Štrba doma s dvoma víťazstvami

Ako hrali podtatranskí futbaloví piatoligisti

V. LIGA - S-Z

Uzovce - Plavnica 4:2 (0:1)
V príťažlivom stretnutí mužstiev zo samej špice tabuľky mali od úvodu hostia hru pevne pod kontrolou. Z útočnej prevahy si vypracovali niekoľko sľubných šancí a po štvrťhodine sa dočkali vedúceho gólu. Po Solotrukovej strele zastavil jeden z domácich hráčov loptu v pokutovom území nedovolene rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil Ján Pavlišin. Plavničania po góle vystupňovali tlak na súperovu bránu a v 31. minúte sa im podarilo pridať druhý gól Matejom, ktorý však hlavný rozhodca pre údajný ofsajd neuznal. Do prestávky sa ešte snažili ďalekonosnými pokusmi prekvapiť domáceho gólmana Solotruk a R. Pavlišin, ten však svoj tím podržal. Po zmene strán prepli hostitelia v úvode na vyšší rýchlostný stupeň a v 50. minúte vsietili vyrovnávajúci gól po individuálnej akcii, ktorú dorážkou zakončil Tokár. O päť minút nato hostitelia nečakane otočili skóre vo svoj prospech po presnom zásahu Farkaša. Zaskočení Plavničania, ktorí po hodine hry prišli po prísnom vylúčení o Vargu, predsa len nezložili zbrane a v 76. minúte sa im druhým gólom podarilo vrátiť do duelu, keď po sóle Solotruk našiel nezištnou prihrávkou Jacka, ktorý nezaváhal. V zostávajúcich fázach duelu si domáci nič iné ako víťazstvo nepripúšťali a v samom závere aj s pomocou hlavného arbitra po diskutabilnej penalte Baranom a rýchlom brejku Tokára spečatili nešťastnú prehru Plavničanov.
Góly: 50. a 90. Tokár, 55. Farkaš, 87. Baran (z 11 m) - 16. Ján Pavlišin (z 11 m), 76. Jacko. Pred 200 divákmi rozhodoval Feckanin, ŽK: Marcinko, Baran - Matej, L. Figura, Jo. Pavlišin, Jacko, ČK: Varga (Plavnica). PLAVNICA: Mindžák - Varga, Ján Pavlišin (46. T. Figura), Jo. Pavlišin, Vandžura - Pekár (65. L. Figura), R. Pavlišin, Grajzinger, Solotruk - Matej, Jacko.

Vrbov - Záhradné 1:1 (0:1)
Obojstranne vyrovnané stretnutie začali oba tímy opatrne a v prvej polhodine sa o veľa vzruchu pred bránami nepostarali. Boli to však hostia, ktorým sa tesne pred odchodom do kabín podarilo vyťažiť z minima maximum, keď po jednej z ojedinelých šancí sa dostal k odrazenej lopte na hranici 16-ky T. Varga a prekonal bezmocného M. Ondrejku. Po obrátke sa však obraz hry zmenil. Vrbovčania zatlačili súpera na jeho polovicu a s pribúdajúcimi minútami čoraz viac dobýjali jeho svätyňu. Hostia sa sústredili prevažne na hru zo zabezpečenej obrany a po jednom z ojedinelých brejkov v 62. minúte domácich podržal gólman M. Ondrejka. V 70. minúte sa Vrbovčania dočkali vyrovnania, keď po peknej prihrávke od L. Dučáka z voleja vynikajúco trafil T. Ondrejka. Po tomto okamihu až do záverečného hvizdu mali réžiu hry vo svojich rukách hostitelia, pričom si vytvorili aj viacero vyložených gólových príležitostí. V 75. minúte našiel ideálnym centrom Krátky Michalčíka, no prudká strela z jeho kopačky skončila len na brvne. O päť minút nato skvelo našiel M. Dučák J. Bodyho, ale ani on sa zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi nepresadil, keď loptu namieril iba doňho.
Góly: 70. T. Ondrejka - 43. T. Varga. Pred 150 divákmi rozhodoval Baldovský. Bez kariet. VRBOV: M. Ondrejka - Baláž, L. Dučák, Kaprál, Pirožek - Krátky, T. Ondrejka, Malich, M. Dučák - Michalčík, Matalík (46. Body).

Sp. Bystré - Čirč 2:2 (1:1)
V podtatranskom derby boli domáci od úvodu technickejší, hostia však bojovnejší, agresívnejší a svojho súpera sa snažili napádať už v zárodku jeho akcií. V úvodnej desaťminútovke pohrozili dvakrát ”Kubašania” po rohových kopoch, no hlavičky Jurča cieľ nenašli. Opticky bola hra vyrovnaná, pričom sympatický nováčik bol po peknej akcii blízko ku gólu, sieť však ešte nerozvlnil. V 22. minúte zahrávali Čirčania priamy kop z 20 metrov, ktorý si brankár Filo zrazil za svoj chrbát. Hostitelia odpovedali Šusterom, ktorý však mieril vedľa. V 38. minúte po rohovom kope opečiatkoval Legát hlavou brvno a po následnom faule na Šustera Krišanda z bieleho bodu vyrovnal. Do druhého polčasu domáci zmenili rozostavenie svojich hráčov na ihrisku a získali územnú prevahu. Loptu mali viac na svojich kopačkách, Šuster sa z uhla rútil sám na brankára súpera, no zakončil vedľa. Hostia sa zamerali na rýchle protiútoky, do vyloženej šance sa ale nedostali. V 70. minúte po akcii Michnu, Krišandu a Vernarca bol na jej konci gól Šustera. V 84. minúte sa Čirčanom podarilo vyrovnať, keď po chybe domáceho brankára Michal Pyda rozvlnil sieť. V závere mohol víťazstvo na stranu svojho mužstva strhnúť Krišanda, no po prihrávke od Vernarca mu lopta nadskočila a bránu prekopol.
Góly: 39. Krišanda (z 11 m), 70. Šuster - 22. Ma. Pyda, 84. Mi. Pyda. Pred 300 divákmi rozhodoval Žiga. Bez kariet. SP. BYSTRÉ: Filo - Meliš, Vitko, Legát, Jakubčo - Michna (80. P. Herák), Jurčo, Krišanda, Ebringer (67. Poracký) - Vernarec, Šuster. ČIRČ: Majdák - M. Gomoľák (83. Gmitro), J. Gomoľák, T. Pyda (48. J. Pavlík), Kolcún (73. Sovič) - L. Čerkala, Ma. Pyda, Mi. Pyda, Dopirák - Jendruš, J. Čerkala.

Hranovnica - Pušovce 2:2 (1:2)
Podtatranci narazili na kvalitného súpera, ktorý bol technicky i kondične výborne pripravený. V úvode sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V 13. minúte zahrávali hostia rohový kop a po chybe obrany Nemešpetra hlavou otvoril skóre. Vyrovnania sa domáci dočkali v 36. minúte, keď M. Gajan z priameho kopu z 18 metrov strelou ponad múr rozvlnil sieť. Už o štyri minúty nato po chybe v strede obrany hosťujúci Pavlovský vnikol do šestnástky a opäť dostal svoj tím do vedenia. Po zmene strán Hranovničania pridali. V 52. minúte mal obrovskú príležitosť M. Gajan, no zblízka hlavou netrafil medzi tri žrde. Následne dvakrát pohrozil streleckými pokusmi z hranice šestnástky Oravec, ani on ale nemal presnú mušku. Domáci sa snažili aspoň vyrovnať a v 88. minúte sa im to aj podarilo. Po faule na prenikajúceho M. Gajana v šestnástke Džubák pokutový kop premenil.
Góly: 36. M. Gajan, 88. Džubák (z 11 m) - 13. Nemešpetra, 40. Pavlovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Šidlovský - Surgent 2, Vaško 2, Pavlovský, Migaš, Nemešpetra, Suslo, ČK: Surgent, Vaško. HRANOVNICA: Lipták - Šavel, Staššik, Orolín, Maly - M. Gajan, Džubák, Husár, Petruľa (78. Knižka) - Šidlovský (46. Oravec), R. Gajan.

Štrba - Šiba 6:3 (3:1)
Na ťažkom teréne sa hral obojstranne útočný futbal s množstvom príležitostí i gólov. Už v 6. minúte domáci Pohlod hlavou neusmernil loptu do siete. O šesť minút nato sa to podarilo Maníkovi, ktorý dobre naložil s centrom Bednarčíka. V 20. minúte bolo už 2:0, keď Giblák strelou spoza šestnástky vymietol pavučinu. O ďalšie tri minúty viedli Štrbania už rozdielom triedy, keď Bednarčík znovu neservíroval loptu Maníkovi a ten nezaváhal. Po polhodine hry sa dočkali aj hostia, keď znížili z pokutového kopu. Vzápätí mohol zvýšiť Pohlod, avšak netrafil a gól Gibláka zo 43. minúty rozhodcovia pre údajný ofsajd neuznali. V 62. minúte sa Šibe podarilo zdramatizovať priebeh duelu, keď po zlom vybehnutí Končeka znížila na rozdiel gólu. Odpoveď Podtatrancov však bola blesková, keď po dvoch dorážkach Gibláka a Pohloda zvýšili opäť na rozdiel triedy. V 76. minúte síce Šibania gólom z priameho kopu do šibenice stav skorigovali, posledné slovo mal ale po samostatnom úniku Pohlod. Víťazstvo Štrby je celkom zaslúžené a mohlo byť i výraznejšie.
Góly: 12. a 23. Maník, 20. a 67. Giblák, 74. a 84. Pohlod - 31. Kaščák (z 11 m), 62. Hovanec, 76. German. Pred 100 divákmi rozhodoval Labaško, ŽK: M. Levocký - Kaščák, Janik, ČK: Valenta (Šiba). ŠTRBA: Konček - Hurajt, Gažura, Jina, Pamula (68. Chladoň) - Giblák, Mi. Macko (76. Giacko), M. Levocký, Pohlod - Maník (81. Kováč), Bednarčík.

Štrba - Miklušovce 2:0 (2:0)
Góly: 9. Maník, 26. Mi. Macko. ŠTRBA: Konček - Lajčák, Hurajt, Gažura, Pamula - Giblák, Mi. Macko (57. Petruš), M. Levocký, Pohlod (61. Grünvaldský) - Maník, Bednarčík (73. Chladoň).

Autor: mdc,riso