Korzár logo Korzár Gemer

Brzotín sa vytiahol štyrmi gólmi

Úvodné kolo I. triedy prinieslo prekvapivo vysoké víťazstvo Brzotína, očakávaný rozdiel v Krh. Podhradí. Lipovník si odviezol bod z Honiec a Betliar podľahol na pôde Kovstavu Vyšnej Slanej.

Honce vstúpili do I. triedy remízou s Lipovníkom 3:3.Honce vstúpili do I. triedy remízou s Lipovníkom 3:3. (Zdroj: Karol Csobádi)

ROŽŇAVA. Najviac gólov padlo v Honciach, dohromady ich bolo šesť, po tri na každej strane. Dobšinčania napriek prevahe v prvom polčase prehrávali. Darilo sa domácim, z hostí uspela len Vyšná Slaná a spolovice aj Lipovník. Strelecky sa vytiahli Kuzma (Honce) a Szanizsló (Plešivec) s dvoma gólmi na konte.

Dobšiná - Krh. Dlhá Lúka 3:2 (1:2)

Dobšinčania sa do vedenia dostali už v 5. min., keď po ruke v šestnástke premenil penaltu Grančák. Domáci aj naďalej pokračovali v tlaku, no z gólov sa paradoxne radovali hostia. Najprv skóroval - aj za pomoci Lukáča - Korintuš. Po jednom z množstva rohov domácich potiahol protiútok Korintuš, posunul Ičovi, ktorý prešiel obranou a prekonal aj brankára. Domácich vývoj zápasu trocha zaskočil, napriek šanciam už nehrali v takej pohode. Pár šancí si vytvorili aj hostia, ale skóre sa do polčasu už nemenilo. Na začiatku druhej polovice zápasu podržal mužstvo Potočný, keď zlikvidoval nepríjemnú strelu súpera. Potom pomohla domácim aj šťastena, keď strela Ruppa vypadla Mátému a skončila v sieti. To nepridalo hosťom na pohode a Dobšinčania si začali znova hrať svoju hru. Zahrávali množstvo rohov a nakoniec prišiel aj vytúžený gól. Center Surovského vyrazil Máté len pred seba a Gotthardt poslal loptu do siete. Desať minút pred koncom presne hlavičkoval Lipták, no rozhodca pre postavenie mimo hry gól neuznal.

Góly: Grančák (z 11 m), Rupp, Gotthardt - Korintuš, Ičo, ŽK: 0 - ?, R: Nemčko, DZ: Nagy, D: 150, Dobšiná: Potočný - Laurinc, Strelka, Valentko, Lukáč, Surovský, Grančák, Rupp, Barnák, Gotthardt, Mačejkovský, striedali R. Lipták, D. Ondrejčík, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Mir. Péči, Soltész, Danko, Emodi, Ičo, Korintuš, Krága, Parditka, Dunka, Gebe, striedali Bernáth, Albert

Krh. Podhradie - Dlhá Ves 3:0 (0:0)

Futbalisti Krh. Podhradia úlohu favorita potvrdili a hostí z Dlhej Vsi zdolali rozdielom triedy. Do polčasu, ktorý sa skončil bezgólovou remízou, však dlho nedokázali nájsť recept na defenzívnu činnosť súpera, ktorý prakticky iba bránil a odkopávanými loptami odvracal hroziace nebezpečenstvo. Po prestávke už domáci hostí nalomili a po úniku strelou spoza šestnástky otvoril skóre Bodnár. Neskôr po priamom kope hlavou poistil vedenie Búlik a víťazstvo pečatil po Piaterovom centri opäť po hlavičke striedajúci Béreš, nová posila Podhradčanov, ktorí sa po šesťročnom účinkovaní v piatej lige vrátili po vypadnutí na okresné trávniky.

Góly: Bodnár, Búlik, Béreš, ŽK: 0 - V. Ferdinand, R: Petro, DZ: Székely, D: 100, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Kún, Bulík, Juhász, Bodnár, Erdöfalvi, Lázar, Piater, Harhovský, Filcsák, striedali Béreš, Zubatý, Dlhá Ves: Pavlínyi - A. Pomaj, Orel, Csotó, T. Segyo, Szeman, Makkai, Roxer, V. Ferdinand, Flander, T. Hegedüs, striedali L. Novák, A. Novák

Vlachovo - Gemerská Poloma 2:1 (1:0)

Spočiatku sa v zápase toho veľa nedialo. Diváci videli množstvo nepresností na oboch stranách. Hralo sa v pomalom tempe, bez šancí. Prvú mali po dvadsiatich minútach hry hostia, ale strela smerovala presne do stredu brány, kde stál Organ. O desať minút nato vyšiel domácim prekvapivý protiútok, ktorý potiahli dorastenci Šivec a Pitoňák, loptu posunuli Liptákovi st. a ten strelou k tyči otvoril skóre. Po minútach pokoja ďalší rozruch prišiel až na konci polčasu. Najprv dobre vystrelil Urban a Organ musel odvracať na roh. Na druhej strane mieril pod brvno Lipták st., no Mišina bol pozorný. V závere sa v hlavičkovom súboji s Gunárom zranil Marciš. V druhom polčase ho striedal M. Molda, no oslabenie súpera sa hostia snažili využiť na obrat v zápase. Mali viac z hry, no Vlachovčanom sa darilo brániť. Prišla však 60. min. a priamy kop Rogosa, na ktorého strelu Organ nestačil a bolo vyrovnané. Polomčania však pokračovali v aktivite a vo veľkej šanci sa ocitol L. Lörincz, nová posila mužstva. Jeho prvú strelu Organ vyrazil a druhá skončila na tyči. Domáci pohrozili kanonierom Hroncom. Rozhodnutie padlo päť minút pred koncom. Rýchly útok potiahol M. Molda, našiel Hronca, ktorý priťukol Pitoňákovi a ten napriek tomu, že zápas dohrával so zranením, nezaváhal. Vo zvyšnom čase sa hostia pokúsili získať aspoň bod, no skóre sa už nemenilo.

Góly: Lipták st, T. Pitoňák - P. Rogos, ŽK: F. Šivec, Lipták st. - P. Rogos, M. Kováč, M. Ďuriček, R: Molnár, DZ: Gášpár, D: 120, Vlachovo: Organ - F. Šivec, Hricko, Lipták ml., T. Pitoňák, Fecko, Z. Gecelovský, T. Molda, Marciš, Lipták st., Hronec, striedal M. Molda, Gem. Poloma: Mišina - M. Kováč, Gunár, P. Rogos, Forgáč, Klement, P. Lipták, Urban, Hatvaník, M. Ďuriček, L. Lörincz, striedali Mihálik, Valko

Honce - Lipovník 3:3 (1:2)

V stretnutí nováčika z Honiec a dlhoročného účastníka I. triedy Lipovníka nebola núdza o pekné futbalové momenty okorenené šiestimi gólmi. V úvode mohli otvoriť skóre domáci, keď Strelka st. dvakrát ohrozil hosťujúcu bránu. Po prvej strele gólman Skokan odvrátil nebezpečenstvo nohou a o chvíľu krížna strela bránu minula. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a na opačnej strane po zaváhaní obrany Németh doklepol loptu do odkrytej časti brány. Po polhodine domáci vyrovnali skóre Kuzmom, ale po následnom protiútoku sa situácia navlas zopakovala a hostia šli zásluhou Németha po druhýkrát do vedenia. Útoky sa prelínali a najprv domáci Jar. Gallo trafil strelou zblízka Skokana a na druhej strane Barczi opečiatkoval vzdialenejšiu tyč. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, keď Strelka st. i Molnár ohrozili gólmana hostí. Na opačnej strane Konca po strele Bolla ratovala tyč. Snahu domácich dotiahol do gólového efektu Strelka ml., ktorý po sóle dosiahol vyrovnávajúci gól. Domáci ešte viac pridali na dôraze, Strelka ml. nastrelil brvno, po strele Molnára Skokan odvracal tradične nohou, ale po pohotovej strele Kuzmu bol už bezmocný. Domáci sa však z vedenia radovali iba štvrťhodinu, keď po priamom kope technickou strelou vyrovnal skóre Vávra, čím rozhodol o deľbe bodov.

Góly: Kuzma 2, Strelka ml. - Németh 2, Vávra, ŽK: Gallo, Fandák - Kelemen, R: J. Gyenes, DZ: Šalamon, D: 150, Honce: Koncz - Molnár, Vi. Gallo, Vranec, Strelka st., J. Pástor, Kuzma, Strelka ml., Fandák, Jar. Gallo, Tomčo, striedali M. Pástor, Kurčák, Lipovník: Skokan - Barczi, Vávra, M. Podracký, Szűcs, Bollo, Kerekeš, Klárik, Kardoš, Németh, K. Chomjak, striedal O. Farkaš

Betliar - Vyšná Slaná 2:3 (1:2)

Na ihrisku Kovstavu nastúpil minuloročný víťaz v značne obmenenej zostave. Skokan i Vávra sú už v Lipovníku, naopak z Rudnej prišli Lukáč a brankár Dorkin. V úvodnom zápase však ešte nenastúpil, v bráne ho nahradil L. Fabian. Hosťom zasa chýbal M. Vido. Do vedenia išli hostia, keď sa po priamom kope lopta odrazila od múra a Valko Krišťák ju pohotovo dokopol. O desať minút nato zakončil rýchly protiútok Vyšnej Slanej M. Gallo. Hra sa potom začala vyrovnávať a postupne preklápať na stranu Betliara. Výsledkom ich snaženia bol kontaktný gól. Po rohu J. Zdechovan Lindák loptu len vyboxoval a M. Árvay ju vrátil za jeho chrbát. Po prestávke pokračovali Betliarčania v nápore a po priamom kope J. Zdechovana v úvode druhého polčasu striedajúci O. Fabian prehlavičkoval brankára. Hostia sa spoliehali na brejky. Blízko ku gólu mala nová dvojica hráčov v betliarskom drese. Po centri Dieho nastrelil brvno Lukáč, k odrazenej lopte sa však nedostal nikto. Rozhodnutie padlo päť minút pred koncom, keď strela Krištofa prešla popod padajúceho Fabiana.

Góly: M. Árvay, O. Fabian - Valko Krišťák, M. Gallo, Krištof, ŽK: O. Fabian - Valko Krišťák, Tomášik, R: Gallo, DZ: Šmelko, D: 50, Betliar: L. Fabian - R. Zdechovan, Lukáč, Kasper, Ľ. Árvay, Cilovič, Dávid, L. Kováč, J. Zdechovan, M. Árvay, Die, striedal O. Fabian, Vyšná Slaná: Lindák - J. Ambrúž, Molčan, Bendík, Valko Krišťák, Fifik, M. Gallo, Kračún, R. Rogos, Krupár, Krištof, striedal Tomášik

Plešivec - Rudná 2:1 (1:1)

Hostia pricestovali v opäť posilnenej zostave, keď im pribudol skúsený Jakab. Keďže v úvodnom kole neprišli len brániť, mohli diváci vidieť kvalitný zápas. Domáci mohli ísť do vedenia po chybe Jakaba, ale Szaniszló odrazenú loptu netrafil. Na druhej strane hostia dobre kombinujúci v zálohe Kontrom a Dávidom hrozili kolmicami. Dve čisté šance zmaril Koncz. Prvý gól stretnutia padol po centri Horvátha, keď nikým nekrytý Szaniszló hlavou prekonal Bača. Hostia vyrovnali po zbytočnom priamom kope, keď na dvakrát prekonal Koncza Domik. Domáci v závere nastrelili Lavenom brvno. V druhom polčase hostia pridali, ale strieľali z väčšej vzdialenosti mimo. Na druhej strane minul bránu hostí Horváth a Szaniszló. Brankára hostí prekvapila nečakaná strela Szaniszlóa popri Jakabovi, ktorá zo strednej vzdialenosti skončila pri tyči a domáci opäť viedli. Do konca stretnutia zahodili obe strany po dve šance a hosťujúci Molčan po faule naňho sa dal zbytočne vylúčiť. Napriek prehre predviedli hostia kvalitný výkon, s ktorým môžu pomýšľať aj na vyššie méty. Domácim chýbal Kubík a Liptai, ktorého registračný preukaz domáci nedopatrením včas nevyzdvihli.

Góly: Szaniszló 2 - Domik, ŽK: R. Laven - Molčan, ČK: Molčan (Rudná), R: Palacko, DZ: Vysoký, D: 150, Plešivec: Koncz - R. Laven, Macho, Drenko, Spišák, Viola, Horváth, Z. Laven st., Pačan, Szaniszló, Pulen, striedali Volčko, Z. Laven ml., Rudná: Bačo - O. Sanisló, Kovács, Burdiga, P. Sanisló, Dávid, Kontra, Molčan, Domik, Demko, striedal Koteleš

Brzotín - Jablonov n/T 4:0 (1:0)

Hostia začali lepšie a v úvodnej desaťminútovke zatlačili domácich. Svoj tlak zakončili strelou z uhla, ktorá len tesne minula bránu. Potom sa už iniciatívy chopili Brzotínčania. Mezei mieril zblízka len do hráča a Kováčov pokus odvrátili hostia z bránkovej čiary. Strelu Ro. Znaka brankár vyrazil a Kakalejčík po centri Mezeia mieril nad. No ďalšia spolupráca týchto dvoch hráčov už gól priniesla. Po rohu Mezeia hlavičkoval Kakalejčík do brány. V prvej štvrťhodine druhého polčasu mohli hostia vyrovnať, no mierili len do tyče. Po centri Dókusa nastrelil Rezmuves len hráča, no odrazenú loptu doklepol do siete Farkaš. Miska váh sa začala nakláňať na stranu domácich, ktorí natiahli náskok krásnou strelou Mezeia do šibenice. O chvíľu nato definitívne o výsledku rozhodol A. Polyák, ktorý roh Farkaša premenil na štvrtý gól. Desať minút pred koncom tak bolo definitívne rozhodnuté.

Góly: Kakalejčík, Farkaš, Mezei, A. Polyák, ŽK: R. Dókus - ?, R: Jonas, DZ: Máté, D: 80, Brzotín: Lenkei - Kočiš, Demeter, Ra. Znak, L. Polyák, Ro. Znak, A. Kováč, R. Dókus, Mezei, Farkaš, Kakalejčík, striedali Rezmüves, A. Polyák, Krištof, Jablonov n/T.: ?