Korzár logo Korzár Spiš

Po prehranom derby sa Smižancom ani písať, ani rozprávať nechcelo

Bol to jeden zo slabších štvrtoligových spišských derby zápasov. Viazla kombinácia, ale domáci začali lepšie, keď využili zle zahraný ofsajd systém Rudnian.

V. Folkmar - Rudňany 1:1 (1:0)

Cez prestávku bolo v kabíne hostí „umývanie hláv“, čo sa aj odzrkadlilo na ihrisku. Nepochopiteľne nariadenú penaltu Franko chytil a po jednom z rýchlych protiútokov Polkabla vyrovnal. V posledných minútach po Baluchovom prieniku Červeňak trafil na bránkovej čiare domáceho obrancu. Bol to remízový zápas. V. FOLKMAR: Nemčík – Kysel, Sasák, Hrobko – Žakarovský, Andrejco, Lapšanský, Šoltís, Kaľavský – Andrejco ml, Diro, striedali: Sasák ml., Morstýn. RUDŇANY: Franko – Farkašovskký, Neuvirth, Pončák – Čuj, Červeňák, Dimitrijevič, Zajac, Baluch – Polkabla, Kukuľ, striedali: Petruľa, Vodhanel. J. Petruška

Krompachy – Turňa n/B 1:2 (0:1)

Informácie z tohto stretnutia prinesieme v zajtrajšom Spišskom KORZÁRI.

Helcmanovce – Strážske 1:1 (1:0)

V. LIGA

Smižany – Hrabušice 1:2 (1:1)

Derby súboj začal minútou uctením si pamiatky Jána Šubu. Po udalostiach v stretnutí a po ňom nemali domáci funkcionári chuť napísať resp. podať informácie o tomto zápase. Výbor Slovana Smižany odkazuje: „Blahoželáme Hrabušiciam k postupu a nech idú do vyššej súťaže. Ešte nám aj rozbili dvere v šatni.“
SMIŽANY: Krištovčo – Dragula, Bajtoš, Olejník – Kašický, Klubert, Šebest, Kapusta, Labanc – Regrút, Hrušovský, striedali: Choma, Richnavský, Balanean. HRABUŠICE: Sagula – Hanzely, Princ, Priehoda – Bajtoš, Chripko, Babik, Klembara, Dičák – Oravec, Melničuk, striedali: Kukura, Tkáč, Smik. (jp)

Ťahanovce – Gelnica 1:1 (0:0)

Margecany – Kluknava 1:0 (0:0)

Bol to vyrovnaný súboj, v ktorom domáci si vypracovali dosť šancí, ale gól sa im nedarilo streliť. O osude stretnutia rozhodla hrubá chyba Hoppeja, ktorú využil Furajtár. Nováčik z Kluknavy tak naďalej čaká na prvé víťazstvo.

Prakovce – Harichovce 3:3 (1:1)

Na svoje tretie domáce majstrovské stretnutie domáci hráči nastúpili pod psychickým tlakom s odhodlaním získať prvé domáce body. Prvých desať minút domáci začali s nátlakom, ale tento tlak vytúžený gól nepriniesol a hostia kontrovali v 10. minúte úvodným gólom Slivoša. Tento gól domácich zaskočil a hostia sa navyše vyznamenali niekoľkými gólovými akciami, ale brankár domácich Dorčák bol na svojom mieste. V polovici prvého polčasu domáci prevzali hru do svojich rúk, keď Hulič nastrelil len brvno, hlavičku Demčáka obrana hostí vykopávala z bránkovej čiary a domáci začali nakopávať lopty do pokutového územia, ale obrana hostí stála na pevných nohách. Napriek tomu domáci v 44. minúte vyrovnali Lukášom.
Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním tento zápas zvrátiť na svoju stranu, už v 46. minúte sa ocitol pred brankárom hostí Hulič po prihrávke Lukáša a dostal domácich do vedenia. Domáci predviedli niekoľko gólových akcií, strela Huliča, ktorá skončila mimo brány hostí, ďalej priamočiara akcia Dorčák - Lukáš a zakončoval z uhla Leško, ale brankár hostí sa vyznamenal, ďalej z piatich metrov Hulič trestuhodne prestrelil bránu. Po týchto šanciach domácich hostia znovu kontrovali a v 80. minúte vyrovnali gólom Hrušovského. Po tomto góle domáci zapli na vyššie obrátky a vypracovali si niekoľko šancí ako aj striedajúci hráč Haluška, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas v kategórii dospelých a prezentoval sa peknou strelou spoza pokutového územia. V 87. minúte po centri Huliča na 3:2 upravil Lukáš, lenže v nadstavenom čase na konečných 3:3 upravil po chybe obrany domácich Slivoš, ani tretí domáci zápas nepriniesol domácim plný bodový zisk. Domáci najprv prehrávali a potom dvakrát vyhrávali a napriek tomu nedokázali dotiahnuť zápas do víťazného konca. PRAKOVCE: Dorčák - Opremčák, Slovinský, Kuchár - Grega, Leško, Demčák, Lapšanský, Jančík - Lukáš, Hulič, striedali: Lipták, Findura, Vaškovič. HARICHOVCE: Karchňak - Hric, Kaščák, Štofko - Suchý, Pukluš, Hrušovský D., Hrušovský L., Staroň - Ambrozy, Slivoš, striedali: Šefčík, Hudáček, Šefčík. V. Šimko

Koš. N. Ves – Sp. Vlachy 2:0 (2:0)

Od úvodného hvizdu rozhodcu Škurlu bolo jasné, že jeho priazeň je evidentne naklonená na stranu domácich. Menovanému arbitrovi však uľahčili cieľavedomú úlohu samotní Vlašania, ktorí pri oboch inkasovaných góloch vyrobili hrúbky v obranných činnostiach. Rozhodca nemal rovnaký meter pre oboch aktérov. Za kontaktné súboje rovnakého charakteru hostí trestal, domácim ich toleroval. Už v 2. min. Ferenčuha chytil slabú strelu Semana. Prišla 34. min., prvý asistent rozhodcu Vojtko neodmával ofsajd a domáci využili chybu Vlašanov. Lopta sa po zásahu Saksu kotúľala do bránky Spišiakov. Vykopnúť sa ju snažil Dunka, ale ostalo len pri snahe – 1:0.
Uplynuli dve minúty a domáci sa bez vlastnej zásluhy radovali opäť. Biroščák pri odkope trafil loptu tak smoliarsky, že tá skončila v sieti hostí – 2:0. A o víťazovi zápasu bolo prakticky rozhodnuté, pretože hostia boli v útočných fázach neškodní. Za celé stretnutie si vypracovali iba tri gólové šance a aj tie nepremenili. Zápas sa dohrával za miernej, ale neefektívnej prevahy hostiteľov. Kurióznu situáciu priniesla 86. min. Ferenčuha bol už prekonaný, loptu spred bránkovej čiary vykopával Šefčík. Trafil ňou domáceho Grutku, od ktorého sa lopta odrazila do rúk Ferenčuhu. Aj tento duel potvrdil, že nie vždy vyhráva lepší. Jeho víťazom bol tentoraz šťastnejší tím, podporovaný strážcami futbalových pravidiel. Iba zamyslieť sa nad touto skutočnosťou je málo. SP. VLACHY: Ferenčuha – Oreško, Legát, Jež, Šefčík – Tomajko, Halula, Fabíny, Biroščák – Boroš, Dunka.
D. Girba

Jaklovce – Teplička 3:0 (2:0)

Domáci zaknihovali prvé domáce víťazstvo v tomto súťažnom ročníku. K tomu im čiastočne pomohli hostia, ktorí od 32. min. hrali bez vylúčeného brankára Tekáča. Táto prevaha domácich o jedného hráča nebola veľmi badateľná, pretože domáci vyprodukovali veľa chýb v rozohrávke a najmä vo finálnej prihrávke. Vytúžený prvý gól v 18. min. dosiahol pri jeho štvrtom streleckom pokuse. K tomu mu dopomohol hosťujúci obranca chybnou rozohrávkou a hlavne domáci Adamišin nezištnou prihrávkou. V 35. min. po zahraní priameho kopu Adamišinom dostal sa k lopte Kandrik, ktorý opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky. Potom hostia strelili z priameho kopu gól, ale hlavný rozhodca na pokyn asistenta R2 gól neuznal pre faul na brankára. Až v 44. min. gólom do šatne sa prezentoval strelecký disponovaný Br. Fabrici – 2 : 0.
V druhom polčase hneď v 50. min. mohli hostia znížiť po hrubej chybe domáceho obrancu, ale domáci brankár Petkáč vybehnutím im pokazil radosť. V 53. min. opäť po perfektnej prihrávke Adamišina domáci Budinský hlavou zvýšil na konečných 3 : 0. Domáci Br. Fabrici mohol dosiahnuť hetrik, ale jeho nebezpečná hlavička minula cieľ. Hostia mohli ešte v 85. min. skorigovať výsledok, lenže hlavička hosťujúceho hráča po rohovom kope len tesne minula domácu bránku.
Domáci aj keď zvíťazili, hrali veľmi nervózne, dosť často podráždene reagovali na verdikty rozhodcov, za čo si vyslúžili pri jasnom víťazstve až 6 ŽK a jednu červenú. Ako sa hovorí, každé zlo je na niečo dobre. Ak sa chlapci poučia z chýb, ak na ihrisku sa sústredia jedine na hru, ak budú hrať disciplinovane a keď sa zlepší ich tréningová morálka, zákonite prídu aj úspechy. Je to želanie výboru OFK, ako aj celej futbalovej rodiny v Jaklovciach.
JAKLOVCE: Petkáč (od 80. min. Hleba) – St. Kandra, Kandrik, Hofman, Miloš Kandra - Jakubišin, Hajduk (od 85. min. Ján Fabrici), Daniel Humeňanský (od 55. min. Hudáček) – Budinský, Adamišin.
TEPLIČKA: Tekáč – Št. Biacovský, Hamrák, Laško, Zekucia – Vojtko, Hasaj, Mrovčák, Mar. Tekáč - Čarnoký, Lesnický. Stredali: Odziomek, Micjal Biacovský, Dzimko.