Korzár logo Korzár Gemer

Nováčik z Honiec poskočil na čelo

Utorkové ôsme kolo zakončilo náročnú prvú polovicu septembra. Mužstvá I. triedy v nej odohrali štyri kolá. Najviac síl v nich mali hráči Honiec, ktoré sa po víťazstve vo Vlachove posunuli na čelo.

Obrana Krásnohorského Podhradia bola pozorná takmer celý zápas, až v závere sa hosťom podarilo streliť čestný gól.Obrana Krásnohorského Podhradia bola pozorná takmer celý zápas, až v závere sa hosťom podarilo streliť čestný gól. (Zdroj: Peter Podolinský)

Prvé víťazstvo si pripísali Dedinky a Dobšiná deklasovala Plešivec.

ROŽŇAVA. Naopak, zápas bez gólov sa odohral v Gemerskej Polome. Bol to prvý v sezóne. Rudná si odviezla bod z Dlhej Vsi a Jablonov n/T z Krh. Dlhej Lúky rovno tri. Prekvapenie sa nekonalo v Krh. Podhradí, kde domáci zvíťazili. V tabuľke vedú Honce s jednobodovým náskokom pred Vyšnou Slanou, za ňou je o bod Dobšiná. Štvrté Krh. Podhradie má 13 bodov a Gemerská Poloma 11. Šiesty Lipovník má desať bodov a aj vďaka tomu, že mal v ostatnom kole voľno, je už štyri kolá bez bodového zisku. Na ďalších priečkach je to vyrovnané a rozdiely sú minimálne. Istým prekvapením je predposledná priečka Vlachova. Strelecky to v tomto kole sypalo najmä Dobšinej a Dedinkám, pričom R. Gotthardt z Dobšinej stihol dať za polčas rovné štyri góly.

Gem. Poloma – Vyšná Slaná 0:0

Hostia pricestovali do Polomy s taktikou neprehrať, čo sa im podarilo. Pozor si dávali na P. Rogosa, ktorý predtým pôsobil práve vo Vyšnej Slanej. Do polčasu mali domáci viacero šancí. Dvakrát mohol skórovať Lörincz, ale raz mieril do tyče a potom zasa do brankára. Hostia to zasa skúšali strelami z diaľky. Po prestávke stupňovali domáci svoj tlak. V 70. min. vytlačil Lindák priamy kop na roh. Aj ďalej sa hralo v réžii domácich, no skórovať mohli aj hostia, keď päť minút pred koncom strieľal z otočky tesne nad striedajúci Hric. V samotnom závere sa v dobrej šanci ocitol Hatvaník, ale mieril nad. Mužstvá si tak body rozdelili.

ŽK: Kováč – R. Rogos, Bendík, R: Macko, DZ: Székely, D: 100, Gemerská Poloma: Mišina – Hatvaník, Forgáč, Klement, Kováč, P. Rogos, Lipták, M. Ďuriček, Kollár, Lörincz, M. Mihálik, striedal Urban, Vyšná Slaná: Lindák – R. Rogos, Bendík, Zábrel, Liptai, Tomášik, M. Gallo, Kračún, Valko Krišťák, Dovalovský, striedal Hric, Krupár

Dlhá Ves – Rudná 1:1 (0:1)

V drese domácich chýbalo niekoľko hráčov zo základu, a tak ich museli nahradiť tí, ktorí už dlhší čas nehrali. V nervóznom úvode sa domáci snažili častými pripomienkami pôsobiť na rozhodcu, čo napokon vyústilo v udelenie jedinej žltej karty pre Orela. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale kombinačne sa lepšie darilo hosťom, ktorí sa po krídelných akciách dostávali pred domácu bránu. Ich snahu však korunoval gólom iba kapitán Dávid. Po prestávke sa hostia dostali do útlmu a nepokračovali v tlaku. To bola voda na mlyn pre domácich, ktorým sa napokon podarilo ratovať aspoň bod. Štvrťhodinu pred koncom sa na výlet vydal striedajúci Roxer a po sóle z polovice ihriska úspešne zakončil. Zápas sa hral v dosť rušnom prostredí, emócie sa však medzi hráčov na ihrisko viditeľnejšie nepreniesli.

Gól: Roxer – L. Dávid, ŽK: Orel - 0, R: Haviarik, DZ: Šmelko, D: 100, Dlhá Ves: Pavlínyi – Arp. Pomaj, T. Segyo, Orel, L. Novák, A. Novák, Flander, Ferdinand, Blatník, Péntek, Szeman, striedali Makkai, V. Segyo, P. Roxer, Dobšiná: Bacso - Šimon, Piaterík, Burdiga, Jakab, Dávid, Molčan, Kovács, Orbán, Kontra, P. Szanisló, striedal Köteles

Krh. Dlhá Lúka – Jablonov n/T 0:2 (0:1)

V priemernom zápase v prvom polčase diváci veľa šancí nevideli. Hostia sa ujali vedenia po desiatich minútach hry gólom Bodnár, keď odskok lopty prekvapil Mátého. Hra prebiehala prevažne medzi šestnástkami a domáci ohrozili Balázsa len po strele Annu. Po prestávke už domáci viac útočili. Po prihrávke L. Péčiho mieril nad Dunka. Domácim nepomohli ani nakopávané lopty, ktorými sa skúšali dostať pred bránu súpera. V snahe vyrovnať zabudli na opatrnosť a po chybe v rozohrávke poistil vedenie Jablonova n/T Pál Balázs. Na konci mohol výsledok ešte korigovať Korintuš, no mieril nad.

Góly: Bodnár, Pál Balázs, ŽK: Korintuš, Parditka - ?, R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 100, Krh. Dlhá Lúka: Máté – Parditka, Soltész, Korintuš, Danko, Ičo, Rigó, Anna, Krága, Dunka, L. Péči, striedali Gebe, Mar. Péči, Mir. Péči, Jablonov n/T: R. Balázs – Zajdó, Viszlay, A. Kerekeš, K. Kerekeš, Nagy, Strama, Gamba, Bodnár, Pál Balázs, Fedorkovič

Dedinky - Brzotín 4:0 (1:0)

Domáci, ktorí na prvé víťazstvo ešte len čakali, začali aktívne a po strele Vermeša zazvonilo brvno. Do vedenia išli v 23. min. po góle S. Ogurčáka, ktorý využil spätnú prehrávku Nováka. Aj v ďalšom priebehu mali domáci viac z hry, no šance sa im premieňať nepodarilo. Hostia ohrozovali Ogurčáka skôr sporadicky strelami z diaľky. Po prestávke pokračovali domáci v tlaku a po rohu pridal druhý gól J. Novák. Ovládli hru a v 71. min. sa do streleckej listiny zapísal aj hrajúci tréner Kollárik. Potom dostali priestor aj hráči z lavičky. Práve striedajúci T. Novák dal chvíľu po svojom príchode na ihrisko štvrtý gól Dediniek. Päť minút pred koncom mali hostia po ruke Putnockého výhodu penalty, Ogurčák ju však zlikvidoval.

Góly: S. Ogurčák, J. Novák, Kollárik, T. Novák, ŽK: 0 – A. Kovács, R: A. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 80, Dedinky: M. Ogurčák – Majerčák, Chochol, Revaj, Putnocký, Vermeš, S. Ogurčák, Mich. Černický, Palan, Kollárik, J. Novák, striedali T. Novák, Litecký, J. Ogurčák, Brzotín: Lenkei – L. Polyák, Kočiš, Gášpár, Plichta, Barczi, Att. Kovács, Mezei, Al. Kovács, R. Dókus, Lázok, striedal Dropa

Dobšiná – Plešivec 8:0 (6:0)

Vrece s gólmi sa roztrhlo v Dobšinej. Hostia, ktorí mali problémy s poskladaním mužstva, začali hrať desiati. A. Tomi sa pripojil až po dvadsiatich minútach hry, keď už bol stav 3:0. Domáci začali premenenou jedenástkou Grančáka, potom pridal gól Gotthardt a na spomínaných 3:0 zvýšil Barnák. Domáci to spočiatku skúšali dlhými loptami do šestnástky, tie však obrana hostí zbierala. Keď však začali hrať Dobšinčania po zemi, úplne ovládli hru. Do prestávky sa ešte trikrát zablysol kanonier Gotthardt. Po prestávke sa hra trochu upokojila. Hostia preskupili sily, ale dosiahli len náznaky šancí. Domáci vystriedali, šancu dostali aj mladí hráči. Ponúknutej možnosti sa dobre chopil T. Jakubčo, ktorý hneď prvý dotyk s loptou premenil na gól a bol autorom aj ostatného ôsmeho gólu Dobšinej.

Góly: Gotthardt 4, T. Jakubčo 2, Grančák (z 11 m), Barnák, ŽK: 0 – Macho, R: Drenko, DZ: , D: 150, Dobšiná: Potočný – Záhoranský, Strelka, Brnčík, Laurinc, Grančák, Barnák, Lukáč, Rupp, Gotthardt, Surovský, striedali Poliak, T. Jakubčo, Mačejovský, Plešivec: Koncz – Macho, Drenko, Viola, Z. Tomi, Kubík, Horváth, Pačan, Szaniszló, Z. Laven st., A. Tomi

Krh. Podhradie – Betliar 3:1 (1:0)

Betliarčania nepricestovali do Podhradia v optimálnej zostave a zamerali sa obranu. Domáci si tak od začiatku vytvorili územnú prevahu a ohrozovali Kelíška. Už v 5. min. dostal Mázik kolmú prihrávku od Bulika a Podhradčania sa ujali vedenia. V ďalšom priebehu si postupne vytvorili šance, no žiadna z nich nebola využitá. Hostia to skúšali rýchlymi protiútokmi, no bez výraznejšieho efektu. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Prevaha domácich pretrvávala a Šomšák pridal druhý gól. Po faule na Erdöfalviho premenil penaltu hrajúci tréner Piater. V závere, keď už útočili aj obrancovia domácich, to Betliarčania využili a čestný úspech zaznamenal M. Árvay.

Góly: Mázik, Šomšák, Piater (z 11 m) – M. Árvay, ŽK: Mázik – V. Kováč, M. Árvay, R: Repaský, DZ: Antal, D: 150, Krh. Podhradie: Zakhar – Jurini, Kún, Erdöfalvi, Bulik, Béreš, Bodnár, Lázár, Piater, Šomšák, Mázik, striedali Filcsák, Ulbrik, Szöllös, Betliar: Kelíšek – Ľ. Ivančo, Lukáč, V. Kováč, Kasper, O. Fabian, J. Zdechovan, Lenghart, Dávid, Die, M. Árvay, striedal L. Kováč

Vlachovo – Honce 1:3 (1:0)

V stretnutí priemernej úrovne začali hostia aktívnejšie a už v úvode sa po tvrdej strele Molnára nešťastne zranil domáci brankár Hlaváč, ktorý skončil po ošetrení v nemocnici s rukou v sadre. Na jeho post nastúpil hráč z poľa Marciš, ktorý však úspešne čelil príležitostiam, ktoré si neskôr hostia vytvorili. Koncovka však pokrivkávala a Kuzma ani J. Pástor sa nedokázali pred domácou bránou presadiť. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a na opačnej strane po ďalekonosnej strele Fecko rozvlnil sieť za chrbtom gólmana Konca, čím sa ujali domáci vedenia. Po prestávke mali hostia výhodu priameho kopu z hranice šestnástky a Vil. Gallo zmazal jednogólové manko. V ďalšej časti hry tempo upadlo, viac z hry však mali útočnejší hostia, ktorí sa ujali vedenia po ďalšej štandardke. Po strele Jara Galla domáci gólman loptu neudržal a Kuzma ju následne zasunul do siete. O tri minúty sa skóre opäť menilo, keď po centri Pástora poistil vedenie hostí striedajúci Strelka ml. Rozhodol nielen o zaslúženom víťazstve, ale mužstvo nováčika sa prekvapujúco dostalo na čelo priebežnej tabuľky.

Góly: Fecko – V. Gallo, Kuzma, Strelka ml., ŽK: Fecko, Hricko - 0, R: Jonáš, DZ: Krzák, D: 80, Vlachovo: Hlaváč – F. Šivec, Hricko, Fecko, Lipták ml., Biščák, Z. Gecelovský, Molda, Marciš, Lipták st., Hronec, striedali M. Molda, Gál, Honce: Koncz - Beshir, Molnár, Ján Gallo, Vil. Gallo, Vranec, Strelka st., J. Pástor, Kuzma, Jar. Gallo, Tomčo, striedali M. Pástor, Strelka ml.