Štrba vyučovala u nováčika v Malcove, podtatranské derby pre Plavnicu

Ako hrali podtatranskí futbaloví piatoligisti.

V. LIGA - S-Z
Čirč - Pušovce 4:2 (2:1)
Čirčania povzbudení domácim víťazstvo spred týždňa sa aj tentoraz na vlastnej pôde pustili do svojho súpera bez rešpektu. Už v 5. minúte ich po peknej kombinačnej akcii L. Čerkalu so Sovičom mohol dostať do vedenia Feduš, no loptu namieril iba do brankára hostí. Po štvrťhodine sa však už Čirčania tešili z presného zásahu, keď hrubú chybu v zadných radoch hostí potrestal umiestnenou strelou do prázdnej brány Martin Pyda. Tento moment vyburcoval domácich k ešte väčšej ofenzívnej aktivite a v 25. minúte sa im podarilo zaznamenať gólovú poistku, keď po rýchlom brejku po pravej strane našiel Feduš vynikajúcim centrom opäť Martina Pydu, ktorý nezaváhal. V 36. minúte mohli viesť hostitelia už rozdielom triedy, keď v tutovke sa ocitol Michal Pyda, ale jeho prudkú hlavičku spoza 16-ky brankár hostí reflexívnym zákrokom vyrazil na rohový kop. O dve minúty na to však nečakane udreli Pušovčania, keď po zaváhaní domácich obrancov rozvlnil sieť Pavlovský. Tesne pred odchodom do kabín sa mohlo začať akoby od začiatku, no prudkú strelu z priameho kopu vytlačil domáci gólman nad svoju bránu. Po zmene strán domáci znova vrhli všetky svoje sily do útoku a už v 47. minúte po priamom kope Martina Pydu posunul J. Čerkala loptu hlavou späť Martinovi Pydovi. Ten okolo padajúceho gólmana usmernil loptu do brány a zaznamenal tak hetrik. V 51. minúte mohli hostitelia pridať aj štvrtý gól, keď aktívny Martin Pyda našiel pekným centrom Dopiráka, jeho strela však tesne minula bránu. V 60. minúte sa už ale domáci predsa len tešili, keď Dopirák posunul loptu Jendrušovi, a ten prekonal bezmocného gólmana hostí. Od tejto chvíle Čirčania herne poľavili, no ich súper ponúknutú príležitosť na skorigovanie výsledku dokázal využiť až v 80. minúte, keď po autovom vhadzovaní jedného z hráčov Pavlovský nechytateľnou strelou z voleja prekvapil Majdáka.
Góly: 15., 25. a 47. Ma. Pyda, 60. Jendruš - 38. a 80. Pavlovský. Pred 300 divákmi rozhodoval Friga, ŽK: Kolcún (Čirč). ČIRČ: Majdák - Feduš, J. Čerkala, Dopirák, Ma. Pyda - Mich. Pyda, L. Čerkala, J. Gomoľák, Sovič (30. Mil. Pyda) - Kolcún, Jendruš (83. Gajdoš). (mdc)

Vrbov - Gaboltov 1:2 (0:2)
Vrbovčania nastúpili do ďalšieho domáceho duelu v rade s cieľom postarať sa o reparát po neúspešnej gólovej naháňačke s Plavnicou, čo sa im však nepodarilo. Gaboltovčania ich totiž už po štvrťhodine hry zaskočili dosť nešťastným gólom, keď zaváhanie obrancov využil Kendro. Po inkasovanom góle Vrbovčania síce hýrili aktivitou, no strelecká nemohúcnosť im nedovolila vsietiť vyrovnávajúci gól a vytvoriť si vyložené gólové príležitosti. Naopak, boli to hostia, ktorí v 40. minúte poistili svoj náskok, keď celú defenzívu a brankára Ondrejku prekvapil Genger. Po obrátke prepli domáci na vyšší rýchlostný stupeň, čo sa im vyplatilo, pretože v 55. minúte po centri Bodyho sa vo finálnej fáze presadil Michalčík. Po hodine hry Vrbovčania v snahe vrátiť sa vyrovnávajúcim gólom do zápasu vrhli všetko svoje úsilie do ofenzívy a vytvorili si aj niekoľko vyložených šancí. V 61. minúte mal gól na hlave Michalčík, lopta si ale cestu za chrbát gólmana hostí nenašla. O tri minúty na to mal gól na kopačke T. Ondrejka, ale jeho projektil spoza 16-ky skončil len na žrdi. V 70. minúte mohol potešiť svoje mužstvo Dučák, no aj tentoraz bola pre domáci tím brána súpera zakliata. V záverečnej štvrťhodine sa Gaboltovčania stiahli do obrannej ulity a taktickou deštruktívnou hrou sa im už cenné víťazstvo podarilo udržať.
Góly: 55. Michalčík - 15. Kendro, 40. Genger. Pred 280 divákmi rozhodoval Macko, ŽK: Michalčík, Vizner (obaja Vrbov). VRBOV: M. Ondrejka - Duda, Michalčík, Dučák, Kaprál - T. Ondrejka, D. Malich, Vizner, Horoba - Body, Leščinský. (mdc)

Plavnica - Hranovnica 3:1 (1:1)
Momentálne vo veľkej pohode hrajúci Plavničania privítali na svojej pôde húževnatých Hranovničanov, proti ktorým ich cesta k zisku troch bodov nebola jednoduchá. Domáci mali však do zápasu raketový nástup, keď už v 3. minúte sa R. Pavlišin pohral s obranou hostí, posunul loptu Jackovi a jeho následnú prihrávku presnou strelou zužitkoval Matej. Hostí ale inkasovaný gól nepoložil na kolená, pretože v 10. minúte boli blízko vyrovnania, keď Palgutov projektil Mindžák s námahou vyrazil do žrde. V 18. minúte sa už hostia predsa len dočkali gólu, keď nedorozumenie Jozefa Pavlišina so svojím gólmanom potrestal Palguta. Od tejto chvíle sa tempo hry výrazne zvýšilo a v 20. minúte mohol po kombinačnej akcii nakloniť misky váh na stranu Plavničanov Janič, v koncovke sa ale nepresadil. V 26. minúte po priamom kope takmer zaskočil brankára hostí Solotruk, ale ani v tomto prípade sa skóre nemenilo. V 35. minúte aktívne naladení hostitelia boli znova veľmi blízko presného zásahu, Matej však nezužitkoval presnú prihrávku od R. Pavlišina. V úvode druhej polovice pritlačili Hranovničania domácich na ich polovicu a vytvorili si niekoľko sľubných šancí, na konci ktorých bol najmä aktívny Palguta, no tie sa im premeniť nepodarilo. Po hodine hry sa hostitelia takmer dočkali druhého presného gólu, ale po faule na Jacka Solotrukov projektil smerujúci do šibenice vytlačil gólman hostí mimo brány. O tri minúty na to sa Plavničania predsa len mohli tešiť, keď L. Figura našiel Solotruka a na jeho strelu smerujúcu od žrde bol brankár hostí prikrátky. V záverečnej štvrťhodine sa hostia snažili s domácim mužstvom naďalej držať krok, no boli to hostitelia, ktorí po nebezpečných protiútokoch zatápali súperovej obrane. V 80. minúte mohol potešiť svojich priaznivcov Jacko, ale po individuálnom uvoľnení sa zoči-voči brankárovi hostí nepresadil. V 82. minúte sa však domácim predsa len zaslúžene podarilo vsietiť gólovú poistku, keď strelou z uhla prekonal bezmocného gólmana Liptáka R. Pavlišin. V samom závere sa ešte hosťom takmer podarilo skorigovať výsledok, no po rýchlej rozohrávke vyškrabal pozorný Mindžák loptu nad bránu.
Góly: 3. Matej, 63. Solotruk, 82. R. Pavlišin - 18. Palguta. Pred 250 divákmi rozhodoval Béreš, ŽK: Jacko, Jo. Pavlišin - Šavel, Malý. PLAVNICA: Mindžák - Vandžura, Jo. Pavlišin, Varga, R. Pavlišin - Solotruk (75. Pekár), Janič, Ján Pavlišin, L. Figura - Matej, Jacko (85. T. Figura). HRANOVNICA: Lipták - Šavel, Staššik, Malý, Orolín - M. Gajan, Brož, Džubák, Palguta - Valluš, Šidlovský. (mdc)

Uzovce - Sp. Bystré 5:2 (2:1)
Podtatranci mali do stretnutia priam katastrofálny úvod. Akoby zaspali začiatok duelu a už v 8. minúte inkasovali, keď po faule a následnom priamom kope krížnu strelu jedného z domácich hráčov brankár Bendik iba vyrazil a Tokár bez problémov rozvlnil sieť. O tri minúty na to po akcii z ľavej strany hostia neodkopli loptu do bezpečia a domáci strelou k žrdi zvýšili svoje vedenie. Až po tomto momente sa “Kubašania” prebrali a postupne prevzali iniciatívu na svoje kopačky. V 37. minúte sa im podarilo znížiť, keď po dlhom autovom vhadzovaní sa v päťke najlepšie zorientoval Jurčo a s prehľadom prehodil domáceho brankára. V závere prvého polčasu ešte domáci nastrelili žrď, herne lepším mužstvom však boli hostia. Aj po zmene strán mali Podtatranci územnú prevahu, no bez gólového efektu. V 65. minúte po ofsajdom zaváňajúcej situácii Uzovčania zvýšili svoj náskok. O sedem minút na to však bolo znovu znížené, keď po centri Michnu sa peknou “rybičkou” prezentoval Jurčo. V závere hostia zatlačili svojho súpera, no ten aj so šťastím odolával. Krišanda napálil loptu iba do domáceho hráča, rovnako tak aj z následnej dorážky Vernarec. Záverečný vabank hosťom nevyšiel, naopak, domáci v 84. a 89. minúte dvoma zásahmi ešte prikrášlili svoje víťazstvo.
Góly: 8., 65. a 89. Tokár, 11. Vavrek, 84. Bartoš - 37. a 72. Jurčo. Pred 150 divákmi rozhodoval Lang, ŽK: Kolodžej - Meliš. SP. BYSTRÉ: Bendik - R. Jakubčo (83. M. Jakubčo), Ebringer, Legát, Meliš (73. P. Herák) - Michna, Krišanda, Jurčo, Kic - Šuster, Vernarec. (riso)

Malcov - Štrba 1:4 (1:2)
Hostia začali na pôde nováčika aktívne a bojovne. Odmenou im bol už v 12. minúte vedúci gól Fabiana, ktorý hlavou po centri Levockého nezaváhal. Tento dobrý úvod Podtatrancom pomohol, a naopak, domácich trochu zaskočil. V 20. minúte mal tutovku na kopačke Maník, no zblízka prestrelil. Potom sa hra na dlhé minúty presťahovala do stredu ihriska, pričom domáci lopty iba nakopávali do šestnástky súpera. V 43. minúte sa hosťom podarilo zvýšiť vedenie, keď Pohlod poslal loptu do malého vápna, kde ju Maník zľahka tečoval a bolo 0:2. Už o minútu sa však domácim podarilo znížiť, keď do odkrytej obrany zbehol Gduľa a hlavou prekonal Končeka. Po obrátke Malcovčania hrali stále kŕčovito a hostia mali viac z hry. V 74. minúte sa im podarilo pridať gólovú poistku, keď Jina po rohovom kope Levockého hlavou rozvlnil sieť. V závere domáci otvorili hru, čo Štrbania v 84. minúte využili na pridanie štvrtého zásahu. Rýchlonohý Bednarčík unikol domácej obrane a po jeho sóle Pohlod spečatil zaslúžené víťazstvo Podtatrancov.
Góly: 44. Gduľa - 12. Fabian, 43. Maník, 74. Jina, 84. Pohlod. Pred 150 divákmi rozhodoval Bančanský, ŽK: Zajac - Jina. ŠTRBA: Konček - Lajčák, Fabian (81. Grünvalský), Jina, Pamula - Giblák (84. Giacko), Levocký, Pohlod, Palkovič - Maník (69. Sýkora), Bednarčík. (riso)

Autor: mdc, riso