, D: 120, R: Kohl.

Štítnik - v. Kapušany 2:0 (2:0), G: Miloš Gallo, Maroš Gallo, ŽK: Miloš Gallo, Pollák, Čižmár - Kaplár, ČK: Nagy (V. Kapušany), D: 200, R: Sakalík.

IV. liga - Sever

Fintice - Kľušov 3:0 (1:0), G: Eliaš, Porochnavý, Hotko, ŽK: Gmitro, L. Harčar (Fintice), D: 320, R. Novotný.

Raslavice - Ľubica 2:0 (1:0), G: Blaško, Stanek, ŽK: bez kariet, D: 100, R: Mano.

hanušovce - Dl. Klčovo 2:2 (1:1), G: Smolka, J. Matta - Dzurovčin, J. Kmec (vlastný), ŽK: J. Kmec - Košuda, Kolesár, Baranský, D: 200, R: Prokopovič.

Medzilaborce - Bardejovská Nová Ves 0:1 (0:0), G: Pagor, ŽK: Guba, Čabiňák, Chapčák, Chripák - Mecečko, pagor, ČK: Karbčák (Bard. N. Ves), D: 300, R: Baksay.

Bystré - Kendice 3:2 (2:1), G: Pivovarník (z 11 m), M. Jankovič, Varga - Platko, Bugoš, ŽK: L. Jankovič, Broniš, Dubas - Pončák, D: 250, R: Sakalík.

Levoča - Kračúnovce 3:1 (0:0), G: Lešňovský 2, Miňďaš (z 11 m) - Ungvarský, ŽK: Jakubec - Motýľ, D: 250, R: Godžák.

Ľubotice - Breznica 3:1 (1:0), G: Lupták 4 - Tabiš, ŽK: Vrábeľ (Breznica), D: 150,, R: Marcin.

Kežmarok - Pakostov 1:0 (1:0), G: Kockáš, ŽK: Duleba - Mikloš, D: 100, R: Drenko.

Belá - Čierne 1:0 (0:0), domáci nenahlásili výsledok, R: Bindas;

Jasenov - Vechec 4:0 (2:0), G: Kovalík 2, čerňa, Vasiľ, D: 220, R: Torkoš, ŽK: Kováč 2, ČK: Kováč (hostia);

Kalnište - Seč. Polianka 2:1 (1:1), G: Barta, Šoltys - Hazuga, D: 100, R: Krivjančin, ŽK: Sabolčík, Cigan - Bily, Juhás, Tkáč, Hazuga;

Kamenica - Zámutov 0:1 (0:1), G: R. Bereš, D: 120, R: Jonáš, ŽK: Sninčak, Tokár - Varechaj, Uhlík;

Sačurov - Soľ 2:2 (1:1), G: Tokár, Draľ - Sakala 2, D: 150, R: Oravec, ŽK: Horanič (hostia);

Ubľa - Udavské 1:1 (1:0), G: e. Pavlina - Skalka, D: 120, R: Topoľančin, ŽK: Derjanin, Regula - Štefek, Adamek;

Radvaň - Holčíkovce 4:2 (3:2), G: Krivjančin M., Kudláč 2, Kuruc - Malý, Molek, D: 150, R: Tramita, ŽK: Kudláč, Topoľančin 2 - Hudák, Malý, ČK: Topoľančin (hostia).

V. liga S-Z

Malcov - Sp. Bystré 4:1 (2:0), G: M. Bily 2, Kamidra, Knap - Kačmár (vlastný), ŽK: Zajac - Jurčo, Vitko, Šuster, D: 150, R: Kmec.

Plavnica - Miklušovce 3:0 (1:0), G: Jacko 2, Grajzinger, ŽK: Krajger - Gajdoš, D: 200, R: Kunst.

Gaboltov - Uzovce 1:0 (0:0), domáci nenahlásili výsledok, R: Martinko.

Šiba - Šar. Dravce 5:1 (3:0), G: S. Pacher, Hovanec 2, Janík 2 - J. Kušnír, ŽK: Žarnovský . Janoško, Š. Kušnír, S. Hovančík, D: 100, R: Tkáč.

Pušovce - Štrba 1:1 (1:0), G: Seman - Maník, ŽK: Hurajt (Štrba), D: 50, R: Drabant.

Záhradné - Hranovnica 2:1 (2:0), G: Stach, Krajňák - Husár, ŽK: Krajňák - Gajan, D: 150, R: Roka.

Záborské - Vrbov 3:1 (3:0), G: Semančík, Desiatnik 2 - Mihalčík, ŽK: P. Baran, Hvizdoš - Ondrejka, D: 150, R: Wurm.

Čirč - Župčany 2:1 (1:0), G: M. Pyda, Dopirák - Seman, ŽK: T. Pyda, J. Gomoľák - Seman, D: 250, R: Šeršeň.

V. liga J-V

Sečovce - Cejkov 0:0, D: 100, R: Truchan, ŽK: Sabol, Štuň - Ivančo, Peťo Keresty;

Sokoľany - Michaľany 3:0 (0:0), G: domáci nenahlásili výsledok, R: Kertes;

Čičarovce - Streda 4:1 (2:0), G: Doboš, Tárczy, Molnár 2 - Karnay, D: 300, R: Novák, ŽK: Molnár - Karnay, Solár;

Petrovce - Lastomír 2:1 (0:1), G: Revák, Demeter (11 m) - Feňuš, D: 230, R: Ivan, ŽK: Demeter - Krišo, Pado, Ketcem, Mucha;

V. Horeš - Poproč 4:3 (3:2), G: Cs. Varga 2, Dozsický, Dako D. - Hiľovský, Popovič, Lindvai, D: 150, R: Lajčák, ŽK: V. Varga, R. Takáč, Cs. Varga, D. Dako, N. Gábor - Cibrik, Lelák, Blahovský, Jankovič 2, Hiľovský, ČK: Jankovič (hostia);

Geča - Borša 1:2 (0:1), G: Lovas - Szalka, Ľ. Leško (vl.), D: 100, R: Blichárová, ŽK: Figura - Kiss, Behyňa, ČK: Bartok (domáci);

Palín - Slivník 5:1 (2:0), G: Vajda (11 m), Dzurjo 3, Virčík - Ruda, D: 170, R: Kuľha, ŽK: Kašai - Ruda, Fabián.

V. liga J-Z

Margecany - Harichovce 3:2 (2:2), G: Sokolský ml. 3 - Kubičák, Pukluš. ŽK: Papcun, Suslov - M. Suchý, L. Hrušovský, ČK: Hrušovský (Harichovce, D: 130, R: Korečko.

Ťahanovce - Smižany 3:2 (1:1), G: Fekete, Horňák, Koľvek - Šebest, Kováč, ŽK: Ungvölgyi, Horňák, Čišovský (Ťahanovce), D: 100, R: Turcsányi.

Gelnica - Prakovce 3:2 (2:0), G: Harakaly 2, Švarc (z 11 m) - Peka (z 11 m), Lapšanský, ŽK: Kruželák, Harakal, Hrobko - Opremčák, Marcinko, Demcák, Jančík, D: 150, R: Uharček.

Jaklovce - Sp. N. Ves "B" 2:6 (1:3), G: R. Budinský 2 - Šoltes, Zekucia, Čomič, Cojtila, Benčo, Liška, ŽK: Kandra, Eliáš - Štajner, Širila, D: 80, R: Svoboda.

Teplička - Kr. Podhradie 3:1 (2:0), G: Holečko, Lesnický 2, Kún, ŽK: Szabó, Lazár (Kr. Podhradie), D: 200, R: Filipák.

Koš. N. Ves - Helcmanovce 4:1 (3:0), G: Grutka, Farkaš, Maťaš, Papaj - Škarbek, ŽK: Tóth - Zmij, D: 50, R: K. Friga.

Gem. Hôrka - SP. Vlachy 0:5 (0:3), G: domáci nenahlásili výsledok, R: Pokrivčáková.

Popadičove "zlaté góly"

HRABUŠICE. Výborné výkony podávajú v štvrtoligovej súťaži futbalisti Hrabušíc. Zo štvorlístka mužstiev zo Spiša boli pred víkendovým kolom v tabuľke najvyššie a po nedeli sa na tomto konštatovaní nič nemení. Nebezpečnú a dobre hrajúcu Buzicu po napínavom priebehu zdolali 2:1.

Zariadil to kanonier

Hrabušické futbalové nedeľňajšie dopoludnia sú už na Spiši zaužívané. Aj teraz si prišlo pozrieť dobrý štvrtoligový futbal veľa divákov. Znova odchádzali spokojní, lebo domáci futbalisti im hrou a výsledkami robia len radosť.
"Bol to náročný zápas. Na tomto teréne sa nám ťažko hralo. Buzica bola zo všetkých doterajších súperov, ktorí sa predstavili na našej pôde, rozhodne najlepšia. Predtým nám zápas s Veľkým Folkmarom vyšiel vynikajúco, no teraz proti Buzici sme sa poriadne nadreli na tri body," povedal po stretnutí strelec druhého rozhodujúceho gólu Lukáš Popadič.

(Ne)bol ofsajd?

Práve Lukášov druhý gól poriadne rozladil hostí. Ihneď obklopili asistenta rozhodcu a dožadovali sa odmávania ofsajdu.
"Za hráča som si zbehol, až keď lopta letela vo vzduchu. Keď som ju preberal na jedenástke, mohlo sa zdať hosťom, že som v ofsajde. Ten však určite nebol," opísal gólovú situáciu L. Popadič.
Hrabušice tak naďalej ostávajú najlepšie postaveným mužstvom v tabuľke, z pohľadu Spišiakov. Na nováčika je to veľmi dobré.
"V tejto súťaži treba mať aj trošku futbalového šťastia. Ako som už spomínal, lepšie sa hralo proti V. Folkmaru ako proti Buzici. Štvrtá liga je náročnejšia. Tu je veľmi dôležitá kondícia, ani jeden doterajší zápas nebol z kategórie slabých," zdôraznil Lukáš Popadič.

Jozef Petruška

Zdramatizoval gól. Gól Buzice v podaní Riapoša (č. 7 vpravo) zdramatizoval zápas v Hrabušiciach.