Korzár logo Korzár Spiš

Prvé domáce víťazstvo Veľkého Folkmara

O niečo lepšie kolo absolvovali štvrtoligoví zástupcovia zo Spiša. Kým v predchádzajúcom kole nestrelili ani gól, teraz to bolo skôr opačne. Strelecké hody boli v Krompachoch, a len streleckou nemohúcnosťou Folkmarčanov sa v ich prvom jarnom víťazstve nez

Gólová bodka. Krompašania doma v nedeľu strelili päť gólov. Na snímke Ľ. Ontko (v bielom vľavo) zaznamenáva posledný gól zápasu.Gólová bodka. Krompašania doma v nedeľu strelili päť gólov. Na snímke Ľ. Ontko (v bielom vľavo) zaznamenáva posledný gól zápasu. (Zdroj: luko)

SPIŠ. rodila ešte väčšia gólová nádielka. V piatoligovej spoločnosti Hrabušice doma nezaváhali a gólová nádielka bola v Smižanoch.

IV. LIGA

Krompachy - Kr. Chlmec 5:0 (2:0)

Prvý polčas prebiehal vo veľmi nervóznej atmosfére, každý stret sa končil pádom, viac sa rečnilo, ako hralo. Rozhodcovia to nezvládali. V 17. min. po rohu Belej otvoril skóre. Po góle sa hralo viac pred šestnástkou hostí. Hostia boli úplne neškodní, v prvom polčase ani raz netrafili bránu. V závere došlo k sporným momentom. V 43. min. Belej vypichol loptu a sám išiel na bránu, obranca ho stiahol. Rozhodca vytiahol situáciu na šestnástku a neudelil ani kartu. V nadstavenom čase Belej spadol v šestnástke a rozhodca po zaváhaní nariadil pokutový kop - Belej ho bezpečne premenil.
Veľký kus futbalovej práce vykonal Mišura, ktorý bol pri každej akcii. Po ďalších vydarených kombinačných akciách skórovali Glova a Ľ. Ontko. Podľa priebehu druhého polčasu môžu byť hostia aj s prehrou 0:5 spokojní. Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom. KROMPACHY: Maixner - Lesňák, Ľ. Ontko, Kuriško - I. Košč, M. Ontko, Mišura, Karpinský - Belej, Tomašov, Kukura, striedali: Glova, Biľ, Horváth.

Helcmanovce - Buzica 2:4 (1:0)

Moldava B - Rudňany 0:0

Na veľmi dobrom ihrisku sa odohrával kvalitný futbal, ale väčšinou v strede ihriska. V 15. min. domáci nastrelili brvno a Moldavčania hrozili predovšetkým zo štandardných situácií. Po zmene strán mali väčší tlak Rudňanci. Kukoľov pokus sa neskončil gólom, Vodhanel mieril len do žrde a Polkabla z piatich metrov netrafil odkrytú bránu. V závere mali domáci platonický tlak, ale hostia remízu ubránili. MOLDAVA B: Franko - Farkašovský, Neuvirth, Pončák - Baluch, Zajac, Milutinovič, Slanina, Červeňák - Kukoľ, Polkabla, striedali: Petruľa, Vodhanel.

V. Folkmar - Šaca 3:0 (2:0)

V jubilujúcom futbalovom klube, na kvalitnom ihrisku sa hral slušný a dobrý futbal. Folkmarčania z množstva šancí využil len tri. Už v 4. min. otvoril hlavou skóre Andrejco a po vydarenej akcii Šoltis zvýšil na 2:0. V druhom polčase domáci dobre kombinovali, hrali pre oko diváka a z veľa šancí využili len jednu - samostatný únik Lapšanského pečatil domáce víťazstvo. V. FOLKMAR: Nemčík - Kisel, Sasák st., Kozák - Žakarovský, Sasák ml., Lapšanský, Šoltis, Kaľavský - Andrejco ml, Diro, striedali: Serbin, Hofman, Tomaško.

V. LIGA

Hrabušice - Lok.Košice B 2:0 (1:0)

V Hrabušiciach sa stretli dve technicky vyspelé mužstvá. V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami bez výraznej gólovej šance. Výnimkou bola 26. min., keď domáci zahrávali PUK. Na Dičákov center nabehol Priehoda a nádhernou hlavičkou dostal domácich do vedenia. Druhý polčas priniesol pred bránami viacej vzruchu. V 60. min. sa prebil do šestnástky Hanzely v poslednej chvíli mu obranca vkĺzačkou vypichol loptu na roh. V 77. min. striedajúci Oravec vystrelil zblízka, brankár stihol loptu vyraziť, k odrazenej lopte sa dostal Chripko a s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia v 86. min. mohli znížiť, hlavička ich útočníka však
nebola presná. Kvalitný futbal uspokojil domácich divákov. Tí na záver potleskom odmenili nielen domáce mužstvo, ale aj súpera a bezchybnú rozhodcovskú trojicu.
HRABUŠICE: Sagula, Jakubec, Princ, Priehoda, Bajtoš, Chripko, Babík, Klembara, Dičák, Hanzely, Melničuk, striedali: Oravec, Kukura, Bycko.

Gem. Hôrka - Gelnica 1:2 (1:0)

Smižany - Kluknava 5:1 (3:1)

Zápas mužstiev z dolnej časti tabuľky priniesol pre diváka priemerný futbal, ale uspokojivý s konečným gólovým výsledkom pre domáceho fanúšika. Domáci celok, ale ani súper nemal po štyroch kolách na svojom konte ani jeden plný bodový zisk. Hráči domáceho celku už v úvode mohli pykať po dvojnásobnej šanci
Beleja. Brankár Kiseľ svoj kolektív podržal. V 13. minúte domáci celok potiahol priamočiaru akciu, na ktorej bol na konci Hrušovský a ten sa nemýlil - 1:0. Kluknava odpovedala po taktickej chybe brankára domácich. Na 1:1 vyrovnával do prázdnej brány Belej. Do polčasu zaznamenali ešte presne zásahy Šebest v 27. minúte a Kašický v 42. minúte. Oba góly padli po menšej skrumáži pred bránou hostí, kde sa najlepšie zorientovali už spomínaní hráči. Minútu po Kašického góle mohol Kapusta zvýšiť na 4:1, ale brankár Kožar jeho úmysel bravúrne vystihol. Druhý polčas sa hral v strede futbalového poľa. Ku gólovým šanciam sa dostávali mužstvá veľmi zriedkavo. Najväčšie šance nepremenil v 60. minúte Hrušovský, keď sa ocitol sám pred brankárom a ten nevedel, čo s loptou. O sedem minút neskôr zas striedajúci Choma potiahol loptu po pravom krídle, ale v poslednej chvíli tiež váhal, čo s loptou. K zmene skóre napokon prišlo po strele Hrušovského v 82. minúte. Bodku za zápasom dal svojím druhým presným zásahom Kašický v 90. minúte. Na priemerný futbal, ale bohatý na góly, sa prišlo pozerať 240 divákov.
Smižany: Kiseľ - Dragula, Rugrút, Bajtoš, Olejník, Šebest, Labanc Kapusta, Bednár, Kašický, Hrušovský, striedali: Kováč, Choma, Balanean. KLUKNAVA: Kožar - Glova, Hoppej, Čarnoky, Hvizdoš, Lisy, Kolčár, Hadry P., Richnavský, Belej P., Belej M., striedali: Hadry R., Tremko.

Ťahanovce - Harichovce 2:0 (2:0)

Margecany - Teplička 1:1 (0:0)

Zo strany hostí sme dostali v nedeľu večer jeden telefonát, v ktorom aj touto cestou chceli poďakovať rozhodcovskej trojici za dobrý objektívny výkon.

Prakovce - Sp. Vlachy 3:4 (1:2)

Jaklovce - Koš. N.Ves 0:2 (0:2).

Autor: P. Horváth, R. Neuvirth, I. Grega, Anton Rychnavský, M. Špener