Korzár logo Korzár Gemer

Cez víkend vyvrcholili okresné súťaže

Uplynulý víkend vyvrcholila najvyššia okresná futbalová súťaž. Rozhodnuté však už bolo skôr, záver len potvrdil, že návrat do V. ligy si vybojovalo Krh. Podhradie a do II. triedy padnú Dedinky. Či budú len samy, ale sa k nim ešte niekto pridá ,sa ukáže v

najbližších dňoch.

ROŽŇAVA. V závere sa ukázalo, aká bola súťaž dlhá a náročná. Viaceré kluby nastúpili v pozliepanej zostave, Rudná dokonca len s deviatimi hráčmi. Nepriaznivé počasie navyše posúvalo zápasy, a tak predohrou k poslednému kolu bola dohrávka v Krh. Dlhej Lúke. O post najlepšieho strelca na diaľku bojovali Kuzma z Honiec a Gotthardt z Dobšinej, ktorý si dvoma gólmi upevnil prvenstvo. V sezóne tak strelil 25 gólov, o dva góly menej strelil spomínaný Kuzma.

Cez víkend sa skončila aj II. trieda, v ktorej sa dohrávalo 24. kolo. Postup do I. triedy si vybojovala Kružná.

Krh. Dlhá Lúka – Lipovník 3:3 (1:0)

V dohrávanom stretnutí 26. kola boli do polčasu efektnejší domáci, ale po zmene strán mali viac z hry hostia. Od úvodných minút sa útoky prelínali a ako prví vyskúšali postreh domáceho gólmana Hegedüsa hosťujúci Milata a neskôr Barczi. Na opačnej strane Anna zakončil samostatnú akciu strelou mimo brány hostí. Po necelej štvrťhodine sa v hlavičkovom súboji o loptu zranili domáci Anna a hráč hostí Bollo. Kým Anna dohral s bandážou na hlave, Bollo musel s natrhnutým obočím na ošetrenie do nemocnice. Po polhodine hry ohrozil bránu hostí Rigó. Následne však mali domácu výhodu penalty po ruke hráča hostí v šestnástke a Prónyai otvoril skóre stretnutia. Päť minút pred prestávkou mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie stavu Vávra, ale po jeho hlavičke loptu z bránkovej čiary vykopával Parditka. Po zmene strán sa hosťom podarilo vyrovnať stav, keď sa v skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Kovács. Po hodine hry prišli chvíle Vávru, ktorý najprv ukážkovou strelou do šibenice otočil skóre a neskôr po efektnom zakončení nožničkami vedenie hostí aj poistil. Z následného protiútoku však Prónyai znížil na kontaktný gól. V 85. min. mohol o víťazstve hostí rozhodnúť Vávra, ale opečiatkoval iba tyč. Po ďalšom protiútoku ho navlas napodobnil aj Kovács. Už sa zdalo, že si hostia jednogólové vedenie udržia, ale v záverečnej minúte sa domácim podarilo po hlavičke Prónyaia dosiahnuť vyrovnávajúci gól a zároveň aj hetrik.

Góly: Prónyai 3 - Vávra 2, Kovács, ŽK: Parditka - 0, R: Turcsányi, DZ: Máte, D: 100, Krh. Dlhá Lúka: Hegedüs - Parditka, Emödi, Klárik, Danko, Korintuš, Prónyai, Gebe, Ičo. Anna, Rigó, striedal Mikulec, Lipovník: Skokan - Albert, Barczi, Kovács, Kardoš, Podracký, Szücs, Bollo, Vávra, Zagiba, Milata, striedali O. Farkaš, Varga

Plešivec – Jablonov n/T 5:2 (3:0)

Od úvodného hvizdu mali domáci viac z hry a pritlačili hostí pred ich bránu. Prvý raz udreli po rohu, keď si pretiahnutý rohový kop Horvátha spracoval Szaniszló a ideálne centroval na Drenkovu hlavu. Neprešlo ani päť minút a Plešivčania viedli 2:0. Po akcii Lavena, ktorý vysunul Kubíka a ten z hranice šestnástky ľavou nohou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. Domáci pridali ešte jeden gól, keď si Laven narazil loptu s Vol〜čkom a poľahky zvýšil. Hostia podnikali rýchle brejky, ale k vážnejšiemu ohrozeniu domáceho Koncza sa nedostali. V druhom polčase tréner Šofranko vystriedal celú obranu a dal šancu striedajúcim hráčom. Hostia sa dostávali do brejkov a pri prečíslení znížil Hutník na 3:1. Opätovne mali dve veľké šance, ale zahadzovali ich. Na druhej strane Szaniszló vysunul Poštára, ten prihral Pulenovi a ten pridal upokojujúci gól domácich. Do streleckej listiny sa zapísal aj dobre hrajúci Liptai, ktorý z penalty po zákroku na Volčka zvýšil na rozdiel triedy. Posledné slovo mali hostia, ktorí aj za pomoci teči Szaniszla Zajdom stanovili záverečné skóre stretnutia.

Góly: Pulen, Liptai (11 m), Drenko, Kubik, Laven ml. - Hutník, Zajdó, ŽK: Pulen. Z. Tomi, R: Uhrin, DZ: ?, D: 100, Plešivec: Koncz – Liptai, Macho, Szabó-Dózsa, Szaniszló, Kubík, Laven ml., Horváth, Drenko, Pulen, Volčko, striedali Poštár, Zs. Tomi, Z. Tomi, Jablonov n/T: Bányász – Zajdó, Javor, Kerekeš, szucs, Viszlay, Bodnár, Mezei, Nagy, Pál Balázs, Mackovjak, striedali Hutník, Kovács, Szillasi

Betliar – Rudná 3:0 nedohrané

Zápas sa začal s viac ako štvrťhodinovým oneskorením. Čakalo sa na hlavného rozhodcu, ktorý nakoniec aj tak neprišiel. Nahradil ho jeden z asistentov. Hostia nastúpili len s deviatimi hráčmi. Domáci sa ujali vedenia v 6. min. gólom Orabinca z priameho kopu. O necelých päť minút nato pridal Jar. Gonos druhý gól. Hralo sa v priemernom tempe a hostia napriek oslabeniu pohrozili a Kelíšek musel zasahovať. Desať minút pred prestávkou pridal Orabinec tretí gól. Do druhého už hostia kvôli zraneniu troch hráčov nenastúpili a naplnil sa tak scenár, ktorý bol jasný už od úvodných minút stretnutia.

Góly: Orabinec 2, Jar. Gonos, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Heveši, D: 100, Betliar: Kelíšek – Cilovič, Plačko, Ivanko, Lukáč, Jar. Gonos, R. Zdechovan, Z. Zdechovan, M. Árvay, Orabinec, J. Zdechovan, striedal Lenghart, Rudná: Bacso – Koteles, Jakab, Vysoký, Domik, Gacek, Pavlík, Kontra, P. Sanisló

Honce – Vyšná Slaná 3:0 (1:0)

V úvodnej dvadsaťminútovke sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vážnejších streleckých príležitostí v podaní oboch aktérov. Následne sa domáci ujali vedenia, keď Ováry po zlej rozohrávke súpera získal loptu a umiestnenou strelou k tyči otvoril skóre due〜lu. O minútu mohlo byť veselšie, ale Jar. Gallo po rohovom kope Pástora nastrelil iba brvno Lindákovej brány. Hostia vyslali tvrdú strelu v podaní Liptaia a Mil. Gallo v snahe odvrátiť nebezpečenstvo hlavou takmer strelil vlastný gól, keď mieril tesne nad brvno. V závere polčasu mali domáci poistku na dosah, ale po Ováryho prihrávke pred nekrytú časť hosťujúcej brány Pástor na päťke loptu netrafil. Po prestávke sa hneď v úvode naskytla možnosť hosťom, ale strelu Valka Krišťáka mierenú k tyči gólman Koncz dokázal vyraziť. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a po rohu Pástora gólman Lindák loptu iba vyrážal do poľa a po následnej dorážke Mil. Galla už kapituloval. Neskôr ešte snaživý Valko Krišťák vyslal po štandardke priamu strelu na domácu bránu, ale Koncz bol pozorný. Päť minút pred záverom mali domáci po faule na prenikajúceho Kuzmu výhodu penalty, ktorú sám faulovaný premenil na tretí gól.

Góly: Ováry, Mil. Gallo, Kuzma (11 m), ŽK: Mil. Gallo, Ováry - Fifík, J. Ambrúž, R: Drenko, DZ: Šalamon, D: 60, Honce: Koncz - Ján Gallo, Jar. Gallo, Mil. Gallo, Fandák, Nor. Gallo, Vil. Gallo, Pástor, Kurčák, Kuzma, Ováry, striedal Mar. Gallo, Vyšná Slaná: Lindák - Mart. Gallo, Fifík, Bendik, Molčan, Krištof, Liptai, Ján Gallo, Valko Krišťák, Lukáč, Dovalovský, striedal J. Ambrúž

Vlachovo – Lipovník 1:1 (0:0)

Hostia začali náporom, nasťahovali sa na polovicu Vlachova, no zo striel nevyťažili nič. Domáci sa postupne vymanili spod tlaku a pohrozili. Strela Hronca po rohu mierila tesne vedľa Skokanovej brány. O chvíľu nato Hronec prestrelil Skokana, no lopta skončila na tyči. Aj ďalšia Hroncova príležitosť v 22. min. mierila do tyče. Hostia síce mali viac z hry i miernu územnú prevahu, no v dobrej šanci sa ocitol Lipták st., lenže lopta sa ani tentoraz nedostala do siete, keď Skokanovi pomohlo brvno. Hostia nebezpečne ohrozili Hajdúka až po polhodine hry, no tréner Vlachova strelu kryl. V 42. min. mohol skórovať kanonier Vávra, no lopta znova skončila na brvne. Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. Hostia mali prevahu, no domáci boli tiež nebezpeční. Vedenia sa ujali v 55. min., keď hlavou skóroval Lipták ml. Za necelých desať minút bolo však vyrovnané, keď hostia vyšachovali domácu obranu a Varga strelil gól. Hostia sa aj naďalej snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no dobre chytajúceho Hajdúka už prekonať nedokázali. V závere mu pri šanciach Vargu pomohli tyč a brvno. Zápas sa tak skončil vyrovnane nielen na góly, ale aj na nastrelené brvná a tyče.

Góly: Lipták ml. - Varga, ŽK: Ďurán - Kelemen, R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D: 80, Vlachovo: M. Hajdúk – F. Šivec, Z. Gecelovský, Ďurán, Hricko, V. Gecelovský, Leskovjanský, Gál, Lipták ml., Lipták st., Hronec, striedali M. Molda, M. Šivec, Lipovník: Skokan – Albert, Barczi, Kovács, Kardoš, Podracký, Bollo, Vávra, Zagiba, Varga, Milata, striedali O. Farkaš, Kelemen

Krh. Podhradie – Gemerská Poloma 2:2 (1:1)

Domácim k prvenstvu v I. triede stačila remíza, i keď cieľom bola víťazná rozlúčka. Domáci najprv Mázikom nastrelili brvno, neskôr Šomšák neobstrelil brankára a po ďalšej strele Mázika vytláčal Mišina loptu na roh. Na opačnej strane hostia hrali na rýchle brejky. Rogos však mieril vedľa, strelu rýchlonohého Chochola Zak〜har vyrazil a neskôr Chochol napodobnil Mázika, keď zasiahol taktiež brvno. Hostia však plnili do bodky naordinovanú taktiku a rýchlym prechodom sa dostávali pred domácu bránu. Po polhodine hry dostal ideálnu prihrávku od Rogosa Chochol a po následnej krížnej strele za asistencie tyče dostal hostí do vedenia. V závere polčasu zahrávali domáci rohový kop. Gólman Mišina najprv loptu po hlavičke Kissa vyrazil, ale pohotový Kún ju následne dopravil do siete, čím vyrovnal skóre. Po prestávke začali lepšie hostia a domácu bránu ostreľovali z každej pozície. Chochol najprv zasiahol bočnú sieť a neskôr po tvrdej strele preveril postreh Zakhara podobne, ako aj striedajúci Benedik. Po hodine hry šli tentoraz do vedenia domáci. Po Mázikovej strele gólman hostí loptu vyrazil, nasledovala hlavička Juriniho, ktorú dokázal taktiež odvrátiť, ale do tretice sa lopta odrazila k Šomšákovi, ktorý ju tentoraz už dopravil za jeho chrbát. O minútu neskôr však hostia vyrovnali, keď po strele z priameho kopu tečovaná lopta zmenila smer a končila v domácej sieti. V závere ešte Chochol dvakrát po úniku vystrašil Zakhara, ale skóre ostalo nezmenené, a tak domáci získali na udržanie postu lídra aspoň rozhodujúci bod.

Góly: Kún, Šomšák - Chochol, Rogos, ŽK: Kún - Kováč, Chochol, Očkaik, R: Repaský, DZ: Székely, D: 100, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Harhovský, Búlik, Juhász, Kún, Filcsák, Lázar, Mázik, Kiss, Šomšák, striedal Zubatý, Gemerská Poloma: Mišina - Kováč, Gunár, Rogos, Očkaik, M. Ďuríček, Kollár, Chochol, Urban, Lipták, Klement, striedal Benedik

Dobšiná – Dlhá Ves 4:0 (2:0)

V pokojnom až priateľskom duchu sa hralo v Dobšinej. V silnom vetre sa viac darilo favorizovaným domácim hráčom. V ich prospech navyše hovorila aj pozliepaná zostava Zlatého klasu. Už v 3. min. otvoril skóre strelou pod brvno Gotthardt. O štvrťhodinu nato viedli domáci už o dva góly. K vyrazenej lopte sa dostal Poliak a aj on ju poslal pod brvno. Po prestávke sa osmelili aj hostia a únik L. Nováka musel likvidovať Plačko. Svoju prevahu do konca zápasu domáci vyjadrili ešte dvoma gólmi. V 62. min. sa presadil Barnák a päť minút pred koncom dorazil po strele Barnáka do siete Gotthardt. Ostatné šance Dobšinčanov zostali nepremenené.

Góly: Gotthardt 2, Barnák, Poliak, ŽK: bez, R: Haviarik, DZ: Bodnár, D: 100, Dobšiná: Plačko – D. Ondrejčík, Laurinc, Rupp, Poliak, J. Barnák, Valentko, Strelka, P. Fabian, F. Fabian, Gotthardt, striedali Potočný, Zvolenský, Dlhá Ves: R. Ferdinand – Arp. Pomaj, T. Segyo, L. Novák, N. Makkai, Orel, Flander, Hegedus, Ragyina, M. Makkay, Csotó, N. Pomaj, striedal V. Segyo

Dedinky – Krh. Dlhá Lúka 3:5 (1:2)

V rozlúčkovom zápase mali síce prvú šancu hostia, ale vedenia sa v 6. min. ujali domáci gólom Majerčák po kombinácii s Palanom. Hosťom sa podarilo vyrovnať po dvadsiatich minútach Annom. Navyše sa im do konca polčasu podarilo streliť aj druhý gól, autorom ktorého bol Zsilla. Domáci boli rozhodnutí uzavrieť sezónu víťazstvom, čo po prestávke začali aj napĺňať. V 65. min. vyrovnal Sýkora a dvadsať minút pred koncom poslal domácich do vedenia svojím druhým gólom Majerčák ml. V záverečných siedmich minútach však čakala domácich studená sprcha. V 83. min. Korintuš vyrovnal a do konca zápasu ešte Pronyai a Zsilla strhli víťazstvo na stranu hostí.

Góly: Majerčák ml. 2, Sýkora – Zsilla 2, Anna, Korintuš, Pronyai, ŽK: Tokoly, Sýkora - 0, R: Ráši, DZ: Šimšík, D: 80, Dedeinky: Horváth – J. Ogurčák, Tököly, T. Novák, M. Franko, Vermeš, Sýkora, D. Franko, Litecký, Majerčák ml., Palan, striedali Grígel, B. Revay, Majerčák st., Krh. Dlhá Lúka: Orosz – Klárik, Emödi, Csobády, Danko, Korintuš, Pronyai, Rigó, Ičo, Annna, Zsilla, Soltész