Korzár logo Korzár Gemer

Honce sa doťahujú na vedúcu dvojku

Súťaž v I. triede sa dostala do svojej poslednej tretiny. Vedúca trojka dokázala bodovať na pôde súperov.

Keďže Lipovník v Rudnej len remizoval, Krh. Podhradie sa tak po víťazstve nad Vlachovom znova dostalo na čelo. Na stíhaciu jazdu vedúcej dvojice sa vydali Honce.

ROŽŇAVA. Situácia v tabuľke sa začína postupne vyjasňovať. Vedúce Krh. Podhradie má jednobodový náskok pred Lipovníkom a päť bodov ho delí od tretích Honiec. Štvrtá Dobšiná s desaťbodovou stratou už začína zaostávať. Naopak hore sa začínajú predierať Betliar a Gemerská Poloma. Medzi štvrtým a ôsmym miestom je rozdiel len štyri body. Deviata Krh. Dlhá Lúka má ešte zápas k dobru, vďaka čomu sa môže odpútať od dvojice Jablonov n/T a Plešivec. Dlhej Vsi odráta ŠTK na konci súťaže tri body, mužstvo sa tak snaží naháňať body nielen doma, ale aj vonku. Čo ukázali aj v Brzotíne. Posledné Dedinky už so svojím umiestnením asi neurobia nič, i keď súťaž ešte ani zďaleka neskončila.

Rudná – Lipovník 1:1 (0:0)
Od začiatku si obaja súperi dávali pozor a navzájom sa strážili. Ani jeden z nich sa nesnažil priveľmi otvárať hru. Súboje sa odohrávali prevažne medzi šestnástkami. Domáci dobre strážili strelca hostí Vávru, na druhej strane zlikvidoval Skokan vyloženú šancu Rudnej. Strelami sa prezentovali Milata a Kovács, no chýbala im razancia. Po prestávke hostia skúsili hrať útočnejšie, domáci sa spoliehali na brejky. Ich motorom bol Dávid. Chlieb sa lámal v posledných dvadsiatich minútach. Do vedenia išli v 72. min. po góle Pavlíka domáci. O necelých desať minút na to sa hosťom podarilo vyrovnať. Po rohu Barcziho presne hlavičkoval Zagiba. Záver tak potvrdil to, čo sa ukazovalo od začiatku, že tento zápas bol remízový.
Góly: Pavlík – Zagiba, ŽK: Jakab, Kovács, Gacek – Kovács, Barczi, Kardoš, R: Haviarik, DZ: Antal, D: 100, Rudná: Bacso – Šimon, S. Ďuriček, Vysoký, Jakab, Dávid, Kovács, Gacek, Pavlík, Kontra, P. Sanisló, striedali Orbán, Koteles, Lipovník: Skokan – Barczi, Kardoš, Podracký, Szucs, Bollo, Vávra, Zagiba, Kovács, Varga, Milata, striedali Szabó, Albert.

Jablonov n/T – Gemer. Poloma 1:4 (0:1)
Domáci začali lepšie a v prvých dvadsiatich minútach mal Pál Balázs hneď dve šance. V prvej však hostí zachránil obranca, keď odvrátil loptu a v druhej skončila lopta na brvne. Hostia tak ustáli nápor a začali preberať iniciatívu. Po polhodine hry ju vyjadril aj gólom R. Greško. Na začiatku druhého polčasu nachytali Polomčania súpera na hruškách a zlepenými gólmi prakticky rozhodli o osude zápasu. V 48. min. skóroval Z. Greško a o tri minúty na to pridal Chochol tretí gól. Domáci sa tak dostali pod tlak a už sa nedokázali pozviechať. Päť minút pred koncom sa strelou z diaľky prezentoval znova Chochol a natiahol náskok Družstevníka. Posledné slovo však mali domáci, keď výsledok dve minúty pred koncom korigoval Zájdó.
Góly: Zajdó – Chochol 2, R. Greško, Z. Greško, ŽK: 0 – Z. Greško, R: Uhrin, DZ: Bobrík, D: 60, Jablonov n/T: Kovács – Zajdó, Kerekeš, Javor, Vizslay, Bodnár, Gamba, Nagy, Hlavček, Pál Balázs, Strama, striedali Mezei, Hutník, Szucs, Gemerská Poloma: Mišina – Kováč, Gunár, Rogos, Z. Greško, R. Greško, Hatvaník, M. Ďuriček, Valko, Kollár, Chochol, striedal Klement.

Brzotín – Dlhá Ves 0:1 (0:1)
V stretnutí aktérov z dolnej časti tabuľky boli hostia futbalovejším mužstvom, ale podobne ako domáci ochrancov svätyne prekonať nedokázali. Ako prvý pohrozil hosťujúci Flander, ktorého strelu Lenkei kryl a neskôr domácu bránu prestrelil. Na opačnej strane Rezmüves nastrelil iba brvno Paulínyiho brány. Ani po ďalších troch pokusoch nedokázal hosťujúci Flander rozvlniť domácu sieť. Po prestávke obe mužstvá pokračovali v neefektívnej streľbe, ktorá dlho gól nepriniesla. Dvadsať minút pred koncom padol jediný gól zápasu, po ktorom sa z víťazstva radovali hostia. Po ideálnej prihrávke Zsóri hlavou preloboval domáceho gólmana. V závere mal ešte príležitosť tesné vedenie poistiť, ale tentoraz, keď sa ocitol zoči - voči Lenkeiovi, opečiatkoval iba brvno.
Gól: Zsóri, ŽK: Mihály – Flander, Makkai, R: A. Farkaš, DZ: Máté, D: 100, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Demeter, Mihály, A. Polyák, Rezmüves, Kovács, Dokus, Farkaš, striedal Ro. Znak, Dlhá Ves: Pavlínyi - Hegedüs, Segyo, Orel, Zsóri, N. Makkay, Flander, V. Ferdinand, Blatník, M. Makkai, Szeman, striedal Ragyina.

Plešivec – Krh. Dlhá Lúka 1:0 (1:0)
V Plešivci videli diváci zápas priemernej úrovne. Obe mužstvá nastúpili v oslabených zostavách, domácim chýbali obrancovia, hosťom vykartovaní útočníci. Napriek tomu však úvodné šance patrili hosťom, no brejkové situácie nedokázali vyriešiť k svojej spokojnosti. Plešivčania potom pohrozili centrom Lavena, ktorý skončil na brvne. Hostia to potom skúšali strelami Korintuša z diaľky. Ako sa neskôr ukázalo, o osude stretnutia rozhodli Lavenovci. Po ich peknej akcii mladší z nich tvrdou strelou prekonal súperovho brankára. Po prestávke mali aktivitu na kopačkách hostia, no chýbalo presné zakončenia. Na druhej strane domáci pohrozili šancou Szaniszla, no jeho krížna strela smerovala mimo brány. Hostia si nakoniec predsa len mohli odviesť bod, no pozorný Koncz ich tutovku v závere zápasu zneškodnil.
Gól: Z. Laven ml., ŽK: 0 - , R: Repaský, DZ: Hadar, D: 150, Plešivec: Koncz – Samko, Drenko, Macho, Szabó-Dózsa, Horváth, Kubík, Z. Laven ml., Volčko, Szaniszló, Z. Laven st., striedal Lalik.

Betliar – Dedinky 5:0 (2:0)
Proti omladenému mužstvu Dediniek postavili domáci zostavu, v ktorej sa objavilo viacero starších hráčov. Domácim totiž z rôznych dôvodov vypadlo pár hráčov základnej zostavy. V úvodných minútach to bolo na ihrisku aj poznať, no hráči sa postupne dokázali zohrať. Šancu skórovať mali ako prví hostia, no útočník loptu zle zasiahol. Po zahodených šanciach domácich sa ku strele napriahol kapitán Jar. Gonos a v 20. min. sa tak Betliarčania dostali do vedenia. O tri minúty na prekonal Horvátha Die. Po štandardkách mali šance aj Cilovič, nastrelil tyč a Z. Zdechovan, ktorého pokus brankár chytil. Dvojgólovým rozdielom sa polčas aj skončil. Po prestávke sa domáci chvíľu trochu hľadali, ale už po desiatich minútach pridal Z. Zdechovan tretí presný zásah. Napriek výsledku sa hostia nevzdávali a snažili sa. Po centri a strele k tyči nechali vyniknúť Kelíška, ktorý loptu bravúrnym zákrokom vyrazil. Do konca zápasu potom domáci pridali ešte dva góly. Najprv po Gonosom úniku presne vystrelil Die a po centri Lengharta uzavrel účet Z. Zdechovan.
Góly: Z. Zdechovan 2, Die 2, Jar. Gonos, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Gášpár, D: 100, Betliar: Kelíšek – R. Zdechovan, Dávid, Plačko, Ivanko, Lenghart, Jar. Gonos, V. Kováč, Die, Z. Zdechovan, Cilovič, striedali Fabian, Dedinky: Horváth – Jež, Sýkora, Vermeš, D. Franko, S. Ogurčák, Majerčák ml., Grígel, Palan, Novák, Gajdoš, striedal M. Franko.

Dobšiná – Honce 3:5 (2:3)
V súboji dvoch mužstiev z hornej časti tabuľky sa Honce ujali vedenia po desiatich minútach hry, keď odrazenú loptu poslal do siete Kuzma. Domáci však o pár minút vyrovnali z kopačky Strelku a do vedenia ich dostal o desať minút neskôr Barnák. Gólové preteky pokračovali ďalej, hosťom však pomohli aj domáci hráči. O vyrovnanie na 2:2 sa totiž postaral “vlastencom“ Brnčík. Navyše svoj deň nemal domáci brankár Plačko, ktorý si chvíľu potom vrazil do siete center Jar. Galla. Po prestávke však domáci znova dokázali dotiahnuť náskok súpera gólom Poliaka. Proti priamočiarej, no efektívnej hre hostí sa skúšali presadiť kombinačne. Získali síce množstvo rohov, no situácie nedokázali dotiahnuť do gólového konca. To sa však darilo hosťom. Po hodine hry zahrávali roh. Po skrumáži zle vybiehajúceho domáceho gólmana obišiel Kuzma a hostia sa ujali vedenia. O konečný výsledok sa postaral minútu pred koncom Tomčo.
Góly: Strelka, Barnák, Poliak – Kuzma 2, Brnčík (vlastný), Plačko (vlastný), Tomčo, ŽK: Valentko, P. Fabian – Fandák, Pástor, R: Turcsányi, DZ: Bodnár, D: 150, Dobšiná: Plačko – Laurinc, Surovský, Rupp, Poliak, Barnák, Valentko, Strelka, Fabian, Brnčík, Gotthardt, striedal Mačejovský, Honce: Koncz – Mil. Gallo, Ján Gallo, Fandák, V. Gallo, Strelka st., Pástor, Kuzma, Mich. Gallo, Jar. Gallo, Tomčo, striedali N. Gallo, Ováry.

Vlachovo – Krh. Podhradie 0:4 (0:1)
Futbalisti Krh. Podhradia boli na pôde Vlachova papierovým favoritom, ale do polčasu dokázali skórovať iba raz, keď Lázarova strela zo štandardky prekvapila Fabiána v domácej bráne. Po štvrťhodine hry Šomšák nastrelil brvno a šancu nevyužil v závere ani Mázik, ktorý sa uvoľnil cez Moldu, ale jeho krížna strele tesne minula vzdialenejšiu tyč. Domáci miestami hru síce vyrovnali, ale okrem dvoch striel Šiveca bránu hostí neohrozili. Do druhého polčasu nastúpil do brány domácich po prvý raz od operácie skúsený gólman Organ, ale jeho dlhodobý výpadok bol badateľný. Hneď v úvode sa cez domácich obrancov preháčkoval Šomšák, ktorý mu následne nedal šancu a vedenie poistil. Neskôr po rohovom kope Lázara zvýšil na rozdiel triedy Kiss a definitívnu bodku za stretnutím dal Jurini, ktorý štvrtým gólom prikrášlil víťazstvo. Domáci ani za tohto nelichotivého stavu nerezignovali, ale ich strely končili na obrannom vale hostí. O vzruch sa postarali po skrumáži pred Zakharovou bránou iba Gál a Leskovjanský, ale nebolo im súdené dosiahnuť ani čestný úspech.
Góly: Lázar, Šomšák, Kiss, Jurini, ŽK: bez, R: Gallo, DZ: Heveši, D: 120, Vlachovo: L. Fabián - T. Molda, Hricko, Fecko, Leskovjanský, V. Gecelovský, Z. Gecelovský, Lipták ml., Gál, Lipták st., Šivec, striedali M. Molda, Ďurán, Organ, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Búlik, Bodnár, Kún, Filcsák, Lázar, Piater, Kiss, Šomšák, Mázik, striedali Ulbrik, Gőrgei.