Korzár logo Korzár Gemer

Podhradie a Honce si body podelili

Uplynulé kolo prinieslo v I. triede zmenu na poste lídra. Domáce zaváhanie Krh. Podhradia využil Lipovník a vedie s jednobodovým náskokom.

ROŽŇAVA. Až na zápas v Krh. Podhradí patrilo toto kolo domácim mužstvám. Určite najviac sa z výhry tešili v Dedinkách a spokojní mohli byť aj v Gemerskej Polome. Tabuľka sa po tomto víkende v strede znova viac vyrovnala.

Krh. Podhradie – Honce 0:0

Stretnutie dvoch popredných mužstiev z horných poschodí sľubovalo kvalitné zápolenie, ale opak bol pravdou. Počas celého zápasu sa hra prakticky drobila, kedže hráči oboch celkov si po tvrdých zákrokoch súpera nespočetnekrát potykali s trávnikom. Hostia pricestovali s defenzívnou taktikou a spoliehali sa na rýchle brejky. Do vyloženej gólovej šance sa však podobne ako domáci do polčasu nedostali. Po bezgólovom polčase mali viac z hry domáci futbalisti, ale cez prehustený obranný val hostí sa málokedy dokázali predrať a ohroziť tak gólmana Koncza. Z toho dôvodu sa prevažne hralo medzi šestnástkami. Po jednej zo štandardiek dosiahol gól hosťujúci Viliam Gallo, ale ten rozhodca neuznal, nakoľko hráč volil priamu strelu na bránu, pričom bol nariadený nepriamy voľný kop. Domáci postupne znervózneli, viazla kombinácia, ale v záverečnom tlaku si vypracovali dve tutovky, ktoré volali po góle. Najprv Lázarovu strelu z priameho kopu smerujúcu pod brvno gólman Koncz s námahou vytlačil nad bránu a po následnom rohovom kope Piater hlavou iba tesne minul vzdialenejšiu tyč. Domáci tak nedokázali súperovi z Honiec oplatiť jesennú prehru a nerozhodným výsledkom sa zároveň pripravili o post lídra.

ŽK: Lázar, Šomšák, Mázik - Mil. Gallo, Ovary, Kuzma, Fandák, R: Jonáš, DZ: Hadar, D: 150, Krh. Podhradie: Zakhar - Harhovský, Búlik, Bodnár, Kún, Filcsák, Lázar, Piater, Šomšák, Mázik, Erdöfalvi, striedal Kiss, Honce: Koncz - Mil. Gallo, Ján Gallo, Vil. Gallo, Ovary, Strelka st., Pástor, Kuzma, Mich. Gallo, Jar. Gallo, Tomčo, striedali Fandák

Dobšiná – Betliar 3:2 (2:2)

Hostia znova nenastúpili v optimálnej zostave, no úradovali hneď v úvodných minútach. Prvú šancu však mali domáci, keď Gotthardt hlavičkoval nad. Z následného protiútoku otvoril M. Árvay skóre. V 10. min. už Betliarčanie viedli o dva góly, keď Z. Zdechovan zaskočil nepripraveného Plačka. To sa však zobudili aj domáci. Začali preberať iniciatívu a na konci 20. min. sa im podarilo znížiť. Po štandardke našiel Strelka v šestnástke Gotthardta, ten sa už nemýlil. Viac z hry mali naďalej domáci, no vyrovnania sa dočkali až v závere polčasu po pokutovom kope za ruku v šestnástke. Exekúcie sa ujal Rupp a uspel. Po prestávke sa hostia zamerali na udržanie výsledku a hrozili len po rýchlych protiútokoch. Domáci sa však dlho nevedeli presadiť. Až dvadsať minút pred koncom sa im to podarilo. Dlhú loptu od Strelku posunul Barnák na Gotthardta, ten mu ju vrátil a Barnákova strela skončila za chrbtom Kelíška. Domáci potom vystriedali a priestor dostala dvojica mladých hráčov. Hostia mohli ešte v závere vybojovať bod, ale pokus Ľ. Árvaya po rohu päť minút pred koncom skončil vedľa Plačkovej brány.

Góly: Gotthardt, Rupp (11 m), Barnák – M. Árvay, Z. Zdechovan, ŽK: Laurinc - 0, R: K. Chomjak, DZ: Kovács, D: 120, Dobšiná: Plačko – Laurinc, Strelka, Brnčík, Valentko, Poliak, Barnák, Rupp, Leško, Gotthardt, Mačejovský, striedali F. Fabian, T. Jakubčo, Betliar: Kelíšek – R. Zdechovan, Ľ. Árvay, Dávid, Lenghart, J. Zdechovan, Jar. Gonos, Cilovič, Z. Zdechovan, Die, M. Árvay

Dedinky – Plešivec 1:0 (1:0)

Plešivčania pohrozili už v 3. min., no Szaniszló mieril vedľa. Na druhej strane mal veľkú šancu M. Chabada, no skúsený Ogurčák, ktorý sa vrátil do brány, sa prekvapiť nenechal. V 9. min. sa domáci ujali vedenia. Priamy kop S. Ogurčáka skončil vo vinkli Konczovej brány. Hráči Lokomotívy boli aj naďalej aktívnejší, no šance Chabadu gól nepriniesli. Posledná štvrťhodina polčasu patrila hosťom, no domácich zachránila žrď. Po prestávke mieril do tyče domáci Novák. Hráči Dediniek, ktorí naposledy vyhrali v polovici septembra minulého roku, sa druhého víťazstva v sezóne vzdať nechceli. Obetavo bojovali počas celého druhého polčasu, v závere ich svojimi zákrokmi podržal aj brankár Ogurčák. Dedinky sa tak po štrnástich kolách znova radovali z víťazstva.

Gól: S. Ogurčák, ŽK: S. Ogurčák – Macho, Volčko, R: Petro, DZ: Székely, D: 120, Dedinky: M. Ogurčák – J. Ogurčák, Tokoly, S. Ogurčák, Samko, Ambróz, Majerčák ml., D. Franko, Sýkora, M. Chabada, J. Novák, striedali Grígel, Albert, Plešivec: Koncz – Szabó-Dózsa, Macho, Samko, Drenko, Horváth, Kubík, Z. Laven ml, Szaniszló, Volčko, Liptai, striedal Z. Laven st.

Krh. Dlhá Lúka – Brzotín 2:0 (0:0)

Do polčasu mali domáci jednoznačnú prevahu, ktorú však nedokázali doviesť do gólového vyjadrenia. Niekoľko šancí trestuhodne zahodili, keď Krága mieril iba do brvna podobne ako neskôr hlavou Zsilla. Následne Prónai odrazenú loptu poslal vedľa Lenkeiovej brány. Neuspel ani Anna, ktorého pokus po samostatnej akcii zmaril gólman hostí. Úvod druhej časti hry patril hosťom, ale po desiatich minútach opäť prevzali taktovku domáci futbalisti. Prónai však pre zmenu nastrelil iba tyč hosťujúcej brány. Rozhodnutie padlo až v záverečnej štvrťhodine, keď Korintuš po tečovanej strele dostal domácich do vedenia. Následne sa hosťom zranil Farkaš, ktorý si pri zlom došľape zranil koleno a tak hostia dohrávali desiati. Domáci Ičo po jednom z protiútokov nastrelil ďalšiu tyč a dve minúty pred koncom zasiahol brvno. Tentoraz sa však k odrazenej lopte dostal Korintuš, ktorý po následnej strele po druhýkrát napol sieť hosťujúcej brány. Zároveň nielen jednogólové vedenie poistil, ale dal i bodku za domácim víťazstvom.
Góly: Korintuš 2, ŽK: Klárik, Anna – L. Polyák, Farkaš, R: J. Gyenes, DZ: Antal, D: 110, Krh. Dlhá Lúka: Hegedüs - Parditka, Danko, Csobádi, Klárik, Korintuš, Prónai, Krága, Ičo, Anna, Zsilla, striedal J. Gebe, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Barczi, Demeter, Mihály, Gášpar, A. Polyák, A. Kovács, Dókus, Farkaš

Dl. Ves – Jablonov n/T 2:1 (2:0)

V priemernom zápase sa do vedenie mohli dostať hostia, no gól Zajda po štandardnej situácii v 20. min. pre postavenie mimo hry rozhodca neuznal. Prvý presný zásah si tak pripísali domáci, keď Mezeia prekonal z priameho kopu Szeman. O pár minút nato zvýšil na 2:0 hlavičkou Orel. Hostia namietali ofsajd, no nepomohlo to. Navyše sa im zranil brankár Mezei, ktorého musel nahradiť Bányász. Hra sa aj po prestávke odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Na strane domácich zahodili šance Flander či Makkai. Jablonovčania sa skúšali presadiť strelami, no tie smerovali mimo Pavlínyiho bránu. S blížiacim sa koncom vrhli sily do útoku a podarilo sa im aj znížiť, keď v poslednej minúte skóroval Strama. Na vyrovnanie však už nebolo dosť času a body tak zostali v Dlhej Vsi.

Góly: Szeman, Orel – Strama, ŽK: ?, R: Molnár, DZ: Nagy, D: 80, Dlhá Ves: Pavlínyi – Arp. Pomaj, T. Segyo, Orel, N. Makkay, Szeman, Blatník, M. Makkai, V. Ferdinand, Flander, Zsóri, striedal Ragyina, Jablonov n/T: R. Mezei – Zs. Mezei, Viszlay, Zajdó, A. Kerekeš, Bodnár, Strama, Gamba, Nagy, Hlavček, Szucs, striedali Bányász, Mackovjak, Szillasi

Gem. Poloma – Rudná 6:2 (2:1)

Polomčanom sa v ostatných kolách darí a postupujú v tabuľke smerom hore. Tento trend chceli potvrdiť aj v domácom dueli s Rudnou. No úvod zápasu im nevyšiel, keď už v 3.min. preloboval Sanislo Mišinu a hostia sa ujali vedenia. Po štvrťhodine hry však po priamom kope Rogosa zahrali domáci signál a Valko vyrovnal. Ešte do konca polčasu sa Polomčania ujali vedenia. R. Greško našiel dobre postaveného Chochola a jeho prízemná strela popri bránkárovi skončila v sieti. Hostia sa však nevzdávali. Využili štandardnú situáciu, keď Mišina loptu len vyrazil a Vysoký ju poslal do siete. Domáci sa znova chopili iniciatívy a znova sa ujali vedenia. Pomohol im aj hosťujúci Koteles, ktorý si prudký center nešťastne vrazil do vlastnej siete. Gól dostal domácich na koňa a svoj cit pre góly ukázal Z. Greško. Najprv po krásnom centri od bránkovej čiary sám pred brankárom zvýšil na 4:2 a desať minút pred koncom pridal piaty gól. Posledné slovo mal v poslednej minúte R. Greško, ktorý strelou k tyči stanovil na konečných 6:2.

Góly: Z. Greško 2, Valko, Chochol, R. Greško, Koteles (vlastný) – Sanislo, Vysoký, ŽK: ?, R: S. Gallo, DZ: Šalamon, D: 150, Gemerská Poloma: , Rudná:

Lipovník – Vyšná Slaná 4:0 (1:0)

Hostia pricestovali presne s jedenástimi hráčmi, navyše v priebehu zápasu sa im zranil Revaj. Napriek tomu v prvom polčase úspešne odolávali sústredenému tlaku domácich. Pomáhali im v tom aj sami hráči Lipovníka, keď Milata či Kovács mierilo mimo brány, neskôr zasa Barcziho priamy kop smerujúci do stredu brány Lindáka neprekvapil. Domácim sa však predsa len podarilo skórovať. Po dvadsiatich minútach hry dal Kardoš loptu do uličky Milatovi a ten zblízka nedal Lindákovi žiadnu šancu. Nasledovala šanca aktívne hrajúceho Bolla, no ani na dvakrát Lindáka neprekonal. Naopak hostia mohli vyrovnať. Po rohu a hlavičke musel z bránkovej čiary zachraňovať Farkaš. V závere polčasu potom Milata hlavičkoval do bránkára a na druhej strane aktívny M. Gallo mieril tesne vedľa brány. Hneď po prestávke neuspel proti Lindákovi Barczi a ani ďalší. Gólov sa diváci nakoniec predsa len dočkali. Po hodine hry dal Kardoš do uličky Bollovi a ten so šťastím prekonal Lindáka. Tretí gól bol vydretý. Kardošovu strelu Lindár vyrazil, následne Varga nastrelil len Farkaša a až do tretice prešla loptu do siete, keď ju Barczi poslal k tyči. Desať minút pred koncom pridali domáci po krídelnej akcii Kelemena a Podrackého z kopačky Bolla štvrtý gól. V závere ešte pohrozili Bollo a Milata, ale lopta skončila vedľa.

Góly: Bollo 2, Milata, Barczi, ŽK: 0 - Fifik, R: Turcsányi, DZ: Šmelko, D: 80, Lipovník: Skokan – Albert, Barczi, O. Farkaš, Kardoš, Szucs, Bollo, Kovács, Zagiba, Varga, Milata, striedali Kelemen, Podracký, Vyšná Slaná: Lindák – Hric, Molčan, Valko Krišťák, V. Lukáč, Fifik, Liptai, M. Gallo, M. Revaj, Zábrel, Krištof